Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask Önerisi Olan Buyursun Arkadaşlar.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Versys 650
    Herkese merhaba. Arkadaşlar geçici bir süre için Amerikada bulunuyorum. Dönüşte buradan kask mont gibi koruyucu ekipmanlar getirmek istiyorum. benim almayı düşündüğüm modeller Nolan N90 ve N102 (210-220$ civarında fiyatları var.) sebebi ise sadece tipleri, çeneden açılır olması, birde nolan'ın iyi bir marka olduğunu duymuş olmam.
    Bu noktadan hareketle; hocam o parayı bunlara verene kadar git şunları al yada en iyisini yaparsın devam et diyen olursa sevinirim . şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    900rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pc ve motosiklet
    arai alırsan daha iyi edersin.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    ScORPion Modellerine bak bence ; güven veren bir kask...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Hazır konu açılmışken, scorpion exo400 nasıldır exo450 ile arasındaki fark nedir, memnun olan var mı aranızda.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

scorpi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyo' GT650S
    Amerika'dan Nolan alma.. Shoei veya Arai al..

Daha hesaplı olsun dersen Scorpion, HJC veya KBC..
    Sert cisimlere çarpmayın. Sert cisimlerin size çarpmasına izin vermeyin. Düşmeyin. Lastik kısmı aşağıda, parlak kısmı yukarıda tutun.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hazır konu açılmışken, scorpion exo400 nasıldır exo450 ile arasındaki fark nedir, memnun olan var mı aranızda.
    ikisi arasında sadece ses farkı var; exo450 daha az ses alıyor içeriye...
    sadece bu farktan dolayı 100 lira fazla vermeye değmez
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisi arasında sadece ses farkı var; exo450 daha az ses alıyor içeriye...
    sadece bu farktan dolayı 100 lira fazla vermeye değmez
    Gezi fotoğraflarınızda gördüm zaten aklıma yattı exo400
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sharpın çeneden açılır bir modeli var... sharp evoline series.. geçen hafta aldım kullanıyorum...gayet güzel. tavsiye ediyorum..
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

Motosikleti
    Versys 650
    arkadaşlar cevap larınız için teşekkür ederim. ancak konu genişledikçe kasklar hakkında pek fazla bilgim olmadığını anlıyorum bunun için birkaçç sorum daha olacak. benim nolanı tercih etmemdeki sebeplerden biride bluetooth navigasyon aparatı takmak idi. şimdi arai shoei ve scorpion'un çeneden açılan ve bu tip BT sistemi takılabilen birkaç modelini yazabilir misiniz?

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Ben arkadaşlara pek katılmıyorum. öncelikle kapalı kask almanı tavsiye ederim. 2. olarak ise bende ilk başta Scorpion exo 1000 kask alacaktım fakat yakından gördüğümde ve denediğimde aslında okadar değecek bir kask olmadığını düşündüm. Tabi bu benim düşüncem. daha sonra ls2 blade kaskı satın aldım ama onuda 2 haftaya sattım . çünkü oda bana çok güvensiz ,aşırı ses ve vizörü kapadıgım an aşırı buhu yapan bir kasktı. malum onuda sattım .şimdi ise Shark s900 model kaskını satın aldım kafama cuk diye oturdu.ses bakımından fena değil aerodinamigi guzel ve kesınlıkle buhu yapmıyor yaptıramıyorusunuzda. öte yandan ise maddı durumunuz iyi ise Shoei-Arai-Shark-Agv kasklara bakmanızı tavsiye ederım.İlla açılır kask alıcam diyorsanız schubert kask diyorum.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    Bu sitedeki testler sonucunda beş yıldız alan kasklardan birini seç. Ben bu siteye bakarak Bell Daytona aldım. http://sharp.direct.gov.uk/
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

CanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben arkadaşlara pek katılmıyorum. öncelikle kapalı kask almanı tavsiye ederim. 2. olarak ise bende ilk başta Scorpion exo 1000 kask alacaktım fakat yakından gördüğümde ve denediğimde aslında okadar değecek bir kask olmadığını düşündüm. Tabi bu benim düşüncem. daha sonra ls2 blade kaskı satın aldım ama onuda 2 haftaya sattım . çünkü oda bana çok güvensiz ,aşırı ses ve vizörü kapadıgım an aşırı buhu yapan bir kasktı. malum onuda sattım .şimdi ise Shark s900 model kaskını satın aldım kafama cuk diye oturdu.ses bakımından fena değil aerodinamigi guzel ve kesınlıkle buhu yapmıyor yaptıramıyorusunuzda. öte yandan ise maddı durumunuz iyi ise Shoei-Arai-Shark-Agv kasklara bakmanızı tavsiye ederım.İlla açılır kask alıcam diyorsanız schubert kask diyorum.
    tamamen katılıyorum, hangi motoru kullanırsanız kullanın kapalı kask max güvenlik sağlar, nolan marka yarı açılan kaskla kaza yapıp çenesi dağılan arkadaşım var kapalı kask öncelikli techiniz olsun...
    amerikada arai ler daha ucuz internetten gördüğüm kadarı ile tavsiyem arai kask, shoei veya agv ama üst modelleri ikinci sıradaki tercihleriniz olabilir amerikadan almak için..
    tekrar olacak ama altını çizmek için söylemekte yarar var schubert kasklar yarı açılanlarda en düzgün en güven veren ve en sessiz kaskların en başında geliyor.
    fullface nolan kullandım bende 2 ay dayanabildim aerodinamik çok kötü ben tavsiye etmem nolan...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:21 ----------

Alıntı omersirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sitedeki testler sonucunda beş yıldız alan kasklardan birini seç. Ben bu siteye bakarak Bell Daytona aldım. http://sharp.direct.gov.uk/
    selamlar, sitedeki bir başlıkta BELL kask kulanan varmı diye sormuştum, özelden veya buradan bana BELL konusunda kullanıcı yorumlarını aktarabilirmisin lütfen..
    kaskımı değiştirme zamanı geldi Arai RX7 GP ile Bell M5X Daytona arasında kaldım..
    teşekkürler..

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    Britanya Hükümetinin bu sitesine girdikten sonra şüpheye düştüm. Yetkiliye email gönderdim ve neden büyük kask markalarının düşük puanlar aldığını sorum. Bana yetkili nasıl test yaptıklarını, hangi kriterlere göre kaskları teste tabi tuttuklarını anlattı. Açıkçası ben tatmin oldum yazdıklarından. Ben de Daytona M5X kullanıyorum. M beden bana küçük geldi, L beden ise, emin değilim, biraz büyük geliyor gibi ama balaklava ile süper oluyor. Diğer kasklara benzemediğinii, alışılmışın dışında bir kask olduğunu söyleyebilirim. Havalandırması biraz sorunlu gibi. Henüz 7 aydır kullanıyorum. Yazın ne olacak bilmiyorum.İşçilik, kullanılan malzeme benim kullandığım Nolan'a ve Shoei XR 1000'e göre çok iyi. Şahsen tavsiye ederim, ama karar sizin. Arai tabi ki güzel kask ama pahalı bir kask. Arai'nin yapabildiğini başka bir kask da yapabiliyorsa neden daha fazla ödeyeyim ki.
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

CanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    benim için önemli olan :
    1. üstün güvenlik
    2. havalandırma

arai de ikisinide buldum 3 senedir arai rx7 corsair kullanıyorum zaten ama şimde bell de iyi duruyor gözümde yinede güzel ülkemde kullanıcı yorumu alamamıştım bu kask hakkında yeterli oranda.. teşekkürler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)