Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Macera Dolu Amerika :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    MK America - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı seckin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimsenin avukatı ya da danşmanı değilim. Büyük Beyazlarla okyanusun içinde burun buruna gelmekten daha heyecanlı hangi aktivite geldi aklına onu merak etmiştim sadece. Hayırlı bayramlar bu arada...
    Seckin, ben saat farkindan oturu biraz gec yanitlayabiliyorum. Sen olayi aciklamissin zaten Dogru, kafesin icinde olacak olan benim ;) Bence dunyada yapilabilecek en heyecanli seylerden biri. Ama o kadar dolu ki rezervasyon yaptirmaya cabaliyorum gunlerdir. Buyuk Beyaz'lari bilenler kafeste olmanin gerekliligini anlayacaktir ;) Umarim yapar ve sizle paylasirim. Motordan sonra cok fazla şey heyecanlı gelmiyor zira

Bu arada, hepinize "Hayırlı Bayramlar". Beni hatırlayıp e-mail atanlara çoook teşekkür ederim. Burada arkadaşlarım bile unutuyor beni zira :(

Sevgiler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Tekrar merhaba,

Döndüm, evet. Hatta oldu biraz. Ama iş ve özel e-mailimde biriken bin küsur e-maili temizlemek, bıraktığım yayınları tekrar devralmak, evi eski haline sokmak vakit aldı baya!!!

Motosikletli Kız'da ilk ne yazayım diye düşünürken birşey fark ettim. Facebook'ta beni bulanların sayısı giderek artıyor ama kimileri "Sen o Amerika'daki kız mısın?" diye soruyor! Forumlardaki, blogdaki ve facebook'taki Selin'in (benim) kim olduğu zaman zaman karışıyor. Kimisi beni sadece buradan tanıyor, kimileriyle Facebook'ta tanıştık, kimileri ise blogda çok aktif ve sıkı okuyucular... Dedim ki biraz ek bilgi olsun.

Akşam gazetesi daha işin başında bir röportaj yapmıştı Motosikletli Kız hakkında. Buradan hatırlayanlar çıkacaktır. Kısa da olsa kim olduğuma dair bilgiler var orada da. O röportajı blogda tutacağım mısa bir süreliğine. Yanıt veremediğim sorularınıza yanıt olması dileğiyle...

İşte burada : http://blogs.voanews.com/turkish/sel...is-gelmeyecek/

Sevgiler ;)

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650

Çoğumuz ehliyet almadan önce motora zaten biniyorduk. O yüzden "ehliyeti ne kadar zahmetsiz ve kolay alırsak o kadar iyi" diye düşünüyorduk muhtemelen. Peki ya ehliyet almadan önce motorla tanışmamış olanlar? Onlar için iyi bir ehliyet öncesi eğitimin önemini görmezden mi geleceğiz?

Bunların bir bölümünü Voice of America'da motosiklet maceralarım üzerine yazmaya başladığımda tartışmıştık zaten. Motosiklet.net'de de sık sık gündeme gelen konulardan biri zaten bu.

Çok değerli bir okuyucum benimle ehliyet alma öyküsünü paylaştı. Ben de sayfada yazmadan edemedim. Çoğunuz kendinizi bulacaksınız yazıda. Yorum, deneyim, vs yazmak isterseniz sayfanın yorumları her zaman size açık ;)

http://blogs.voanews.com/turkish/sel.../ikinci-bahar/

Merakla bekliyorum

Motosikletli Kız

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    güzel yazıyorsun hoca.
    ama sansasyonel değil.
    yazdıkların araya gidecek çok okunmadan.
    hikayeden iki polemik çevirelim derim
    bak nasıl okuyup katılıyoruz hadiseye, yarım a4 sayfası boyutunda metni 24 saniyede yazdığımı bilirim ateşli tartışma olursa

gelirsen waşikton portakalı getir bize.
    amerika'ya selam.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    İki polemik demek? Teşekkür ederim polemik yarattığınız için Sansasyonel yazmak bir Türk gazetecileri için öyle kolay ki! zor olanıyla ilgi toplayabilince daha bir "şişiniyorum" A4'ü 24 saniyede bitirebilmenize hayran kaldım tutkulu polemikçilerden kaç kişi kaldı ))

İşin komik yanı burada adam gibi portakal yemedim daha. O "Waşinkton" portakalı diye yedirdikleri şey kandırmaca mıymış acaba Türkiye'de bize??? )))

Tüm Türkiye'ye selamlar...

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650

Motordan düştükten sonra ceza almak!

Ben böyle bir ceza görmemiştim, duymamıştım Belki daha saçmaları da vardır ama diyorum ya ben bilmiyorum. Okudum, güldüm, üzüldüm, şaşırdım. Sizin için yazdım ve seslendirdim. Buna benzer ilginç anılar yazanlar oldu sayfada. Merak ediyorum, siz ne düşüneceksiniz?

Kısa bir alıntı da yapayım sizi cezbetmek için

ALINTI:

"Tabii yollarda “gülsem mi ağlasam mı” cinsinden manzaralar da olmuyor değil. O dev motorlu Amerikan otomobilleri, koca bir beygir filosunu motoruna sığdırmış güzelim motosikletler 4 şeritli otobanda yan yana dizilip gidiyor. İçi gidiyor insanın bazen. “Kullanılamayan güç, güç müdür?” dedirtiyor insana. Ama öyle ince bir çizgi ki bu… Bir ucunda “aşırı hız ve ölüm” bir ucunda “zorla da olsa sakinleştirmek içindeki hız canavarını”… Alışıyorsun vesselam…

(...)

Üstelik internet dehlizini biraz karıştırınca en az bu olay kadar “tuhaf” sayılabilecek birkaç şeye daha rastlamak mümkün. Örneğin, hız kamerasına “münasebetsiz bir el işareti” yaparken fotoğrafı çekilen motosikletli! 26 yaşındaki Paul, kamera sadece ön taraftan motoru görüyor diye rahatça kullanıyor parmaklarını! Ama unuttuğu bir şey var! O da kaskının açık olan vizörü! Polis, intikam ateşiyle yanıyor olsa gerek ki () Paul’ü bir başka gün aynı yoldan geçerken tanıyor. Bu kez plakası not ediliyor. Sonra da “yakışıklı” fotoğrafı kendisine gösterilip yüklü bir cezaya çarptırılıyor! Ehliyetinden de 5 puanı uçup gidiyor. Haberi yazan editör, kendini tutamayıp yorum yapıyor bu kez: “Paul, bir daha hareket çekmeden önce koyu camlı bir vizörün olduğundan ve onu kapalı tuttuğundan emin ol, tamam mı!”

(...)
    "

Fotoğrafı ve devamına bakmak ya da yazıyı dinlemek isterseniz : http://blogs.voanews.com/turkish/sel...oyle-bir-ceza/

Buz kesen Washington'dan selamlar ;)

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ahaha süpermiş yahu
    işte ülkemi bu yüzden seviyorum erken saatlerde çık otobana istediğini yap kimsecikler yok
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahaha süpermiş yahu
    işte ülkemi bu yüzden seviyorum erken saatlerde çık otobana istediğini yap kimsecikler yok
    Türkiye'nin en çok özlediğim yanlarından! Ama riskini de unutmamak lazım... Burada korkudan sen kadraja kadraj sana bakıyor

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı MK America adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'nin en çok özlediğim yanlarından! Ama riskini de unutmamak lazım... Burada korkudan sen kadraja kadraj sana bakıyor
    Kadraj Kadran olmasin. Kadraj fotograf makinanin lens kismi. Turkce az konusulunca bazi seyler istem disi farkli kelimelerde cikabiliyor
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadraj Kadran olmasin. Kadraj fotograf makinanin lens kismi. Turkce az konusulunca bazi seyler istem disi farkli kelimelerde cikabiliyor
    Tabii ki kadran! Türkçeyi az konuşmaktan değil. Bütün gün Türkçe yazıp yayın yapıyorum. Az önce Skype bağlantısı için stüdyodaydım. Sürekli "kadrajdayım, kadrajda değilim" (bakın buna da Türkçe bulunmuş güzel bir fiil yok aslında) diye konuşunca diğer arkadaşla aklım orada kalmış Dikkatiniz yerinde. Düzeltmeniz de iyi oldu.

teocan94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elimden Geldiğince Bloğunuzu Takip Ediyorum
    Yazılarınız Tam Bir Köşe Yazısı Havasında Olayları Biraz daha Espiriye Vurursanız Daha Çok İlgi Çekeceğinizi Düşünüyorum
    Bknz:Altın Elbiseli Adam.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Blogda sesli dinledim macerayı Selin.
    Çok ilginç gerçekten.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı teocan94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elimden Geldiğince Bloğunuzu Takip Ediyorum
    Yazılarınız Tam Bir Köşe Yazısı Havasında Olayları Biraz daha Espiriye Vurursanız Daha Çok İlgi Çekeceğinizi Düşünüyorum
    Bknz:Altın Elbiseli Adam.
    Sanırım haberciliği bir kenara bırakamıyorum bir türlü Altın Elbiseli Adamı bir blog okuyucumun tavsiyesi üzerine kısa da olsa izleme fırsatım oldu. Ne demek istediğinizi anlıyorum ama farklı "renkler" ve "tarzlar" katıyor olmamız daha iyidir belki...

---------- Post added at 13:56 ---------- Previous post was at 13:53 ----------

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Blogda sesli dinledim macerayı Selin.
    Çok ilginç gerçekten.
    Sesli dinleyenlere daha "kocaman" bir teşekkür Neden mi? O kısmı daha da bir keyifle yapıyorum da ondan

Atti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR-125 R
    Can-ı gönülden başarı dileklerimle..Bence motorun 'ninja' olmalıymış..Her resminde yüzünde siyah vizör var..Niye suzuki?
    Tanrı İradesini Hakim Kılmak İçin Yeryüzündeki İyi İnsanları Kullanır.Yeryüzündeki Kötü İnsanlar ise Kendi İradelerini Hakim kılmak İçin Tanrıyı Kullanırlar..

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı Atti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Can-ı gönülden başarı dileklerimle..Bence motorun 'ninja' olmalıymış..Her resminde yüzünde siyah vizör var..Niye suzuki?
    Hahahah Doğru, motorun üstündeki, yanındaki vs tüm resimlerimde o vizör kapalı İçten içe seviyorum herhalde Suzuki'yi "sorunsuzluğundan ötürü" seviyorum. Burgman 400'ümle Türkiye'deyken Yunanistan'ı bir uçtan bir uca geçtim "tık" demedi. Hiçbir sorun çıkarmadı. Burada iki motor aldım, ikisi de Suzuki Burgman. Maaşallah, sıkıntısız çalışıyorlar. Ayrıca Burgman kendi sınıfında çok iyi bir model. Silverwing'e de lafım yok ama gönül işte, buna daha yakın duruyor. Burgman 650'ye geçtikten sonra iyice aşık oldum. Sürekli sesi geliyor aklıma! Özellikle de canım sıkkınsa!...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Avrupa'danda (Belçika) okuyup dinleyenin var , gerçekten ses kaydini dinlerken yazilariniza göz geçiriyorum. Okumaniz bana hem rahatlik veriyorr (sesinizdenmi ne?) hemde Türkçemin gelismesine yol açiyor , her ne kadar Türkçem iydir desemde sizi dinledikçe öyle degilmis diye anliyorum.
    Tüm Amerikan ehliyet ve motor kanunlarini sizden dinledim ve anladimki benim yasadigim ülkeden pek fazla farki yok ama yinede Avrupa ehliyet & motor kanunlari daha avantajli ve daha iyi bir yerde oldugunu anladim.

Ehliyetimi 18 yasinda (20 yil evel) Belçika kanunlari çerçevesinde almistim tabii araba ehliyeti'idi ve o ehliyet sadece 125cc motorlar kullana bilme imkani var eger 150cc veya daha üstü binecekseniz mecburi sürücü kursuna gitmelisiniz ve sadece pratik egitimini alip altiniza kurs tarafinda touring 650cc veriliyor onunla sinava giriyorsunuz ve genelde kimse kaybetmiyor çünkü kurs sizin hazir oldugunuzu anlayinca sinava gönderiyor.

Bende bu ïsteki bilgileri eklemek istedim sizin kadar güzel anlatamadim ama denedim iste..

Belçikadan selamlar..

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı kocc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa'danda (Belçika) okuyup dinleyenin var , gerçekten ses kaydini dinlerken yazilariniza göz geçiriyorum. Okumaniz bana hem rahatlik veriyorr (sesinizdenmi ne?) hemde Türkçemin gelismesine yol açiyor , her ne kadar Türkçem iydir desemde sizi dinledikçe öyle degilmis diye anliyorum.
    Tüm Amerikan ehliyet ve motor kanunlarini sizden dinledim ve anladimki benim yasadigim ülkeden pek fazla farki yok ama yinede Avrupa ehliyet & motor kanunlari daha avantajli ve daha iyi bir yerde oldugunu anladim.

Ehliyetimi 18 yasinda (20 yil evel) Belçika kanunlari çerçevesinde almistim tabii araba ehliyeti'idi ve o ehliyet sadece 125cc motorlar kullana bilme imkani var eger 150cc veya daha üstü binecekseniz mecburi sürücü kursuna gitmelisiniz ve sadece pratik egitimini alip altiniza kurs tarafinda touring 650cc veriliyor onunla sinava giriyorsunuz ve genelde kimse kaybetmiyor çünkü kurs sizin hazir oldugunuzu anlayinca sinava gönderiyor.

Bende bu ïsteki bilgileri eklemek istedim sizin kadar güzel anlatamadim ama denedim iste..

Belçikadan selamlar..
    Yazdıklarınız beni çok mutlu etti pek tabii Sesli yazıları dinleyenler olduğunu duydukça çok mutlu oluyorum. Türkiye'de yıllarca "seslendirme" yaptım. Burada öyle özlüyorum ki! O yüzden bazen yazıları önce sesli halde okuyorum, aklımdan geçenleri kaydediyorum yani; sonra yazıyorum O kadar keyif alıyorum yani. Dinlendiğini bilmek de bu yüzden hep "iyi" hissettiriyor. Burada anlattım mı hatırlayamadım. Anlattıysam affoluna: 2'nci Irak işgali sırasında yayın yapıyordum bir özel televizyonda. Haber müdürü gelip "Selin senin sesin dert oluyor başımıza. O kadar yumuşak ve dinlendirici ki sanki savaştan değil güzel birşeyden bahsediyormuşuz gibi geliyordur seyirciye" demişti de çok gülmüştük! Kariyerimde her zaman yardımı olmamıştır yani

Amerika'da yaşamaya başladıktan sonra anladım ki Avrupa birçok konuda Amerika'yı geride bırakıyor. Genellikle de sosyal imkanlarda. Buranın büyüsü büyüklüğünde, sokaktaki rahatlıkta, bollukta galiba...

Bu yazdıklarınızı son yazımın altındaki comment bölümüne de eklemenizi rica etsem çok şey mi istemiş olurum? Arzu ederseniz, sevinirim.

Teşekkür ederim ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Rica ederim, hemen ekliyorum ....

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı kocc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim, hemen ekliyorum ....
    Onayladım bile. Çok naziksiniz. Teşekkür ederim tekrar... Washington'dan sevgiler...

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Ben seneler önce motosıkletli kız dıye dergılerde yazılar okuyordum sa acaba sizmıydınız hoş geldınız mı desem sizi hoşmu bulduk desem ama ıyıkı bulduk dıyelım size ve iki teker dostlarınıza selamlar ha bırdeee amerikayı kuşatmanın bı yolu varmı .

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler