Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

motorcular biraz serseri galiba!

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Serseri nedir?...

1- işi gücü olmayan..
    2- Amacı olmayan..
    3- Hem işi gücü hem amacı olmayan...

Benim işimde var gücüm de...
    Amacım da var...
    Hem işim var hem amacım var...

Ama ben serseriyim..... Çünkü motora biniyorum..... ÖYLE Mİ!!!!!!!

Seni kınıyorum azizim.... Kimse bana sirseri diyemez..... Son sirseri diyen ivedik tatil köyünde....

Bak sana tam bir sirseri örneği verecem... Yok vermeyecem.... Sen tanıyon...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serseri nedir?...

1- işi gücü olmayan..
    2- Amacı olmayan..
    3- Hem işi gücü hem amacı olmayan...

Benim işimde var gücüm de...
    Amacım da var...
    Hem işim var hem amacım var...

Ama ben serseriyim..... Çünkü motora biniyorum..... ÖYLE Mİ!!!!!!!

Seni kınıyorum azizim.... Kimse bana sirseri diyemez..... Son sirseri diyen ivedik tatil köyünde....

Bak sana tam bir sirseri örneği verecem... Yok vermeyecem.... Sen tanıyon...
    9 kere dedim abicim. sen ben ve diğer site üyelerini tenzih ederim.
    ki ben mühendislik fakültesi mezunu, solidwörks otoket mastırkem bilen, ostim'in saygın işadamlarındanım
    bu motorculuğun adını kirletenler israil ajanı olabilir
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı solidwörks otoket mastırkem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baskın ve popüler olana göre.
    dengeli ve aklıbaşında olana göre.
    2000 model üzeri arabasında klimadan üşütmek dışında bir riski ahmakça bulan "akıllı" adama göre.

motosiklet işinin diğerlerini ilgilendiren boyutu tabiri cazise "hayat kadınına tecavüz" yaklaşımında gizli.
    Hayat kadinlarinin bir arada is yaptiklari(imece) umumhanelerde, baskin ve populer kanaat, bu meslegin diger meslekler kadar itibarli oldugudur.
    Ama oradan disari adim attigin anda isler degisir.
    Bu nedenle neye ve kime göre sorusu önemli bir anlam tasir.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı anlatamayan adam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayat kadinlarinin bir arada is yaptiklari(imece) umumhanelerde, baskin ve populer kanaat, bu meslegin diger meslekler kadar itibarli oldugudur.
    Ama oradan disari adim attigin anda isler degisir.
    Bu nedenle neye ve kime göre sorusu önemli bir anlam tasir.

anlar gibi oldum ama benle alakalı, yoksa bişey yok mesajda

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı anlayamayan adam adlı üyeden alıntı Mesajı göster

anlar gibi oldum ama benle alakalı, yoksa bişey yok mesajda
    Ben daha açik yazmistim ama MT ceza kanunun bilmem kaçinci maddesini okuyunca öyle yazmak zorunda kaldim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hodbin filan ayıboluyo ama birader
    ehl-i vakar'ın alelade olmayan ameli umumda menfi hisler tezahür eder
    tilavet-i külliyattan bilirim, "bencil" demek.

adem-i vakurun en adi fiiliyatı bile eşraf nazarında tabiiyat mertebesinde atfedilir.

n61l - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa 638
    serin gel azizim,
    toplum buna hazır değil
    ayriyeten acımasız eleştiriler bunlar, bizde insanlık zincirinin bir halkasıyız, var farkımız az çok amma bahsettiğin kadar ayrı düşmeyiz dünya ahalisiyle.

hakkaten soyle post ettikten sonra bi baktim vay ben ne yazmisim dedim ama nasil olsa motor forumlarinda bin cesit yazi var boylesi de boyle olsun

elbet biz de insanlik zincirinin halkasiyiz amma her ne kadar "halka" olmak deluganluya yakismasa da... valla bence cok farklliyiz yani ne biliyim hani bu "gelismislik" yada "az gelismislik" meselesi de degil avrupalilardan da cok farkliyiz araplardan da yada guney amerikalilardan zaten burada yasayarak tutup guney amerikallar hakkinda yazmak de sacma olur onu da onlar yapsin, yapiyolar da zaten. bu konudaki ciddi farkliligi gormek icin belki soyle bir soru sormak bile yeterlidir: dunyanin baska hangi kulturlerinde "yerli" adi, dandik, dayaniksiz, muteber olmayan, anlamina gelmektedir? simdi bu cok feci bir durum neden derseniz. yahu insani diger canlilardan nesnel olarak ayiran ozelligi uretmek, yani insandan baska herhangi bir canli alet uretemiyor, ve bizim bu ozelligimiz zaman icinde oyle gelisti ki, kentler, yollar, otomobiller, motosikletler ortaya cikti. bunlari uretebiliyor olan tek canli insan. mesela insani insan yapan dusunmektir de denebilir ama hani bir yunusun zihnine girip yahu bu dusunuyormus yada dusunmuyormus diyemeyiz. boyle bir deneyim imkanimiz yok. aksine dis gostergeler diger canlilarin da bu ozellige sahip olduklarini gosteriyor neden cunku ogrenebiliyorlar. neyse netice olarak bence cok farkliyiz. en azindan bizim daha cok icli disli olduklarimza kiyasla. muhakkak bize benzeyenler de vardir bu olasiligi da gozardi edemeyiz.

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kisacasi;
    serseri dedigin bir nedir?
    Kime gôre?
    Neye göre?

belki bir frenk ulkesinde yasasaydik "serserilik" kelimesinin altini bu kadar cizmek gerekmeyecekti cunku en azindan avrupa icin konusursak motosilet surmek oralarda neredeyse "gelenegin" bir parcasidir, ve trafik ortami acisindan cok cok daha az risk almak demektir. orada motosikletle seyahat eden adam buradakindan daha az "yabanci-tuaf"dir. ha motordan inip sivillestin o zaman tekrar "normal" "yabanci-tuaf olmayan" "oteki olmayan" olursun. ama motor ustundeysen gavurca soylersek yine "strange"sindir. ha bizim insanimiz geleneksel olarak boyle seylerle nasil iletisim kurar? mesela uzayli gorup tas atan koylu hikayesi vardi. simdi uzayli da "strange" bi sey di mi koylu icin tabi hepimiz icin de. ee adam napmis tas atmis

-kipradi mi? bah baalim
    -heee pekmezi akmis dayi
    -heee dimek ki canliymis...

kime gore: surucuye ve surucu olmayana gore.

surucuye gore:

garaja indik
    motorumuz ve biz bas basayiz
    yavas yavas kiyafetleri giyiyoruz
    bir yandan da motoru calistirdik
    homurdanmaya basladi
    yavas yavas kana yeni maddeler karisiyor
    kalbimiz daha hizli atmaya, nefesimiz sIklasmaya basliyor
    homurdayan seyi iki bacagimiz arasina alip
    ayaktan gelen tIk sesini takiben
    sag elimizle onunla konusmaya basliyoruz...
    ayaklar yerden kesildi, ucus basladi...
    o soyluyor biz dinliyoruz, biz soyluyoruz o dinliyor...
    yollar virajlar akip gidiyor, olumle yasam arasidaki dansta.... (ben de cok siirimsi oldum beah )

ee napiyoruz yani? dikis mi dikiyoruz yoksa origami yapiyoruz mi? veyahut luna parkta railcoster'a binimisiz (adrenalin var ya) yoksa oss'ye hazirlik soru mu cozmekteyiz... yok napiyoruz KENDI HAYATIMIZLA OYNUYORUZ. e arkadas neden yapiyorsun bunu? ZEVK ALIYORUM diyosun. e baska zevk alacak bi sey yok mu, lunaparka git adrenalinin dibine vur, yok adrenalin sevmiyosan, dikis nakis yap, origami ile ugras. yok ben gezmeyi seviyorum diyosan git bi araba al hem toplamda bakinca dah acuz hele hastane masraflarini da dusununce, yagmuru kari dert etme di mi ama ZORUN NE? Ozgurluk mu diyosun? ha? motora binmek ozgurluk mudur? Yazin mont kask, eldiven pantolon, bot giy benzin alirken bile terle-pis, mtv otv hdt ode, 3.6 liralik benzinden al, arabalara yayalara dikkat et, yola mazot dokulmus mu, kirmizida arkadan gelip carparlar mi hesab et, parketcek guvenli yer ara, ay acaba kurcalarlar mi acaba calarlar mi direge sasiden kaynk mi yapsam dusun, gittigin yerde otoparkli otel ara, vs vs bu mu ozgurluk? bence olsa olsa TUTSAKLIK'tir CEFA'dir bu sorumluluk baglaminda cocuk sahibi olmak gibi bir seydir. ben sahsen parmak arasi terliklerim ve cantamla kendimi cok daha ozgur hissediyorum...

Zevk icin kendi hayatiyla oynayan adam KAYBEDECEK BIR SEYI OLMAYAN adamdir... Yada aldigi zevk karsiliginda her seyini kaybetmeyi goze almis olan. Ve bu ikisi arasinda pratikte bir fark yoktur. ve bu ozellikle de trafik kosullari dusunuldugunde bizim ulkemizde gecerlidir.

efendim bir kaza olmus, ee? hemen nasil olmus diye merak edilir, bu merak sirasinda da denir ki: nasil oldugunu ogrenelim ki ders alalim!! ben de buna gulerim, asil beklenen kendini TESKIN edebilmektir (ne yazik ki herkes buna ihtiyac duyar!) ozellik de motor surerken ne yapmakta oldugundan gozlerini kaciranlar.

haaa demek cok hizliymis (ben uslu surerim)
    haa demek su tip motora biniyormus (ben efendi adam motoruna biniyorum)
    haa demek ki yolda mazot varmis (sahin gozluyum)
    haaa demek benim kadar becerikli degilmis (?!)
    haaa demek benim kadar bilincli degilmis (coh bilincliyim)
    haa demek benim kadar efendi! surmuyomus... (coh efendiyim)

elbette alinan riski sartlar dahilinde kotunun iyisi cervevesinde elden geldigince minimize etmek gerekir. ama cogu zaman yasamla olum arasindaki cizgiyi motorcu icin ayiran bir "kisa cop"tur, ve onu kimin cekecegi ozellikle de bizim memlekette sadece sans meselesidir....

sen ister bunu kabullen ister gozlerini kacir, iste tam bu yuzden hayatinla oynadigin icin SERSERISIN (sozluk der ki: begenilmeyen davranişlari olan, Belli bir hedefi olmayan, belli bir hedefe atilmamiş olan, rastlantiyla gelen)

surucu olmayan icin:

bakkaldan ekmegini almis eve giden gobekli amacanin motorcu acisindan kendini rahat hissetmek icin olumden gozlerini kacirmasi gerekmez, cunku o "kendi hayatiyla oynayan" degil sadece onu seyredendir. o yuzden de rahatca konusabilir sen serserisin ule diyebilir. ayrica bi de sen uzaylisindir o motor ustunde o yuzden "etin daha bir helaldir" onun icin.

Saygilarimla

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Abi sen naptın ya ? Şurda 250 cc'lik çin malı motorumuzla serserilik yapıyoruz sen bizi felsefe deryalarına atıyosun... Ayıp senin yaptığın...!

Böyle motorsiklet forumumu olur...?! Şimdi bizim, çinli mi olsun, Japon mu olsun ? Eksozu açtırsam nasıl olur ? Motorun heryerine mavi led döşedim nasıl, apaçi olabilmiş miyim gibi sohbetler yapmamız lazım sen coştun, coşturdun yahu..! Bu kadar serserinin arasında senin ne işin var ? Seni Konfiçyus.net'e yollayalım...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ApacheRTR150+Mondi125+Yamaha50
    becerinin adıne zamandan beri serserilik oldu ?

OrjinAli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200
    Ne yani şimdi ben tıkanmış akay kavşağında, arabaların arasından geçerken tiger egzozlu gt250r la tüneli inletip yıldırım gibi geçtiğim, geçerken drift yaptığım için serserimiyim
    cbr125R (32,000 km) gt250R (20,000 km) mct250(5,000 km) gt250(4,000km) gt250R (1000km) cb125(1500km) NS200 (2.000km )

amman gıcır keyfimiz kaçmasın, var hep suçu yıkacak uzaydan gelmiş politikacılar, motorcular, polisler.
    bizde günah yok

şiirimsi geldi yine aklıma

Muhtara sorarsanız
    Bizim serseri veli
    Marabaya sorarsanız
    İşini bilmemiş deli
    Köylüye sorarsanız
    Ekmeksiz garibin teki
    Çocuklara sorarsanız
    Yüce dağlar aslanı aslan motorcu
    Kimsesize sorarsanız
    Hükümet bilir onu
    Candarmaya sorarsanız
    Devletin dağlarda silah çatması
    Vurguncuya sorarsanız
    Yolkesici yağmacı
    Soyguncuya sorarsanız
    Devletin acizliği
    Sağcıya sorarsanız
    Sktiret pezevengi
    Solcuya sorarsanız
    "ferman padişahın dağlar bizimdir"
    Erzurum'da kol başıdır
    Erzincan'da deli daylak
    Pir sultan yoldaşıdır sivas'ta
    Bir "kılıcı kanlı" van'da
    Mardin'de bir
    Gözükanlı kaçakçı

Hümaniste sorarsanız
    Fransızca bilmeyen
    Montaigne'den anlamıyan
    Mitologya tragedya
    Hümanizma helenizma
    Hiçbirinden çakmayan
    Bir yörüktür motorcu
    Ne anlar rönesanstan
    Ne anlar restorasyondan
    abi sen akp li değilmiydin
    ahmet kayacı olmuş gördüm seni

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı n61l adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakıncalı sosyal içerik
    arkadaş git kitabının tanıtımını başka yerde yap, fasikül fasikül yayınlıyosun burda!
    ya sev ya terket
    zehrini başka yere zerket

sindireyim biraz, marş basarsa bişeyler yazarım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:03 ----------

Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sen akp li değilmiydin
    ahmet kayacı olmuş gördüm seni
    fişlenmişim, adım eşgalim bilinmekte

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:05 ----------

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tilavet-i külliyattan bilirim, "bencil" demek.

adem-i vakurun en adi fiiliyatı bile eşraf nazarında tabiiyat mertebesinde atfedilir.
    dememiz odur ki "akl ehlinin motur binmesi ahval-i adiye'den değildir!"

ha şunuda ifade edeyim;
    "akl-ı küll"ü "akl-ı maaş" etmez motura binmek.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Şimdi bu yazacağım sözü,bizleri sersei vs.vs.vb.vb. sınıfında gören vs.vs.'lere yazıyorum (ulen radyo istek prograı gibi oldu)...Burdan amcama,dayıma,teyzemin oğluna

Neyse konuya gelelim....

Kimine göre adamız, kimine göre yalanız,kimine göre serseriyiz.Hepiniz rahat olun;biz adamına göre muamele yaparız.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:30 ----------

[QUOTE=KUVVETMİRA;

ha şunuda ifade edeyim;
    "akl-ı küll"ü "akl-ı maaş" etmez motura binmek.[/QUOTE]

Evet,yazılandan benim anladığım kadarıyla.Bir müminin,3 tabak balı varsa ve 3'ünüde paylaşmadan kendisi yerse,mazallah,motoru bozar cırcır olur
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    jawa 638
    Alıntı ~~NEO~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sen naptın ya ? Şurda 250 cc'lik çin malı motorumuzla serserilik yapıyoruz sen bizi felsefe deryalarına atıyosun... Ayıp senin yaptığın...!

Böyle motorsiklet forumumu olur...?! Şimdi bizim, çinli mi olsun, Japon mu olsun ? Eksozu açtırsam nasıl olur ? Motorun heryerine mavi led döşedim nasıl, apaçi olabilmiş miyim gibi sohbetler yapmamız lazım sen coştun, coşturdun yahu..! Bu kadar serserinin arasında senin ne işin var ? Seni Konfiçyus.net'e yollayalım...
    asil sen ne ettin NEO deme oyle seyler, cunku felsefe demek bos-laf, lakirdi etmek demektir, cumle icinde kullanirsak: "bana felsefe yapma!" gibi... pek sevilen bir sey de degildir dogal olarak, mesela parlemento kelimesini severiz yani bolca kullaniriz ama aslinda o "bos laf" anlamina gelir, o yuzden birakalim butun insan meclislerinde edilsin "bos laf"lar, Sophia yani Hakikat'se aşıklarına kalsin, en azindan adı

cesitlilik iyidir, hersey konusulsun, neden mi burdayiz motorcuyuk cunku

arkadaş git kitabının tanıtımını başka yerde yap, fasikül fasikül yayınlıyosun burda!
    ya sev ya terket

ben utangac adamim haci efendi, biri gel diyecek ki gidecem

estafurullah sizin misralarinizda sanat var, bizimkiyse zanaat, dusunce ameleligi

Bana görede; az ya da çok bu alete binmekle serseri imajını üstleniyoruz.

Mesela trafikte modifiyeli beyaz şahin görünce dikkat ederiz.
    Yada yere yakın 106GTi vs gibi araçlar bizi tedirgin eder. Bunları da bize göre "serseri" diye tabir edebiliriz.

Hepsi mutlaka öyle değil ama o camianın yaftası da o şekilde.

Motosiklete binmekle; aynı bu sınıflarda olduğu gibi "serseri" imajını bir şekilde kazanıyoruz.

Nasıl "serseri" olmayız? Toplum tarafından motosiklet kültürünü benimsediğimiz zaman.

Ne zaman olur bu olay? İşte bu konuda tereddütteyim.

@n61l
    Dostum güzel yazmışsın. Eline sağlık Okudum sindirdim. Katılıyorum bir çok noktasına.
    Sende ne cevherler varmış.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Ebu Bekiri Ebu Bekir Yapan sadakati, Ömeri Ömer yapan adeleti, Osmanı Osman yapan haya ve edebi, Aliyi Ali yapan ilmi ve cesareti, Hamzayı Hamza yapan yiğitliğiydi.
    demem odur ki "akil olmak iyidir lakin adamlığın tek kıstası değil çırak!"

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    ya sev ya terket

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:03 ----------

fişlenmişim, adım eşgalim bilinmekte

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:05 ----------

ha şunuda ifade edeyim;
    "akl-ı küll"ü "akl-ı maaş" etmez motura binmek.
    Osmanlı zamanında, Diyarbakır köylerinden bir delikanlıyı ailesi okusun adam olsun niyetiyle İstanbul’a tahsile yollamış. Delikanlı, o zamanki adı Mekteb-i Kuzat olan Hukuk fakültesine girmiş ve oradan mezun olmuş. Köyüne dönecek, tek vasıta var; at veya eşşek. Bir eşek satın alıp yola koyulmuş. Günlerce yol aldıktan sonra bir gün iyice yorulunca bir ağacın gölgesine sığınmış. Birkaç saat uykudan sonra bakmış ki, hayvanı yok.

Derken karşıdan bir çoban çıkagelmiş. Çobandan hayvanı soracak ama şu kadar tahsilden, terbiyeden sonra “Hemşerim, eşeğimi şu ağaca bağlamıştım. Ben uyurken yularını çözüp kaçmış, onu gördün mü?” diye soramaz ya. Kendine yakışır bir dille başlamış derdini anlatmaya “Şu karşıda görünen enacir (incir) ağacının zil-i kebirine (büyük gölgeliğine) kayd-u bent eylediğim (bağladığım) dabbe (hayvan), nevmim galebe edip hâbe erdikte (uykuya dalınca) cezmü bağın çözüp hâl-i firarı irtikap eylemiştir (ipinden kurtulup kaçmıştır). Hangi bende azimet eylediğinin lütfen ihbarı (hangi tarafa gittiğini lütfen bildiriniz).

Zavallı çoban hiçbir şey anlamamış, Arapça dua zannetmiş ve; “Hudeşte râzı be beyim. Duavi pür bâşa. Serinim bine figi” (Beyim Allâh razı olsun. Duan çok iyidir. Başıma üfür) demiş.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    bize serseri diyen utansın zaten aslında bu olay şu mobiletler yüzünden oluo 150 200 tlye satıolar mobiletleri ( bazıları için diyorum sözum meclisten dısarı ) it kopuk alıo serserilik yapıo sonra motora bınen serseri

ben tamirane de kaç kere freni bile olmayan moibilete rastladım üstene üslük adamlar ara sokak da bile dip gaz gidior frenleri olmadıgı halde ben korkuyorum valla bi gün birine toslıcaklar diye

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Alıntı n61l adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asil sen ne ettin NEO deme oyle seyler, cunku felsefe demek bos-laf, lakirdi etmek demektir, cumle icinde kullanirsak: "bana felsefe yapma!" gibi... pek sevilen bir sey de degildir dogal olarak, mesela parlemento kelimesini severiz yani bolca kullaniriz ama aslinda o "bos laf" anlamina gelir, o yuzden birakalim butun insan meclislerinde edilsin "bos laf"lar, Sophia yani Hakikat'se aşıklarına kalsin, en azindan adı

cesitlilik iyidir, hersey konusulsun, neden mi burdayiz motorcuyuk cunku
    Eyvallah...! Ona sözüm yok...

Yanlış anlaşılmak da istemem sadece şaka amacıyla yazmıştım o mesajı... Saygılar bizden...

Motosikleti
    jawa 638
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

@n61l
    Dostum güzel yazmışsın. Eline sağlık Okudum sindirdim. Katılıyorum bir çok noktasına.
    Sende ne cevherler varmış.
    Tesekkurler AydoganX

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:45 ----------

Alıntı ~~NEO~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah...! Ona sözüm yok...

Yanlış anlaşılmak da istemem sadece şaka amacıyla yazmıştım o mesajı... Saygılar bizden...
    aslinda son satiri yazamama gerek yoktu ama forumya buralar her sey kolayca yanlis anlasiliyor, o yuzden ekledim, yoksa anladim ben seni

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler