Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Er6 F im Pert oldu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Konuyu açmakta bilhassa bilerek geciktim. Çünkü zaten moralim bozuk ve uykularım kaçıyordu, birde konuyu her gün görerek moralim daha da bozulsun istemedim.

15 Ocak Pazar sabah 8 civarı Vecdi Diker tünelinin çıkışında buzlanma olduğu için ve daha fazla motoru kullanamayacağımı hissettiğimden sağa çektim. Çantamıda reflektör niyetine 100 metre kadar gerisine koydum. Ardından yakın olduğu için Yasin (Kelleci) arkadaşımı aradım ve durumu izah ettim. Sağ olsun Pazar demeyip sabahın körü demeyip geliyorum dedi. Aradıktan sonrada şansıma şarjım bitti. Bu arada bende sürekli araçların geldiği yönü izleyip hızlı giren araçları elimden geldiğince uyarıyorum. Yaklaşık 10-15 dk sonra Bir Opel astra oldukça süratli geldiğini fark ettim. Hem elle hem de sesle yavaş diye bağırdım. Bunun üzerine bayan frene asılınca ve yerlerde buz olduğu için hızla kayarak üstüme doğru gelmeye başladı. Kendimi direk bariyerlerin arkasına attım ve arabanın motora çarpmasıyla parçaların havada uçuştuğunu gördüm. Motorum 50 60 metre kadar kaydıktan sonra yolun ortasında, araba ise pinball gibi 2 şerit arasında bariyerlere çarpa çarpa durabildi. Sürücü araçtan inmedi. Ben arada mesafe olduğundan ve daha başka kazalar olmasın diye geride beklemek zorunda kaldım.

15-20 dk sonra Yasin gelene kadar bekleyıp gelen aracları yavas olması ıcın uyarıyordum. Yanıma gelip bende bişey varmı dıye kontrol ettıkten sonra bayanın yanına gidip ,aracın yolun ortasında tehlıkeli arz ettiği için aractan inmesını söyledi fakat uyarıyı pek sallamadı. Başka bir arac durdugu sekılde çarpsa Allah korusun içinden çıkamazdı.

Ardından bir araçtan rica ettiğim reflektörü yaklaşık 200-250 metre gerıye koydum. Motoru daha fazla tehlıke yaratmasın diye yavaş yavaş kenara çekiyorduk ki bir volvo jepin hızla geldiğini görünce motoru bırakıp ,yavaşş diye bagırıyorduk ki oda hızla kayarak üstümüze doğru geldiğini görür görmez kendımızı balıklama bariyerlerin arkasına attık. Çok şükür buzun elımı hafif kesmesi dışında bir yara almadım. Fakat Volvo motorumun üzerinden geçti. Zaten oldukca hasar alan motorda dahada fazla hasar oluştu.

Diğer araçlarda ise, ilk vuran aracın ön tarafı dağıldı ikinci vuran-üstünden geçen aracın ise lastiği patladı. Bu olaylardan 5 dakıka sonra videolarda kayarak bırbırıne çarpan araçlar gibi yaklaşık 10 araç birbirine girdi, bazılarıda barıyerlere çarparak durabıldı. Polis çağırdık fakat onlarda geldikleri gibi yaralanma varmı dedı, yok dedık . Ozaman siz resim çekın aranızda rapor tutun dıyıp yaralanmalı kaza varmış ona gidicaz dediler.

Kazaya karışan araç sahıpleriyle beraber, suçlarınında kabul ettıklerı raporlar hazırladık.Ardından diğer araçlar ve motorumu çekici ile servise goturup rapolarımı ve resimleri teslım ettikten sonra usta ile sonuç ve süreç hakkında bir süre konustuk. Olay yerınde koşusturma yüzünden motoru fazla ınceleyememıstım. Serviste incelediğimde ise sadece benım gorebıldiğim 22-23 parçanın değişmesi gerekiyordu.

18 inde expertiz geldi. Raporları alıp dosya açıldı ve beklemeye başladım . Bekleme süresinde yenıden sigaraya başladım , gecelerı pek uyuyamaz ve stres içerisindeydım. 8 ay önce mağazadan aldığım sıfır motorum paramparçaydı. Bu arada ben arada Ergoyu arayıp son durum hakkında bilgi almak istiyorum ama birşey öğrenemediğim gibi experlede görüştürmediler. Bende kaskomu yaptırdığım acentemi aradım. Tanıdık olmasınında faydasıyla oldukça yardımcı ve gelişme oldugunda benı haberdar etti. Dört hafta bekledikten sonra tekrar arayarak hala sonuçlanmadı mı ve niye bukadar uzun sürdü diye sordum. O da paraçaların araştırıldığı için uzun sürdüğünü ve bir kaç gune sonuçlanacağını söyledi. Ertesi gün benı arayarak motorun perte ayrılacağını söyleyip bana fiyat teklıfınde bulunulan bir yazı gönderdiler. Bende formu doldurup ilgili yere faxladım. 17 şubat cuma sabahı dosya ile ilgili yönetici arayıp , motora ait plaka ruhsat,vekaletname ve yedek anahtarı getırmemı rica etti. Ben o sabah gece mesaisinden çıktığım halde iş uzamasın diye apartopar evden çıkıp önce notere vekaletnameiçin , ardından ruhsat için servise gidip sonrada firmaya gittim. Geçtiğimiz C.tesi akşamı Firmadan telefon geldi ve motorun trafıkten çekıldığini,dosyanın kapandığını söyleyip benden banka hesap nomu ıstedı. Dünde acentemı arayıp dosyanın kapandıgını ve ilgili evrakları size göndereceklerdi dedim. Acente yetkilisi Cem bey önce geçmiş olsun dedi ,dosya kapandı ise paranında birkaç gün içerisinde yatacağını söyledi.

Şuan işyerimde olduğumdan resim upload edemiyorum. Akşam mesai çıkışı resimleride ekleyeceğim.
    Kendi motoru gibi lgilenen Yasin'e ve beni sürekli telefonla arayıp moral veren İlkay'a teşekkür ederim.

---------------edit----------------------------

Uploaded with ImageShack.us

Bu ilk vuran araç

Buda ikinci üstünden geçen araç. sadece lastiği patladı birde tamponu çatladı.

ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    çok geçmiş olsun..ya sana birşey olsaydı o zaman er 6f in olup olmaması neye yarardı..?

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Geçmiş olsun.

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Çok çok geçmiş olsun elbette ER6F in yerini başkası dolduracaktır cana gelen mala gelsin sizin bir şeyiniz yok ya Allah daha büyük kazalardan saklasın
    GT! ...

nere.f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    oda olur inşallah :D
    Abi başlığı çok zor açtım dedim eyvah!
    Ancak yazını okuyunca rahatladım abi büyük geçmiş olsun motor alınır abi sıkma canını tekrar tekrar geçmiş olsun.
    Kule kalkışma kızlar inişime hasta!!

geçmiş olsun, canının kurtarmışsın, kasko da varmış malını da kurtarmışsın, ihtiyatlı olmak çok iyi.
    tekhancer bunu beğendi.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Cok geçmis olsun , bizler motosikletlerimize gönülden bağli oldugumuzdan bu gibi durumlarda bir yakinimizi kaybetmiş gibi derinden yaralaniyoruz ancak her malin ederi kadar değeri var , kaskonun olmasi ve tabi senin sağlığında problem olmaması sevindirici ,tekrar cok geçmiş olsun. ..
    tekhancer bunu beğendi.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Büyük geçmiş olsun...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    kardeş geçmiş olsun şimdi gördüm....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    çok geçmiş olsun.bayağıda geçmiş.umarım olayın verdiği o psikolojiyi atlatabilmişsindir.yinede herşeyin hayırlısı deyip bir ders çıkarmalı...

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    çok geçmiş olsun kardeş.

ikaz işaretlerine uymayanlar kötü şeylere mahal vermişler

kaskon varmış ama motorundan baya uzak kalacaksın. cana geleceğine mala gelsin boşver üzme kendini

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    büyük geçmiş olsun. cana geleceğine mala gelsin diyoruz fakat bin bir emekle aldığımız şeylerin başına böyle şeyler geldiğinde tabiki çok etkiliyor. bununla geçmiş olsun tekrardan umarım herşey istediğin şekilde gerçekleşir.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Geçmiş olsun Görkem....

inanki çok sevindim..hemde nasıl sevindim bilemezsin...

nedenmi???

kararın için...yola devam etmediğin için...

yola devam ederek Allah korusun düşüp motorla beraber sende o çarpışan arabaların arasında kalmadığın için....

boşver motoru..olan ona olsun...

sana bişey olmamış...önemli olan bu....

sen bize,bu foruma lazımsın.....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Keşke başlık açsaydın da haberimiz olurdu tabii zamanında...Arkadaşlar bu tür durumlarda başlık açılmasının zamanında tabii en önemli işlevi ;içimizden birilerinin haberdar olması,konunun yazılı hale gelmesi ve elinden bir şey gelebileceklerin yardım etmesine imkan tanınmasıdır.Tekrar geçmiş olsun iyiki kaskon varmış....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    geçmiş olsun cana zarar gelmemesi güzel haber. umarım yeni aldığınız motorun resimlerini paylaşırsınız. bu sizi baya motive eder.
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

Üstadım çok geçmiş olsun.Okurken yaşamış gibi oldum.Çok kötü bir durum.Ayrıca bilinçli olduğun için tebrik ediyorum.Sana bir şey olmasın yeter.Alırsın bir er6 daha.Yapabileceğimiz bir şey olursa söyle.

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    cok cok buyuk gecmis olsun kardesim.inanki cok uzuldum.ama onemli olan sana birsey olmamasi.parani iade edince yeni bir motor alirsin.bu da sana ileride anlatacagin kotu bir hatira ve deneyim olarak kalacaktir.
    RIDE or DIE

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Çok çok geçmiş olsun hocam..Size sorum olacak yanlış anlamayın..Motorunuzu kaç'a aldınız kaskodan paranızı ne kadar aldınız eşit değerlermi yoksa motorun orjinal fiyatının altındamı ?
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Çok geçmiş olsun.

Üzülme vardır bunda bir hayır, canına bir zarar gelmemesi sevindirici bir haber.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Çok geçmiş olsun ne denir bundan başka bilemiyorum. Size bir şey olmamış en önemlisi bu.
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)