Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kenan Sofuoğlu: Öyle bir haber yapıldı ki sanki motor sporlarını bıraktım

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dünya Supersport Şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, motosikleti bırakıp otomobil sporlarına geçeğine ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Dünya Supersport Şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, motorsikleti bırakıp otomobil sporlarına geçeğine ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Öyle bir haber yapıldı ki sanki motor sporlarını bıraktım. Böyle bir durum yok. Motor sporlarında yarışmaya devam edeceğim. Otomobil sporlarında ise sadece eğlence amaçlı yarışıyorum” dedi. Antalya’da katıldığı otomobil yarışının ardından gazetecilere çeşitli açıklamalarda bulunduğunu anımsatan Sofuoğlu, “Motor sporlarını bırakacağıma ilişkin haberler çıktı. Kesinlikle böyle bir durum söz konusu değil. Biraz eğlenmek için çıktığım otomobil yarışında yaptığım açıklama, basında yanlış yer aldı. Şu anda 29 yaşındayım ve bu sporu 4 ya da 5 yıl daha yapabilirim. Eğlenmek için de otomobil sporlarına katılabilirim. Benim de eğlencem bu. Basında çıkan haberlere çok üzüldüm” diye konuştu.

“BURALARA MOTOSİKLET SAYESİNDE GELDİM”

“Gelecek yıl dünya şampiyonluğu için yarışacağım” diyen Sofuoğlu, “Motor sporlarında çok iddialıyım, henüz bırakmaya niyetim yok. Otomobil sporlarını da eğlence amacıyla yapıyorum. Zaten Türkiye, otomobil sporlarında çok geride. Dünya çapında sporcumuz yok. Türkiye seviyesine göre hızlı bir pilotum ama profesyonel olarak yapmam kesinlikle söz konusu değil” ifadesini kullandı. “Buralara motosiklet sayesinde geldim. Türkiye’de de bu sporu bir yerlere getirmeyi başardık. Motosiklet yarışlarını bırakabilirim ama yine bu işte devam edeceğim. Genç motosikletçiler yetiştireceğim. Motor sporlarına katıldığım yarışlarda eğleniyorum. Gece kulüplerinde eğlenme gibi alışkanlığım yok çok şükür. Benim de tek eğlencem budur. Motosiklet sporunda 5 yıl daha yarışabilirim. Zaten önümüzdeki 2 yıl için anlaşmam var. Ondan sonrasında da yine dünya sıralamasında önde gelen biri olursam, yine devam ederim. Öyle bir haber yapıldı ki sanki motor sporlarını bıraktım. Böyle bir durum yok. Motor sporlarında yarışmaya devam edeceğim. Otomobil sporlarında ise sadece eğlence amaçlı yarışıyorum.”

Kaynak: Türkiye Motosiklet Federasyonu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    siyasi görüşü benimle uyuşmaz ama başarılarını takdir ettiğim bir sporcu. varsın akpli olsun varsın rabiacı olsun.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Şimdiden gerçek bir AKP li gibi davranmaya başladı, aferim...
    motorcu48 bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    İmha ettiniz la adamı 2 dakkada. Bakıyorum bakıyorum akp'yle ilgili bişey de yok yazıda. Daha önce öyle dedi şimdi böyle, yanarlı dönerli ondan mı diyosunuz
    kaanklky bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Sanki gündemde kalmaya çalışıyor gibi geldi...
    Yarın başka bi haberle çıkarsa şaşırmayın..

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    kurban olun la Kenan'a
    memlekette dışarıdan zorla getirtilip türk vatandaşı yapılmış çakma sporculardansa
    kendi öz insanımızın başarılı olması benim göğsümü kabartıyor
    sırf siyasi görüşü yüzünden başarılarını ve ülkemizi üst sıralara çıkarmasını görmezden geliyorsanız
    yapacak birşey yok
    zonta ve isamilx bunu beğendiler.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yalaka olmasın, kralın soytarısı olmasın ama afrikalı olsun, bağrıma basarım. Adam olsun, insan olsun yeter.

Zaten sen de "kendi öz insanımız" vs "çakma sporcu" diyerek forumdaki duruşunla çelişmişsin, hadi kolaygelsin...
    buberk, Deryali ve kaanklky bunu beğendiler.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalaka olmasın, kralın soytarısı olmasın ama afrikalı olsun, bağrıma basarım. Adam olsun, insan olsun yeter.

Zaten sen de "kendi öz insanımız" vs "çakma sporcu" diyerek forumdaki duruşunla çelişmişsin, hadi kolaygelsin...
    İşine nasıl gelirse ordanım diyor hep...
    Zaten asıl sorunda burda ya....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

öyle değil canım kardeşim adam kendi insanımızı öz insanımız,
    olimpiyatlara sırf kendi adları çıksın diye kaç yabancıyla katıldıklarını biliyorsun
    yukarıda verdiğim mesajı anlamanı beklerdim açıkçası

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

bu Asena_tunay beni engellememiş miydi?

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    şampiyon başarılı bir sporcu hem de türkiyede oldukça zor şartlar altında yapmış bu işi. illa ki spor bakanı ile görüşecek, illa ki cumhurbaşkanı ile görüşecek. inancı gereği yarış öncesi dua da edebilir, bir siyasi düşüncesi de olabilir. rabia işareti ve bazı yorumlarını ben de tasik etmedim ama insanları harcamadan önce olumlu yanlarına bakmak lazım.kenan " her yer taksim" deseydi bu sefer de başka insanlar eleştirecekti onu.

gençlere eğitim vermesi, dünya çapındaki başarıları, motosikletin saygınlığını ve bilinirliğini arttırması, gençlere deli yürek canpolat gibi kabadayı bozmaları dışında örnek bir model olması... hiç mi değeri yok insanların gözünde ?

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bırakınca ne iş yapacağını tahmin ediyorum

Palakadir, alp_tunay, Deryali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Sporcu insanların ne olursa olsun siyasi kimlikleri ön plana çıkmamalı.
    Yani biz sonuçta kenan'ın dinine bağlı bir yanı olduğunu biliyorduk ve seviyorduk bu güzelde birşey ama çıkıpta gezi olaylarında onca gencimiz can vermiş ve haksız duruma düşürüldükten sonra buna sebep olan adamın fotoğrafını motosikletine yapıştırarak kendini belli etmesi, Türk milletine yapılan haksızlığı desteklemesi hoş olmadı.
    O yüzden başarıları benim için gölgede kaldı. Önemli olan her şeyden önce saygılı, yargısız ve bağımsız bir insan olabilmek.
    kaanklky, Sinan Aksu, seckin_ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

isamilx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600- Kanuni GT170
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sporcu insanların ne olursa olsun siyasi kimlikleri ön plana çıkmamalı.
    Yani biz sonuçta kenan'ın dinine bağlı bir yanı olduğunu biliyorduk ve seviyorduk bu güzelde birşey ama çıkıpta gezi olaylarında onca gencimiz can vermiş ve haksız duruma düşürüldükten sonra buna sebep olan adamın fotoğrafını motosikletine yapıştırarak kendini belli etmesi, Türk milletine yapılan haksızlığı desteklemesi hoş olmadı.
    O yüzden başarıları benim için gölgede kaldı. Önemli olan her şeyden önce saygılı, yargısız ve bağımsız bir insan olabilmek.
    Bence çok yanlış düşünüyorsunuz hocam kusura bakmayın siz başbakanı sevmiyorsunuz diye onun yanındaki hiç kimseyi sevmiyorsunuz kurunun yanında yaşta yanıyor belki yargısız infazdır bu dar görüşlülüktür!!! Adam belki mecburen takıyordur ne biliyorsunuz? MHP lider olsaydı belki de devlet bahçelinin fotosunu koyacaktı kim destek verdiyse ona gitti belki nerden biliyorsunuz. Bırakın bu işleri artık herkez özgür diyorsunuz kendilerini ifade edince aaaa bak bak bak bu da öleymiş yazıklar olsun demesini biliyorsnuzzz ayıptır ya... Kenan Sofuoğlu TÜRK bayrağını dalgalandırıyorsa avrupada NE MUTLU BİZE
    speedy46 bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı isamilx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam belki mecburen takıyordur ne biliyorsunuz? MHP lider olsaydı belki de devlet bahçelinin fotosunu koyacaktı kim destek verdiyse ona gitti belki nerden biliyorsunuz. Bırakın bu işleri artık herkez özgür diyorsunuz kendilerini ifade edince aaaa bak bak bak bu da öleymiş yazıklar olsun demesini biliyorsnuzzz ayıptır ya...
    Mesela basbakanin fotografi yerine öcalan'in fotografini koysaydi,
    pkk destek vermis olsaydi,
    bunlari yazarmiydin merak ettim simdi bak.

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R

Adamlar burda bunların dışında kalanları konuşmaya gerek yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler