Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Yurtdışından parça getirtmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı northern adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 kilo bir ürünü çin'den ne kadara getirebiliriz birde fiyatı 900 dolar bunu 90 dolar göstersek ne olur.
    http://cgi.ebay.com/New-Y-T-V-989E-T...item2a06b2ba63
    Bu eşyayı sipariş verin devlet postası ile göndertin. Paket Posta gümrük müdürlüğünden ihbarname gelecek size. gidip sözlü beyan verin .

Mal Kıymeti : 900 usd
    Navlun : 190 usd
    Total :1090 usd

Ödeyeceğiniz matbu vergi : 110 usd
    Damga Vergisi : 37 TL
    Ardiye aşağı yukarı : 35 tl

Bir adet şahsınıza gelen bu eşyanız CE, TSE uygunluk , garanti belgesi veya herhangi bir ticaret politika önlemlerine tabi olmayacaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de B karne var 2002 yılında aldım, ama gümrükçülük yapmıyorum bir türlü ısınamadım bu işe, Allah sabır versin hala bu işi yapanlara...
    Bahse konu abimiz karnesini başka bir firmada kullandırıyordu...belki bilirsin...karne sahipleri şu an çok kıymetli olduğundan bu hususta (resmi olarak sakat) farklı firmalarında iş takibini yapabiliyor...A karnesi vardı ve çoğu firmanın iş takibini yapıyordu...küçük bir beyan hatası yüzünden inanılmaz bir cezayla karşılaştı...sorumlulukda ona aitdi...Gümrük işi çok riskli ve türlü dalaverelerin olduğu namussuz bir iş...her sektörün zorlukları vardır...Ama gümrük işindeki kadar yüzsüzlük ve rüşvet başka bir işte göremezsiniz...lanet edersiniz ...

Allah hepsine sabır versin...Memurların kaprisi malların peşinde koşmak müdürle uğrşmak mesaiye kalmadan iş bitirebilmek mal sahibiyle uğraş dur(gümrük ofislerinde bir stres gümrükte ayrı bir stres...patron senden iş bekler malı hemen çıkar diye vs...gümrükler zaten uyduruk yerlerde...bunun özel antreposu var Ambarlıda limanı var şoförle uğraş...malı çek vs...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahse konu abimiz karnesini başka bir firmada kullandırıyordu...belki bilirsin...karne sahipleri şu an çok kıymetli olduğundan bu hususta (resmi olarak sakat) farklı firmalarında iş takibini yapabiliyor...A karnesi vardı ve çoğu firmanın iş takibini yapıyordu...küçük bir beyan hatası yüzünden inanılmaz bir cezayla karşılaştı...sorumlulukda ona aitdi...Gümrük işi çok riskli ve türlü dalaverelerin olduğu namussuz bir iş...her sektörün zorlukları vardır...Ama gümrük işindeki kadar yüzsüzlük ve rüşvet başka bir işte göremezsiniz...lanet edersiniz ...

Allah hepsine sabır versin...Memurların kaprisi malların peşinde koşmak müdürle uğrşmak mesaiye kalmadan iş bitirebilmek mal sahibiyle uğraş dur(gümrük ofislerinde bir stres gümrükte ayrı bir stres...patron senden iş bekler malı hemen çıkar diye vs...gümrükler zaten uyduruk yerlerde...bunun özel antreposu var Ambarlıda limanı var şoförle uğraş...malı çek vs...
    Çok haklısın, Ambarlı ile Erenköy arasında mekik dokuyup, arada da Halkalıya gitmek zorunda kalırsın, günler bitmez, para tatlıdır ama rüşvetten kestiğin paradır, haramdır, rüyanda bile huzur bulamazsın...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Arkadaşlar bir kaç gündür bayaa araştırdım...Gümrük müdürlüğüyle de görüştüm...

Paket 150 Eurodan yüksek değerdeyse ve Amerika dan geliyorsa %20, Avrupa dan geliyorsa %10 maktu vergi var...
    KDV,ÖTV sözkonusu değil...Tabi şahsınıza getirtiğinizi kıstas alarak söylüyorum...

En garanti yol da Amerika için Usps,İngiltere için Royal mail "internaional signed for" servisi...çünkü bunlarda tracking no mevcut...

Değeri ufak göstermek çözüm değil çünkü memur yönetmeliğe göre piyasa araştırmasınıda yapabiliyor ama tabi ufak paketlerde uğraşmazlar...Hediye diye işaretleme konusuna gelirsek Türkiye ye gellen her paket gift olarak işaretliymiş ztn...O yüzden abartmaya gerek yok...Ztn her türlü buradan çok daha ucuza geliyor...O yüzden ısrarla yazan arkadaşlara söylüyorum KDV,ÖTV,Gümrük vergisi bahsettiğim posta servisleriyle şahsa gönderilen mallarda sözkonusu değil..sadece %10 ve %20

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok haklısın, Ambarlı ile Erenköy arasında mekik dokuyup, arada da Halkalıya gitmek zorunda kalırsın, günler bitmez, para tatlıdır ama rüşvetten kestiğin paradır, haramdır, rüyanda bile huzur bulamazsın...
    kendi patronunu bile kandırırsın...şu kadar rüşvet verdim diye...tarife bellidir ama yinede tatlı para sıcak gelir...artık rüşvetci yalancı sahte bir kişiliğe bürürnürsün işini yaptırabilmek adına...bu hayatınada yansır...Erenköydeki gümrüğün o follofoş hali o insanların koşturmacaları herkesin kendi derdine düşüp sahte muhabbetler içersine girmesi seni kendinden nefret ettirir...Halkalı gümrüğü zaten ayrı lanet bir yer...o kahrolası göl keşke alıp yutsa dersin şu binayı...labaratuvarı ordinosu beyannamesi illa bir eksik bir pürüz çıkarır kahrolasılar...işini doğru gitmez...ayrıcalıklı firmalar kişiler vardır...onların zaten yatacak yerleri yoktur bu dünyada...vıcık vıcık ayak üstü ilişkiler...birde kekolar var...birde karnesiz cahil tipler var iş peşinde koşan...yüzlerinde meymenet olmayan sıfatlarına tükürmeyeceğin bir kaç tipde gördüğünde zaten tövbe edip işi bırakıyorsun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir kaç gündür bayaa araştırdım...Gümrük müdürlüğüyle de görüştüm...

Paket 150 Eurodan yüksek değerdeyse ve Amerika dan geliyorsa %20, Avrupa dan geliyorsa %10 maktu vergi var...
    KDV,ÖTV sözkonusu değil...Tabi şahsınıza getirtiğinizi kıstas alarak söylüyorum...

En garanti yol da Amerika için Usps,İngiltere için Royal mail "internaional signed for" servisi...çünkü bunlarda tracking no mevcut...

Değeri ufak göstermek çözüm değil çünkü memur yönetmeliğe göre piyasa araştırmasınıda yapabiliyor ama tabi ufak paketlerde uğraşmazlar...Hediye diye işaretleme konusuna gelirsek Türkiye ye gellen her paket gift olarak işaretliymiş ztn...O yüzden abartmaya gerek yok...Ztn her türlü buradan çok daha ucuza geliyor...O yüzden ısrarla yazan arkadaşlara söylüyorum KDV,ÖTV,Gümrük vergisi bahsettiğim posta servisleriyle şahsa gönderilen mallarda sözkonusu değil..sadece %10 ve %20
    Bir düzeltme yapmak istiyorum .
    2009/15481 sayılı bakanlar kurulu kararı madde 62 de yazdığına göre
    * Avrupa birliği üzerinden gelen eşyalarda %18
    * Diğer ülkelerden %20 maktuu vergi gözüküyor .

%10 olayı kalmamış sanırsam . Ayrıca 30 kg ı geçmemesi lazım diyor .

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Evet Avrupa konusunu yanlış yazmışım %18 olacaktı...Teşekkürler düzeltme için...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:10 ----------

Egzoz 10 kg ve 1.3 m boyundaymış...Bir sorun çıkmaz bana kalırsa...%20'le bu işi çözeriz gibime geliyor...getirtince gelişmeleri burdan paylaşırım yine...

260usd değerinde 10 cm X 6cm büyüklüğünde fotoğraf makinası aldım
    Fedex bunun için 150 tl lik konşimento ücreti istedi
    ayrıca 110 tl depo ücreti.
    heleki benim gibi istanbul izmir dışında iseniz vah halinize.

150 Konşimento
    110 Depo ücreti ( + hergün için 20TL )
    gümrük müşaviri 75Euro + kdv ( anlaşmalı müşavire kdv almasanız olmaz mı diye sordum adam cevap bile vermedi ikincisinde biraz indirim yapamazmısınız dedim ondada fatura kesiyoruz yapamayız dedi ))) )
    + tabiki vergisi

anlayacağınız 240 dolarlık ürün için
    340 dolar tahsil edeceklerdi.
    ben parayı veremedim ama allah hepsinin *(borcunu eriğini lalesini ahlakını sabrını ışığını nanesini ızgarasını) versin.

yazdır üzerine 200 usd gelsin kapına kadar değil mi?
    sen kim hukuk hak adaleti oturmamış bir yerde vergi vermek kim. (neye göre bu ücreti alıyorlar boyut fiyat renk... nedir yani) nereye itiraz edeceğim ????

yada fedex e neden bulaştın araştırıp sormadan, anlamıyorumki.

ulusal kargo ile gönderttirseydim 80 tl vergi 3 tl kargo ücreti ile çözülecekti.

şimdi o makinayı devlete verecekler konşimento alabileceklermi acaba veya depo ücreti. benim için tek olumlu durum gümrük müşavirinin o parayı alamamasına sevindim.

Fedex mi uzak durun arkadaşlar.

Nihat ÇAKAR
    Fethiye

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler