Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Honda XL 600 Transalp veya muadili Enduro için Yardım/Öneri

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ne yaptın hocam? hak yolu bulmuşsun
    attinin dediği gibi, transalpler fazla yakmasıyla ünlü!
    tek silindir düşünürsen xt600 iyi motor, deposu paslanıyo bazen sadece
    temiz bi f650'de bakabilirsin. gültekin rumuzlu kullanıcının uzmanlık alanı!
    klr650 yüksek model uygun fiyatlı bulabilirsin.
    tenereler, süper tenereler var ama modeli düşük olur, yakıtıda üzebilir.
    TA ve süper tenere çift, diğerleri tek silindir. aklında olsun.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Atti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR-125 R
    650'lik motorda sakin kullanmak sanki zor gibi.Transalp heybetli motor,hakkını vermek gerek
    Diğer yandan belirttiğiniz değerler de tüketim söz konusu ise gayet iyiymiş.
    Tanrı İradesini Hakim Kılmak İçin Yeryüzündeki İyi İnsanları Kullanır.Yeryüzündeki Kötü İnsanlar ise Kendi İradelerini Hakim kılmak İçin Tanrıyı Kullanırlar..

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 model XL 650 Transalp'in 100 km sarfiyatı sakin kullanımda 4,5 tl..
    Şuandaki motorumla hemen hemen aynı seviyede..Kaldı ki ben iş için değil haftasonları keyif için motora biniyorum..Yakıtı 100 km de 10 lt olmadığı sürece çok sorun değil yani
    Engin yakıştı sana Transalp valla

Ben en kastırdığım zamanlarda 7,1 yaktım. Çok zorlamadığın sürece 5,5'u geçmiyor. Şehirlerarasında genelde 5 civarında yakıyor (90-100 km/s). Şehir içi ise 6 lt falan. O da kısa mesafeler olduğunda. 9-10 lt olayları biraz efsane gibi geliyor bana.

Bu arada bir önceki kasaların (600'lükler) benzin tüketiminin biraz daha az olduğunu duymuştum. TA'lar arasında fabrika verilerine göre en çok yakanlar XL650V'ler (2001-2007). O da bu kadar yakıyor işte.

Bu arada XL 600'ün arka tekerleri 650'likten az bir şey daha kalın (130 tabanlı). Yol tutuşunun biraz daha iyi olması beklenebilir (öyle mi gerçekten bilmiyorum). Mekanik olarak birbirlerine çok benzer aletler. Mesela bende bakım kılavuzu var, üç motoru birden aynı kılavuza koymuşlar (Africa Twin, XL600 ve XL650).
    Ağır metal insanı...

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yaptın hocam? hak yolu bulmuşsun
    attinin dediği gibi, transalpler fazla yakmasıyla ünlü!
    tek silindir düşünürsen xt600 iyi motor, deposu paslanıyo bazen sadece
    temiz bi f650'de bakabilirsin. gültekin rumuzlu kullanıcının uzmanlık alanı!
    klr650 yüksek model uygun fiyatlı bulabilirsin.
    tenereler, süper tenereler var ama modeli düşük olur, yakıtıda üzebilir.
    TA ve süper tenere çift, diğerleri tek silindir. aklında olsun.
    xt600 ve klr600 çok kross, f650 bakacağım ama bmw antipatisi hakim bende , süper tenereninde tipini sevmiyorum sanırım TA olacak muhtemelen..

Alıntı Atti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    650'lik motorda sakin kullanmak sanki zor gibi.Transalp heybetli motor,hakkını vermek gerek
    Diğer yandan belirttiğiniz değerler de tüketim söz konusu ise gayet iyiymiş.
    Arkadaşım öyle söyledi valla onun yalancısıyım
    Transalp alırsam düz yolda asfaltta basmak için değil elbette dağ-bayır dolanmak için alacağım, sanırım yakıtta anormal değerlere ulaşmam..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:38 ----------

Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Engin yakıştı sana Transalp valla

Ben en kastırdığım zamanlarda 7,1 yaktım. Çok zorlamadığın sürece 5,5'u geçmiyor. Şehirlerarasında genelde 5 civarında yakıyor (90-100 km/s). Şehir içi ise 6 lt falan. O da kısa mesafeler olduğunda. 9-10 lt olayları biraz efsane gibi geliyor bana.

Bu arada bir önceki kasaların (600'lükler) benzin tüketiminin biraz daha az olduğunu duymuştum. TA'lar arasında fabrika verilerine göre en çok yakanlar XL650V'ler (2001-2007). O da bu kadar yakıyor işte.
    Hehe..Keşke foto çekeydik o anda

Evet bende 600 lüklerin az yaktığını duymuştum işte..Bakalım uygun bir tane düşürebilirsem kendim ölçerim artık

Bu arada başlığı açacağım birazdan, video nun onaylanmasını bekliyorum..

Motosikleti
    xt 600
    xt600 ve klr600 çok kro
    çok kırıcısın hoca

hayırlısı olsun bakalım. transalp topiği varsa bi incele derim yakıtı nedir ne değildir. ben söylenenin üstüne 1-1.5 litre koyarım hep aga, nooluuur nolmaz

Motosikleti
    Var
    çok kırıcısın hoca

hayırlısı olsun bakalım. transalp topiği varsa bi incele derim yakıtı nedir ne değildir. ben söylenenin üstüne 1-1.5 litre koyarım hep aga, nooluuur nolmaz
    Ade be..Kro demedim ben
    XL 600 topici yok işte..650 var da..
    O yüzden bu başlığı açtım zaten..XL 600 ün adam gibi bilgilerinin olduğu bir forum yok internette..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Fizigine uygunsa al derim.
    Ben bacaklari karenajlarin arkasina sigdiramiyorum.
    Bir sure sonra fenalik gelmeye basliyor.
    Surus yerine bacaklara odaklanmaya basliyorsun.

Yakit sarfiyatinin biraz fazla oldugunu soyluyorlar ama neticede bunlar keyif motoru.

Ileride nasilsa satip GS alacaksin.
    Bu yuzden fazla problem olmaz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Var
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fizigine uygunsa al derim.
    Ben bacaklari karenajlarin arkasina sigdiramiyorum.
    Bir sure sonra fenalik gelmeye basliyor.
    Surus yerine bacaklara odaklanmaya basliyorsun.

Yakit sarfiyatinin biraz fazla oldugunu soyluyorlar ama neticede bunlar keyif motoru.

Ileride nasilsa satip GS alacaksin.
    Bu yuzden fazla problem olmaz.
    Ya bu karenaj arkasına sığdıramam olayını tam anlamadım ben..Neresine sığdıramıyon yav?

Bak şimdi..Sende GS çi çıktın iyi mi?

Motosikleti
    Honda
    Ya bu karenaj arkasına sığdıramam olayını tam anlamadım ben..Neresine sığdıramıyon yav?

Bak şimdi..Sende GS çi çıktın iyi mi?
    Yahu bu isin sonu GS dir.
    Istedigin kadar yirt kendini.

bmw nın parca sıkıntısı yok usta gercekten yok ... servıs manuelını elıne alıp herseyını yapabılırsın ... bu anntıpatı borusan yuzunden kaynaklanıyor .. kawasakı ve z motor gıbı bı ılıskı bu.. transalp de cok guzel bır makıne ... enduro olsun camurdan olsun zaten.. ancak bır zamanlar benım de lıstemdeydı yanı senın su anda dusunduklerını su evreyı ben de yasadım ve transalpın supersonik sekılde benzın yaktıgını bırebır kullanan arkadaslardan oğrendım . yanı 405 lıtre yalan .. 7 lerden bahsedıyorlar ...

ben kle 500 almıstım o zamanlar .. cok guzeldır hatta turkıyede hakettıgı ılgıyı gorememıstır z moto sağolsun... ve sımdı 1150 gs adventure kullanıyorum ... ılk 1150 aldıgımda bambaska bır mmotor deneyımı yasayacaksın demıslerdı ... ben de ıcımden hade leenn o da motor demıstım ama haklılarmıs ... gercekten cok ılgınc .. ve su anda dıyorum kı sımdıkı aklım olsaydı kle yerıne hıc dusunmeden o fıyatlara tertemız bır 1100 gs alırdım...hem de 50 bınller 90 bınlere bakmazdım cunku ... 40 bınlerden sonra rodajı yenı bıtmıs durumu var .. istersen yurt dısı forumlarından da takıp edebılırsın... uzun omurlu motorlar. ve dığer makıneler 5 bınde 7500 de perıyodık bakım yaparken bmw 10 bınde bır yapıyor yanı bakımları masraflı gozuksede aslında daha ucuza gelıyor...az benzın yakıyor falan ... ancak dedğim gibi transalpin cok yakması dısında hıcbır sıkayetı oldugunu duymadım ... şimdiden hayırlısı olsun dıyorum en kral motoru nasıp etsın allah ınsallah

Motosikleti
    xt 600
    Yahu bu isin sonu GS dir.
    Istedigin kadar yirt kendini.
    itiraz ediyorum!
    bmw'cilik ayrı bir kategori.
    sözüm meclisten dışarı; herkesin bmw almak isteyip sadece şanslı olanların alabildiğini düşünen, bu işin zirvesininde 1200gs olduğuna kanaat getiren seçkin bmw'cileri bide cakkıdı cukkudu sakız çiğneyenleri sevemedim hiç

Motosikleti
    Honda
    itiraz ediyorum!
    sözüm meclisten dışarı; herkesin bmw almak isteyip sadece şanslı olanların alabildiğini düşünen, bu işin zirvesininde 1200gs olduğuna kanaat getiren seçkin bmw'cileri bide cakkıdı cukkudu sakız çiğneyenleri sevemedim hiç
    Sakiz konusuna aynen katiliyorum.

itiraz ediyorum!
    sana can ı gonulden katılıyorum.. bmw kullanmama rağmen ben de sevemedım bu ınsanları borusanda ne kavgalar ettım bı bılsen ... hepsı de oyle değil ama bu on yargı boyle cok zengın olup da motorsıklet kulturunden nasıbını almamıs adamlar yuzunden var ne yolda kalana yardım ederler ne yardımını ıster ne selam verırler (tabıkı bazıları) ancak bmw almanın sansla bır ılgısı yok ... ortalama bır enduro fıyatına cıllop gıbı ıkıncı el bmw sahıbı olabılırsın ...

he bır de bence 1200 serisi son noktası değil cok elektronık ve cok kız gıbı grenajlı falan ... bence enduronun bmw de son noktası 1100gs ya da 1150 gs adv dir

Motosikleti
    xt 600
    Sakiz konusuna aynen katiliyorum.
    küçükken şehirlerarası yolda denk gelmişti, saatlerce maruz kaldım, fena bi travma geçirdim galiba çıldırtıyo beni o ses üstad

transalpin çok yaktığı hususunda çok kişi hemfikir galiba. bende 7 litrenin üzerinde diye kullanıcısından duymuştum.

Motosikleti
    Var
    Alıntı ŞARKICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bmw nın parca sıkıntısı yok usta gercekten yok ... servıs manuelını elıne alıp herseyını yapabılırsın ... bu anntıpatı borusan yuzunden kaynaklanıyor .. kawasakı ve z motor gıbı bı ılıskı bu.. transalp de cok guzel bır makıne ... enduro olsun camurdan olsun zaten.. ancak bır zamanlar benım de lıstemdeydı yanı senın su anda dusunduklerını su evreyı ben de yasadım ve transalpın supersonik sekılde benzın yaktıgını bırebır kullanan arkadaslardan oğrendım . yanı 405 lıtre yalan .. 7 lerden bahsedıyorlar ...

ben kle 500 almıstım o zamanlar .. cok guzeldır hatta turkıyede hakettıgı ılgıyı gorememıstır z moto sağolsun... ve sımdı 1150 gs adventure kullanıyorum ... ılk 1150 aldıgımda bambaska bır mmotor deneyımı yasayacaksın demıslerdı ... ben de ıcımden hade leenn o da motor demıstım ama haklılarmıs ... gercekten cok ılgınc .. ve su anda dıyorum kı sımdıkı aklım olsaydı kle yerıne hıc dusunmeden o fıyatlara tertemız bır 1100 gs alırdım...hem de 50 bınller 90 bınlere bakmazdım cunku ... 40 bınlerden sonra rodajı yenı bıtmıs durumu var .. istersen yurt dısı forumlarından da takıp edebılırsın... uzun omurlu motorlar. ve dığer makıneler 5 bınde 7500 de perıyodık bakım yaparken bmw 10 bınde bır yapıyor yanı bakımları masraflı gozuksede aslında daha ucuza gelıyor...az benzın yakıyor falan ... ancak dedğim gibi transalpin cok yakması dısında hıcbır sıkayetı oldugunu duymadım ... şimdiden hayırlısı olsun dıyorum en kral motoru nasıp etsın allah ınsallah
    Vallahi doğrudur ama ben cidden BMW ye karşı ön yargılıyım ve bu ön yargı sadece kulaktan dolma bilgilerden dolayı değil..
    Alacağım BMW illaki düşük model olacak ve büyük ihtimalle bana en az bir adet büyük masraf açacak..şimdi açacağı masrafın maddi karşılığı benim ötemde olacaksa veya küfrederek para vereceksem buna, hiç olmasın..
    Yoksa bende yağ filtresi ıvır zıvır değiştirebilirim..
    Ama dediğin gibi uzun ömür konusunda BMw hakkında olumlu şeyler duydum/okudum..

Ayrıca TA konusunda gerek memleket içi gerek memlekete dışı forumlarda TA için duyduğum hiçbir kronik olumsuzluk yok..Ya da ben görmedim..Gerçekten..

itiraz ediyorum!
    Ahha! Tam da bundan bahsediyorum yahu..Misalen ben BMW almayı düşünmüyorum..Ya da en azından enduro kategorisinde ilk seçimim TA, an itibariyle..
    BMW kullanan tanıdıklarım içerisinde gerçekten BMW enduroyu hakkıyla kullanan %10 dur..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:15 ----------

küçükken şehirlerarası yolda denk gelmişti, saatlerce maruz kaldım, fena bi travma geçirdim galiba çıldırtıyo beni o ses üstad

transalpin çok yaktığı hususunda çok kişi hemfikir galiba. bende 7 litrenin üzerinde diye kullanıcısından duymuştum.
    Yapmayın, etmeyin, daha bugün arkadaşla 90 km yol yaptık..
    Adam, zorlarsan 5.5 yakıyor dedi..
    Yabancı da değil ha, Emrello..XL 650 TA..

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı ŞARKICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana can ı gonulden katılıyorum.. bmw kullanmama rağmen ben de sevemedım bu ınsanları borusanda ne kavgalar ettım bı bılsen ... hepsı de oyle değil ama bu on yargı boyle cok zengın olup da motorsıklet kulturunden nasıbını almamıs adamlar yuzunden var ne yolda kalana yardım ederler ne yardımını ıster ne selam verırler (tabıkı bazıları) ancak bmw almanın sansla bır ılgısı yok ... ortalama bır enduro fıyatına cıllop gıbı ıkıncı el bmw sahıbı olabılırsın ...

he bır de bence 1200 serisi son noktası değil cok elektronık ve cok kız gıbı grenajlı falan ... bence enduronun bmw de son noktası 1100gs ya da 1150 gs adv dir
    sakız işine ne diyon abicim
    tabiiki bmw kullananları öylece sınıflandırmak abes, bir kısım kullanıcı öyle bir intiba bıraktı bende, sürç-ü lisanımız affola
    sağlamlık ve kaabiliyette 1150gs'yi pek methederler.

Motosikleti
    Var
    sakız işine ne diyon abicim
    tabiiki bmw kullananları öylece sınıflandırmak abes, bir kısım kullanıcı öyle bir intiba bıraktı bende, sürç-ü lisanımız affola
    sağlamlık ve kaabiliyette 1150gs'yi pek methederler.
    Konu dışı bu mesajlar kardeşimmm
    Bu arada senin montu deneyemedim..Yarın kısmet

makın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl650v honda transalp
    2009 model XL 650 Transalp'in 100 km sarfiyatı sakin kullanımda 4,5 tl..
    Şuandaki motorumla hemen hemen aynı seviyede..Kaldı ki ben iş için değil haftasonları keyif için motora biniyorum..Yakıtı 100 km de 10 lt olmadığı sürece çok sorun değil yani
    250 mct ve transalp xl650v yi birlikte kullanıyorum. emin ol, eğer devamlı uzun yol gitmeyeceksen bu iki motorun yakıtları birbirleriyle hiç aynı seviyede değil. özellikle şehir içinde farkı ciğerlerine kadar hissedeceksin. ama ama ama 250 mct den sonra transalp'e (namı diyar saltanat kayığı) binipte kendini verdin mi yollara diyeceğin tek şey, "bırak yaksın be kakkını veriyo kerata"

en önemlisi de temiz bir transalp alırsan bizim o 250mct formunda yazdığımız, okuduğumuz problem ve sıkıntılarımızı bırak en ufak bir sorun dahi yaşamazsın ve yolda kalmazsın. yağı,suyu ve benzini varsa devam.

kısacası doğru tercihle doğru yoldasın.(tabiki benim fikrim).

doğrudur üstat ıkıncı el olduğu ıcın guvenemessın ... mesela bırkac tane arkadasım var 20 yıllık 25 yıllık makıneler kullanıyorlar eğer satsalar hıc kacırmadan alırım cunku bılıyorsun ne kadar temız baktıklarını ..ama ıste tanımadıgın bırınden de almak doğru değil ozellıkle de bmw ... cunku bmw de ozellıkle cok fazla cakallıklar donuyor malesef ...transalpın kronık kusurunu bende duymadım bence karart gozunu benzınden yana temız bı ta al.. gonlunce bın enduronun tadını cıkart

bu arada kuvvetmira arkadasım ...ben bmw yı enduroda hakkıyla kullanan ı kısı gordum inanamassın o dana gıbı aletı izlemesı oyle zevklı kı arazıde ... bır de ben ıste yavas yavas pişiyorum sanırım o devasa aletın arazıdekı dengesıne kendını toparlayısına ınanamassın hakkaten değişik bir hissiyat ... bır de tkc 80 lerımı taktım mı oooh dıyorum

Motosikleti
    xt 600
    Konu dışı bu mesajlar kardeşimmm
    Bu arada senin montu deneyemedim..Yarın kısmet
    son cümleden yırtarız belki iyi halden
    montu hasretle bekliyorum. 23 nisan gibi gelir alırım gönlüme yatarsa

bu mesajın kurtarıcısıda şu olsun;
    aşağıdaki sitede yakıt tüketimleride verilmiş. karşılaştırma için bakılabilir. ne derece doğru değerler bilemiyorum.
    http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...nda_xl650v.htm

beygir gücü,tork, yakıt tüketimi, yükseklik vesair özellikleri karşılaştırmak için iyi bir site.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler