Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

viraj ve dönüşlerde yatmak...ss

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr 600 rr 2007
    insan izlerken bile keyif alıyor

arkadaşlar arka tekerdeki tozun enini ölçüyorlar bak ne kadar yatırmışım diye

virajlarda yatmak güzel bir duygu olsa gerek ama cesaret edip de yatıramıyorum motoru :(

düzlükte 150 yapıyorum ama viraja gelince tırlar kamyonlar arkamda sıralanıyor
    ne küfrediyorlardır allah bilir

viraj ve dönüşlerde motoru yatırmak ve hızımı düşürmemek istiyorum bu işi nasıl öğrenebilirim? bu konu ile ilgili makale video vs var mı?

paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür...
    5$ lık kafan varsa 5$ lık kask al :cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150

kopan çocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Ramzey 125 Q- 2012 YBR 125 ESD
    adamalar bisklette bile yeri geliyor motor kadar olmasada mutlaka sağa yada sola eğim yapıyor,yatırıyor sen o motorla yapamayacakmısın ve yatırınca motora ayrı bi hava veriyor ben scooterimle yatımadan kullanamıyorum sollamalarda bile
    fena bişi yani

Motosikleti
    honda cbr 600 rr 2007
    Alıntı kopan çocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamalar bisklette bile yeri geliyor motor kadar olmasada mutlaka sağa yada sola eğim yapıyor,yatırıyor sen o motorla yapamayacakmısın ve yatırınca motora ayrı bi hava veriyor ben scooterimle yatımadan kullanamıyorum sollamalarda bile
    fena bişi yani
    bmx imle çok yatmıştım ama motorla 500 km bir geçmişim var tam yatmaktan korktuğumdan hız kesiyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:01 ----------

tşk dostum linklerine bakıyorum şimdi ;)

patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Abi yanlış anlamada herşeyden önce sana sağlam toto lazım. :D Koltuga yapışan vücut uzuvu. ;D

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı prs_bacteria adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bmx imle çok yatmıştım ama motorla 500 km bir geçmişim var tam yatmaktan korktuğumdan hız kesiyorum [COLOR="Silver"]
    işte bundan dolayı olmuyo zamanla oluryavaş yavaş tadını alırsın sende

Motosikleti
    honda cbr 600 rr 2007
    Alıntı patron_58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi yanlış anlamada herşeyden önce sana sağlam toto lazım. :D Koltuga yapışan vücut uzuvu. ;D
    sağlamı var eyv toto koltuğa sağlam yapışınca tır sürüsü oluyor arkada totoyu hareket ettirelim ki gaz kesmeden 45 derece girelim diyorum dostum viraja derdim bu zaten

seyitster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi o zaman işte viraja girmeden önce döneceğin tarafa kaydıracaksın totoyu yatıracaksın motoru daha rahat yatarsın ben öyle yapıyorum bilmem yanlış bilmem doğru ama daha rahat dönüyorum virajları

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Motoru siz yatırmıyorsunuz aslında.
    Motosiklet gidon hareketine baglı olarak virajlarda kendi kendine yatıyor.
    Sadece hızınızı sabit tutun yeter.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Motosikletle 500km lik bir geçmişiniz var ve altınızda CBR 600RR ? Ölmeden önce güvenli ve ileri sürüş eğitimi alınız acilen. Bahsettiğiniz kontra tekniğidir ve temel sürüş becerilerinin belki de ilkidir. Bundan bile bi habersiniz. Canınıza değer veriyorsanız bahsettiğim eğitimleri acil olarak alınız
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

seyitster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla sen o motorla yatamıyorsan bilmiyorum abi ben şu Kanuni çan çin çonun 2.50(ön) 2.75(arka) kalınlığındaki lastikleri ile dibine kadar yatıyorum ki senin makinenin lastikleri kalın yatır babam yatır ne korkuyon ki

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hondanın sürüş kurslarına gidip kendini geliştirmeni öneririm. Zaten 600RR la başladın motora 500km bi deneyimle yatırma işine falan girişme derim
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    prs_bacteria Motosiklete direk 600RR ile başladığı için soruyor arkadaşlar. Zaten 125, 250, 600 yapsaydı bu soruyu bu motosikletle soruyor olmazdı kanımca....

Benim bildiğim daha doğrusu tecrübe ettiğim kadarıyla bu kendi kendine olan bir olay yani hadi şunu bir yatırayım durumu değil. yol yaptıkça motosikletinizin hangi virajda ne tepki verdiğini anlamaya ve artık onunla bütünleşmeye başlıyorsunuz. Ve gittikçe sınırları zorlamaya başlıyorsunuz. Tabi teknik bilgileride okumak lazımki forumumuz bu açıdan çok zengin.

Saygılar...

Motosikleti
    cygnus rs yamaha
    al işte. bilmeden etmeden bastınız parayı aldınız motoru eminimki gayette mutlusunuzdur sesinden gücünden ama asıl iş düz yolda kullanmakla bitmiyor.
    İkarus

Motosikleti
    ZX6-R
    600rr kullandığına eminmisin? yada motor seni kullanıyo

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletle 500km lik bir geçmişiniz var ve altınızda CBR 600RR ? Ölmeden önce güvenli ve ileri sürüş eğitimi alınız acilen. Bahsettiğiniz kontra tekniğidir ve temel sürüş becerilerinin belki de ilkidir. Bundan bile bi habersiniz. Canınıza değer veriyorsanız bahsettiğim eğitimleri acil olarak alınız
    Arkadasin bahsettigi olayin kontra viraj teknigiyle bi ilgisi yoktur. Bunun adı kapanan viraj teknigidir.

Benim bildigim kadarıyla virajlarda kontra teknigi kullanılmaz.
    Kontra teknigi acil manevra gerektiren durumlarda kullanılır. Sizinde bildiginiz gibi kontra teknigi 3 saniyelik bi hadisedir.

Viraj icinde sollama yapmak gerekmiyorsa, bizleri sıkıştıran herhangi bir araç yoksa, veya önümüze son anda fark ettigimiz bir obje çıkmadıysa kontra teknigi viraj içinde tehlikeli olabilir.

Taktir ederseniz virajların içini çogu zaman göremeyiz. Bu durumda kontra viraj teknigi degilde, kapanan viraj teknigini kullanmak bence daha mantıklı olur.

Saygilar.

Genel : Bu arada bu arkadaş motoru aldiginda zaten yeterince eleştirilmişti.
    Linç girişiminizi sonlandirin lütfen. Karşınızdaki düşmaniniz degil.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    sevgili topak sahibi motoru ilk aldığında bir video eklemiştin ordan hatırladım seni...
    kaldırımda 10 m. kadar gidiyordun vs.
    o videoyu gördüğümde motor tecrübenin olmadığını anlamam için usta olmama gerek yoktu.
    virajdan önce öğrenilmesi gereken şeylerin ne olduğunu öğrenerek başlayın ve bunları bilip bilmediğinizi kontrol edin...

limitlerinizi bilmenizde fayda var...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasin bahsettigi olayin kontra viraj teknigiyle bi ilgisi yoktur. Bunun adı kapanan viraj teknigidir.

Benim bildigim kadarıyla virajlarda kontra teknigi kullanılmaz.
    Kontra teknigi acil manevra gerektiren durumlarda kullanılır. Sizinde bildiginiz gibi kontra teknigi 3 saniyelik bi hadisedir.

Viraj icinde sollama yapmak gerekmiyorsa, bizleri sıkıştıran herhangi bir araç yoksa, veya önümüze son anda fark ettigimiz bir obje çıkmadıysa kontra teknigi viraj içinde tehlikeli olabilir.

Taktir ederseniz virajların içini çogu zaman göremeyiz. Bu durumda kontra viraj teknigi degilde, kapanan viraj teknigini kullanmak bence daha mantıklı olur. Arkadaşı linç etmiyoruz hayatta kalması için çaba gösteriyoruz.

Saygilar.

Genel : Bu arada bu arkadaş motoru aldiginda zaten yeterince eleştirilmişti.
    Linç girişiminizi sonlandirin lütfen. Karşınızdaki düşmaniniz degil.
    Yanlış biliyorsun. Araştır. Senin bahsettiğin Swerving "Kıvırmaca" tekniği benim bahsettiğim kontra tekniğidir.

a)Kontra olmadan virajda yatamazsın.
    b)Motosikleti gerektiği gibi ve gerektiği hızda kullanıyorsan her virajın içini görebilirsin. Bu konuda açılmış onlarca başlık mevcut
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış biliyorsun. Araştır. Senin bahsettiğin Swerving "Kıvırmaca" tekniği benim bahsettiğim kontra tekniğidir.

a)Kontra olmadan virajda yatamazsın.
    b)Motosikleti gerektiği gibi ve gerektiği hızda kullanıyorsan her virajın içini görebilirsin. Bu konuda açılmış onlarca başlık mevcut
    Daha kaç kere değiştiriceksin usta?
    Tamam dediklerini arastiricam.

Motosikleti
    ooo viraGOO
    Alıntı prs_bacteria adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insan izlerken bile keyif alıyor

arkadaşlar arka tekerdeki tozun enini ölçüyorlar bak ne kadar yatırmışım diye

virajlarda yatmak güzel bir duygu olsa gerek ama cesaret edip de yatıramıyorum motoru :(

düzlükte 150 yapıyorum ama viraja gelince tırlar kamyonlar arkamda sıralanıyor
    ne küfrediyorlardır allah bilir

viraj ve dönüşlerde motoru yatırmak ve hızımı düşürmemek istiyorum bu işi nasıl öğrenebilirim? bu konu ile ilgili makale video vs var mı?

paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür...
    Dostum sana bir öneride bulunıyım ! ama mutlaka uygula

boş bir arazi bul kendine asfaltı iyi arazi dediğim çokta fazla büyük olmayan biryerde olur yada trafiğe kapalı bir yol 20 tane huni al artçı olarakta yanına birini al doğru trafiğe kapalı alana hunileri sabit aralıklarla diz kendine bir parkur oluştur artçıyı indir eline bir kronometre ver ve hunilerin aralarından sağlı sollu geçmeye başla ilk başta psikolojik olarak hunilere en yakın noktadan geçersem bi sonrakinden de rahat geçerim diyceksin ama 15 20 dk lık bi antremandan sonra hunilerin dibinden değilde daha açıktan motosikletini yatırarak rahat dönüşer yapmaya başlıycaksın ve acayippp zevk alıcaksın ben bi büyüğümüzün tavsiyesiyle bunları uyguladım hala daha boş vakit bulduğumda yapıyorum öğrenmeyi kolaylaştırmakla beraber süper ötesi eğlenceli zaman geçirmeni sağlıyor
    [B][COLOR="Red"]BİZ İNSANLARA MOTOSİKLETİ SEVDİRMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞDA SOLDA GAZ ÇEKİP ! ARA SOKAKLARDA TEKER YAPARSANIZ!! ASLA ÖNYARGILARI YIKAMAYIZ ! BİLİNÇLİ SÜRÜCÜLER OLALIM VE MOTOSİKLET = ŞEYTAN İŞİ TABUSUNU HEPBİRLİKTE YIKALIM !! :queen:[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)