Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yurtdışından parça getirtmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Surekli Ebayan alisveris yapan biri olarak ve arkadasimin egzoz aldiginda yasadiklarini bilen biri olarak acikca tum masraflarini sana soyliyim.

350 USD + 150 USD egzoz UPS ile geleceginden direk kirmizi hatta dusecek

Turkiye ye giris bedelini nakliyesi dahil olarak hesaplayacaklar yani 500 USD

Bunun %18 KDV sini ve %20 gumruk vergisini odeyeceksin. Yani 199 USD

Hava gumrugu ardiyesi tahminen 25 USD dolar civari tutacak

Gumrukcu lazim olacak UPS calisitigi gumrukcuyu onerecek ona vekaletname cikaracaksin 60 TL o / birde gumruk ucreti 150 TL yapti 145 USD civari

Sana toplam masrafi 870 USD mal olacak bu is.

Eger gonderici ile anlasir isen Priority Air mail ile gonderir. Boylece Topkapi PTT ambarindan islem gorursun. Bunu kendin sahsen yapabilirsin 145 USD gumrukcu zimbirtisindan kurtulursun.Ama egzozun gumruksuz pas gecme olasiligi %5.
    ben zaten amerika yerel posta usps le gönderticem...130 dolar masrafı var...bunun dışında %20 maktu vergi varmış...gümrük müdürlüğünden de aynı cevabı aldım...yani 350+130+%20 tabi ben fiyatını düşük gösterticem...hepsi bu...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Halen turkiyeden daha ucuza geliyor eminim.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halen turkiyeden daha ucuza geliyor eminim.
    Evet Türkiye de bir yer 720 Euro ama getirtmeyi düşünmüyoruz talep çok az dedi...Millet uyandı diye olmasın...Başka bir yer de daha önce bahsettiğim gibi 1200 $ ama inan kurtarmıyor muhabbeti yaptı...Halbuki adama dedim bak kardeşim ben alıcam dışarıdan, masrafı bana gelişi şu olacak ama sen gel o fiyatı mantıklı bi yere indir senden alayım..hadi yine dışarıdan alacağımdan 200-250 TL fark olsun arada sen zaten her türlü ucuza alıyosun benim alacağımdan, yine kar edersin...bende en azından karşımda herhangi sorunda muhattap bulurum...ama yok arkadaş adamlar para kazanmamaya yeminli...haa araştırmayan üşenen parası çok insana güzel ittirirler o ayrı...daha öncedende bahsettim belirli bi kitlenin elindeki mallarda ki mesela müzik aletleri de böyle Türkiye de satıcılar resmen artniyetli...Yahu tamam dükkan kirasıydı, çalışandı, ıvır zıvırdı biraz fazla bir fiyat koy ama bu kadar uçuk farklar nedir?

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    ben de www.d2moto.com adresinden ayna, sinyal falan aldım. 300 TL yi buldu hemen hemen shipping ile.... 13 günde direk eve geldi. Şaşırdım.

Burda 2 tane led sinyale (sağ-sol 1 takım yani) 75 TL dediler..... Sitede 12.90$.... Tüm parti için 70$ shipping verdim. Onuda arkadaşla paylaştık zaten...
    DİKKAT..! İleri derecede Cruıser bağımlısı, plastikle yaklaşmayın. Kriz anında yeterli dozda kromaj gösterilmelidir

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Yok sanırım ben bundan sonra çoğu alışverişimi yurtdışından yapacağım...Hayır devletimiz de aslında olaya bi el atsa vergi konusunda da bu kadar para dışarı gitmese ama nerdeeee....

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Eski bir gümrükçü olarak tek diyeceğim fiyat ne kadar yükselirse gümrüğe takılma şansı artar.. Ben çamurluk getirdim en büyük parça ama onuda dayım Almanyadan gelen bir arkadaşına verd, Sabiha gökçende arkadaştan teslim aldım, tabi kolide yeni deri monum, bir sürü ıvır zıvır ve yedek parçada vardı, kişi ile gelirse çok daha şanslı olursun...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Arkadaşlar olayı bağlamak üzereyim...Amerikadan gelicek bir arkadaş yanında getirse ki paket boyutları 10 kg ve aşağı yukarı 1.3 metreymiş sorun çıkar mı?Paketin içine başka şeylerde koydurtsam sinyal,cart curt olur mu?

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Arkadaşlar kesin bir bilgi olması açısından yazmak istedim...Bir kaç gündür bu işin peşindeydim..Amerikadan siparişle getirteceğim...Gümrük olayı Amerikadan gelen mallarda %20 maktu harç var başkada bir şey yok...Kargo masrafı dahil değil sadece ürün faturası üzerinden %20..Avrupa dan gelen mallarda %10 sanırım...Ancak Amerika çok daha ucuz genelde...Evet size aradaki farkı şöyle özetleyeyim...Benim getirteceğim egzoz 330$+95$kargo+Fatura bedeli üzerinden %20 oda en kötü ihtimalle 66$...Yani en fazla 491$...Türkiye de satış fiyatı 720 Euro oda minimum...yani TL ile izah edersek durumu;
    Burada 1415 TL
    Orada 738 TL

Böyle bariz bir fark var...Sipariş verirken canbazlık yapmayın her türlü buradan daha ucuza geliyor...Fatura fiyatı ortada olduktan sonra gümrük vergisi artık maktuymuş...O yüzden takılır mı diye korkmayın...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mahoretti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de www.d2moto.com adresinden ayna, sinyal falan aldım. 300 TL yi buldu hemen hemen shipping ile.... 13 günde direk eve geldi. Şaşırdım.

Burda 2 tane led sinyale (sağ-sol 1 takım yani) 75 TL dediler..... Sitede 12.90$.... Tüm parti için 70$ shipping verdim. Onuda arkadaşla paylaştık zaten...
    site güzelmiş 100$ a armor var çokda iyi gözüküyo ama beden problem olur sanırım o tür şeylerde
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Arkadaşım öncelikle hayırlı olsun. Ben modelcilikle uğraşırken ço fazla yurt dışından parça getirttik. Kanunlar değişmediyse bildiğim kadarı ile yurt dışıdan kendine getirteceğin ürünün 120$ ya da 100€ sınırı war bu sınırı aşarsan Emin ol Türkiye fiyatına çok yakın bi rakama almış olursun (belki 5-10tl oynar) ve çektiğin çileyede beklediğin zamana da değmez. Devlet bu rakamın üstünde inanılmaz bi vergi alıyo öyle %20 ile kurtaramazsın ve vergi hesaplanırken emin ol kargo ücreti de dahil oluyo. Ama burası Türkiye Her herde olduğu gibi gümrükte de ayakta uyuyan memurlarımız var aldığın malın gümrüğe takılmadan kapına kadar gelme ihtimali de var ama büyük şans Benim tavsiyem yapabiliyorsan fiyatını düşük göstertmen olucaktır ama bundan emin olmalısın çünkü amerikada vergi kaçırmak büyüksuç bu nedenle satıcılar sana tamam diyor ama yinede düşük göstermiyorlar. eğer böyle yapamıyorsan amerikada bir tanıdığın varsa ürünü ona kargola o sana göndersin böylece şahıstan şahısa gelirse ve gift olarak gelirse hiç bir sorun yaşamazsın ama en garantisi birinin yanında getirmesi olacaktır.

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı Blackvolky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım öncelikle hayırlı olsun. Ben modelcilikle uğraşırken ço fazla yurt dışından parça getirttik. Kanunlar değişmediyse bildiğim kadarı ile yurt dışıdan kendine getirteceğin ürünün 120$ ya da 100€ sınırı war bu sınırı aşarsan Emin ol Türkiye fiyatına çok yakın bi rakama almış olursun (belki 5-10tl oynar) ve çektiğin çileyede beklediğin zamana da değmez. Devlet bu rakamın üstünde inanılmaz bi vergi alıyo öyle %20 ile kurtaramazsın ve vergi hesaplanırken emin ol kargo ücreti de dahil oluyo. Ama burası Türkiye Her herde olduğu gibi gümrükte de ayakta uyuyan memurlarımız var aldığın malın gümrüğe takılmadan kapına kadar gelme ihtimali de var ama büyük şans Benim tavsiyem yapabiliyorsan fiyatını düşük göstertmen olucaktır ama bundan emin olmalısın çünkü amerikada vergi kaçırmak büyüksuç bu nedenle satıcılar sana tamam diyor ama yinede düşük göstermiyorlar. eğer böyle yapamıyorsan amerikada bir tanıdığın varsa ürünü ona kargola o sana göndersin böylece şahıstan şahısa gelirse ve gift olarak gelirse hiç bir sorun yaşamazsın ama en garantisi birinin yanında getirmesi olacaktır.
    Zaten %20 maktu harç 150 euroyu geçen ürünlerde var...Ortaya çıkan fiyatın burayla yakından uzaktan alakası yok...Hesabı yukarıda yaptım yarı yarıya geliyor...Bugün gümrüğü arayıp ayrıntılı konuştum kargoyuda dahil etmiyorlar vergi alırken...

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Alıntı Blackvolky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar korkutmayalım birbirimizi arkadaşlar. Somut bir örnek veriyim: 2009 martında Amerika'dan 230 dolarlık ürünü 55 dolar kargo ücreti ödeyerek getirtip 39 lira vergi vermişim. Getirttiğim her şeyin böyle kaydını tutsaymışım iyi olacakmış ama elimde bunun kaydı var sadece.

Bir de, vergi bu kadar makulken birbirimize vergiden kaçma yolları tavsiye etmemiz hoş olmuyor. Ahlaken yanlış bir şeyi bu kadar normal, mutat ve zararsız göstermeyelim derim ben.
    [B]J şimdi asker[/B]

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Yok bende ztn hiç az göstermek hediye diye işaretletmek olayına girmiycem...Ztn her türlü buraya göre çok ucuz..topu topu 30-40$ için komple paketi tehlikeye atmaya gerekte yok

arkadaşım ben ayroca fotoğrafçıyım. e baydan kucuk parçalar alıyorum amkinam için. saat falan da aldıım oldu. gelenlerin ustunde hep "gift" yada "ornek maldır" yani hani snaki ben ço alacaüğımda once bir tane istiyorum nasıl bir mal olduğuna bakmak için ( türkçe karşılığı dilimin ucunda ama )

-hah numune dir yazıyo (ingilizce tabi). hiç para odemedim internette yatırdıığm dışında

northern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150 S
    20 kilo bir ürünü çin'den ne kadara getirebiliriz birde fiyatı 900 dolar bunu 90 dolar göstersek ne olur.
    http://cgi.ebay.com/New-Y-T-V-989E-T...item2a06b2ba63
    annem beni öldürecek

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

arkadaşlar yurtdışından egzoz getirtmeyi düşünüyorum.Vance&Hines cruzers.Amerika'da ki bir satıcıdan buldum...350 $ + 130 $ kargo masrafı var...USPS ile gönderiyor.
    İnternette dün geceden beri çeşitli forumları geziyorum ama hep bölük pörçük bilgiler var.Birinin dediğini diğeri tutmuyor.Bugün dayanamayıp gümrük müdürlüğünü aradım,durumu izah ettim.Görevli, şahıs olduğum için kendime getirttiğim için sadece %20 maktu vergiye tabi olduğumu bunun dışında herhangi masrafımın olmadığını söyledi.Ama nette ötv+kdv+gümrük vergisi vermemiz gerektiğini anlatan yazılar okudum,aklım karıştı.Bu arada ülkemizde fiyat araştırması yaptım ki fiyatları duyduğumda çüş dememek için kendimi frenledim...720 Euro diyende oldu 1200 dolar ama inan zor kurtarıyor muabbeti yapanda var...Ben bu egzozları yurtdışından getirtmeye kararlıyım...Tanıdıkla getirt veya bayramı bekle demeyin lütfen...Sizce böyle bir mevzuya dalsam cacık bir durum oluşur mu?Getirten var mı?Çabuk gelir mi?Gümrüğe takılırsa uğraştırır mı?Ayrıca masraf var mı?

Teşekkürler

internet yolu ile getirtirsin elbette hem de adresine kadar.
    izlemen gereken yolu,vergi vs bilgileri edinebileceğin endoğru adres: http://www.iyibey.com/

Burada tüm detaylar var ama sana tavsiyem, vergi,muhtasar,ötv gibi unsurlardan kurtulmanın tek yolu satcı ile görüşüp ve ürün bedeli (fatura tutarı) nakliye dahil sana müsaade edilen meblağın üstüne çıkmamasını sağlamak. iyibey'i bir incele..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:34 ----------

Alıntı northern adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 kilo bir ürünü çin'den ne kadara getirebiliriz birde fiyatı 900 dolar bunu 90 dolar göstersek ne olur.
    Gümrüğü çok pasif görmeyelim arkadaşlar...orada görevli memurlar ekmeği burunlarına sokmuyordur
    O ürünün değerini pek ala tespit edebilirler daha sonra tüm masrafların üstüne sahtekarlığa teşebbüsten okkalı bir dava ve sonucunda da acılı ceza yersin
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kargo ile şahsa eşya getirmek

* Nakliye bedeli dahil kıymeti 150 euroyu geçen her eşya gümrüğe takılır. Takılmayanlar tesadüfi geçenlerdir.

* Eşyanın içeriği ve kıymetinin ne olduğu kolilerin üzerinde CN22 yazan beyan teşkil eden sticker da yazmaktadır ilk kontor o stickerlardan yapılır .

* Bu durumda gönderici eşyayı düşük kıymetli göstermesi takılmaması hususunda işe yarar.

* Gift yazması gümrüğe takılıp takılmayacağını etkilemez sadece şahıstan geldiğini ve ticari mahiyet arzetmediği izlenimini arttırır. göndericinin aynı soyadlı olmasına gerek yoktur.

* ticari mahiyet arzeden hertürlü eşya gümrüğe takılır.

* Gümrüğe gelen eşyalar arasıra rastgele muayeneye tabi olur 10 usd gift oyuncak ayı da yazsa da risk analizi için açılıp kontrol edilir. eşya farklı çıkarsa veya kıymeti alenen farklı olduğu belli oluyorsa gümrüğe takılır.

* Devlet postası ile getirttiğiniz eşyalar PTT PAket posta müdürlüğüne gelir.

* Özel KArgo şirketlerinde eşyanız gümrüğe takılırsa çok fazla masrafınız olur .

* Gümrüğe takılmış , Şahsa gelen ve yine ticari mahiyet arzetmeyen kıymeti 1500 euro ya kadar olan eşyalarınız için sözlü beyan formu düzenlersiniz . gümrükte gümrük memuru yardımcı olur o beyannameye istinaden %10 matbuu vergi ödersiniz + 37,25 tl damga vergisi ödersiniz. ardiye de en fazla 5 tl tutar . KDV ödemezsiniz ( PTT için )

* Özel kargo firmalarında UPS , Fedex , TNT vs eşyanız gümrüğe takılırsa kafadan 150 tl ordino parası ve en az 50 tl ardiye masrafınız olacaktır.

* Şahsınıza gelen bir eşya için bir gümrükcüye vekalet verebilirsiniz o gümrükcü de sözlü beyan değil de yazılı beyan ( ikisi de yazılıdır neden ilkine sözlü demişler ayrı bir muammadır ) formu yani ithalat beyannamesi açarsa + bir de %18 KDV ödemek durumunda kalırsınız . Her gümrükcü sözlü beyan işlemlerini bilmeyebilir.

* Gümrüğe taklıan eşyalarınızı özel kargo firmaları DHL , TNT vs fahiş fiyata kendi anlaşmalı gümrükcüleri ile gümrüklemesi yapılmış şekilde size teslim ediyorlar . ama 500 tl lik bir eşyanız için 500 tl masrafınız olabilir. ( başta vekalet vereceksiniz tabi )

Sonuç : O Egzosu kim gönderecekse Ebay veya bir şahıs 45 USD fiyat diye kargolasın . Fatura koyacaksa kolinin içine orda da 45usd yazsın . %90 adresine teslim gelecektir.

Motosikleti
    Dragstar 650
    İstersen 0 yaz, bir makina bu ve gümrüğe girer. Uygunluk belgesi vs... Tarife cetveleindede bulamadım yani çok zor tek getirtmen...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Gümrük memurları salak değil emin ol...Çinden hediye gelmeyeceğinide az çok tahmin edebilirler...

Profesyondl Gümrükcü arkadaşlardan yardım istemeni önericem...

Konu gümrüğe gelmişken bir dönem (2005 te Boğaziçi Gümrükleme) gümrük firmasında çalıştım...Karneli bir abimiz işlem hatası ve yanlış beyan yüzünden 200.000 dolarlık bir cezayla muhatap kalmıştı...hayatı kaymıştı..O dönem Roche firmasının mallarını çekiyorduk...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gümrük memurları salak değil emin ol...Çinden hediye gelmeyeceğinide az çok tahmin edebilirler...

Profesyondl Gümrükcü arkadaşlardan yardım istemeni önericem...

Konu gümrüğe gelmişken bir dönem (2005 te Boğaziçi Gümrükleme) gümrük firmasında çalıştım...Karneli bir abimiz işlem hatası ve yanlış beyan yüzünden 200.000 dolarlık bir cezayla muhatap kalmıştı...hayatı kaymıştı..O dönem Roche firmasının mallarını çekiyorduk...
    Bende de B karne var 2002 yılında aldım, ama gümrükçülük yapmıyorum bir türlü ısınamadım bu işe, Allah sabır versin hala bu işi yapanlara...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler