Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Türkiye nin Ayıbı

Motovento
    REKLAM ALANI
    seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Alıntı anil89tas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesajımı dikkatli oku hatta dön bi daha oku.orada tariz (iğneleme) yaptım. nette söylediğime benzer bir sürü ilan var.adam askere gidecem acil diyor, uygun fiyat vermiş.arıyorsun babam yaşında bir adam...motordan kurtulmak için taklalar atıyor.İrfan (victorist) hocamı takdir ediyorum ki bilinçli bir tüketici ve motorcu.
    Mesajınızda dikkatli okunacak bir yer yok. "Yaptır, eğer olmazsa türlü bahaneler uydurarak (motorun problemini söylemeden yani) başkasına kakalarsın" dediğinizi anlıyorum ben.
    FOR THE HORDE...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanka geçmiş olsun malesef bizim cbf lerde bu tür sorunlar olabiliyor hallolmayacak bişiy değil, ancak hondanın umursamazlığı can sıkıcı bazen çok ilgileniyorlar bazen sallayabiliyorlar, benim motordada geçenlerde yağmurun altında kaldı kontağı açıp kapayınca far ve göstergeler kırpıyor açılıp kapanıyordu serviste kontağa wd 40 sıktık sonra hava tuttuk sorun şimdilik düzeldi gibi izole olayı gerçekten berbat şimdi cbf kötüleyenlere malzeme oldu ama diğer rakiplerine binmektense hergün arıza veren cbf e binmeyi tercih ederim gerçi bozulmaz....sana tavsiyem honda japonyaya mail at kanka(ingilizce olur)bak ne oluyor bi bakalım ne yapabiliriz..
    Sağol Muratcım ben sorundan daha çok dediğim gibi Merkezin umursamazlığını dert ediniyorum Cbf deki sorun bir şekilde hallolur sendeki sorun kontakdan ama benimki öyle değil bakalım.

anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    Alıntı seckin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesajınızda dikkatli okunacak bir yer yok. "Yaptır, eğer olmazsa türlü bahaneler uydurarak (motorun problemini söylemeden yani) başkasına kakalarsın" dediğinizi anlıyorum ben.
    3bin liraya kim dozer verir?
    yıllardır motor kullanan adama babası motor sürme diyebilir mi?
    yine 30 yaşında, çalışan bir adam 2. kez askere gidebilir mi?

çoğunluk hatayı gizleyip kaktırıyor motoru.bu motorun akıbetinin de öyle olacağını ZANNETTİM.ama irfan hocam zaten gerekeni yapıyor şuan.sen rahat ol

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    geçmiş olsun irfan abi inş. en kısa zamanda sorununu çözdürürsün
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    yuan 150gy
    hondaya yakısmayacak bırsey bu yaptıgı ılgısız sorumsuz davranması bide su bıde kullan kullan sonra bırıne kaktır gıtsın zıhnıyetındekı arkadaslara seslenıyorum ılla bı gun sızden de cıkar bu yaptıklarınz ...
    DÜŞ PEŞİME....

seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Alıntı anil89tas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3bin liraya kim dozer verir?
    yıllardır motor kullanan adama babası motor sürme diyebilir mi?
    yine 30 yaşında, çalışan bir adam 2. kez askere gidebilir mi?

çoğunluk hatayı gizleyip kaktırıyor motoru.bu motorun akıbetinin de öyle olacağını ZANNETTİM.ama irfan hocam zaten gerekeni yapıyor şuan.sen rahat ol
    Ben zaten rahatım. Verdiğiniz; dozer, askerlik vs. örneklerine de takılmadım ben. Benim takıldığım yer düşünce tarzınız, hepsi o...
    FOR THE HORDE...

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    1) Bıkmadan usanmadan servisin kafasını ütülemelisin. "Şu sorunu çözelim. Bu adamdan kurtulalım" desinler.
    2) İyi bir servise gitmelisin(Esengül Honda'yı öneririm)
    3) Servis bir tesbit yaptıysa veya arıza yok dediyse servis formunda bunu yazmalarını sağlamalısın. Garantide aynı arıza 3 kez tekrarladıysa iade hakkı doğar.
    4) Serviste çözüm olmayacağına inanıyorsan. Honda Müşteri İlişkileri telefonlarından birini arayarak şikayet kaydı açtırmalısın.
    5) Honda Müşteri ilişkileri canı istediği zaman seni arayacaktır. Belkide aramazlar. İşini sağlama almak için Japonya Honda'ya ingilizce bir mail atmalısın. Japonya "Toplam Kalite" yutturmacasının dünyada en fazla ciddiye alındığı ülkelerden biridir. Bir ihtimal oradan geri dönüş yapabilirler. Hatta mesajında "Toplam Kalite Yutturmacası" ifadesini kullanırsan dikkatlerini çekebilirsin.
    6) Bildiğin üzere yeni CBF150 motorlarımız karbüratör arızalı olarak geliyor. Stop etme durumu oradan kaynaklanabilir. Karbüratör tahliye hortumunda gerekli değişikliği yaptırmadıysan yaptır.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevisi güzel dedğimiz tüm honda bayilerinin gerçek bi motor ustası malesef yok. 15-20 yıldır çalışan kaliteli servis elemanına en az 2000 tl maaş vermeniz lazım.

ama bizdeki servisler bunu yerine asgari maaşa 3 genç(çocuk) çalıştırıp hızlı bir şekilde kebabçı ve kurye motorlarının yağını değiştirmekten başka hiçbirşey bilmeyen Faydalı! adam çaılştırıyorlar.

Arzayı bulmakda mümkün olmuyor. Kaliteli hizmet alıyoruz aslında

anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    unutulmamalı...güncel bir konudur

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Elektrik tesisatı bugün değişti yağmurlu hava veya yollar ıslak olduğunda sorunun durumu belli olacakdır konuyu güncel tutunca yazma gereği duydum

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Benim MR 150 de de yağmur yaüdığında stop etme ve çalışmama sorunu vardı. Kendim buldum ne olduğunu. Ateşleme bobini açıkta olduğundan (Deponun altında) soketinden içeri su giriyormuş. Silikonladım sonrasında hiçbir zaman arıza yapmadı.
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

Motosikleti
    Seger 125- 16 Ybrlerin Bir no'lu düşmanı ;)
    burdada cbf'ler çinli motorlardan çok tamirciye geliyor valla, cbf 2011 ve 2012 modelerınde bazı fabrıka hatası oldugunuda duymustum.
    [B]Her motorcu birgün asfaltı tadacaktır [/B]:wiinkk:
    Ne manita ayrılığı ne de kavgası, hiç biri şanzıman indirme kadar yakmıyor canımı :cherry:
    [B][I]İletişim= http://www.facebook.com/Down.Corporation[/I][/B]

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    2011 ve 2012 modeller bu modelin namını alaşağı edecek gibi.muhtemelen 2013 yılında göremeyebiliriz gibime geliyor.

quadro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda innova ANF125i
    Üzücü...
    Daha önce de Honda Türkiye'nin bu tip ilgi sorunlarının olduğunu duymuştum..
    Motor güzel bi zevk büyük bi tutku, insan maddiyatıda izin veriyorsa sağlam ve performanslı bir araç almak istiyor, araştırıyor iki üç marka arasında tercih yapıp alıyor motorunu.. eğer marka Honda ise en az iki adet çin malı motosiklet fiyatına 1 adet Honda motosiklet alınıyor ve umuluyor ki motosikletin kalitelisini aldım bundan böyle servis hizmeti de kaliteli olacak işte böyle; insan kaynaklı, etik yada hizmet kaynaklı bi kalitesizlik insanı hayal kırıklığına uğratıyor.. Üzücü..
    Gerçekten madur oldu iseniz hemen Japonya'ya mail atın ve servisin davranışını da delil ve tarihleriyle açıklayın. Kesin ilgilenirler.
    Biri yer, biri bakar kıyamet ondan kopar.

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    japoncayı boşver ingilizcede olur...alakasız ama vakti zamanında sony psp im vardı (play station portatif olanı) neyse batarya ve şarz cihazı problemim vardı bi gezi sırasında kaybetmiştim sonra istanbul'da bir sony bayiinden şarz cihazını ve pilini aldım.fakat şansıma hem pil hemde şarz cihazı bozuk çıktı hatta yedek orjinal pilimde şarz cihazının yüzünden bozuldu arıyorum olmuyor soruyorum olmuyor tam 1 ay oyalandım.en son sony japonyaya mail attım.dedim benim sorunum bu bu bu,burada çözülmüyor bu nasıl iş bu nasıl müşteri menuniyeti vs.saydım gayet uygun bir dille...nemi oldu? 3 gün sonra bir telefon ''Serhat Bey konu ile ilgili olarak lütfen xxxx mağazımızdan tüm ürünlerinizi ve hediye oyununuzu ücretsiz temin edebilirsiniz yaşanan aksaklıktan ötürü özür dileriz'' vs...Sende öyle yap anlat durumu bakalım nasıl bir sonuç elde edeceksin...İnan bana Japonlar bu konuda hassas millet..
    güzel taktik
    not: google translate de gayet güzel iş yapıyor
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Büyük markanın sorunu da oldumu büyük oluyor demekki, Mondial'de lanet olsun bu nerden çıktı dedirten sorunların hepsinin çözümü 10-20 lira. Mondial klasiği olarak 100km'deki motorun egzoz manifoldu çıkıyor 10 lira sıkışıyor belki ama 10 santim sudan geçmek zorunda kalsan bile stop etmiyor.

AccessTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150-Honda Bali Ex 100
    Arkadaşlar malum benim motordada bi şıngırtı sesi var Hondayı aradım ilgilenen olmadı bende aldığım yer Mototala götürdüm ve durumu anlattım! Motorda 10-12 adet parça(Silindir, piston segman kam gergisi gibi oarçalar değişti ve sonuç yine hüsran ))) şimdi cuma günü silindir kapağıda değişecekmiş! işin güzel yanı motoru mart 3 2011 de aldım daha bir senesi dolmadan 4. garantiden parça değişimi olacak! kaldı 1 değişim ve sonra iade edicem :D Bu arada Konu hondadan açılmışken! Honda Türkiye 2011 CBF 150 Modelindeki tüm problemler için özür dilemiş Honda Türkiyeden ve Cbf 2011 motorların garantiye girmeyen parçalarını bile garanti kapsamında değiştiriyorlarmış! Honda Mototalın Ortağı ve Müdür Alaaddin abi söyledi! Ama ben bile kabul ettim 2011 CBF 150 ler sorunlu motorlar arkadaşlar! Zorda olsa kabul ettim!
    All in one! Life!

Motosikleti
    Alıntı AccessTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar malum benim motordada bi şıngırtı sesi var Hondayı aradım ilgilenen olmadı bende aldığım yer Mototala götürdüm ve durumu anlattım! Motorda 10-12 adet parça(Silindir, piston segman kam gergisi gibi oarçalar değişti ve sonuç yine hüsran ))) şimdi cuma günü silindir kapağıda değişecekmiş! işin güzel yanı motoru mart 3 2011 de aldım daha bir senesi dolmadan 4. garantiden parça değişimi olacak! kaldı 1 değişim ve sonra iade edicem :D Bu arada Konu hondadan açılmışken! Honda Türkiye 2011 CBF 150 Modelindeki tüm problemler için özür dilemiş Honda Türkiyeden ve Cbf 2011 motorların garantiye girmeyen parçalarını bile garanti kapsamında değiştiriyorlarmış! Honda Mototalın Ortağı ve Müdür Alaaddin abi söyledi! Ama ben bile kabul ettim 2011 CBF 150 ler sorunlu motorlar arkadaşlar! Zorda olsa kabul ettim!
    eni tebrik ediyorum abi güzel konuştun

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    yav sende ybr yokmuydu Victorist... neden cbf aldın cbf bozulmaz cbf yağ yakmaz cbf candır, kandır. yalan söyleme bozuk değildir o. ne de olsa o bir honda di mi ama
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav sende ybr yokmuydu Victorist... neden cbf aldın cbf bozulmaz cbf yağ yakmaz cbf candır, kandır. yalan söyleme bozuk değildir o. ne de olsa o bir honda di mi ama

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)