Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

vitesli racing motor nasıl kullanılır

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hyosung gt 250 r yada yamaha yzf r125 almak istiyorum küçük motor oldukları için yada direk 600 lük motor kullanabilirmiyim
    Not al Anlatıyom ... tam komedi burdan anlatılacak sende yarın çıkıp asvaltı ağlatacaksın ... bide daha vitesli kullanmamış küçükmü gelirmiş gt250 .. sen gt 250 yi 1 metre yürüt de .. yurdum insanı internetten bu derece medet umulurmu yaa.. yarın hanım doğuracak bi doktor varsa anlatsın ben evde hastaneye gitmeden işi kotarabilirmiyim demek ne kadar abesse bu başlıkta aynen öle ..

ne anlatmalarını umuyosun sana .. hayatın sırrını verecekler burada .. Git eğitim al kardeşim .. anlarsın o zaman neyi kullanabilirsin neyi kullanamassın ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    slyscorp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki srad 750cc
    arkadaşım işin doğrusu şuu
    öğerenilmez diye bi kavram yok
    isterse yaşın 55 olsun niyetine girdiğinde hepsi öğrenilir
    ama benim sana tavsiyem hiç vitesli bir motor kullanmadı isen bırak 600cc yi 250cc dahi racing ile başlama
    git bir tane ybr 125 al onunla 1 sene tecrübe et kendini sonra 250cc al ve yavaş yavaş başla bu işe direk kafadan 600cc almada diyemem sana
    fakat en önemlisi kendini bil
    eğer kendini bilmez isen yaa bırak motorsiklet kullanmayı bisiklet bile kullanamazsın
    bu en iyi ihtimal yani bisiklet bile kullanamassın dediğim
    yada hakkın rahmetine çok çabuk kavuşursun
    dediğim gibi kendini bilirsen yapamayacağı yoktur insan oğlunun
    hey sen dört teker sürücüsü arkamdan sellektör yapma
    Gazı açtığımaa dikiz aynasında bile görünmüyorsun. Naber Noldu
    Yetişicem diye yırtınma YEMEZZZZZZZZZZZ

uguratac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600S ABS
    vitesli racing motor ilginç başlık olmuş tamam elimiz kolumuz ayağımız herşeyimiz bilgisayar&internet ama bu kadarı fazla motoru motor üstünde kullanmayı öğrenirsin. sağ el ön fren ve gaz sol el debriyaj sağ ayak arka fren sol ayak vites.. sol el ile debriyajı sıkıyosun sol ayakla vitesi 1 e takıyosun sağ el ile hafiften gaz verirken sol eldeki debriyajı yavaşca serbest bırakıyosun motor yürüyo. öğrendinmiki şimdi motor kullanmayı ??

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Not al Anlatıyom ... tam komedi burdan anlatılacak sende yarın çıkıp asvaltı ağlatacaksın ... bide daha vitesli kullanmamış küçükmü gelirmiş gt250 .. sen gt 250 yi 1 metre yürüt de .. yurdum insanı internetten bu derece medet umulurmu yaa.. yarın hanım doğuracak bi doktor varsa anlatsın ben evde hastaneye gitmeden işi kotarabilirmiyim demek ne kadar abesse bu başlıkta aynen öle ..

ne anlatmalarını umuyosun sana .. hayatın sırrını verecekler burada .. Git eğitim al kardeşim .. anlarsın o zaman neyi kullanabilirsin neyi kullanamassın ...

güzel açıklamışsın, aslında bu başlığın açılımı şöyle :

arkadaşlar, ben kafaya koydum, alacam bir racing. ama hala şüphelerim var, vicdanım rahat değil, etraftan da bir parça baskı gelebilir, biraz da korkuyorum. bana güzel bir şeyler söyleyin de hem biraz sizden cesaret alayım, hem vicdanım daha rahat olsun, herkes yapabilirsin desin ki, ben de daha sağlam bir güvenle gireyim bu işe... yani bana işin güzel yanlarını anlatın, kötü şeylerden bahsetmeyin ki, ben bu aleti alayım, kararımı siz de destekleyin lütfen...

Motosikleti
    My Kawa..
    biri bana stoppie yapmayı anlatsın
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

arkadaşlar ben fikirlerinizi almak istemiştim ama çok sert tavırlarla yazmışsınız bişeyler bn sordum olurmu bu iş 125 lik 250 likle olmaz diyebilirdiniz bu kadar tavırla yazmanıza gerek yoktu bide bu kadar ehliyetsiz kullanan varken bunları herkes ehitimcisindenmi öğreniyor be kardeşim ben bunu alınca 250 300 km hız yapmıcamki bunu zevk için kullancam burası istanbul istesemde ben bu hızı yapamam amaç keyif surat yapmıcağım için ole sordum sadece kabaca neyin nasıl olduğunu öğrenim diye surmeyi biliyorum ewet ama vitesli değil otomatilk kullandım ve kendi kendime öğrendim henüz motor almadığım için hem race olsun hemde hemde kullanabiliceğim gibi bişe olsun dedim

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    konuyu hiç okumadım.başlığı gördüm daldım.
    vitessiz racing kullanmayı öğrenmek istiyorum bende
    Orgazma Dudak Büktürür

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı rokettafgan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öncelikle selamlar ilk olarak şunu soliyim hiç vitesli motor kullanmadım ama otomatik kullandım mondial 150 zat kullandım şimdi racing motora geçmek istiyorum hyosung gt 250 r yada yamaha yzf r125 almak istiyorum küçük motor oldukları için yada direk 600 lük motor kullanabilirmiyim bana biraz anlatırmısınız nasıl kullanılıyo şu velet debriyaj fren vs vs
    şimdiden teşekkürler arkadaşlar
    Once ehliyet.....
    Zaten ehliyet alirken ogretmedilermi????
    Ehliyet yoksa
    yorumda yok...
    ehliyetin varda vitesli bilmiyosan buda ilginc...
    hee dersenki kursda scoter vardi... o zaman egitim merkezleri var motosiklet egitimleri veren....
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

scooter la aldım

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    aprilia rs 125 hem goruntusu güzel hemde hızlıda gitmiyor(tarzına grubuna göre hızlı o ayrı konu) ben senin yerinde olsam bu makineyi alırım hız yapmıyacaksam yada bunun fiyatına sahibinden.com da bir dünya 7-8 yasında racingler var 600 lük.Senin muallakta kaldığın noktada bende kaldım ama vitesli racing ten çok tarzım nedir onu kararlaştırdım.Scooter aldım direksiyonum sıfırdı,şimdi yüksek sürate(100 km/h ) çıkınca anlıyorum tehlikeyi bu saatten sonra 1 sene geçmeden yüksek cc yada yüksek beygirli bir makineye binemem buna kanaat getirdim 1 ayda.

Motosikleti
    var.
    RS125'in de GT250R'dan çok bir farkı yok.GT250R 29hp iken,RS125 28hp ama aralarında 30kg civarında bir ağırlık farkı var.Ayrıca maddi açıdan kısıtlamalar varsa,2 zamanlıya hiç bulaşmamanı tavsiye ederim,çünkü çok gittiği kadar çok da yakan motorlardır.

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Bu tür soru soranları toplayacaksın bir gün hepsini arkana artıcı yapıp biraz turlatacaksın sonra hala yüksek hacim motosikletle başlamak istiyomusun diye soracaksın tabi konuşmaya mecali kalırsa bi süre
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

selam ben 600 f le başladım çok güzel ama tavsiyem küçük cc lerle başlaman alalı 1 ay olmadı yeni ögreniyorum kontrollüyğm dedemde boş yol görünce basıyorum pişman degilim ama küçükle başlamanı tavsiye ederim yeni motorcu olarak

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Alıntı Toqi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tür soru soranları toplayacaksın bir gün hepsini arkana artıcı yapıp biraz turlatacaksın sonra hala yüksek hacim motosikletle başlamak istiyomusun diye soracaksın tabi konuşmaya mecali kalırsa bi süre
    çok haklısın ben ilk artçılık deneyimimi bir er-5 üzerinde yaşadım o bile yetmişti bana ki racing in arka oturuş pozisyonu yüksek olduğundan daha da bir tırsıyor insan.kalpten gitmesin arkadaş
    Master of Davar

Motosikleti
    YBR istiyor..
    zaten vitessiz racing mi var ki

ReBeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 GY Enduro
    dün arkadaşımın 600rrına bindim. 2009model gıcır gıcır.6500km 2001den beri şu meretteyim. en az 75000km yaptım (hoş motor hacimlerim 100-125-125-200 ama) trafiği, yolu ve ınırımı biliyorum. motorun gücü muazzamdı. 2 vitesi geçiremedim 3e. (hoş etkenlerden bazıları motorun emanet olması, yeni olması ve başına birşey gelirse ödeyebilmemim imkansız olması olsada) boş yolda geçemedim. ama diyeceğim 3 şey var.
    birincisi; muaazam bir güç insanı kendine hayran bırakıyor. ve 1 gün kendime gelemedim o yarım saat yüzünden. aradığım bu salt güç ve ayaklarını arasında 200gyme binince çok hor gördüm onu aşağıladım bolca.
    ikincisi; göbekli adama ss yalan çok gudik bir pozisyon. nadide türk kaslarım rahatsız oluyor
    üçüncüsü; "oğlum boşuna hayal kurma, kendini 333kere satsan yine 27 milyar bulamazsın!"

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    kardeşim sen bu yararlı tavsiyelerden bir şey anlamadın kesin.

sen bu tavsiyeleri okuyadur.ben senin istediğin cevabı vereyim.aklına fikrine yatanı yap.

vites boştayken.motoru çalıştır.

debriyajı sık , vitesi 1'e tak.gazı ver.debriyajı yavaş yavaş bırak.bir noktadan sonra motor hareket haline geçecek.hareket edip biraz ilerledikten sonra debriyajı bırak.

tamam sen kalkışı öğrendin.

e bunun yokuşu var , artçılı sürüşü var .kritik trafik noktaları var.önüne aniden kedi , köpek ,çocuk fırlaması var.

var oğlu var.

herşeyi ölç biç tart.daha sonra 125 cc lik bir motor al , derim ben.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

ferguson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 xmax
    scooter motor ile A2 ehliyet sınavı olabilmekte midir? A1 olmasın o?

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    r 125 iyidir 4 zamanlı al kunlan :D yada cbr 125 al yada skyjet 150 al ama o 5 vites dir parçalar atarsın para da etmez sonrada alırsın 600lük 1000 lik artık ne istersen trafige kapalı alanda 1 2 hafta kunlandınnmı tamamdır sonrada temkınli 1 hafta trafikde sonra yollar senin

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler