Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Hırsızlar Denemede - Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha cozum bulamadinmi yafu bunca yorum yapildi...
    buldum buldum

toptan cevap yaziyim bütün önerilere

1) köpek istiyorum ama mümkün değil, dediğim gibi öldürürler o köpeği, adım gibi eminim, yoksa yolda köpek gördümmü sevmeden geçmem, keşke olsa eve bile sokarım öyle de bi adamım ama mümkün değil
    2) pusuda bekleyip hırsızı yakalamakta olabilir ama sabaha kadar soğukta nası bekliyim
    3)disk kilidi+normal zincir takıyorum zaten motora, yarın sabit bi direğede bağlicam bahçeyi eşyaları düzenleyince, alabilirsem bikaç zincir daha alıcam
    4) alarmda alıcam ama bahçeye kediler üşüşmüş, dikkat ettim hep aynı kediler ve motorun üzerinde branda bile olsa selede ayak izlerini görüyorum, altından giriyolar demekki, onlar dokununcada ötücek, ben duyamazsam mahalle ayağa kalkar ama yinede düşünmüyo diilim alarmı

son olarakta şuna karar verdim
    fotosel+zil+kamera alıcam
    1) fotosel hareketi algıladığında odamdaki zili çalacak (ampül düşünüyodum ama uyuyo olursam göremem)
    2) zili duyunca kameradan bakıcam kedimi, köpekmi, ağaçmı, insanmı, ona göre aşağı inicem yada kafaya saksı

tabi bide şöyle bişe var, kedi geçtimi yine fotoselle zil çalıcak. umarım ona göre iyi bi hassaslık ayarı yapılabilir.
    şu kediler olmasa en temizi alarm ama ah ulan kediler herşeyi batırıyolar.

yada sadece kamera koyup motor çalınırsa hırsızı görmüş olucam ama motor çalındı diyince polis bile sallamıyor malesef.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kanuni racer 200
    bence kapıya elektrik akımı ver.

Motosikleti
    Alıntı greenbull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence kapıya elektrik akımı ver.
    ona ayrıca cevap vermiştim, en istediğim oydu cidden ama çoluk çocuğu öldürmeyelim dimi
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    honda cbr 125 portakal : )
    Açıkcası arkadaşım sana birşey olmayacağını bilsem; Birgün bekçi gibi bekle çek silahı vur ama işte onları adam yerine koyup hapse girersin. Elektrik verme işi düşünülebilir aslında caydırı bir voltaj olsun ama öldürü olmasın... Akşam belli bir saatten sonra verirsin.
    İmzamı? Bilmiyorum! Parmak bassam olmazmı? :cat: :P :mrgreen:

Motosikleti
    Alıntı siyah_beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkcası arkadaşım sana birşey olmayacağını bilsem; Birgün bekçi gibi bekle çek silahı vur ama işte onları adam yerine koyup hapse girersin. Elektrik verme işi düşünülebilir aslında caydırı bir voltaj olsun ama öldürü olmasın... Akşam belli bir saatten sonra verirsin.
    gözümü bile kırpmadan vururum, böyle insanların yaşamaması gerektiğine inanıyorum ama hakimler öyle inanmıyo adamı dövsem yine suçlu ben olucam ama o kadarına razıyım
    elektrikte başa bela, çoluk çocuğu eksik olmuyo buranın
    motora elektrik verebilsem keşke
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    ya bahçe müsaitse aslında şöyle 3metreye 2 metre bir tuğladan örüp bir garaj yapsan kendine akşamda vur kapısına zinciri asma kilidi şu küçük 3 liraya satılan kapı alarmlarındada al tak kafan rahat uyu geceleri
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

groteks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 750 shadow
    bahçe kapısını gören kısma sensörlü bi projektör taktır, kaliteli bir şey olursa ve ayarı iyi yapılırsa kediler için değil insan gibi kütlesi daha büyük şeyler için yanar. geceleri ortamın aniden aydınlanması herkesi bi an terddüte düşürür..
    motoruna darbe ayarı en hassasa getirilmiş ve kumanda yada cebine sinyal veren bi alarm taktır( bunlar piyasada mevcut ama fiyatını bilmiyorum)...

Motosikleti
    Alıntı SaXoFoN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bahçe müsaitse aslında şöyle 3metreye 2 metre bir tuğladan örüp bir garaj yapsan kendine akşamda vur kapısına zinciri asma kilidi şu küçük 3 liraya satılan kapı alarmlarındada al tak kafan rahat uyu geceleri
    müsait değil, yoksa kat bile çıkardım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:45 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:44 AM ----------

Alıntı groteks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahçe kapısını gören kısma sensörlü bi projektör taktır, kaliteli bir şey olursa ve ayarı iyi yapılırsa kediler için değil insan gibi kütlesi daha büyük şeyler için yanar. geceleri ortamın aniden aydınlanması herkesi bi an terddüte düşürür..
    motoruna darbe ayarı en hassasa getirilmiş ve kumanda yada cebine sinyal veren bi alarm taktır( bunlar piyasada mevcut ama fiyatını bilmiyorum)...
    kumandaya sinyal verebilenleri varsa süper olur hakkaten
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Arkadaşım orası nasıl bir apartmandır anlamadım bahçesi var ufacık bir kulübeye müsait değil apartmanın içinde yer yok hırsızlık desen oho her adım başı

Motosikleti
    Arkadaşım orası nasıl bir apartmandır anlamadım bahçesi var ufacık bir kulübeye müsait değil apartmanın içinde yer yok hırsızlık desen oho her adım başı
    bahçenin heryeri ağaç, anca tam ortasına kulübe olur o da saçma olur
    apartmanın girişide merdivenli ve köşeli, çıkarmak mümkün değil
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

coolsoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xl650 Transalp
    Alıntı BerKToprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektirik bağla.
    kesinlikle kardeşime katılıyorum ucuzda olsa bi motoru calınan birisi olarak.elektrik baglarım bahçe kapısına. dokunan orda kalsın sen alınterini dök kazan biriktir şerefsiz gelip çalsın.

Motosikleti
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahçenin heryeri ağaç, anca tam ortasına kulübe olur o da saçma olur
    apartmanın girişide merdivenli ve köşeli, çıkarmak mümkün değil
    marangozda rampa yaptır merdivenden çıkart millet evin içine sokuyor sen neden bahsediyorsun neyse iyi geceler geç oldu

Motosikleti
    marangozda rampa yaptır merdivenden çıkart millet evin içine sokuyor sen neden bahsediyorsun neyse iyi geceler geç oldu
    bi kere 3 kişi denemiştik çıkmadı, çıkmazda ordan
    yani bizim evi ve bahçeyi öyle bi dizayn etmişlerki motor giremesin, girsede park edemesin diye. öğrenciyken kaldığım ev ne güzeldi, ah ulan ah
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

cagatay_hepsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung 250 comet'di gitti yamaha x-max 250 geldi
    bütün yorumları okuyamadan yazıyorum zira çok yorum almışsın umarım işe yararları vardır benim önerim güçlü bir projektör veya bahçe lambası alıp bunada şu binalarda artık her yerde olan sensör sistemi montelemen biri veya birileri bahçe kapısına geldiğinde direkt o alanı aydınlatıp kaçırır ve bu lanbadan bir paralel çekip odanada farklı bir ışık koyabilirsin eyer bahçe kapısının önünden çok gelip geçen varsa bu da zırt pırt yanar sensörü iyi ayarlarsan içeri ğirildigindede yanar benim aklıma bu geldi hırsızları caydırır diye düşündüm.
    ATATÜRK diyorki "Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.

bir fikirde benden

arkadaş motorunun çalınmasını engellemekle ilgili fikirlerin hiç birini beğenmemiş anlaşılan.kimsede bahsetmemiş.sen en iyisi bir GPS cihazı taktır.çalınsa bile elinle koymuş gibi bulursun.(başkada yapılabilecek bir şey kalmadı sanırım).

cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Bence hepiniz Yanlış Cvplar vermişsiniz baq kardeşim Git birtane Köpek kedi kovucu kulakla zor duyulan ses titreşim dalgaları dağıtan cihaz var ondan al. ne kedi ne köpek nede inek yaklaşsın motoruna. dışarki kapıyada gelince benimde arkadaşımın motorunu bodruma koyuyorduk baktıkki motor zorlanmış. direkt gittik 10metre 2 tane bakır tel aldık soktk prize diğer ucunuda demir kapıya verdik. zaten o akımın kapıya gitmesi 150 wolta düştü ampermetre ile baktık dokundurttukta bi kaç kişiyi sadece titretiyor ve fenaa sinirlendiriyor öldürmüyor. ister çocuk ister dede hiç farketmez. istersen odandaki lambana bağla hem ışığın yansın hemde camera sistemi ile kapıya değeni göör. Hı 2 tl lik göz sensörlü alrmıda taktır bak keyfine.
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

Motosikleti
    S&T Kanuni gt250r
    Hiç Polis falan demeyin bazıları bu işin içinde. scooterı hırsız ne yapsın diyenler olmuş hemen akşamına götürüp servislere parçaları dagıtılıyor. o yüzden gps de sorun degil. motoru dagıttıkları gibi gps i görecek ve onu da biryere sallayacaklar. ben şahsen özel mülküme girilip malıma göz konması durumunda çoluk çocuk dede eş dost ahbap tanımam,elektrigin en babasından veririm..benim scooter ımı götürdüler bundan 2 ay önce gündüzün orta yerinde kadıköy evlendirme dairesinin tam önünden kucaklamış götürmüşler.. kimsede ses soluk cıkarmamış.. bir parçasını da kırmışlar kucaklarken yerdeydi. acıma arkadasım. uzak dursunlar madem sizin kapıdan. kibarlık ve anlayışlı olmak sadece iyilere mahsussa olmaz olsun öyle kibarlık..o motor sonucta senin emeğin korumak için ne gerekiyorsa yap..

Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    Harekete duyarlı lamba tak tepesine onların harekete duyarlılıkları ayarlanabiliyor. Kedi köpekten etkilenmemesini sağlayabilirsin. Rölesine paralele bir de zil taktın mı sorun ortadan kalkar.

Kapıya elektrik verdiğin zaman her ne amaçla olursa olsun adama zaar verirsen sen suçlu durumuna düşersin. Bir kaç sene önce televizyonlarda uyarıyorlardı evinize giren hırsıza ateş etmeniz ya da yaralamanız durumunda (yatak odası hariç) suçlu siz oluyorsunuz.

dirt_rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Motosikletler için güvenlik sistemlerini araştırırken gördüm konuyu. Açılalı baya olmuş ama bende size en güvenli kilit markası ve sistemini soracaktım. Bu arada RunemagicK arkadaşım hani forumun başında demişsin ya, evin biraz ilerisinde başka bir motor var kaldırıma bırakıyor diye. Bence o motorun sahibinden şüphelen. O kadar rahat davranıyorsa ya hırsızdır ya da hırsızı tanıyordur...

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Alıntı motoking16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya yok kimse inanmıyor o köpek yazılarına biz arkadaşa şaka yapçaktık inanmadık köpek var yazısına nası kovaladı şero
    Bence kapıya 12v elektrik ver gece bir ahhh sesiyle uyanırsan buldun şanslıyı.
    Adam Şans işte o mahalleden Gecior Sevgilisyle Yürüyor. Kapıya yaslandılar. Gecmiş olsun.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler