Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

MT Camiası Bir El Atar Mı?(Yazılarınızla Motosiklet Aşkıma Yardım Edin. Lütfen)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Sevgili MT Dostları,
    BURAYA yazdıklarınızı eşime okutacağım. LÜTFEN BİR DESTEK ATIN. 25 YILLIK özlemime son verin.

Allah'a şükürler olsun mutlu,mesut ve huzurlu bir evliliğim var. Ben ilkokul 5-ortaokul 3 arasında vitessiz motosiklet kullanmış, sonra motosiklet aşkını üniversiteyi bitirdikten sonra kavuşmak için ertelemek zorunda kaldım(maddiyat yok,hem üniversiteye git, hem de çalış durumu). Okul yıllarında ise her motosiklet gördüğümde, yavrusundan ayrılmış parmaklıklar arkasındaki annenin çoçuğu uzaktan gözleriyle sevmesi, çoçuğunu hayalinde kucaklaması,bağrına basması, içinin içine sığmaması gibi bende her gördüğüm motosikleti kullandım,sürdüm,yıkadım,sevdim,bağrıma bastım hayallerimde... (Hayalimde kafada kask yoktu ama ) Üniversite bitti ve benim motosiklet sevdamı bilen şu an ki eşimle, ondan izin almadan motosiklete binmeyeceğimi belirterek tam 17 yıl önce evlendik. (Nasılsa ben onu ilerde ikna ederim ve motosiklet alırım. ). Tam 17 yıl oldu hala ikna edemedim...

Geçen yaz sonunda korumalar,kurs,eğitim almak şartlarıyla eşimi ikna ettim(ZANNETMİŞİM) , MT camiasını okumaya ve takip etmeye başladım. MT'den süper şeyler öğrendim. Motosiklet alma konusunuda 1 MART 2012 fuarına eşimle gideceğimiz fuara erteledim. Dün akşam ki eşimle aramızda geçen konuşmalar
    Ben-Bu arada motosiklet fuarı için gidiş geliş,bilet,yer ve gezi organizasyonunu yapıyorum.
    -Tabi yap gidelim gidelim......... Sen çok istiyorsun gitmeyi.
    Ben-Evet ya çok heyecanlıyım,17 yıl sonra ikinci AŞKIMA kavuşacağım. Motosiklet alacağım....
    - .....
    Ben-Motosiklet, korumalar hem bana hem sana ...
    - (Ağlamalar başladı.Bundan sonraki konuşmalar ağlayarak) Motosiklet AL AL tabi , ama ben senin motosikletle trafiğe çıkmanı istemiyorum. Ühü ühü ühü..
    Ben -Motosiklet aldıktan sonra hemen trafiğe çıkmayacağım canım, zaten sen beni eğitim alırkende izleyeceksin zaten merak etme??
    -(yine ağlıyor) Ben MT'de koruma ekipmanları araştırırken çok korktum (Burada salaklık bende eşime MT'ye gir korumaları araştır dedim ), motosiklet AL ama binmeni istemiyorum??
    Ben-Neyse bu konuyu sonra konuşalım zira sen duygusala bağladın yine. Gözüm açık mı ölmemi istiyorsun anlamadım ki??

SEVGİLİ MT DOSTLARI eşim korumaları vs. bu forumda araştırırken okuduğu sizlerin çok haklı uyarılarından tırsmış?Bence bu site süper ve çok faydalı) Bana motosiklet al, ama trafikte binme ŞAKASINI yapıyor? LÜTFEN buraya içinizden gelen cümleleri yazın bunların hepsini eşime okutacağım.. Ben ikna edemiyorum ? Son çare sizlersiniz ??? Sizler onu ikna edersiniz. (Sizler aşığına kavuşmuş maşuklar, benimde aşkıma kavuşmama yardım edin)
    Ahmet N., Garip, dogus2006 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tehlikeli olan motosiklet değil bilinçsizlik ve eğitimsizliktir.Ben sizin bu yazınızdan motosikleti bilinçli bir şekilde eğitim ve korumalıklarınızla kullanacağınıza eminim.Onun için en ufak bi kuşkunuz olmasın.Hayat bu, sokakta yürürken kafanıza 5.kattan bir saksıda düşebilir.Neler olacağını kestiremezsiniz, sadece önleminizi alabilirsiniz.
    Eşinize alın motosiklet fuarına gelin,sizler gibi birçok çift göreceksiniz.Bunda bu kadar abartacak birşey olmadığını anlamış olursunuz.Hayalinize eşinizle birlikte kavuşmanız dileğimle
    karapara bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Ağzınıza sağlık
    Felon bunu beğendi.

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Yenge;
    Ellerinden öper saygılarımı sunarım.

Ağabeyimizin yazdıklarını okuduğumda gerçekten çok duygulandım, ama buraya bu şekilde yazarak bizleri ailesine yakın birer arkadaş, kardeş, dost olarak görmesinden dolayı Gururlandım.

M.T ailesi olarak burada iyiyi iyi, kötüyü kötü hiç çekinmeden cevaplayan, sorulara yanıt bulan kocaman bir aile olduk. İstemeden

Ağabeyimizin 17 senelik özlemini gidererek Ailenize ne kadar faydanız olacağını yaşamadan bilemezsini Bende şuan nişanlıyım ve yaz sonu kısmet olursa evleneceğim. Eşimde benim motosiklet kullanmamı istemiyor, satmamı istiyor. Yani ağabeyimin 17 yıl önce yaşadıklarını şuan ben yaşıyorum

Bence ağabeyimiz bir motosikleti artık HAK etmiş ona bu izni vererek gönül rızanla motosiklete binmesini sağladığında sana olan sevgisi ve saygısı kat ve kat artıcaktır. Hani bi söle demek var;
    --Aman binip napıcaksın Tehlikeli, Soguk üşür hasta olursun. Sonra ben senınle uğraşamam.
    Birde böyle;
    ++ Bin hayatım, Ama koruman olmadan, Kasksız ve Kendını soguktan ruzgardan korumadan binme. Benım kocama herşey yakışır :D

Eğitimlerinde alma sözu vermiş sana, Zaten belli bir yaşa gelmiş Aklı başında, Kendini yetiştirmiş bir birey ki sana bu şekilde yaklaşıp sana sözler vermiş.

Ben 25 yaşındayım, Benim kullandığım gibi kullanmayacağından eminim.
    Sen ağabeyimizin 17 senelik hasretini gider. Sana +'larla geri döneceğinden eminiz.

Saygılarımla...
    karapara, !Lk£®, arca94 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    ....

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    ah yengem bir bilse...

bi kere bindiğinde bi daha inmek istemeyeceğini....

bende 11 yıllık evli,22 yıllık motosiklet sürücüsüyüm...

bırakın eşimi 75 yaşında annemi bile bindiirdim motosiklete...

eşim,arabayla giremeyiz,park yeri bulamayız şimdi motorla gidip geliriz beş dakikada diyor,hatta Ankaraya veya uzun soluklu başka gezilere motosikletle gitmeye can atıyor ama çocuklara bakabilecek bir babayiğit bulamıyor...

motosiklet sepetli olsa onlarıda alacak yanına...

bence aynı eğitimleri ikinizde alın...

ikinizde motosiklete binin...

ikinizde ona hakim olun...

ikinizde vurun kırbacı vurun kırbacı......
    karapara, arca94, GaCCaLL ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    )) Güzel yazı. Doğru adres.

Eğitim + Koruma + Bilinçli bir sürücü olduktan sonra herhangi bir olaya karışmanız sözkonusu değil. Trafik bilgisi ve tecrubenızden de keşke bahsetseydiniz. Trafik tecrübeniz yoksa da kısa mesafeli hafif trafik olan yerlerde kullanarak 1 sezon sonunda bunu telafi edebilirsiniz.

15 yıldır motosiklete biniyorum. Kasksız korumasız bindiğim gün olmadı.

Bugun burda yazabiliyorsam anlık heveslerime değil trafik kurallarına uydugum için. Şimdiden hayırlı olsun.
    karapara, avcagatay ve shabsugh bunu beğendiler.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    sırf biz istemiyoruz diye sevgilimize, eşimize, veya çoçuğumuza yapmak istediği birşeyi kısıtlyabiliyoruz çok bencilce davranıyoruz aslında
    konu motosiklet oldugu için söylüyorum ben yaklaşık 4-5 senedir kullanıyorum babamda kullanıyodu motosiklet o yüzden almamı hiç istemedi
    sürekli karşı çıktı 1 yıl boğuştum babamla resmen artık pes etti ısrarlarıma dayanamadı neymiş tehlikeliymiş alakası yok adam gibi bindikten sonra tehlikeli felan değil
    demek istediğim şu sırf tehlikeli diye eşinize motosiklete binme demek gibi bi lüksmüzün olmaması lazım motosiklete bin ama korumalarına bin eğitimini alarak bin ki burda abimiz eğitim alacağını ve korumasız binmeyeceğini söylemiş bence artık abimizin bu özlemi sona ermeli destek olmasınız yenge saygılar
    herkese kazasız belasız sürüşler..
    karapara bunu beğendi.

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    Yenge öncelikle selamlar;
    Kısa ve öz konuşıyım kendimden örnek veriyim.19 yaşındayım herşeyin başındayım size akıl vermek bana düşmez ama 5 senelik kız arkadaşım evli hayatı yaşadığım kız arkadaşım beni aldatınca arkama bile bkamadan gidip sadece gidip çocukluk hayalim olan motorsikleti aldım.Benim bazı şeyleri unutmamı bu motorsiklet sağladı.Bu aşk bambaşka bişey amaç motorsikletle binip bi yere gitmek değil motorsiklete binmek için bi yere gitmek benim için..Bence bu abimin hayallerinin önüne geçme ve merak etme hiç bi tehlike olmuycağını düşünüyorum.
    karapara ve avcagatay bunu beğendiler.

(Haftalar sonra bana sitede yazı yazmak zorunda bıraktınız )

Öncelikle merhabalar,

Ben de size benzer hayallerle geçen uzunnnnn uzunnnnn bekleme sabır sürecinden sonra motosiklet sahibi olanlardanım,

Motosiklet deyince herkes ''öcüüüüüüüüüüüüüüü'' diyor, ancak içine girince sizi saran sıcaklığı ''ben bu güne kadar neyi beklemişim yaaa'' diyip kendi kendinize üzülüyorsunuz motosikletsiz geçen günlere,

Motosiklet alınır, efendi efendi kullanılır, korkmayın sizde, 21. yüzyıldayız, ''öcüüüüüü'' hurafesi eskide kaldı,

Toplumdaki Kişi başına düşen miktarı ile bizi 100 katlayan ülkeler ve halkları APTAL değil !! , bi bildikleri var değilmi,

Bu sıcak iki tekerlek ailesi tüm herkesi kucaklıyor, bilinçli ve aklı başında yeni fertler ile mutluluğuna mutluluk katıyor,

Fuar gidin eşinizle, veya gelin fuara istanbula (istanbulda yaşamıyorsunuz sanırım)
    Bize istanbul da yardımcı olacak bize yol iz mekan göstercek birileri lazım dersenizde bi alo demeniz yeterli,
    Fuardada çift olarak, karı-koca olarak gezen gelen motosiklet-giyim-kuşam-koruma alan bakan insanları görünce yanlış yolda DEĞİLİM/DEĞİLİZ !!! diyeceksiniz,

Sıcak kanlı,hoş sohbet insanların çoğunlukta olduğu bu camia sizi bekliyor !!!

Alakasız bir örnek olabilir : yan yana duran iki porche li insan bırakın muhabbet etmeği birbirlerine selam dahi vermezken ,
    yan yana duran farklı-fiyat-kalite-markaya sahip motosiklet sahibi iki kişi 1 saat sonra eşlerinide yanlarına alarak Paris turu yada Venedik te tekne turu yapmayı programlamaya başlayabilirler

Saygılarımla

Tarkan DEMİR
    0 535 569 51 43
    karapara, dedektif5, cakturkc ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    benim durumum senden biraz daha iyi..
    karapara bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Oncelikle hos geldin. (iz, yengeye selamlar)

Rahmetli babam ve sevgili annem ilk basladigim zamanlar hem cok karsilardi hemde cok korkuyorlardi. Acikcasi bende korkmuyor degildim ama oyle bir buyusu varki herseyin uzerine cikabiliyor.
    15 yildir uzerindeyim Istanbul yollarinda kar kis demeden yuzbinlerce km yaptim, Allaha sukur ilk zamanlar birkac dusme disinda pek vukuatim yok. O zamanlar koruma felan hak getire olsugum yerde dusup hastanede dizimi diltirirken kendimi buldugum zamanlardan cok daha sidettli dususlerimde oldu fakat dizlik ve diger ekipmanlar zayesinde tek yaptigim uzerimi silkeleyip motorumu kaldirmak ve yoluma devam etmek ti.
    Yalniz su varki bu korumalarin benolim disimdaki beni seven insanlar uzerindeki etkileri gozle gorulmeyecek gibi degil. Tum ekipmanim kapinin disinsa bir kalabalik olusturacak derecede artmaya ve ben cikacagim zaman ( bakkala dahi gitsem) sabirla ve ozenle.kutsal.bir ayin ritueli havasinda rutin sirasi ile onlari uzerime giyinip te motorun yaninda dikildigim zamana kadar birseyi hic farketmemistim. Annemin gozlerindeki rahatlik ve bana karai guveninin artisi. Evet o zaman caninin kiymetini bilen, yaptigi seyin ciddiyetinin farkinda olan birisine bakiyor olmanin rahatligi vardi gozlerinde.

Uzun lafin kisasi, baslangic icin ufak sirin bir scooter ve eksiksiz donanim cevrenizdeki insanlarin olaya bakisini cok ama cok etkiliyor.
    Simdi annem motorumu yikar kurular brandasini orter uzerine bir doneme kadar " o neymis oyle seytan oyuncagi aptal arabasi " diyen kisidir. Cok modern de degildir.kendisi 60 yasinda bildigin nine

cepten yazdim eksikler olabilir, kisa tutmaya calistim umarim ana fikir anlasiliyordur. Tekrar hayirli olsun.
    _SpartacuS_, karapara ve shabsugh bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Felon, Spartacus,sametagir,harbitürk,yashukawa,yücel123,t arkan1981,erro,acayüp kullanıcı isimli dostlar, Klavyenize,ağzınıza sağlık...Okuduğum Mesajlarınız beni acaip duygulandırdı.gerçekten...Mesajlarınız hedefe ulaşmamı sağlayacak eminim ben....Sevgiyle kalın,
    _SpartacuS_, Yuce123 ve Felon bunu beğendiler.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Sunuda soylemeden gecemicem. 36 yasindayim ve bekarim. Bir kiz ciksa ve bana ya ben ya motorun dese inan kendine cok acimasiz davraniyorsun, hiv sans birakmiyorsun derim
    Yengemiz sukretsinki once onunla tamismissin :p
    Yuce123, 35emre35, karapara ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Allah'ta seni güldürsün acayüp...

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    eşimi motora bindirmezsem beni döver çok şansızsın arkadaş
    karapara, Peder ve Wozy bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Abi benim yaşım da 19'a gidiyor; söyleyeceğim, gerekli korumalarla beraber motosikleti dikkatli ve bilinçli şekilde kullandıktan, aracın bakımını düzenli yaptıktan sonra gerisinde bu işin hobi kısmı kalıyor. Hayırlısı olsun. İyi günler.
    karapara bunu beğendi.

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    İyi günler arkadaşım benimde motorsiklet çocukluk hayalimdi fakat bir türlü kısmet olmadı (maddiyat) ama şuan emekliyim ve emekli olur olmaz ilk işim bir scooter almak oldu halada duruyor ama uzun yolda çekilmeyince YAMAHA YBR me kavuştum ve yollarda eşleri ile beraber gezen insanlara İMRENEREK bakıyorum şuan eşimde ayrıyım evliyiz ama ayrıyız çünkü geçinemiyoruz benimle hiç bir şeyi paylaşmıyordu bende isterdimki eşimi alayım arkama ve rüzgarın bizi götürdüğü yerlere gidelim bu duyguyu en kısa sürede yaşamanız dileği ile motorsiklet duyguların doruğa vurmasıdır helede bunu iki kişi yaşayabiliyorsanız dünyada sizden mutlu sizden huzurlu kimse olmayacağını düşünüyorum deneyin ve görün...düşün senize oturuyorsunuz ve dünya ayaklarınızın altında kayıyor ...
    karapara ve furkanmg bunu beğendiler.
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben motosiklet ve ailem konusunda şanslıyım.
    ancak, koruma ekipmanım olmadan motosiklete binmeme izin vermezler ve ben zaten o şekilde kullanmam.

sayın yenge hanım, sırf kendi mutluluğunuz için zaten evlenerek tüm insiyatifini sizin mutluluğunuza harcayan bu nazik adamı hayallerinden ayırmak gerçek bir egoistlik ve sadistlik olacaktır.
    her birey ancak özgür olduğu sürece mutlu olacaktır.
    onun bedeni yanınızda olsa da ruhu artık sizinle değil, farkında değil misiniz?

korkmayın, eğer motorunu sadece o severse onları kıskanabilirsiniz ama beraberce severseniz ( ki seveceksinizdir ) o vakit siz motorunuzu başkalarından kıskanırsınız.

şahsen bana ya motor ya ben dense, idi ben en baştan beri motosikleti seçtiğim bilinir.
    bırakın eşiniz özgür ve mutlu olmanın daha fazla yolunu bulsun.

ya da siz sadece hayallerini kaybetmiş bir bedene sahip olacaksınız.
    kendinize yazık etmeyin, bir motorcu er ya da geç motosikletini alır.
    ve ne kadar geç öğrenirse o kadar aleyhinedir.
    bir an önce motosikletinizi ve korumalıklarınızı ve eğitiminizi alın...

aldınğıız günün gecesinden itibaren nelerin değiştiğini göreceksiniz...

tercih sizin, sevilen bir kadın mı yoksa tapılan bir kadın mı olmak istersiniz? iyi düşünün...
    :D
    !Lk£®, karapara, [Turan] ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .

tercih sizin, sevilen bir kadın mı yoksa tapılan bir kadın mı olmak istersiniz? iyi düşünün...
    :D
    +yüzbinsekizyüzkırksekizbinaltmışbeş :D

....

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bunun tek çaresi var oda; alacaksın motosikletini(koruma,eğitim ve ehliyet alındıktan sonra) yengemizide alacaksın arkana,şöyle güzel bir gezdikten sonra inan o senden çok binmek isteyecektir söylediklerimi bizzat görüp şahit olduğum arkadaşlarıma dayanarak söylüyorum.yengemizede selam eder lütfen önyargılı olmamasını rica ederim
    karapara bunu beğendi.
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)