Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor guvenlik ekipmanlarinda ki haksiz kazanc

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Arkadaslar 12 ay motora binen bir insan olarak motorun rahatligi ve tehlikesi konusunda bilinclesmis durumdayim.Guvenli bir yolculuk icin lazim olan korumali mont , darbelere dayanikli tam korumali kask , eldiven ve dizliklerin her zaman ustumde olmasi gerektiginin bilincindeyim.Iste magzaya girdigimde bu urunleri almak istersem cikan fatura

Korumali Mont: 350 Euro baslangic fiyatlari

Kask : 150 Euro baslangic fiyatlari

Eldiven: 50 Euro baslangic fiyatlari

Dizlik : 40 Euro baslangic fiyatlari

Bellik : 40 Euro baslangic fiyatlari

Yani 630 Euro adam basi eh bir de artic var bende al size 1260 Euro

Ben dedim neden bu kadar pahali ve senelerdir ithala ihracat isi ile ugrastigimdan arastirmaya koyuldum.Bu firmalarin fabrikalarini buldum hepsi uzak doguda ve herkeze satiyorlar peki nedir fiyatlar.

Ayni mont 40 usd , eldiven 8 usd , dizlik 5 usd , bellik 8 usd. Toplam 61 usd
    Gelin soyle diyim ithalat masraflari vergisi ile 80 usd mal oluyor bunlar.Yani biri 105 YTL oburu 1026 YTL aradaki fark 921 YTL. Sok oldum acikcasi elimde imkan olsa bir konteyner mal siparis edip bu insanlarin dukkanlarinin karsinda satacam sirf utansinlar diye. Neden hep kaziklanmak zorundayiz kimse vergi gumruk demesin cunku bu hesaba bunlarda dahil. Biz canimizi korumak icin neden baskalarini zengin etmek zorundayiz.Bu ticaret degil resmen monopoldur.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    toplu sipariş verelim alalım ne olacak hatta üzerlerine de motosiklet.net yazdıralım

madem bukadar ucuz
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

mavibisiklet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150
    Çok haklısın motosiklet sayısı arttıkça fiyatların düşeceğine inanıyorum. Talet artınca getiren firma sayıları artacak ve de fiyatlar düşme eğilimine girecek umarım

serkoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    desenize karaborsa alıyoruz. :(
    YALNIZCA ADALET...

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Bu şirketler anlaşmalı hepsi birbiriyle görüşüyor merak etmeyin. Bizde gördük bunları. Bunu engellemek için napabilir onu konuşalım.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

fraktal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha VİRAGO 535

Yazıklar olsun

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Biri 105 YTL oburu 1026 YTL aradaki fark 921 YTL.farao:
    YUH!!! Bu kadar mı kazık atılır yahu... 60-70 lerdeki yerli rock grublarının elektro gitar alabilmek için yaptığı gibi yurd dışına mı çıkalım bir kask için biz de???

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bir de o adamlar açısından bakmak lazım olaya. Kışın iş olmadığı halde o dükkan açık kalacak, eleman su elektrik telefon kira vergi giderleri ni hesaplamak lazım. E bu adam babasının hayrına yapmıo bu işi nihayetinde parada kazanacak. Yani sürümü fazla olmayan bir mal olduğu için fiyatlar pahalı, her gün 100 tane kask satsa istediğimiz fiyatlara iner zaten.

Yani kısacası talep artmadığı sürece fiyatların düşmesini beklemeyin.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    arkadaslar acaba internet uzerinden satıs yapan bi site bileniniz varmı?
    madem bu fiyatalr kargıoları birleştirir getiririz.

Ewet , ben Eskişehir ekibi olarak bu işe tamamen katılıyorum...

Eğer toplanırsak , böyle bir fiyat düşmesi olacaksa , sonuna dek varım...

H@S@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    valla süper fikir toplu bi şekilde alabilecek durumunuz varsa banka hesap numaranı ver hemen geçeyim parasını resmen soygunculuk ya
    CBR 125 R

nightwatcher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    e para kazanacak diye a.q. mak mı lazım. yuh bu adamlara ya yuh.
    live to ride, ride to live

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    hehehhehe olm zaten bi senedir sitede bu konuda bas bas bağıran bi arkadaş var.Neden bu kadar pahalı motosiklet ekipmanları satılıyo diye bağırıyo eleman.Ama adamın biri çıkıyo dio ki;e madem o parayı vermion,o zaman motora da binme diyo.Şimdi bu mantık nedir kardeşim.İlla benim bir motor sevdalısı olmak için ayda 2000-3000YTL maaşla çalışan birisi ya da 1000€ ya kask alabilecek bi insan mı olmam mı gerekiyor.Fahiş fiyatlarla kask,dizlik...vs koruma ekipmanı almayalım arkadaşlar,bu işin bir çaresini bulalım.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Minimum sipariş adedi ne olur kask, eldiven veya mont almaya kalksak? Mesela tutup 20 çift eldiven getirtebilir miyiz?

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Bence durumu abartıyosunuz, çünkü gidip normal bi mont almaya kalksan zaten 200 YTL civarında bi para ödüyoruz, deriler ise 500 YTL civarında. Korumalı mont 350 € değil , 150€ dan başlıyo. Bu topladığın fiyata (80$), kaskı dahil etmemişsin.

Bu 350€ dediğin montun gerçekte 40$ olduğunu hiç zannetmiyorum. Ulaştığın bilgiler varsa, bunları kanıtlar şekilde koyarsan buraya bizde öğrenmiş oluruz.

Bildiğim birşey var mesela , carbon-fiber malzemenin 1 ton değeri 200 000$. bu malzemeden yapılan kaskta yaklaşık 750 gr civarında kullanıldığı düşünülürse 150$ sadece malzeme fiyatı oluşur. kaskta farklı birçok malzemede kullanılıyor ayrıca. Birşey söylüyorsak bu şekilde açıklamalar yaparsak inandırıcı olur. 350€ luk kask aslında , 40$ demek millete gaz vermekten başka bişey değildir.

Tamam, aldığımız ürünler pahalıya patlıyo olabilir, ama olayı tek taraflı düşünmemek lazım. Bende sonuçta satıcı değilim, aynı malları bende alıyorum ama mantıklı düşünülünce fiyatların çok ta uçuk olmadığını düşünüyorum.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    dostlar rakkamin ciddi olmasi lazim bunu yapmak icin.Ama bakin dukkan isletiyorum kari kisi iyi hos gusel ama bu beni baglamaz ben tuketiciyim , sanayide dukkani olan adam cok cuzzi kiralar oduyor oda bu paraya satiyor.Surumden kazanmak istemiyorlar satilirsa tam vuralim diyorlar bingoyu.Eger %100 kar marji ile satilsa kimse dandik kasklara bakmaz herkez alir yazi kisi icin ayri mont kask.Ben fransada is gezisi icin gittim herkez tam tecizat.Cunku fiyatlar ordaki yasam kosullarina gore normal tutulmus.Ingilterede eger bir market eti herkezden pahali satar ise halk ordan asla alisveris yapmiyor fiyatlar normale donene kadar.Bizim tek istegimiz fiyatlari Turkiye ekonomisine gore belirlemeleridir.Ben bu urunlerin Turkiyeye pahali girmedigini ispat ettim kimsenin bahanesi kalmadi sira bunu satan insanlarda.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    zeda3000, benim söylediklerime de yanıt verirsen sevinirim, söylediğin şeylerde hiçbir ispat unsuru göremedim maalesef.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    danger sanirim bu yeterli olur adamlarin excel dosyasindaki fiyat listesi bu resimleri aynen koyuyorum buyrun bakin kimseye yalan borcum yok bu farklar bu kadar ciddi olmasa bende senin gibi dusunuyordum hatta bu hafta almaya bile karar vermistim.Cok zorlanmayin www.alibaba.com sitesine girin uzak dogu ihracatcilarinin bulustugu bir site ve motorcycle jacket yazin ve resimli resimli hepsini gorun.

yeterlimi????

chaos106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax
    sayın danger0 bu mesajı dün okudum bende bir kaç güne kadar motoruma kavuşuyorum ve motora koruma ekipmanları olmadan binmeye karşıyım bu ekipmanlar içinde epey araştırma yapmıştım.Tam korumalı bir mont için şimdiye kadar aldığım en iyi fiyat 480 milyon oldu(bu fiyatı izmir honda yetkili bayisinden aldım)Dün akşamda berlinde yaşayan kuzenimi aradım (onunda zzr1100'ü var) tam korumalı bir monta ihtiyacım olduğunu söledim aldığım cevap aynen şöyle ^^maksimum 90euroya icon marka yada 120 euroya joe rocket marka tam koruma mont alırız burdan ^^dedi.Şimdi siz bunada kanıt göster falan dersiniz ama bunun kanıtı yok.Amacım ukalalık yapmak değil ama yurt dışında ki fiyatlar emin olun bizde kinin nerdeyse çeyreği kadar.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    yeterli mi ?
    bence değil, çünkü elma ile armuttan bahsediyoruz. Aynı motosiklette de olduğu gibi, çin malı ile avrupa markalar arasında Türkiye satış fiyatı olarak yarı yarıya dan fazla fark var. dangerO aşağıda ki yazıda oldukça net anlatmaya çalışmış.

Bence durumu abartıyosunuz, çünkü gidip normal bi mont almaya kalksan zaten 200 YTL civarında bi para ödüyoruz, deriler ise 500 YTL civarında. Korumalı mont 350 € değil , 150€ dan başlıyo. Bu topladığın fiyata (80$), kaskı dahil etmemişsin.

Bu 350€ dediğin montun gerçekte 40$ olduğunu hiç zannetmiyorum. Ulaştığın bilgiler varsa, bunları kanıtlar şekilde koyarsan buraya bizde öğrenmiş oluruz.

Bildiğim birşey var mesela , carbon-fiber malzemenin 1 ton değeri 200 000$. bu malzemeden yapılan kaskta yaklaşık 750 gr civarında kullanıldığı düşünülürse 150$ sadece malzeme fiyatı oluşur. kaskta farklı birçok malzemede kullanılıyor ayrıca. Birşey söylüyorsak bu şekilde açıklamalar yaparsak inandırıcı olur. 350€ luk kask aslında , 40$ demek millete gaz vermekten başka bişey değildir.

Tamam, aldığımız ürünler pahalıya patlıyo olabilir, ama olayı tek taraflı düşünmemek lazım. Bende sonuçta satıcı değilim, aynı malları bende alıyorum ama mantıklı düşünülünce fiyatların çok ta uçuk olmadığını düşünüyorum.
    Yukarıdaki excel dosyasında verilen ürünler zaten Türkiye pazarında o kadar uçuk fiyata satılmıyor. Örneğin, bütün kuryeler 120 ile 150 YTL arası olan bu montları kullanıyor. Aynı şekilde eldivenler de pazarlık ile 25-30 YTL karşılığı alınıyor. Kaskalar desen 50 ile 100 YTL arası ( ne kadar koruyucu ??? )

Kısaca burada alış fiyatı gösterilen ürünler başka ürünler, yapılan hesapta kullanılanlar başka ürünler.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Markaya da para verdiğinizi unutmayın bu yüksek kar tüm tekstil sektöründe var. Diğer koruyucu ürünler için ise şunu söyleyebilirim. Bir zamanlar Çinli ucuz makineler piyasaya girmeden evvel motorcu sayısı azdı ve bu talep/arz ilişkisi anlaşılırdı. Halen bu düzeni yürütmeye çalışan satıcılar eski az, öz yüksek karlı satışlarını özlüyorlar demektir. Bu tür konular açıldığında yöneticilerin biraz daha yorumsuz yaklaşmaları lazım. Hani tamam reklam felan anlıyoruz ama üyelerinizin maddi kaygıları da önemli. Her yönetici bu pahalılığa neden bulmak zorunda değil
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler