Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Emniyete amerikan modeli geldide benimmi haberim yok ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Evet çok merak ettim Emniyete amerikan modeli geldide benim mi haberim yok ?

Neden bu soruyu sorduğuma gelince, bugün motorla tamda evime yakın bir caddede arkadaşımı gördüm sağa çektim ve aynadan geriye baktım beni farketmediğini görünce devam ettim ,tam ilerliyordumki polis arabası arkamdan anons ediyor sakince durdum,klasik sorular nerden geliyorsun nereye gidiyorsun buraya kadar normal fakat esas soru şimdi geliyor

Polis: Ben seni daha önce hiç görmedim,sen burdamı oturuyorsun ?
    Bende kısa şaşkınlık ardından,evet burda oturuyorum da,tüm mıntıkanızdaki herkesi tanıyorsunuzda benimi çıkaramadınız dedim,önce bir şaşırdı,sonra haklısın der gibi GBT vs baktı,bu seferde makinesi çalışmadı ,neyse bugün şanslısın dedi kimliğimi verdi gitti

Hani amerikan modeli vardır ya her memuru kendi doğduğu büyüdüğü mahallede görevlendirilerki,herkesi tanıdığı ve yabancıları kolay ayırt etsin diye

Türkiye'ye geldi de haberimmi yok ?
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Muhtamalen Motorlara ilgisi olan bir memur. Tüm motorluları o bölgedeki tanıyor.Daha sana denk gelmemiş , bugun itibari ile senide tanımış oldu

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    "ben vergisini ödeyen bi vatandaşım" diyeydin
    işi gücü trafik olan bi memurun mıntıkasındaki motorlulara aşina olması çok da abes değil aslında.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Er5Denizli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtamalen Motorlara ilgisi olan bir memur. Tüm motorluları o bölgedeki tanıyor.Daha sana denk gelmemiş , bugun itibari ile senide tanımış oldu
    Hiç sanmıyorum kaldıki motorla hiç ilgilenmedi

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "ben vergisini ödeyen bi vatandaşım" diyeydin
    işi gücü trafik olan bi memurun mıntıkasındaki motorlulara aşina olması çok da abes değil aslında.
    Trafik değilki asayiş ekibi
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

Yok bazı memurların Motorlara Farklı türden ilgisi oluyor genelde motorlarla değil üstündeki bizlerle özel ilgileniyorlar buda onlardandır :D

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Lanet olsun dostuuum, beni tanimadin mi?
    Hadi dostummm,biraz gayret.

seklinde bir cevap uyardi bence.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    işyerime yakın bir noktada başbakanlığa ait bir kurum var...önündeki kaldırıma parkettim birgün sonra bide ne göreyim motoru hiç üşenmeden(motor 185 kg) panik halde bulunduğu yerden direksiyon kilidi olmasına rağmen 2 güvenlik elemanı kaldıra-ittire başka yere alıp polisi arayacakları sırada beni tanıyan çevre esnafın müdahalesi ile bırakmışlar.tabi ben bu duruma uyuz oldum gittim elemanlara kendimi tanıttım dedim hayırdır nedir mevzu motorun size zararı nedir vs...dedikleri şu, çok fazla ihbar alıyorlarmış! nasıl mı dersiniz motosikletli bomba!evet evet yanlış duymadınız böyle bir tehlike varmış..dikkat ediyorum bende gün içinde trafikte gerek yunuslar gerek trafik ekiplerinin bu aralar motosikletlere özel bir ilgisi var...3 kuşak doğma-büyüme semtimde bile ekip otoları tarafından fena bir göz hapsindeyim.Allah'tan şekil şemal kısmen düzgünde(kask-mont-eldiven-farlar açık vs) fazla taciz edilmiyorum.yakında ciddi uygulamalar başlarsa hiç şaşırmayın derim...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu nasıl iş anlamam bence a normal olan polisin sana nereden geliyorsun nereye gidiyorsun sanane hemşerim sen bak işine bak neye bakacaksan sonra bende gideyim ayar oluyorum böyle polislere
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bunlarda yemezse.....
    Hey dostum senin sorunun ne!!????
    denilebilirdi...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu nasıl iş anlamam bence a normal olan polisin sana nereden geliyorsun nereye gidiyorsun sanane hemşerim sen bak işine bak neye bakacaksan sonra bende gideyim ayar oluyorum böyle polislere
    yanlış, öyle sorular sorarak senin psikolojini tartıyolar. Jest, mimik, el kol hareketleri ve ses tonundan ne ayak olduğunu çıkarıyolar

doğru olan o fakat bazıları işin bokunu çıkarabiliyor

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kontrol iyidir , geçen gün beni de durdurdu gbt ye felan baktı. özellikle etilerdeki olaydan sonra daha da sıklaştı. böyle olması daha iyidir.
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Motorumu ayyaşın biri devirdiğinde karakola hasar tespit ve ifade için gittiğimde içtin mi diye fırça atan memurlarla uğraştım. Sarhoş herifin alkol şişesini diğer olaya karışan araç üzerinde kırdığını kokunun ondan geldiğini anlatmaya çalıştım. Park halinde olan olayda sanki alkollü olsam suçlu çıkacakmışım gibi.

Sözün özü, bizim polisimiz seviyor poliscilik oynamayı. Bazen polislikten çok polisciliği sevdiklerini düşünmüyor değilim. ( Tüm genellemeler yanlıştır mantığı burada da geçerli.)
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

vatdıfakisgoingonmeeeeeen diyeydi dimi
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

call centerı arayan birisi yada arabanın stüne binen sürücü nasıl insanlıktan çıkmayı başarıyorsa,kusura bakmasın ama bazi polis arkadaşlar o üniformanın altında insanlıktan çıkıyorlar yada eziliyorlar.

sözüm meclis gerisi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vatdıfakisgoingonmeeeeeen diyeydi dimi
    Valla aslinda öyle yazacaktimda utandim.
    Siz gençsiniz bisey olmaz.

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlarda yemezse.....
    Hey dostum senin sorunun ne!!????
    denilebilirdi...
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Kontrol olması iyi güzel de,insan içinde oldu mu adama koyuyor yani...Çevreden uygulamayı bilmeyenler acaba bu ne ayak diye kıllanıyorlar...Kaç defa üstüm arandı sayısını unuttum...Avrupa'ya gireceğiz deyip duran bir ülkeyiz.Avrupa ülkelerinin herhangi birinde yolda bir adamı durdurup(ihbar olmadan) ulu orta üstünü arasalar muhtemelen ertesi günü hükümet istifa etmek zorunda kalır.Ne yazık ki her şeye tamam diyen bireyler haline geldik milletçe Üstümü ararlarken cebimden çalıştığım cafenin anahtarı çıktığında;Hayırdır sende bu anahtarın işi ne? diyen polis biliyorum...Çok yazık...Herkes potansiyel katil,bombacı,yan kesici,hırsız,serseri birey olmuşAyrıca ehliyet alırken emniyette parmak izlerinin alınması kadar da rencide edici bir uygulamayı bir türlü kabul edemiyorum
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    benım başıma daha farklısı geldı . Kış günü kar yağışlıydı hava gece saat 01 cıvarıydı evımın önune park etmeye calışıyordum lapa lapa da kar yağıyor asayiş yanaştı hayırdır gece gece bu havada motorla ne işin var dedı .işten gelıyorum vardıyadan cıktım aracımda motosıklet dedım içimdende boş ver haklılar bu satte bu havada normal gelmedı onlara derken burada mı oturuyorsun dedı . evet dedım sokağın numarası kaç dedı 502 dedım tamam ıyı geceler dedı bastı gıttı bende sonradan uyandım ya bızım sokak 502 değilki 513 sok .

kenrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883
    Alıntı emre_tnl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontrol iyidir , geçen gün beni de durdurdu gbt ye felan baktı. özellikle etilerdeki olaydan sonra daha da sıklaştı. böyle olması daha iyidir.
    aferim evladım çok iyi düşünmüşsün. devlet'in rastgele adam çevirip dur bakiim suçlu olabilir misin acaba diye hem kendi hem de vatandaşın kaynaklarını harcaması yerine direk hedefe yönelip, olayları olması gerektiği gibi halletmesinden iyi geliyorsa. ne diyim. devam.

rastgele şans eseri olaylarla yakalanacaksa şuçlular ya da öyle düşünüyorsanız daha çok yolumuz var demektir. (ki öyle çalışmaz devlet merak etmeyin. bi tane memurun iş güzarlığından başka birşey değil aslında)

kıssadan hisse: kendi halinde yaşayan vatandaşa kimse rastegele potansiyel suçlu muamalesi yapamaz.

hatta size örnek
    yer ataköy sene 1997.
    eve doğru yürüyorum. polis arabası yanaşır.
    - genç nereye?
    - eve
    - gel bakalım bi arabaya
    - nooldu bırakacak mısınız eve?
    - bırakcaz gel.
    - ben yürürüm zahmet etmeyin.
    - ....
    (aynen devam :D)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:20 ----------

he bir de küçük yerlerde herkes bilir;
    polis görünce selam verilir, hal hatır sorulur.
    herkes herkesi bilir tanır.
    özellikle de motorcuları (scooterları saymıyorum onlar zaten biliniyor kasksız filan)

o yüzden polis vs görünce mahalde selam verin, korna çalın birşey yapın.
    adamlarda fil hafızası var direk. kesinlikle unutmazlar :D benden tüyo size
    yol iyidir.

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Adamlar sıkılıyor bütün gün ne yapsınlar

kenrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883
    aslen amerikan modeli gelmesi şu olur;

polis durdurunca ellerini gidonda sıkı sıkı tutup hareket etmeden duruyorsan;
    ya da elini çektiğin an vurulacağını biliyorsan. o amerikan modeli işte
    aman diyim. türk polisi süper bence. direk muhabbete açık adamlar.

almanyada filan bi deneyim polisle muhabbet etmeyi isterseniz :D
    yol iyidir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)