Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

viraj ve dönüşlerde yatmak...ss

Motovento
    REKLAM ALANI
    adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Yapacak yorum bulamaıyorum. Hayır dalga geçecem ama yok yok.. sen bizle dalga geçiyorsun değilmi?? Yani bu topic gerçek olamaz.. olmamalı :S
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Çok güzel videolar...

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasin bahsettigi olayin kontra viraj teknigiyle bi ilgisi yoktur. Bunun adı kapanan viraj teknigidir.

Benim bildigim kadarıyla virajlarda kontra teknigi kullanılmaz.
    Kontra teknigi acil manevra gerektiren durumlarda kullanılır. Sizinde bildiginiz gibi kontra teknigi 3 saniyelik bi hadisedir.

Viraj icinde sollama yapmak gerekmiyorsa, bizleri sıkıştıran herhangi bir araç yoksa, veya önümüze son anda fark ettigimiz bir obje çıkmadıysa kontra teknigi viraj içinde tehlikeli olabilir.

Taktir ederseniz virajların içini çogu zaman göremeyiz. Bu durumda kontra viraj teknigi degilde, kapanan viraj teknigini kullanmak bence daha mantıklı olur.

Saygilar.

Genel : Bu arada bu arkadaş motoru aldiginda zaten yeterince eleştirilmişti.
    Linç girişiminizi sonlandirin lütfen. Karşınızdaki düşmaniniz degil.
    Eğer arkadaş düşmanınız değil ise lütfen yukarıdaki mesajınızı silin ve kontra tekniğini tekrar inceleyin.

Bacteria kardeşim,

Motosiklet kullanımında motoru yatırmak zamanla geliştireceğin bir durumdur.

Henüz çok yolun var lütfen başına birşey gelmeden bir an önce eğitim al.

Sevgiler

Önemli Not: Sadece düz gidebildiğin bir makina ile 150 km sürate çıkmak akıl alabilir birşey değil. Lütfen manevra yapabildiğin hızları aşma kötühaberini burada okumak istemiyorum.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer arkadaş düşmanınız değil ise lütfen yukarıdaki mesajınızı silin ve kontra tekniğini tekrar inceleyin.
    Bunuda dikkate alacagim.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

#GECE# - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM SB250İ WOLF
    Viraja nasıl girebilirim + 600rr = ?

600rr'dan önce düşünmeliydin bunu...

Mesela şuan benim altımda 150 cc bir viraj canavarı var.Ki artık o dereceye
    geldi ki orta sephayı söktürdü bana artık..Emekleye emekleye ögrenir çocuk
    yürümesini..

Sen en iyisi bin 600rr'ına vur kırbacı vur kırbacı..
    Mobylette Flash 51 1993 PGO G-MAX(BOBCAT) 2005 Motoran Comanche 125Mondial Destro 250Honda cbf 150SYM SB250İ WOLF

Motosikleti
    honda cbr 600 rr 2007
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletle 500km lik bir geçmişiniz var ve altınızda CBR 600RR ? Ölmeden önce güvenli ve ileri sürüş eğitimi alınız acilen. Bahsettiğiniz kontra tekniğidir ve temel sürüş becerilerinin belki de ilkidir. Bundan bile bi habersiniz. Canınıza değer veriyorsanız bahsettiğim eğitimleri acil olarak alınız
    bi haberim arkadaş.....benim sorduğum bu değildi....başka forum konularında tepkilerinizi gösterirseniz sevinirim....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:28 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasin bahsettigi olayin kontra viraj teknigiyle bi ilgisi yoktur. Bunun adı kapanan viraj teknigidir.

Benim bildigim kadarıyla virajlarda kontra teknigi kullanılmaz.
    Kontra teknigi acil manevra gerektiren durumlarda kullanılır. Sizinde bildiginiz gibi kontra teknigi 3 saniyelik bi hadisedir.

Viraj icinde sollama yapmak gerekmiyorsa, bizleri sıkıştıran herhangi bir araç yoksa, veya önümüze son anda fark ettigimiz bir obje çıkmadıysa kontra teknigi viraj içinde tehlikeli olabilir.

Taktir ederseniz virajların içini çogu zaman göremeyiz. Bu durumda kontra viraj teknigi degilde, kapanan viraj teknigini kullanmak bence daha mantıklı olur.

Saygilar.

Genel : Bu arada bu arkadaş motoru aldiginda zaten yeterince eleştirilmişti.
    Linç girişiminizi sonlandirin lütfen. Karşınızdaki düşmaniniz degil.
    genel kısmı çoğu cevaba yanıtımdır...teşekkür ediyorum sinancığım konunun başlığı ve sorumu dikkate almanız dileği ile....
    5$ lık kafan varsa 5$ lık kask al :cat:

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı prs_bacteria adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi haberim arkadaş.....benim sorduğum bu değildi....başka forum konularında tepkilerinizi gösterirseniz sevinirim....
    Sevgili Kardeşim,

Seni eleştirmek için söylemiyor insanlar. Viraj ve kontra tekniği forumlarda okuyarak öğrenebileceğin birşey değil aradığın cevap burada yok. Lütfen eğitim al yoksa canın çok yanacak .

Sonradan" ben demiştim" demek en nefret ettiğim şeydir. Motosiklet üzerinde 20 senedir hayatta kalmış bir ağabeyinin tavsiyelerini dinle lütfen.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    honda cbr 600 rr 2007
    sorumu yardımcı olursunuz diye açtım eleştirin vs diye değil......

sinirim bozuldu.....

yazacak arkadaşların dikkatine!!!!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:38 ----------

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardeşim,

Seni eleştirmek için söylemiyor insanlar. Viraj ve kontra tekniği forumlarda okuyarak öğrenebileceğin birşey değil aradığın cevap burada yok. Lütfen eğitim al yoksa canın çok yanacak .

Sonradan" ben demiştim" demek en nefret ettiğim şeydir. Motosiklet üzerinde 20 senedir hayatta kalmış bir ağabeyinin tavsiyelerini dinle lütfen.
    o zaman diyeceğiniz şey...(size saygım sonsuz...) zamanla öğrenirsin demeniz yeterli...

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Seni önemseyip uyardığımız kabahat o zaman. Sen uyarıyı eleştiri olarak algılıyorsan ne yapalım biz ? Zamanla da öğrenemezsin bunu. Gidip eğitimini alacaksın. Yoksa bu kuvvette bir motorla başına iş alman işten bile değil. Sana neden 600RR aldın dedik mi ? Madem aldın hakkını ver hayatını da seviyorsan git eğitimini al diyoruz. Sinirinin bozulması ölmenden iyidir. Bozulsun sinirin
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Motosikleti
    honda cbr 600 rr 2007
    Alıntı SeMpaTuRk77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sana bir öneride bulunıyım ! ama mutlaka uygula

boş bir arazi bul kendine asfaltı iyi arazi dediğim çokta fazla büyük olmayan biryerde olur yada trafiğe kapalı bir yol 20 tane huni al artçı olarakta yanına birini al doğru trafiğe kapalı alana hunileri sabit aralıklarla diz kendine bir parkur oluştur artçıyı indir eline bir kronometre ver ve hunilerin aralarından sağlı sollu geçmeye başla ilk başta psikolojik olarak hunilere en yakın noktadan geçersem bi sonrakinden de rahat geçerim diyceksin ama 15 20 dk lık bi antremandan sonra hunilerin dibinden değilde daha açıktan motosikletini yatırarak rahat dönüşer yapmaya başlıycaksın ve acayippp zevk alıcaksın ben bi büyüğümüzün tavsiyesiyle bunları uyguladım hala daha boş vakit bulduğumda yapıyorum öğrenmeyi kolaylaştırmakla beraber süper ötesi eğlenceli zaman geçirmeni sağlıyor
    -eren-e ve sana çok teşekkür ediyorum...en kısa zamanda deneyeceğim....katkılarınız için ikinize de tşk ediyorum ;)..istediğim cevaplar bunlardı...konu sapıttı malesef!!! bu sitede bir laf sokma derdi var malesef....atın ölümü arpadan olsun arkadaşlar....canımn derdinde değilim...sorduğum şey... merak eden konu başlığına baksın ve ilk yazdığım mesaja baksın bunun dışında birşey istemiyorum....

shule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja250r-600RR-gs650
    zamanla,motoruna alıştıkca bunu yapacaksındır dostum.bu kontra teknigi..arkadasın bırı daha demıs ya kukalardan bır parkur yap..1 saat calıssan bıle farkedersın ınan gelışmeyı..2 egıtım aldım.her ıkısındede bu parkur egıtımını verdıler...vırajlara gırmeye basladıkca kendılıgınden gelısecektır..malesef hala bende yuksek hızlarda vırajları yatarak gıremıyorum.. hızlı dııl guvenlı girmek daha önemlı bence
    Düş kurmaya cesaret edenler,onları gerçekleştirmeye de cesaret eder

Motosikleti
    honda cbr 600 rr 2007
    Alıntı shule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zamanla,motoruna alıştıkca bunu yapacaksındır dostum.bu kontra teknigi..arkadasın bırı daha demıs ya kukalardan bır parkur yap..1 saat calıssan bıle farkedersın ınan gelışmeyı..2 egıtım aldım.her ıkısındede bu parkur egıtımını verdıler...vırajlara gırmeye basladıkca kendılıgınden gelısecektır..malesef hala bende yuksek hızlarda vırajları yatarak gıremıyorum.. hızlı dııl guvenlı girmek daha önemlı bence
    tşk paylaşım için.... önceliğim güvenlik her zaman...malatyanın dağlarında bu eğitim verildi de gitmedik mi kendi çabamla bu işi hakııyla öğrenmek istiyorum... yanlış yapmamak derdi ile....derdim yüksek hızlar değil virajları 150 den 40 a düşerek değil...en azından 70 80 ile dönmek...anladım ki tecrübe gerekiyor...

tşk

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Kimsenin kimseye laf sokma derdi yok birader. Sen buraya neden soru soruyorsun ? Kara kaşımıza kara gözümüze mi ? Tecrübemize güvendiğin için mi ? Hadi beni gec oocan sana bir şeyler diyor dinlemiyorsun. Sana tecrübelerimizle yol göstermeye çalışıyoruz.

Ayrıca o huni antrenmanı slalom becerini geliştirmekten başka bir işe yaramaz. Viraj dönüşlerinde motoru istediğin açı ile yatırmanı da sağlamaz. İlla ki deneyeceğim diyorsan hunilerden daire oluştur. iç içe iki daire ve o aradaki boşluğun içinde dönmeye çalış. Becerebildikçe de daireleri birbirine yakınlaştır.

Sen canının derdinde olmayabilirsin; o motorla başka birinin canına kast etmeyeceğin ne malum ? Atın ölümü arpadan olsun yaklaşımı kurtarmaz bu sevdada adamı
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Zamanla ögrenirim diyen ve spor motosiklet kullanan arkadaslardan su an yasayan bir tane bile yok sevgili kardesim.
    Maalesef ögrenecek zamanlari olmadi.
    Ustteki yazdigimi ciddiye almayacaksin biliyorum ama bu gerçek.

Hatta biz daha önce de akil danismis acemi arkadaslari uyardigimizda, ne var yahu ben de sunla basladim falan deyip örnek olmaya çalisan kardeslerimizi dahi kaybettik.
    Hatta bunlardan bir tanesi kendini geistirmek için sabah aksam çalisiyordu ve bu forumda motosiklet kullanan bir çok kisiden daha iyi seviyeye gelmisti.

eger sakin olmayi becerebilirsen, bir kaç önerim olacak.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    honda cbr 600 rr 2007
    konuyu kapatıyorum...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı prs_bacteria adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu kapatıyorum...
    biraz bekler misin?
    söyleyeceklerim var ama özelden
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    honda cbr 600 rr 2007
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz bekler misin?
    söyleyeceklerim var ama özelden
    konuyu kapatmıştım neden açtın tekrar

özelden söyleme buradan söyle?

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    şaka gibi topik.
    rr a binip chopper gibi mi kullanıyorsun yani
    ahahahahha
    What goes around, Comes back arround...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bence bu konu tartışılmalı.
    neden mi?
    bildiğimizi sandığımız şeyi öğrenmemiz imkansız-mış....

mesela sinan, kıvırmaca ile kontra arasındaki farkı atahualpanın uyarısı sayesinde tekrardan araştıracak.
    bir başka kllanıcı, bir başka şeyi söyleyecek ve belki o zaman ben dikkat etmediğim şeyin farkına varacağım.
    bir aşka yeni başlayangelip bu başlığı okuyacak, öğrenecek, öğretecek...
    fikir alış verişi yapak bence iyidir.
    ama yorumcular daha şimdiden hiç kimsei gömmesin
    elbette ki hemen hepinizi tanıyorum, iyi niyetli cümleler kuruluyor ama burada iletişimin %30'u, yani sadece kelimeleri kullanıyoruz. belki ses/mimik de katılsa sonuç değişecektir.

hadi, baştan alalım.
    mesela, ben ilkay abinin(coq) söyleyeceklerini çok merak ediyorum.

çünkü, çok yakında tarz değişikliğine gidip ss düşünmeye başladım
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    honda cbr 600 rr 2007
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanla ögrenirim diyen ve spor motosiklet kullanan arkadaslardan su an yasayan bir tane bile yok sevgili kardesim.
    Maalesef ögrenecek zamanlari olmadi.
    Ustteki yazdigimi ciddiye almayacaksin biliyorum ama bu gerçek.

Hatta biz daha önce de akil danismis acemi arkadaslari uyardigimizda, ne var yahu ben de sunla basladim falan deyip örnek olmaya çalisan kardeslerimizi dahi kaybettik.
    Hatta bunlardan bir tanesi kendini geistirmek için sabah aksam çalisiyordu ve bu forumda motosiklet kullanan bir çok kisiden daha iyi seviyeye gelmisti.

eger sakin olmayi becerebilirsen, bir kaç önerim olacak.
    sakin olmayı becerebilirim ama lütfen "sadece" soruma cevap olsun....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)