Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

MT Camiası Bir El Atar Mı?(Yazılarınızla Motosiklet Aşkıma Yardım Edin. Lütfen)

Motovento
    REKLAM ALANI
    kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Alıntı kkorhann34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yenge ön yargılarından vazgeç istersen birgün abimle beraber yakınsanız buyrun atlayın gelin ben sözlümle beraber Burger King'te motorculuk yapıyorum ikimizde kuryeyiz ve hem işimizi hem motosiklet kullanmayı çok seviyoruz.Sanki cocuğumuzmuş gibi geliyor bize motosiklet bizi o denli mutlu ediyor.Yağmurda çamurda karda kışta her zaman kullanıyoruz yeri geliyor günde 4-5 defa düştüğümüz bile oluyor ama inanın bu olaylar bizi birbirimize daha çok bağlıyor.O yüzden 17 yıllık hasretin bu yılda bitmesi dileğiyle... Sevgiler,Saygılar...
    vay be ilk defa duydum aman dikkat edin yengeyle size bişey olmasın kuryelık zor meslek Allah yardımcınız olsun
    karapara ve kkorhann34 bunu beğendiler.
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    ben kısa ve öz yazmak istiyorum
    motosiklet alacağımı evdekilere ilk söylediğimde (2006) evde deprem olmuş ve hemen annem itirazlar etmiş hak helal etmemekten tutun bi ton şey söylenmişti
    yaklaşık 1 senedir annemi ara ara bindirdim kısa mesafelerde misafirliğe gittiğinde yada kuaföre gittiğinde ben götürdüm
    geçen gün kuaför dönüşü evdeki dialog
    annem : alıştım artık ben motora uzak yerlere de götürürsün artık beni halanlara felan
    ben : tabi anne olur
    babam : yuvacık gezisine götürsün bu sene seni
    karapara, Sepetçioğlu ve Wozy bunu beğendiler.
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kısa ve öz yazmak istiyorum
    motosiklet alacağımı evdekilere ilk söylediğimde (2006) evde deprem olmuş ve hemen annem itirazlar etmiş hak helal etmemekten tutun bi ton şey söylenmişti
    yaklaşık 1 senedir annemi ara ara bindirdim kısa mesafelerde misafirliğe gittiğinde yada kuaföre gittiğinde ben götürdüm
    geçen gün kuaför dönüşü evdeki dialog
    annem : alıştım artık ben motora uzak yerlere de götürürsün artık beni halanlara felan
    ben : tabi anne olur
    babam : yuvacık gezisine götürsün bu sene seni
    kurtulmak mı istemiş ne babanız
    karapara ve Peder bunu beğendiler.
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kurtulmak mı istemiş ne babanız
    yok annem uzak yerler deyince her sene yuvacık gezisi düzenlediğim için orası geldi aklına herhalde
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Şuna inanıyorum ki bu başlık altında yazılan her yazı,cümle,kelime benzer durumda olan insanların konuyu anlaması için farklı bakış açıları ve ufuklar açmaya www.motosiklet.net internet sitesi var olduğu sürece devam edecektir...Emin olun bu yazılarınızla belki henüz doğmamış ama 20 sene sonra aynı sorunun cevabını arayacak kişilerin hayallerine kavuşmasına şimdiden müthiş katkılar yapıyorsunuz. Birileri ve/veya SADECE BİR KİŞİ bile aynı konudan müzdaripken,tozlu raflarda yer alan bu başlığa rastlayacak ve faydalanacaktır.....Katkıda bulunanların ve bulunacakların klavyesine sağlık......

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bilinçsiz motorcular yüzünden şu memlekette motosiklet imajının geldiği noktaya bakın. Sanki motor almaya değil de savaşa gidiliyormuş gibi tepki vermiş eşiniz. Eşinize söyleyeceğim şey, motosiklet kullanmaya 34 yaşında başladım ve o güne dek motorsuz geçirdiğim, üniversiteyken şimdiki eşimle cebimizdeki son parayı arabaya benzin almak için harcadığımız yıllara acıdım. Şimdi keşke 20 yaşıma dönüp otomobil yerine direk motora başlasaydım.

Artık arabayla bir yerlere gezmeye gidip ballandıra ballandıra anlatan arkadaşlara da sürekli "bir yolu motorla gitmiyorsanız gezinin yarısı boşa gidiyor demektir" diyorum.
    karapara bunu beğendi.

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Tüm camia'ya selamlar,benimde orta-lise yıllarımda noktalanan motor sevdam 20 küsur yıl sonra frenlenemez bir duyguya-aşka-heyecana dönüştü,eşimi zorlukla ikna edip 2008 de ilk motorumu aldım,hayellerim gerçek oldu.Gerçektende tam hayal ettiğim gibi yaşam sevincim arttı,çok daha iyimser bakmaya başladım herşeye çünkü"RUHUMUNUN EKSİK PARÇALARINI BULDUM" düşünün Lego oynar gibi yaptığınız bir şeyin son parçalarını yerleştirip eserinizi ortaya çıkarıyorsunuz...
    Son bir not:Motor uzaktan farklı,üzerindeyken çook farklı görünür...kararınızda başarılar dilerim.
    karapara bunu beğendi.
    Hep Pür Dikkat...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok annem uzak yerler deyince her sene yuvacık gezisi düzenlediğim için orası geldi aklına herhalde
    Zaten başka yer bilmiyorsunuz gezi yapacak...
    Bıktık artık hep aynı fotoları görmekten... )
    Bu sene gezi yapmasanız geçen senekileri basın...
    Sen bile yersin ...
    karapara bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Motosikletmi daha tehlikelidir, yasamak mi?
    Son sozumdur. Hakkinizda hayirlisi olsun.

Sevgili coq yine coq guzel baglamis konuyu. Tesekkurler kendi adima.
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha FZR6
    öncelikle sevgiler , saygılar .

iki teker sevdasına kapıldıysa bir insan , ondan vazgeçmesini istemeyin lütfen . biz de tepki gördük büyüklerimizden , dostlarımızdan , arkadaşlarımızdan . ama bu tepkiyi bize gösterme sebepleri de bizi düşündükleri için . ama şunu da düşünmek lazım , bu anlatılamayacak kadar değişik bir duygudur ; iki teker sevdası ... affınıza sığınarak şu tabiri kullanmak istiyorum ; kıçı seleye değen asla vazgeçemez motordan ) o yüzden biz iki teker sevdalılarını biraz anlamaya çalışın ve arasıra artçı olun ve bu duyguyu sizde yaşayın ki " ben niye bu kadar geç kaldım da bunu yapmadım diyebilin "

Yengemizin tepkisini gayet iyi anlıyoruz ama , tüm güvenlik şartları doğrultusunda bir kere denemesini tavsiye ediyorum artçı olarak . Ama bunun bir de yan etkisi olabilir sizin açınızdan , ilerleyen günlerde şu tepkiyi alabilirsiniz ; " yeter artık ben kullanıyım , biraz da sen artçı ol " ) Kazasız belasız günler dilerim , saygılar , sevgiler ...
    karapara bunu beğendi.

Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili MT Dostları,
    BURAYA yazdıklarınızı eşime okutacağım. LÜTFEN BİR DESTEK ATIN. 25 YILLIK özlemime son verin.

Allah'a şükürler olsun mutlu,mesut ve huzurlu bir evliliğim var. Ben ilkokul 5-ortaokul 3 arasında vitessiz motosiklet kullanmış, sonra motosiklet aşkını üniversiteyi bitirdikten sonra kavuşmak için ertelemek zorunda kaldım(maddiyat yok,hem üniversiteye git, hem de çalış durumu). Okul yıllarında ise her motosiklet gördüğümde, yavrusundan ayrılmış parmaklıklar arkasındaki annenin çoçuğu uzaktan gözleriyle sevmesi, çoçuğunu hayalinde kucaklaması,bağrına basması, içinin içine sığmaması gibi bende her gördüğüm motosikleti kullandım,sürdüm,yıkadım,sevdim,bağrıma bastım hayallerimde... (Hayalimde kafada kask yoktu ama ) Üniversite bitti ve benim motosiklet sevdamı bilen şu an ki eşimle, ondan izin almadan motosiklete binmeyeceğimi belirterek tam 17 yıl önce evlendik. (Nasılsa ben onu ilerde ikna ederim ve motosiklet alırım. ). Tam 17 yıl oldu hala ikna edemedim...

Geçen yaz sonunda korumalar,kurs,eğitim almak şartlarıyla eşimi ikna ettim(ZANNETMİŞİM) , MT camiasını okumaya ve takip etmeye başladım. MT'den süper şeyler öğrendim. Motosiklet alma konusunuda 1 MART 2012 fuarına eşimle gideceğimiz fuara erteledim. Dün akşam ki eşimle aramızda geçen konuşmalar
    Ben-Bu arada motosiklet fuarı için gidiş geliş,bilet,yer ve gezi organizasyonunu yapıyorum.
    -Tabi yap gidelim gidelim......... Sen çok istiyorsun gitmeyi.
    Ben-Evet ya çok heyecanlıyım,17 yıl sonra ikinci AŞKIMA kavuşacağım. Motosiklet alacağım....
    - .....
    Ben-Motosiklet, korumalar hem bana hem sana ...
    - (Ağlamalar başladı.Bundan sonraki konuşmalar ağlayarak) Motosiklet AL AL tabi , ama ben senin motosikletle trafiğe çıkmanı istemiyorum. Ühü ühü ühü..
    Ben -Motosiklet aldıktan sonra hemen trafiğe çıkmayacağım canım, zaten sen beni eğitim alırkende izleyeceksin zaten merak etme??
    -(yine ağlıyor) Ben MT'de koruma ekipmanları araştırırken çok korktum (Burada salaklık bende eşime MT'ye gir korumaları araştır dedim ), motosiklet AL ama binmeni istemiyorum??
    Ben-Neyse bu konuyu sonra konuşalım zira sen duygusala bağladın yine. Gözüm açık mı ölmemi istiyorsun anlamadım ki??

SEVGİLİ MT DOSTLARI eşim korumaları vs. bu forumda araştırırken okuduğu sizlerin çok haklı uyarılarından tırsmış?Bence bu site süper ve çok faydalı) Bana motosiklet al, ama trafikte binme ŞAKASINI yapıyor? LÜTFEN buraya içinizden gelen cümleleri yazın bunların hepsini eşime okutacağım.. Ben ikna edemiyorum ? Son çare sizlersiniz ??? Sizler onu ikna edersiniz. (Sizler aşığına kavuşmuş maşuklar, benimde aşkıma kavuşmama yardım edin)
    size ve eşinize bi fıkra anlatayım belkı derdınıze derman olur;
    temel memleketıne gelen asker arkadasını gezdırıyormus.ve takasıyla denıze balığa gıtmısler temelde anlatıyormus ;
    bu taka bıze atadan yadigar benım dedem bu takada iken denızde bogularak öldu
    dedemın babasıda oyle dedemın dedesıde oyle diye anlatmıs
    arkadası heyecanla sormus ogluum sız nasıl korkmadan hala bu taka ıle denızde acılıyorsunuz???
    temelın cvp gayet dogal;senın deden nerde oldu
    yatagında
    onun babası
    yatagında
    onun babası yatagında
    siz hıc korkmuyormusun her gun o yataga gırmeye.....
    bu tehlıke sadece motosıklettemı yahuuu tehlıke egıtımsızlıkte,cahıllıkte,trafıkte saygısızlıkte.
    gerısı booos tedbirimizi alıp kadere teslım olmuşuz zaten(ıstersen olma zaten basına gelecek gelıyoor)...
    sadece sızın yanlısınız su olmus esınıze motosıkletten bahsederken ıkıncı askım demışsıniz
    bı motosıklet bıle olsa hıc bır kadın kocasını baskasıyla paylaşamaz(kendimden biliyorum)
    karapara bunu beğendi.

Sayın karapara

Son durum nedir ?

Saygılarımla
    karapara bunu beğendi.

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Sevgili karapara:
    Yazınızı ve yazılan cevapları dikkatle okudum. (Tabi bu arada yenge hanımın yazısıda dahil. Kendisi edebiyat öğretmeni mi ? ) Sizin işiniz bayağı zor olacak. Çünkü yenge hanim öyle kolay bileği bükülen birine benzemiyor.
    Canım kardeşim burada üye olan ve yazan arkadaşlar arasında yaşı en fazla olan kişiler arasındayım. Sizin yaşadıklarınızı az çok bende yaşadım. Eşiniz sizi madden değil manen seven bir hanım. Bu sadece sizin eşinizde değil birçoğumuzun için geçerli.
    Bazı arkadaşlarımızın yazdığı gibi kendini bilmez birkaç apaçı yüzünden biz motorcular her an ölümle ravdevü almiş misafirler olarak görülmekteyiz. Ülkemizdeki eksiklikleride buna eklersek motosiklet korkulacak bir araç olarak ortaya çıkıyor. Oysa eğitimi tam alınmadıktan ve kurallarına riayet edilmedikten sonra uçak çok daha tehlikeli bir araç. Ben avrupa ülkelerinde motosiklet kullandım. Oralarda yasalar ve cezalar çok ağır olduğu için trafikte araba veya motosiklet kullanan insanlar kuralcı olmak zorundalar. Tabi iş böyle olunca tehlikelerde en askariye inmiş oluyor. Bu nedenle oralarda matosikletin yeri otomobillerden daha üst seviyelerde. Otomobili birçok insan kullanabileceği halde motosikleti özel yetenek ve tutku sahipleri kullanabildiği için her zaman imrenilen bir araç olarak görülür.
    Gençlik yıllarımda annem ,bamam evlendikten sonrada eşim karşı çıktı. Senelerce içimde ateşini sakladığım motosiklet aşkı volkan gibi püskürmeye başladığı bir gün eşimi karşıma alarak " Her fani bir gün bu dünyadan göçecektir. Bunların arasında ben de var olduğuma göre; Eğer Allahu taala ölümü bana senden önce verecek olursa benim bu dünyadan ayrılıp naciz vücüdüm toprağa girdiğinde bu dünyada tüm isteklerini gerçekleştirmiş ve yaşamında mutluluğun doruğuna ulaşmış bir insan olarak mi ?, yoksa sen tarafından engellenmiş biri olarak mi ölmemi isterdin ? " dediğimde gözyaşlarına boğularak Tabi ki mutlluk diyebildi. Bende bu fırsatta derdimi arzettim. Düşünüp bana cevap vermesini istedim. Birkaç gün sonra beraber motosiklet almaya gidelim mi diye sordu. ( Sonuçta hanımlar sevdimi tam severler. Madem yengeciğim seni bukadar seviyor, birgün bu motosikleti sana kendisi hediye edebilir de.)
    Motosikletten korkan eşim önceleri trafiğin olmadığı yerlerde bana artçılık etti. Daha sonra yavaş yavaş virüs kanına işledi. Kendisi ile bir defa küçük bir kaza atlattım. Ve motosikleti okadar sevmişti ki ilk yorum eşimden geldi. Hatalısın.!!!
    Onlarca motosiklet değiştirdik. Her defasında daha iyisini alalım der. Hatta bazan şaka olarak artık motosiklek sayfasını kapatmak istediğimi söylediğimde "hayır kalsın" der. Çünkü motosiklet camiasından sayısız dostluklarımızı kapatmak istemiyor.
    Bu yaz Gürcistan'a kadar gurup halinde yapacağımız seyahatın heyecanını sabırsızlıkla bekliyoruz.
    Canım yengeciğim; Sizleri de bu güzel dostluklar içerisinde aramızda ailemizden biri olarak yanımızda görmek istiyoruz. Saygılarımla...
    karapara bunu beğendi.

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eger bugün geri gelse,
    tekrar motosiklete binmesine müsaade edermiydin?
    Hiç dûsünmeden
    evet dedi.
    Onun yasayan bir ôlü olmasindansa, tekrar ölmesini tercih ederim.

ask budur, gerisi sevgilinizden masallar.......
    [/I]
    Burasi cok hosuma gitti....

Bunlari okuyupta halen HAYIR diyen hatunu ben bosarim abi...
    karapara ve Peder bunu beğendiler.
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Mrb,

Burada bu şekilde başlık açacak kadar hassasiyetiniz varsa benim tavsiyem ve görüşüm;

Motorunuz arazi kros makina olsun
    Bence ilk dönem ve aslında tamamında yeterli gelecektir. Hem trafik yok, hem adrenalin var, hem de motosiklet var.
    Diğer konu ise medeni trafiğimiz yok, eğer ki trafikte sürmek söz konusu olursa, artçı almak kadar büyük sorumluluk yok, arkanıza 10 metre için bile kimseyi almayın. Parasını verin motor kiralasın, parasını verin taksiye binsin daha iyi.

Coq'un söylemi benim için esas, yaşayan bilir.

Syg.
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size bir sey olursa korkusu aslinda sadece size bir sey olursa korkusu degildir.
    Arkasinda yatan baska bir korku vardir.
    Gerçek korku budur.
    O korku, sonra ben ne yaparim?
    sorusunun arkasina saklanir.
    Insanin kendine bile itiraf etmekten çekinecegi kadar yasak, ayip ama bir o kadar da gerçektir.
    Bu size ne olursa olsun benim umrumda degil, asil sonra ben ne olacagim demek degildir tabi.
    Size birsey olmasi umurundadir ama o serefsiz soru, bilinç altindan insani gidiklar.
    Yani kadinlarin biz sizi çok sevdigimiz için korkuyoruz deyisinin arka plani budur.
    Aslinda erkek için de aynisi geçerlidir.
    Bu korku ruhu öyle sararki, sevdiklerimizi bir cendere içerisine alir ona dûnyayi ziyan ederiz.
    Aslinda bir sevdigimizi kaybetmekten degil, onu kaybedince yasayacagimiz bosluktan, yoklugunun ruhumuza verecegi zarardan korkar hale geliriz.
    Bunun bir adi da bagimliliktir.
    Sigara gibi.
    Günde iki paket sigara içen adama gik demeyip motosiklete binme ölûrsün diyen esin samimiyeti gibi.

..[/I]
    Buradaki bakış açısına bende başka bir bakış açısı getirmek istiyorum. Yukarıda ve diğer bazı yorumlarda karşı çıkışın nedeni olarak kaybetme korkusunun getirdiği bencillik (+o serefsiz soru) olarak açıklanmakla birlikte, buna ilave olarak günde iki paket sigara içen insanlara eşlerinin hiçbir şey dememesi samimiyetsizlik olarak belirtilmiş.
    SORU: Şu konu kesin sevenler sevdiklerini hiçbir zaman kaybetmek istemezler. Sevdiğini kaybetme korkusu her insanı %100 etkiler. Ama bunun nedeni acaba nedir nedir nedir?? (ETİ ETİ ETİ …) Ancak bir insan sevdiğinin motosiklete binmesine karşı çıkarken, sigara içmesine neden karşı çıkmaz (süper tespit ve çözümün kilit noktası burada bence) ? Sevdiğine bağımlı olan kişi, sevdiğini kaybetme korkusunun getirdiği bencillik (+o serefsiz soru) sigara bahse konu olunca da devreye neden girmez ?????
    1.NOKTA) Her ne kadar paket üstünde ‘’ sigara öldürür’’ ibaresi olsa da, bence bilinçaltımız bu noktada devreye giriyor, etrafta milyonlarca sigara içeni gören bilinçaltı bu durumu içselleştirerek normalleştiriyor. Sigaranın bilinçaltındaki karşılığı ÖLÜM noktasından ayrılarak film yıldızları vs.. içtiği imaj,KARİZMA vs.. oluyor. Akıllıya 40 kere deli dersen deli olur misali…
    Sigaranın tam tersine ; Motosikletin ülkemiz insanının bilinçaltındaki karşılığı zamanla çarptırılmış ve binlerce tekrarla ‘’motosiklet=ölüm’’ haline getirilmiş. Bence motosiklet gezilerine katılmak, motosiklet fuarında fuarı gezen eşleri görmek, bu sitede bulunan motosiklet gezi fotograflarını izlemek vs.. gibi tavsiyeler de BİLİNÇALTINDA yerleşik olan MOTOSİKLET= ÖLÜM denklemini değiştirmek ve normalleştirmek için aslında.. Bence ülkemizde yapılması gereken 1 numaralı iş yanlış yerleştirilmiş ‘’motosiklet=ölüm imajını’’ normale çevirmek konusunda çalışmalar yapmak ...(Bu başlığı açmadan önce bu gerçeklerin farkında bile değildim…) Kişinin bilinçaltının normale dönmesini sağlamak, motosiklete binmek normalmiş demesini sağlamak.Dizilerde araba ile kaza yapanları gösterirken,motosiklet kullananların güvenli olarak yol aldığını göstermek….İnsanımız bilinçaltını ince ince işlemek…… Motosiklet konusunda bilgilendirmek,bilinçlendirmek, eğitmek…
    2.NOKTA) Seviyoruz onun için karşı çıkıyoruzun altında, bağımlılığın getirdiği bağımlılığın olduğu şeyi/nesneyi/insanı/hayvanı kaybetme korkusunun altındaki asıl neden bencillik + o şerefsiz soru mu vardır? Düşünün MİTTEN haber aldınız sevdiğiniz insan size göre sonunda onu öldürmek isteyen silahlı insanların beklediği, sonunda ÖLÜM olduğunu düşündüğünüz bir yola girdi ve yürümeye başladı ne yaparsınız?? (cevap: MİT tartışmalı hiçbir şey yapmam bu fikride tv,gazete haberleri işlemiyor mu zaten) Hemen engellemeye mi çalışırsınız? NEDEN Engellersiniz? Yavrusunu kurtarmak için köpeğe saldırarak hayatını feda eden anne tavuk hayatını neden feda eder? Yavrusunu kurtarma çabası bencillik+o şerefsiz soru yüzünden olamaz zira kendi ölüyor sonuçta.... Bunun nedeni bencillik+o şerefsiz soruda olabilir tabii ki ama bence bu durum (%2), forumda bu konu altında yazılanları okuyunca asıl nedenin bilinçaltındaki önyargılar (%98) ve bunu YIKMAK EĞİTİMLE %100 biter…EĞİTİM ŞART…Buradaki eğitimden kastım tabiî ki okul mokul değil… bilgilendirmek,bilinçlendirmek… İnsan bilmediği şeyden korkarmış….

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Alıntı Tarkan1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın karapara

Son durum nedir ?

Saygılarımla
    Bilinçaltı eğitimine,beyin yıkama operasyonlarına başladık.BEYİN YIKAMA 1.AŞAMA BAŞARILI...Şu an ikinci dersdeyiz koruma ekipmanlarının faydaları, Ne KADAR koruma sağladıkları ve ekipman sertifika testlerini çalıştırıyorum... KASKI çekiçle ezen videolarda kaska bir şey olmadağını, KENAN Sofuoğlunun Katulanyada tam rakibini geçerken yaptığı kazadan sonra ayağa kaltığı vs.. görüntülerle destekliyorum... İmtihan edecem sonra BEYİN YIKAMA 2. AŞAMA SONRASI imtihan edecem sonucu söylerim...Bakalım ne kadar başarılı olmuşuz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burasi cok hosuma gitti....

Bunlari okuyupta halen HAYIR diyen hatunu ben bosarim abi...
    Eşimin beynini yıkayacağım.. motosiklet konusunda ben yıllardır aynı kapıyı yanlış anahtarla açmaya çalışmışım salak gibi...Beynini yıkayacağım onun, çözüm bilinçaltını hizaya getirmek eğitimle...biraz da korkutsam mı acaba senin dediğin gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili karapara:
    Sizin işiniz bayağı zor olacak. Çünkü yenge hanim öyle kolay bileği bükülen birine benzemiyor..... Daha sonra yavaş yavaş virüs kanına işledi. Kendisi ile bir defa küçük bir kaza atlattım. Ve motosikleti okadar sevmişti ki ilk yorum eşimden geldi. Hatalısın.!!! ..
    Onun için MT Ailesinden destek istedik abi Sonrada verecem virüsü verecem virüsü...

Motosikleti
    Asya Pars 250
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradaki bakış açısına bende başka bir bakış açısı getirmek istiyorum. Yukarıda ve diğer bazı yorumlarda karşı çıkışın nedeni olarak kaybetme korkusunun getirdiği bencillik (+o serefsiz soru) olarak açıklanmakla birlikte, buna ilave olarak günde iki paket sigara içen insanlara eşlerinin hiçbir şey dememesi samimiyetsizlik olarak belirtilmiş.
    SORU: Şu konu kesin sevenler sevdiklerini hiçbir zaman kaybetmek istemezler. Sevdiğini kaybetme korkusu her insanı %100 etkiler. Ama bunun nedeni acaba nedir nedir nedir?? (ETİ ETİ ETİ …) Ancak bir insan sevdiğinin motosiklete binmesine karşı çıkarken, sigara içmesine neden karşı çıkmaz (süper tespit ve çözümün kilit noktası burada bence) ? Sevdiğine bağımlı olan kişi, sevdiğini kaybetme korkusunun getirdiği bencillik (+o serefsiz soru) sigara bahse konu olunca da devreye neden girmez ?????
    1.NOKTA) Her ne kadar paket üstünde ‘’ sigara öldürür’’ ibaresi olsa da, bence bilinçaltımız bu noktada devreye giriyor, etrafta milyonlarca sigara içeni gören bilinçaltı bu durumu içselleştirerek normalleştiriyor. Sigaranın bilinçaltındaki karşılığı ÖLÜM noktasından ayrılarak film yıldızları vs.. içtiği imaj,KARİZMA vs.. oluyor. Akıllıya 40 kere deli dersen deli olur misali…
    Sigaranın tam tersine ; Motosikletin ülkemiz insanının bilinçaltındaki karşılığı zamanla çarptırılmış ve binlerce tekrarla ‘’motosiklet=ölüm’’ haline getirilmiş. Bence motosiklet gezilerine katılmak, motosiklet fuarında fuarı gezen eşleri görmek, bu sitede bulunan motosiklet gezi fotograflarını izlemek vs.. gibi tavsiyeler de BİLİNÇALTINDA yerleşik olan MOTOSİKLET= ÖLÜM denklemini değiştirmek ve normalleştirmek için aslında.. Bence ülkemizde yapılması gereken 1 numaralı iş yanlış yerleştirilmiş ‘’motosiklet=ölüm imajını’’ normale çevirmek konusunda çalışmalar yapmak ...(Bu başlığı açmadan önce bu gerçeklerin farkında bile değildim…) Kişinin bilinçaltının normale dönmesini sağlamak, motosiklete binmek normalmiş demesini sağlamak.Dizilerde araba ile kaza yapanları gösterirken,motosiklet kullananların güvenli olarak yol aldığını göstermek….İnsanımız bilinçaltını ince ince işlemek…… Motosiklet konusunda bilgilendirmek,bilinçlendirmek, eğitmek…
    2.NOKTA) Seviyoruz onun için karşı çıkıyoruzun altında, bağımlılığın getirdiği bağımlılığın olduğu şeyi/nesneyi/insanı/hayvanı kaybetme korkusunun altındaki asıl neden bencillik + o şerefsiz soru mu vardır? Düşünün MİTTEN haber aldınız sevdiğiniz insan size göre sonunda onu öldürmek isteyen silahlı insanların beklediği, sonunda ÖLÜM olduğunu düşündüğünüz bir yola girdi ve yürümeye başladı ne yaparsınız?? (cevap: MİT tartışmalı hiçbir şey yapmam bu fikride tv,gazete haberleri işlemiyor mu zaten) Hemen engellemeye mi çalışırsınız? NEDEN Engellersiniz? Yavrusunu kurtarmak için köpeğe saldırarak hayatını feda eden anne tavuk hayatını neden feda eder? Yavrusunu kurtarma çabası bencillik+o şerefsiz soru yüzünden olamaz zira kendi ölüyor sonuçta.... Bunun nedeni bencillik+o şerefsiz soruda olabilir tabii ki ama bence bu durum (%2), forumda bu konu altında yazılanları okuyunca asıl nedenin bilinçaltındaki önyargılar (%98) ve bunu YIKMAK EĞİTİMLE %100 biter…EĞİTİM ŞART…Buradaki eğitimden kastım tabiî ki okul mokul değil… bilgilendirmek,bilinçlendirmek… İnsan bilmediği şeyden korkarmış….

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Bilinçaltı eğitimine,beyin yıkama operasyonlarına başladık.BEYİN YIKAMA 1.AŞAMA BAŞARILI...Şu an ikinci dersdeyiz koruma ekipmanlarının faydaları, Ne KADAR koruma sağladıkları ve ekipman sertifika testlerini çalıştırıyorum... KASKI çekişle ezen videolarda kaska bir şey olmadağını, KENAN Sofuoğlunun Katulanyada tam rakibini geçerken yaptığı kazadan sonra ayağa kaltığı vs.. görüntülerle destekliyorum... İmtihan edecem sonra BEYİN YIKAMA 2. AŞAMA SONRASI imtihan edecem sonucu söylerim...Bakalım ne kadar başarılı olmuşuz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Eşimin beynini yıkayacağım.. motosiklet konusunda ben yıllardır aynı kapıyı yanlış anahtarla açmaya çalışmışım salak gibi...Beynini yıkayacağım onun, çözüm bilinçaltını hizaya getirmek eğitimle...biraz da korkutsam mı acaba senin dediğin gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

Onun için MT Ailesinden destek istedik abi Sonrada verecem virüsü verecem virüsü...
    Son yazdıklarınızla beni çok güldürdünüz. Allah da sizi güldürsün.
    karapara bunu beğendi.
    [B]İnsanlar Nasıl Konuşulması Gerektiğinin Dersini Alırlar Ama En Büyük İlim, Nasıl Ve Ne Zaman Susulması Gerektiğini Bilmektir (Tolstoy)[/B]

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı WOLKANWOLKAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb,

.. artçı almak kadar büyük sorumluluk yok, arkanıza 10 metre için bile kimseyi almayın. Parasını verin motor kiralasın, parasını verin taksiye binsin daha iyi.

Syg.
    forumun en başında dabir kaç arkadaş tavsiyeleri doğrultusunda yaptığım ''Beyin yıkama operasyonlarının son evrelerinin birindeki planım = ''Eşimede motosiklet eğitimi,motosiklet ehliyeti ve motosiklet almak'' ... Kusura bakma ben artçı almıyorum...sen kendi motorunla gel diyecem...
    Peder bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    İlk motosikletim için izin almak bana pahalı bir alışverişe, ikincisi ise koca salon takıma patlamıştı . Onu alışverişe götür , ikinci köprüden bungee jumping yapmana bile izin verecektir
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    çok güzel paylaşımlar olmuş. istanbulun trafigi ortada kız arkadasım havaların ısınmasını bekliyor dort gozle malum sahil kısmını pazar gunleri bilen bilir cok kalabalıktır ve arabayla gittiginde resmen eziyet olur park derdi trafik. en güzel olasım motosiklet. alper tim bu arada senden bir ricam var gecen sene yuvacık gezisine katılamadık acık ogretim sınavlarına denk gelmesinden dolayı lutfen bu sene sınavlara denk getirmesek cok makbule gecer katılım yapabilmemiz için bu yazıyı dikkate alırsan cok sevinirim kendi adıma. iyi günler herkese insallah sende kavusursun motosikletine.
    karapara bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)