Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

A2 Ehliyetim Yok Scooter'im Var Ne Olur

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA KİNETİX 100
    Motorsiklet Ehliyetim Yok Scooterim Var Polis Yakalsa Ne Olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CoSMo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu soru sınavdamı çıktı
    aşk biter yol bitmez

marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250
    Polise yakalanırsın ceza yazmasın diye yalvarırsın.Ceza yazar da peşin yatırırsan 497 daha sonra yatırırsan 650 ytl ödersin.Polis eğer taviz vermezse motorunu A2 ehliyetli bir arkadaşın gelene kadar olduğu yerden kaldıramazsın.Psikolojin bozulur ve dünyaya kahredersin.Daha da bir şey olmaz
    ´Gerçekci ol imkansızı iste´ CHE

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok güzel açıklama bravo.
    otomobil kullanırken gösterilen ehliyet hassasiyetinin motosiklette de
    gösterilmesi bence çok doğru. dün küçük yaşta bir çocuğun babasının arabasını kullanması sonuncunda kardeşlerini ezdiği haberini seytermişsinizdir
    haberlerde. Hülasa;
    İş bilenin kılıç kuşananın

QUARZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150
    Ehliyet almadan trafiğe çıkarsan polise yakalanmamak için kask, mont eldiven kullan.. fazla trafiğe çıkma.. polisi görünce panik olma.. vs.vs.vs

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Merhaba;
    Malesef Karayolları trafik kanununa göre Motorunuz bağlanır ve ehliyetsiz araç kullanmaktan mahkemeye sevk edilirsiniz oda paraya çevrilir.Yaklaşık 800 ytl tutar.Oysa ehliyeti almak 280 ytl....Yani bu fiyatlara ehliyetsiz gezmeye değmez...
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

melbur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX R 1000
    polise yakalanırsan öper başkada bişi olmaz
    [B][CENTER]MoToRiZe 07 Antalya[/CENTER][/B]
    [CENTER]HIZLI YAŞA GENÇ ÖL Kİ CESEDİN YAKIŞIKLI OLSUN[/CENTER]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bak burda olmuşu var al oku nolcak gör....

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=8952
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    imkanın varsa maddi olarak düşünmeden al derim. cezaymış polismiş kafanı yorma. şansa bırakma işini bence.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    polis yakalarsa şu felsefe : g..te giren şemsiye açılmaz.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı raven adlı üyeden alıntı
    acele et bence
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

kucukprens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eli kulaginda!
    Yukaridaki arkadaslarin soyledikleri ceza ve motorun baglanmasi disinda ne olur ben soyleyeyim:
    Diyelim ki super bir surucusunuz. Ama gelin gorun ki ehliyet gibi ufak bir detayi onemsemiyorsunuz. 40 km hizla gidiyorsunuz sagdan sagdan.
    Ama diyelim ki sizi farketmeyen yasli bunak teyzenin biri kendini yola atti karsiya gecmek icin. Fren, saga kir sola kir, yok kurtaramadiniz DANNN!! diye teyzeye carptiniz. Teyze yere düstü. Yok canim allah korusun ölmedi. Ama diyelim ki carpinca azcik yaralandi, basini falan carpti yere.
    Etraftakiler gelip teyzeyi kaldirdi. O sirada polis geldi.

İste ayvayi yediginiz an!
    Teyze davaci olmasa bile ehliyetsiz oldugunuz icin "kasitli olarak yaralanmaya sebep vermekten" kendinizi mahkemede bulursunuz ve buyuk ihtimalle hapis cezasi alirsiniz.

Gecmis olsun simdiden...)

Daha önce de onlarca kez belirtildigi gibi ehliyet belgesi polis kontrollerinden gecmek icin bir formalite degil, yukarida anlattigim gibi durumlarda sizi kurtaracak sigortadir. Polis sorar diye degil kendinizi ve geleceginizi garantiye almak icin ehliyet sahibi olmak gerekiyor.

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    ne yani sccoter ı motordan saymıyonmu sen 500 cc lik bir scooter a bin bakalım sen ondan sonra scooter a ehliyet gerekirmi gerekmezmi anlarsın ben 50 cc lik motorla 2 defa durduruldum birinde ruhsat gitti birinde de 20 ytl gitti ben ucuz atlattım seni bilmem
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Polisi bırak bir kaza yaptın ve sen suçsuzsun sana vuran arabanın kaskosu var ve zararı karşılayabileceğini söylüyor
    suçsuzken suçlu durumuna düşersin yaa

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yukaridaki arkadaslarin soyledikleri ceza ve motorun baglanmasi disinda ne olur ben soyleyeyim:
    Diyelim ki super bir surucusunuz. Ama gelin gorun ki ehliyet gibi ufak bir detayi onemsemiyorsunuz. 40 km hizla gidiyorsunuz sagdan sagdan.
    Ama diyelim ki sizi farketmeyen yasli bunak teyzenin biri kendini yola atti karsiya gecmek icin. Fren, saga kir sola kir, yok kurtaramadiniz DANNN!! diye teyzeye carptiniz. Teyze yere düstü. Yok canim allah korusun ölmedi. Ama diyelim ki carpinca azcik yaralandi, basini falan carpti yere.
    Etraftakiler gelip teyzeyi kaldirdi. O sirada polis geldi.

İste ayvayi yediginiz an!
    Teyze davaci olmasa bile ehliyetsiz oldugunuz icin "kasitli olarak yaralanmaya sebep vermekten" kendinizi mahkemede bulursunuz ve buyuk ihtimalle hapis cezasi alirsiniz.
    Bu tip yanlış bilgilere hep cevap verdim ayrıca profi nick li polis arkadaşımızda cevap verdi ehliyetsiz kaza yapmak bir yakalanma sebebidir diğer suçlar ise hata payına göre cezalandırılır polis raporu karşıdan karşıya geçen yaşlı teyzenin hatalı olduğu yönünde ise siz sadece ehliyetsiz motor kullanmadan ceza alırsınız hata sizde ise ehliyetsiz yakalanma+ ehliyetli sürücü gibi para ve hapis cezası ....ehliyeti muhakkak alın ama bu tip yanlış bilgiler e kulak asmayın
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı mali-bu adlı üyeden alıntı
    Motorsiklet Ehliyetim Yok Scooterim Var Polis Yakalsa Ne Olur

yazık olur...

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı raven adlı üyeden alıntı
    Comfirmation Bias

kanunisultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KaNuNi PoPcOrN & YaMaHa YbR
    Peki yaşı tutmuyorsa?
    motosikleti satıp ehliyet yaşının gelmesinimi beklemeli?

jasmine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CG 125 / 2006
    Alıntı kanunisultan adlı üyeden alıntı
    Peki yaşı tutmuyorsa?
    motosikleti satıp ehliyet yaşının gelmesinimi beklemeli?
    elbette beklemeli. bu yaş sınırı boşuna değil ki çoluk çocuk motorla bu trafiğe atlayacak olursa nerde can güvenliği. madem benim nick imden bu kadar bahsettiniz kulağımı çınlattınız gelin bi çayımı için o zaman. ayrıca ehliyetsiz kalmayın trafik canavarı olmayın sevgili dostlarım bu bizlere yakışmaz.ne de olsa bilinçli motorcularız yanılıyormuyum dersiniz?
    [B][I][COLOR="DarkRed"]Ya dilediğin gibi yaşa ya da terket dünyayı [/COLOR][/I][/B]

kucukprens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eli kulaginda!
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    Bu tip yanlış bilgilere hep cevap verdim ayrıca profi nick li polis arkadaşımızda cevap verdi ehliyetsiz kaza yapmak bir yakalanma sebebidir diğer suçlar ise hata payına göre cezalandırılır polis raporu karşıdan karşıya geçen yaşlı teyzenin hatalı olduğu yönünde ise siz sadece ehliyetsiz motor kullanmadan ceza alırsınız hata sizde ise ehliyetsiz yakalanma+ ehliyetli sürücü gibi para ve hapis cezası ....ehliyeti muhakkak alın ama bu tip yanlış bilgiler e kulak asmayın
    Yani buradan şu sonucu mu cikartiyoruz?

Yaralanma ya da ölümle sonuçlanan bir kazada, motoru süren kişinin ehliyetinin olup olmasına bakılmadan aynı ceza verilir diyorsun , yanlış mı anlıyorum?

Sonuc ölüm yaralanama bile olsa...Dogru mudur?

Bir de buna ek olarak kazayı yapan kişi ehliyetsizse sadece ekstradan ehliyetsiz arac kullanma cezasi kesiliyor diyorsun anladıgım kadariyla.

Peki dogru bilgi buysa ben ozur dilerim arkadaslara yanlis bilgi verdigimden dolayı.

Ben bircok yerde kanunların ehliyetli olan kişiyi sürücü olarak dikkate aldigini okumustum. Ben yanlis bilgi almisim belli ki.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler