Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor Kullanırken MP3 Kulaklıklarınızı Çıkarınız!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Arkadaşlar bir konuda uyarım olacak bu konuyu oyüzden açıyorum. Nekadar kişi okursa okadar iyidir.

İŞTE TEHLİKELER;

1) Motorun sesini duymadığınız için vites değiştirmede güçlük çekersiniz. Buda motora zarar verir, ya çok devirli kullanırsınız yada zamansız vites değiştirirsiniz. Motoru dinlemek iyidir, iyi bir motorcu motorunu sesinden tanır

2) Çevreden gelebilecek korna, acı fren sesleri !! vs duymanızı engeller, buda sizin canınıza mal olabilir.

3) Müziğin bazı insanlar üzerinde gaz bastırıcı etkisi vardır. Hız ömrü kısaltır..

4) Müzik insan algısını farklı yönlere ve düşüncelere sevkeder, unutmayınki araba kadar güvenli bir şeyin içinde değilsiniz... Dalgınlık yaratmasına izin vermeyin.. !!

MOTOR KULLANIRKEN MP3 KULAKLIĞINIZ TAKMAYIN..!!

Görkem ÜLSEL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şehir içi takmıyorum ama şehirler arası çıkınca takmayı düşünüyorum hem zaten kulak tıkacı öneriyolar o da engellemez mi sesi?

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200

motosiklet kullanırken müzik dinlemek tehlikelidir hatta araba kullanırken dahi yüksek sesle müzik dinlemek tehlikelidir.

Motosikleti
    Hysong GV 250
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehir içi takmıyorum ama şehirler arası çıkınca takmayı düşünüyorum hem zaten kulak tıkacı öneriyolar o da engellemez mi sesi?
    Kulak tıkacı duymayı tamamen engellemez. Çünkü içinde sizin duymanızı engelliyecek bir müzik çalmıyordur. Aynı işlevi görmez tabikide.. Biraz mantıklı olalım, canımızdan kıymetli olan şey ne?

Bende cuma günü 400 km lik yola çıkıcam, ama hiç öle bir niyetim yok.. yavaş ve sakin gitmek, etrafı dinlemek motoru dünlemek daha keyifli..

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı raven71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motosiklet kullanırken müzik dinlemek tehlikelidir hatta araba kullanırken dahi yüksek sesle müzik dinlemek tehlikelidir.
    aynen araba kullanırkende etrafınızda olan bitenden bihaber eder yüksek sesli müzik
    motosiklet için düşünemiyorum bile
    zaten uzun yol dışında kullanan yoktur heralde varsada fazla yaşamazlar öyle
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

superkaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ncx700
    300 km uzun yolda takarım hep TEM'de aralıksız hiç çıakrmadan 300 km gittiğimi bilirim ama önermiyorum şehiriçinde takmam ist ortamında sakat ..

Motosikleti
    Hysong GV 250
    Alıntı superkaos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 km uzun yolda takarım hep TEM'de aralıksız hiç çıakrmadan 300 km gittiğimi bilirim ama önermiyorum şehiriçinde takmam ist ortamında sakat ..
    Tem gibi akıcı bir yolda elbette şehir içine göre tehlikesi daha az.. Ama bu tehlikesiz olduğu anlamına gelmiyor, genede tehlikeli.

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    bencede tehlikeli dinlememek lazım gaza gelmemek için bide bluetooth kasklar çıkmış müzikde dinlenebilen onlarıda kullanmamalı motor bu şakaya gelmez.

Motosikleti
    Hysong GV 250
    Alıntı X-Fi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede tehlikeli dinlememek lazım gaza gelmemek için bide bluetooth kasklar çıkmış müzikde dinlenebilen onlarıda kullanmamalı motor bu şakaya gelmez.
    aynen kardeşim.. asfalttan sağlammısın taş kafa

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Sol kulağımda iki yıldır takılı,sağ açık. Sesini fazla açmadıktan sonra bir zararının olacağını düşünmüyorum bu şekilde. En azından ben görmedim.

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Bence Tek Kullaklık Kullanın Eğer Dinlemek İstiyorsanız İlla Mp3.
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Ben kendi başıma gelen 2 örnek vereyim. İlk motor kullanmaya başladığım zamanlarda (scooter vardı) mp3 dinlemeye çalışırken nerdeyse öndeki arabaya giriyodum. O günden sonra bi daha tövbe dedim şehir içi asla. Uzun yolda (didim-bodrum arası) yine scooter ım ile gidiyordum kulağımda kulaklık bi anda motorumun çekişten düştüğünü fark ettim kulaklığı bi çıkarttım egsoz patlamış benim ruhum duymamış o günden sonrada uzun yolda bir daha asa takmadım çünkü motoru ve çevreyi dinlemek müzikten biras daha önemliymiş O zamanlar fazla takılmıyodum internt ortamına ve motorcu tanıdığım yoktu bi Allahın kulu kardeşim motorla giderken mp3 dinleme dememişti. Motor üstünde dikkatli olmak lazım. Herkese kazasız sürüşler dilerim...

ayrıca bir de kulak içi kulaklıkların olası bir kafayı yere çarpma esnasında kulağa zarar verme olasılığı var. dikkatli olmakta fayda var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    MP3 tarzı kulaklıklardan özellikle yükses seste müzik dinlemeki kulak içi bakterilerin artmasına ve bunun sonucu ise iki sene veya sonrasında ciddi işitme kayıplarına hatta sağırlığa neden olmaktadır, bu almanyada yapılmış bilimsel bir araştırmanın sonucudur..

Motosikleti
    VStrom-DL650
    merhaba;
    Ben bluetooth kulaklık kullanıyorum Çok kısa sürüşler haricinde şehir içinde yada şehirler arasında çok keyifli oluyor..
    Yanlız ince bir çizgi var burda.Müzik dinlerken (arabada yada motorda farketmez) müziğin sizi engellememesi lazım.Ben müziği rahat duyabileceğim en düşük seviyede dinliyorum bu seviyede hem motor sesini hem trafikteki korna seslerini duyuyorum.(aldığım son buetooth kulaklıkta fm radyo var ama sesi çok yüksek ve kısılamıyor o yüzden ürünü iade ettim yenisini bekliyorum..)

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Alıntı mcyassin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sol kulağımda iki yıldır takılı,sağ açık. Sesini fazla açmadıktan sonra bir zararının olacağını düşünmüyorum bu şekilde. En azından ben görmedim.
    Bu arada belirtmeyi unutmuşum ben sadece scooterda mp3 dinliyorum. Vitesli motorumda hiç denemedim,denemeyide düşünmüyorum.

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    asla ve asla dinlemeyi düşünmüyorum ve önermiyorum. arabada bile yanımda birisi olmadığı zaman müziğin sesini az miktarda açıyorum. motor sesi tüm müziklerden daha güzel geliyor bana.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Alıntı Omicron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asla ve asla dinlemeyi düşünmüyorum ve önermiyorum. arabada bile yanımda birisi olmadığı zaman müziğin sesini az miktarda açıyorum. motor sesi tüm müziklerden daha güzel geliyor bana.
    E gsr 600'ün sesi bırakta güzel gelsin hocam Hastayım onun sesine.3-4 bin liram daha olsaydı kesinlikle düşünmeden alacağım bir motordu. Gt 650'den de memnunum ama ses olayı çok farklı suzukide

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Kulaklığımı Takmadan Kullanmam (: Tabi Tek Kulaklığı Takıyorum Müziksiz Trafik Çekilmiyor(:
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    benim mp3 player mı dandik bilemiyorum ama 140 üzerine çıkınca müziği duymak neredeyse imkansız hale geliyor.
    sırf müzik dinlemek içinde 100-120 arası gitmek de işkence. çözemedim ben bu sorunu.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)