Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Noter vs masarafları...

Motovento
    REKLAM ALANI
    purenake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı c@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte dediğime geliyor o 1 tl kağıttan 2 tane alman lazım 2 tl vericen ayriyetten başka yerde yazdırırsan 10 +2 tl 12 vermiş olursun ama müşavirde yazdır mis gibi 10 lira tertemiz iş yada para bağlayıp daktilo alıcan 2 senede bir araba yada motor alırımda onun ek 1 ni doldururum die hahaha mecbur 10 tl vericeksin dostum online form başka bir hususta gecerli hala onunda çıktısı istenior onuda bastırmak 10 tl gibi bir rakam hehehe
    Müşavir için tabii ki tertemiz iş ona diyecek lafım yok

Ayrıca daktiloya gerek yok bir bilgisayar bir tane de yazıcı yeterli. Mevcut teknolojik durumda pek zor değil.

En kötü internet kafeden bile yapılabilir. (Çıktı almadan önce kafe sahibiyle siyah beyaz sadece yazı olan çıktı alacağım derseniz normal çıktı ücrettinden aşağıda alacağını biliyorum.)

Nasıl mı yapılacak çok kolay...

Aşağıdaki programı indirip kuruyorsunuz.

Ek-1 (Ön arka)

Ek-9

Trafik ve Tescil Begelerinin şablonları hazır.

Bilgisayarda program kurmayı ve klavye kullanmayı bilmek yeterli.

http://www.indirmeli.net/indir/10279...scil-1.12.html

NOT: Programı çalıştırmadan önce virüs testinden geçirin.

Biraz aktif bir internet kullanıcısı için gerçeketen kolay bir işlem..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    10 tl dostum 10 tl için printeri olmayan adam napsın allah aşkına 10 tl ye motoruna benzin koyar gezersin ok ama o adamlar da senin düşündüğün gibi para kazanmıyorlar 123.50 tl muayne için 75 tl işcilik alıorlar taaa kalkıyor gidiyor aracı evden veya işten teslim alıyor muayneden gecene kadarda olsa tuplu trafik setini koyuyor senin istanbul trafiğinde girmek bile istemiceğin trafiğe giriyor risk alıyor çarpma ve çarpılma sonunda 1 saat kuyruktan sonra muayneden geçen aracı tekrar alıyor sana getiriyor peki bu adam bu iş için ne kazanıyor 3 tl aracı almak için geliş parası verdi 3 tl dönerken vericek toplamda 6 tl 5 tl yemek yedi 11 tl - 75 = 64 tl bunun 32 tl kendi cebine giricek diğer bölümü ise elektirik su vs masraflar için şirkete kalıcak hiç düşündünüzmü 32 tl için değermi bu kadar risk göze almak onun için her meslek gurubuna saygı gösterelim

benim esas mesleğim endüstüriel elektronik öğretmenliği ama 6 ay kadar yaptım 5 yıldır tuning ve dizayn sektöründe çalışmaktayım ek iş olarak müşavirlik yapıyorum

annem babam da öğretmen herkeze söylerler bilirsiniz olum öğretmen yılın 3 ayı yatıor lan ne güzel iş yaa sen öle san sen seminerlere kalıyorlar ve koskaca bir öğretim yılı sonunda 33 gunluk izinleri var onun için her mesleğin çok fazla emeği var bunu unutmayın
    bu arada gunluk kazancı 36.66 tl ye geliyor bir öğretmenin öğretmenin baş ağrısı için ayda içtiği ilaç parası zaten 150 tl

hiç bir işte kolay para kazanılmaz herşey alın teridir

örnek beşiktaş trafik şubeye bir evrak teslim ediceksiniz sabah 8:23 de aldığınız numara akşam 4:34 de size geliyor 2 gun sonra gidip evrağı alıyorsunuz

yada sultanbeyli trafik şubeye evrak vermek 30 dakka ama alabilmek 10 gun yani bunları göz önüne alalım öyle konuşalım

aracı satın aldın arac üzerinde sen noter satışı yaptıktan sonra tahdit kararı gelmiş 15 dakka sonra hadi ayıkla princin taşını ;) yaa neler var neler yani

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 cc için 180 TL gibi bir fiyattı yanlış hatırlamıyorsam..
    Oradan pay biçebilirsin..
    haziranda 150 cc sattım . 1250 lira değerinde. 223 lira aldılar.
    mayısta cbf 150 aldım 2550 değerinde 164 aldılar. bu hazirandan sonra değerli kağıda bir zam daha geldi 29 lira oldu. bugun noterden bir ihtarname gönderdim. normal posta yoluyal eskiden 55-60 a giden posta bu kez 80 e gitti.
    şöyle hesap yap:
    plaka değişecekse 5 sayfa
    değişmiyecekse 4 sayfa değerli kağıt var.
    bu da değişecek ise 5*30 =150 kafada yapar. diğer vergiler var 250 den aşağı tutmaz

Bugun yine bir şeyi hatırladım.
    değerli kağıt 29 lira
    harc 9 lira
    posta 5 lira
    ...
    en son altta kdv yazıyor
    sonra toplam
    yani: harcın değerli kağıdın ve hatta hatta 5 liralık posta pulunun bile kdv sini ödüyoruz. nasıl iştir anlamadım
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

purenake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı c@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 tl dostum 10 tl için printeri olmayan adam napsın allah aşkına 10 tl ye motoruna benzin koyar gezersin ok ama o adamlar da senin düşündüğün gibi para kazanmıyorlar 123.50 tl muayne için 75 tl işcilik alıorlar taaa kalkıyor gidiyor aracı evden veya işten teslim alıyor muayneden gecene kadarda olsa tuplu trafik setini koyuyor senin istanbul trafiğinde girmek bile istemiceğin trafiğe giriyor risk alıyor çarpma ve çarpılma sonunda 1 saat kuyruktan sonra muayneden geçen aracı tekrar alıyor sana getiriyor peki bu adam bu iş için ne kazanıyor 3 tl aracı almak için geliş parası verdi 3 tl dönerken vericek toplamda 6 tl 5 tl yemek yedi 11 tl - 75 = 64 tl bunun 32 tl kendi cebine giricek diğer bölümü ise elektirik su vs masraflar için şirkete kalıcak hiç düşündünüzmü 32 tl için değermi bu kadar risk göze almak onun için her meslek gurubuna saygı gösterelim

benim esas mesleğim endüstüriel elektronik öğretmenliği ama 6 ay kadar yaptım 5 yıldır tuning ve dizayn sektöründe çalışmaktayım ek iş olarak müşavirlik yapıyorum

annem babam da öğretmen herkeze söylerler bilirsiniz olum öğretmen yılın 3 ayı yatıor lan ne güzel iş yaa sen öle san sen seminerlere kalıyorlar ve koskaca bir öğretim yılı sonunda 33 gunluk izinleri var onun için her mesleğin çok fazla emeği var bunu unutmayın
    bu arada gunluk kazancı 36.66 tl ye geliyor bir öğretmenin öğretmenin baş ağrısı için ayda içtiği ilaç parası zaten 150 tl

hiç bir işte kolay para kazanılmaz herşey alın teridir

örnek beşiktaş trafik şubeye bir evrak teslim ediceksiniz sabah 8:23 de aldığınız numara akşam 4:34 de size geliyor 2 gun sonra gidip evrağı alıyorsunuz

yada sultanbeyli trafik şubeye evrak vermek 30 dakka ama alabilmek 10 gun yani bunları göz önüne alalım öyle konuşalım

aracı satın aldın arac üzerinde sen noter satışı yaptıktan sonra tahdit kararı gelmiş 15 dakka sonra hadi ayıkla princin taşını ;) yaa neler var neler yani
    Dostum zaten işine gelmeyen yapmaz bu sadece bir alternatif ama herkes de senin gibi dürüst çalışmıyor maalesef kusura bakma. İki arada bir derede işini halletmeye gelenleri resmen yalanlarla düdüklüyorlar. İşini eksik yapan, ya da doğru olmayan bilgi vererek kendine iş çıkaran bir ton adam gördüm sadece 2 günde.

Dediklerin doğru trafik şubeler işkence oluyor ama ben öğrenciyim benim işim gücüm yok en azından benim gibi olanlar faydalanır. Ayrıca ehliyette için de geçerli bu ek-1 formu sanırım. O na da bizzat başvurmak gerekiyor. Neyse...

Diğer dediklerinine bişey yazmıyorum yoksa konu sapar, ama katılmadığımı da belirteyim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler