Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Manyakmıyım? Evet

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Daha birkaç kez istop ettiremeden kalkamadığım ybr 125'le tek yön,bol virajlı,manda ve koyunların yolun kenarlarını süslediği,toplam gitgel 60 km'lik Karacabey-Boğaz yolunu gittim geldim.Pek tehlike yaşamadım.Virajlarda hafif yattım.80 km hıza ulaştım.Kalkışları ve u dönüşlerini becerirsem olacak bu iş.Virajların çoğunun kör olması adrenalin yaşatmadı değil.Yeni başlayan biriyim.Yeni başlayanlara söylemeliyim ki binin ve gidin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben buna manyaklık değil heves diyeyim...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    FZR 600
    Fazla gaza gelme gazlanırsın
    hayallerle yaşamak varya bitiriyor beni be... :farao:

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Yok çok hızlı gitmiyom yol düzleşince bastım biraz o kadar.Ama şehir dışı daha güvenli geliyor bana inekler bile yolun kenarından gidiyor ama insanlar yolu ortalayıp yürüyor.Ama sonuçta bir alex değilim.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Motosiklet Tutkusu
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    FZ6 FAZER 98hp
    hayat budur... risk!

-eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Kısaca kötü örnek.

Motosikleti
    CBR 125 R ALACAK! ;)
    Aslında biraz mantıklı. Bu olayı şehir içinde yapmaktan iyidir bence. Boş araziide öğrenebileceğin ne kadar ki en fazla motor sürmeyi öğrenirsin. Ancak yolda öylemi. Yolda en azından yolun neresinden gidirlir. Yolda kaç hızla gidilir. Nasıl gidilir. Bunlarıda öğrenirsin...

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zookeeyss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında biraz mantıklı. Bu olayı şehir içinde yapmaktan iyidir bence. Boş araziide öğrenebileceğin ne kadar ki en fazla motor sürmeyi öğrenirsin. Ancak yolda öylemi. Yolda en azından yolun neresinden gidirlir. Yolda kaç hızla gidilir. Nasıl gidilir. Bunlarıda öğrenirsin...
    Kim öğretir ? Ben söyleyeyim. Trafik kazası öğretir! Asflat sert arkadaşlar...

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Düşmeyi göze almayan adam motora sevdalanmaz.Evet kötü örnek ama bence şehir içinde kaza yapma ihtimali daha fazla.Yayaların yaşadığım yerde değil motosiklete arabalara bile saygısı yok.Şöyle söyleyeyim amcam yolun ortasında yürüyor arabayla arkasından korna öttürüyon ağır bir edayla arkasına bakıyor elleri arkadan bağlı yavaş yavaş kenara çekiliyor bu arada durmak zorunda kalmak gerektiğini belirteyim.

Motosikleti
    CBR 125 R ALACAK! ;)
    Tamamda köy yolundan falan bahsediyor arkadaş. Yani trafik kazası biraz sseyrek olmazmı sence oralarda. Tamam kabul ediyorum. Çok tehlikeli ve kötü bir örnek. Ancak bu işi tam anlamıylada öğrenmek istiyorsan herşeyi göze alcaksın.

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    Madem yeni öğreniyorsun, sana tavsiyem bol bol motosiklet kazalarının videolarını seyretmek. ''Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır.'' Hz.Ali r.a.

Motosiklet kullanmak araba kullanmaktan 10 kat daha fazla dikkat ister, yol üzerindeki hareket eden herşeyi kontrol altında tutman gerekir ki bu da tecrübeyle oluşur. Bu arada çok önemli; KAFASIZSAN KASK TAKMANA GEREK YOK.
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Evet dostum zaten yolda çok az araba vardı.Toplam 60 km.de 50 araba görmüşümdür.Ama motora binerken daha da cesaretle binicem bi daha ki sefere.Trafiğe kapalı yerlerde ne kadar oyalanırsan o kadar korku düşer içine.Evet korkmalıyız ama limitlerde, korkuyla yaşarsak kasa ihtimali daha fazla olur.Ya kaza yaparsam diye düşünürsen kazayı yaparsın.Bende biliyorum bi gün düşeceğimi ve muhtemelen çözdüm bu işi hacı dersem başıma gelecek...

Motosikleti
    CBR 125 R ALACAK! ;)
    Ama birde bu yönden düşün. Sen ne kadar dikkat edersen et. Başkası heyecan yapıp sana vuracaktır. Sende onun yaptığı hatanın kurbanı oalcaksın. Bu da var. Yani istediğin kadar motora hakim ol yada dikkat et. Farketmez... ;)

-eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende biliyorum bi gün düşeceğimi ve muhtemelen çözdüm bu işi hacı dersem başıma gelecek...
    http://www.motosiklet.net/forum/fayd...-sendromu.html

Motosikleti
    Hyosung GV650
    ben de ilk motorumu aldığımda, daha önce hiç motor kullanmadığım için yarım saatlik bir öğrenme sürüşünden sonra istanbul maltepe'den yola çıkıp edirne'ye gitmiştim. benimki ne oluyor tanımlayın o zaman

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Başkalarının hataları için hiçbirimizin yapacak birşeyimiz yok.Ben gerekli önlemi alıyorum.(kask,eldiven,mont)motora koruma demiride taktırdım.Hepimiz biliyoruz ki ölüm en çok motorculara yakın trafikte...

Motosikleti
    CBR 125 R ALACAK! ;)
    Aynen ama işte korkunun ecele faydası yok. Alnına ne yazıldıysa o. Öleceksen arabada da ölürsün...

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Klişe patlatayım.Evde başın döner düşersin gene ölürsün.Yani dikkatli olmaktan ve tam donanımlı olmaktan başka çaremiz yok.Maturin yaptığı Edirne yolculuğu için zerre pişmanlık duymamıştır.Bende öyle şu an üzerimde anlamsız bir mutluluk var.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    RamonRojo bize o zaman korumalarınla birlikte bir foto koy da içimiz rahatlasın ;)

60. km de 50 araç!!! 50 kaza ihtimali demek ! Saatte 60 km ile seyir etsen neredeyse dakika başına 1 kaza!

Köy yolu trafiğe kapalı alan mı? Trafiğe kapalı alan ise motosikletin işi ne orada? Türk insanı ve mantığı işte! Benim mantığım almadığına göre ya ben Türk değilim ya da siz. Trafiğe kapalı alan TRAFİĞE KAPALI ALANDIR. ARAÇ VE YAYA TRAFİĞİNE KAPALIDIR. KONTROLLÜ OLARAK GİRİŞİ YAPTIRILIR. Yarış pistleri buna en güzel örnektir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)