Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kurye motorları Hakkında..

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Merhabalar..
    Kuryeci arkadaşlar bu işin en çok zahmetini çeken ve çok fazla tecrübesi oldukları için ben yolda gördüğüm kurye arkadaşlarla sık sık konuşurum. Bilgi alırım.. Şimdi de kuryede kullanılan çin motorları var mı hangileri kaç km gitmişler bu konuda tecrübesi olan varsa tecrübelerini aktarırlarsa memnun olurum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    çin malına pek rastlanmaz ama honda cbf 150 veya ybr 125 dir.
    98 Beygir.....

Motosikleti
    honda cbr 600rr cbr 1000rr
    benim akrabanda kurye ve cbf kullanmakta km de 180.000 oldu motor daha on numara bende sordum ona varmı çin motoruyla iş yapan diye onun dediği 100 motordan 3 ü var yok olmuştu

Bir kurye arkadaş Cgl 125 ile silindir kapağı açmadan 350.000km yapmış, Çin malı.

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Alıntı DOGAN MOTOR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim akrabanda kurye ve cbf kullanmakta km de 180.000 oldu motor daha on numara bende sordum ona varmı çin motoruyla iş yapan diye onun dediği 100 motordan 3 ü var yok olmuştu
    senin akrabanın CBF i ne ama 150 mi 250 mi?
    çünkü 150 ise ve o km.hala canavar gibi diyosan gülerim çünkü bende kuryeyim ve CBF 150 kulanıyom ve bir kuryeye gidecei maksimum 60000km.ve motoru yapılır.
    benim CBF te 95 binde ama 45000 km.motor biti yapıldı yani komple silindir piston krank sibop sadece şanzıman ve debryaj orjinal ve artık tam gaz gitmiyom yoksam çabuk bitiyo ömrü.
    çin motorları var yok değil ama artık yok olmak üzereler çünkü YBR ve CBF lerle fiyatları nerdeyse aynı değimez yani.
    marka olarak sorarsan en çok zoushenklerin krosları dayanmıştı 200 lükler sonra modial KN150 diyerleri daha hayatının baharında iflas etiler.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Taksicinin teki de silindir kapağını açmakta inat ederek Şahin'le 600.000km yapmıştı

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kurye arkadaş Cgl 125 ile silindir kapağı açmadan 350.000km yapmış, Çin malı.
    arkadaşım senin arkadaşta salamış yani Cgl 125 doğuru çok dayanıklı ama 200 000 km geçen yoktur motor yaptırmadan oda makinayı üzmessen 80 i geçmicen ve üstünde en fazla 80kg.adam olmalı.
    ha o km.de olan bi kurye motorunun dış görünüşünden hiç bahsetmeyelim çünkü ne marka bişey olduğunu anca biraz inceleyince anlarsın
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Alıntı ucanteneke5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım senin arkadaşta salamış yani Cgl 125 doğuru çok dayanıklı ama 200 000 km geçen yoktur motor yaptırmadan oda makinayı üzmessen 80 i geçmicen ve üstünde en fazla 80kg.adam olmalı.
    ha o km.de olan bi kurye motorunun dış görünüşünden hiç bahsetmeyelim çünkü ne marka bişey olduğunu anca biraz inceleyince anlarsın
    Olur olur ben de arkadaşın arkadaşının yalancısı olurum

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Taksicinin teki de silindir kapağını açmakta inat ederek Şahin'le 600.000km yapmıştı
    Fantastik....
    Duy ama inanma....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fantastik....
    Duy ama inanma....
    Taksici haberlerde çıkmıştı sene 2000 mi ne bilimsel olarak incelendi

Motosikleti
    cgl 125 çin malı mııı
    98 Beygir.....

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Taksici haberlerde çıkmıştı sene 2000 mi ne bilimsel olarak incelendi
    Bilimsel değil maden olarak ki haline inseler o km yapmaz..... Kaldıki hiç kapak açılmadan hiç mi hiç yapmaz....

Yıllardır kuşları kullandığım için söylüyorum..... Babam da taksiciydi ve şahini vardı.... 100.000 km yapanına madalya takarlar şehir içi kulanımlarda...

Bir zamanlar isuzu nun kamyoneti vardı... Sanırım NPR.... 2.000.000 km yapmıştı adam... Ve adama ödül olarak 0 km npr hediye vermişlerdi...
    Eğer hiç açılmadan 60000o km yapmış sa şahin ona br tane Tempra falan verirlerdi...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cgl 125 çin malı mııı
    Japon işi Çin malı

Motosikleti
    Japon işi Çin malı
    o zaman tamam.
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    trde böle ben alıştım artık..kaç km yaptınız topiklerinde 100binler 200binler havada uçuşur ama satılık ilanlarına bak 5bini geçik göremezsin..et burdaysa kedi nerde kedi burdaysa et nerde hikayesi gibi
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilimsel değil maden olarak ki haline inseler o km yapmaz..... Kaldıki hiç kapak açılmadan hiç mi hiç yapmaz....

Yıllardır kuşları kullandığım için söylüyorum..... Babam da taksiciydi ve şahini vardı.... 100.000 km yapanına madalya takarlar şehir içi kulanımlarda...

Bir zamanlar isuzu nun kamyoneti vardı... Sanırım NPR.... 2.000.000 km yapmıştı adam... Ve adama ödül olarak 0 km npr hediye vermişlerdi...
    Eğer hiç açılmadan 60000o km yapmış sa şahin ona br tane Tempra falan verirlerdi...
    http://forum.donanimhaber.com/m_8205...385854:wiinkk:
    neyse kanıt bulamadım

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadaşlar biz kuryeler genelde yamaha yada honda tercih ederiz... ama km sini söylemek yanlış olur... yağ yakmaya motor 100 000 lerde başlar fakat bu 300 000 e kadar devam eder.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Dostlar,
    lütfen sakin olalım.. Sadece paylaşım,
    dostluk kardeşlik birlik beraberlik..

Örneğin ben Kanuni windy S 125 gördüm kurye olarak. Peşinden gittim yakalayamadım konuşacaktım.. Çin motorları sadece üretilip buraya gönderilmiyor ki. Oralarda da insanlar biniyor.. Ve daha çok ta cup modelller var. Geçen gün bir arkadaş resim çekmişti. Kırmızı ışıkta bir an. 10 larca cup motor durmuş. Hiçbirinde kask yok...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    ben ecza deposunda kuryeyim genelde honda titan yada cbf 150 kullanıyoruz diğerleride ybr kullanıyor..

çin çon alıpta başımızı ağrıtamayız günde en aşağı 250 km yol yapıyoruz..

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Kanuni seyhan 150 c ile çalışıyorum motor şirkete sıfır alınmış bana zimmetlendiğinde 13800 deydi şu an 18.000 de tık yok sadece 2.000 kmde bir bakıma servise gidiyor yağı değişiyor vidaları sıkılıyor sinyal lambası v.s ufak tefeklerle geliyor servisten
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler