Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

ÖTV nin 3 Aylık İndirim Süresince Motosiklet Alırmısınız

Motovento
    REKLAM ALANI

Başbakanımızın açıkladığı ekonomik pakette ÖTV indirimi söz konusu. ÖTV nin kaldırılması yasayla olacağı için kalkması söz konusu değil ancak 3 aylık süreyle %37 olan ÖTV nin % 1 'e indirilmesi söylentisi var.

Siz olsanız 3 aylık inidirlen % 1 ÖTV ile bu zaman sürecinde Motosiklet alırmısınız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Herşeyden önce bu ötv indiriminin neleri kapsadıgını bilmek lazım. Otomobil üreticilerin nerdeyse fabrikaları kapatacak duruma gelmesi sonucu sadece onlara özel bir ötv indirimi olabilir.

Olduki kaza ile motosikletlerdeki ötv'yide kaldırdılar diyelim.3 ay çok kısa bir süre motosiklet adına pek birşey degişecegini düşünmüyorum

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ötv inse nolcak millette para yok. yarın 15i kira su elektirk bagkur internet telefon kdv gecici vergi muhtasar hepsi beni beklıyor eheeeey tey tey tey seçim dalgasına napcaklarını sasırdılar
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Elint'e ek olarak bir de motosiklet ötv'si %22'den (250cc ve altı için) %1'e, 250cc üstü için de %37'den %1'e geçici bir süre için de olsa düştü diyelim. Peki satıcılar bunu fiyatlarına yansıtacak mı ? Veya ne kadar yansıtacak ? Önemli olan bu.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elint'e ek olarak bir de motosiklet ötv'si %22'den (250cc ve altı için) %1'e, 250cc üstü için de %37'den %1'e geçici bir süre için de olsa düştü diyelim. Peki satıcılar bunu fiyatlarına yansıtacak mı ? Veya ne kadar yansıtacak ? Önemli olan bu.
    Ordaki "kısa bir süre"'yi birazda bu durum için belirtmiştim.Satıcıların 3 ay için fiyat degiştirecegini pek sanmıyorum

Ekonomistlerin ortak tahminleri bu krizin rahat 1-2 yıldaha sürecegi.Liderler gerçekten bu ötv indiriminin amacına ulaşmasını istiyorsa tahmini kriz dönemi süresince yani 2 yıl boyunca ötv indirimi uygulamasını devam ettirmelidirler. Yoksa böyle 3 ay ile 6 ay ile olacak iş degil.!!!

vlamix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Komik işler bunlar.Sadece seçim için göz boyama olduğunu düşünüyorum.Garibanı kimse düşünmez.

tutankhamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco G-Dink 250i
    Ben inanıyorumki böyle bi durumda satıcılar fiyatları düşürür sonuçta devlete giden para azalcak satıcının kazancağı para azalmıcak tabi yanlışım varsa düzeltin.Ama ÖTV indiriminde maalesef motosikletin m sinden bahsedilmiyo

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    abi zaten faturayı kesmeden önce yatırıyolar.
    mutka yansır.
    ama şu an mersin honda bayisiyle tel. görüştüm.zannetmiyorum dedi
    Orgazma Dudak Büktürür

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün gittim honda bayisine cbf 150 bakmaya.Adamlar satış yok diyorlar.Bu ötv indirimini sordum, pazartesi belli olabilir ve indirim olrsa direkt fiyatlarımıza yansıtacaz dediler.Bende onu bekliyorum inş düşer.Saygılar...

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    2. elde düşecek demektir, bir fırsat olmaktan çıkar

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    kimsede para yokki. alacak olanda krediyle alır tabiki işi iyi ise. bence ötv indiriminin ne otomativ'de nede motosiklet sektöründe 3 veya 5 aygibi zamanlarda düzelmeye bir katkısı olmayacak.
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    2000 liram daha olsaydı alırdım

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Millet cep harçlığı bulamaz olmuş son üç ayda işte çıkarılanları sayısı 100 000 lerle ifade edilir duruma gelmiş..

ekmek bulamazlarsa pasta yesinler misali olmuş.. Dalgamı geçiyolar milletle.. Millet aç kardeşim aç ..açlık sınırında yaşıyo insanlar .. motosiklette vergiyi kaldırsalar nolacak ..

Üretimi artıracak üreticiyi teşvik edecek istihdam yaratacak projeler üretsinler .. tüketimi özendirmenin bir anlamı yokki para olmadıktan sonra.

ÖTV zaten sonradan uydurdukları bir tür haraç ... %37 ek vergi olurmu yaa .. insaf .. geceleri nasıl uyuyabiliyolar acaba merak ediyorum..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    ya nedesek boş hamdolsun diyelim ....... görelim.............

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    noter ücretleri de düşerse hemen alırım valla ;)
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ötv yi indirirler yarın bi vergileri tavan yaparlarsa ne yapacağız motosikletleri de satamayız ötevden kazandığımızı vergiye veririz

zorla araç aldırmış olurlar yani bize
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Koşayım hemen bir CBR10528 alayım....

Nasılsa onlarda hayal aleminde yaşıyor...Bizde hayalimize bakalım....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    3 aylik bir indirim yapacaklar ise komik olur.

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Piyasayı canlardırmak için çok güzel bir yöntem. Bu kadar olumsuz yazı niye yazıldı anlamadım.

İşten çıkarılmak üzere olan insanlar için de müjde gibi haber. Hatta belki işten çırakılanların geri alınması bile mümkün.
    Kimilerinin cebinde parası olmayabilir ama kimileri bu olayı fırsat bilerek 3-5 köşede biriktirdikleriyle bunu değerlendirmek isterler.

2. el fiyatlarını da, 3 aylık 0 araç alımı indirimi için oynatacaklarını sanmıyorum.
    İkinci el aracını satmak isteyen adamın acil bir durumu yoksa fiyatını değiştirmez.

Elindeki motorunu satamayıp, yeni motor için bu indirimden faydalanmak isteyenlere başka bir alternatif takas yoluna gidip yeni motor almak mantıklı olabilir bence.
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    nezaman mış bu indirim ???
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)