Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Belediyenin bariyer açıklaması!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    her senenin 3-4 ayi almanya berlin sehrinde ikametgah ediyorum, avruanin gobegi anlayacaginiz.

ancak o BAYAN in tasvir ettigi avrupa standartlarinda bariyeri hayatm boyunca bi cok avrupa ulkesne gittim gene gormedm, beton disin da bariyer gormeniz zaten imkansiz ki burda turkiyede motosiklet ten cok Bisiklet kullanicilari bile daha cok ayricalikli.

Bu kadar sacma ve cahil bir zihniyet olmaz Olamaz!

allah geride kalanlarimiza uzun omurler versin, olen arkdaslarn hakki rahmete kavussun
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masasından gelen cevap tatmin edicilikten çok uzak. "Konunun bizimle alakası yok", "Bizim çelik halatlarımız iyidir" gibisinden bir cevap yazmışlar. Haliyle MT de yayınlanan diğer ülkelerdeki uygulama örneklerine değinilmemiş. Sonuç olarak çelik halatları aratır kalitede bir cevap olmuş. Kendilerine, bulundukları görev gereği insanların, sürücülerin güvenliğini düşünmek zorunda olduklarını hatırlatırım.

Motosikleti
    DL 650
    şöyle bişey yapsak faydası olurmu bilmem ama....
    beyaz masaya, ist.büyk.şeh belediye, karayolları ve emniyete bütün mt olarak mail atalım bellimi olur belki sesimiz duyulur. ben atıyorum şimdi.
    Ey Mehmed ! Ahmed-i Muhtar'ın Mucizeleriyle
    Umarım Galip Olur Din Düşmanlarına Devletim "
    F.S.M.HAN

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    çaLışınca oLuyor işte

Motosikleti
    Burgman 400
    Eninde sonunda, eğrisi doğrusunu bulacaktır.

Ancak, bu süreçte olan, canı yanacaklara olacak.

Vebalinden ise, Ahiret te kimse kurtulamıyacaktır.
    Yeni öğrendim

Motosikleti
    BuKart
    ya tam kapalı bariyer var Türkiye yollarının %90 ı bunlarla kaplı sen şimdi neden buraya telli melli şeyler koyuyon bu harbiden motorcuların düşünülmemesidir.Arkadaşlar Forum olarak büyükşehir belediyesine mail atalım kişi sayısı fazla olunca bir şeyler yapılabilir belki

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    şu an seçimlere metrobüs yetiştirme derdinde olan belediye otobüs kullanıcısı kitleye göre çok küçük olan motorcu kitlesini dikkate alacağını sanmam bir sürede olsa telleri kabullenip dikkatli gitmekten başka seçenek yok maalesef
    İki kişinin bindiği motor değildir.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    arvupa standartıymış
    o yolun neresi standart ki
    mayın tarlası gibi zemini mi ? gereksiz yere dümdüz yerde yapılan zigzakları mı?

yoksa saçma sapan dizayn edilmiş bağlantı yolları mı ?
    olanların trafik kazası olduğunu söylüyorlar belediyeyi bağlamazmış.yolu kim yaptıysa onu bağlar.

madem emniyet şeritsiz solda tel bariyerli dar şeritli bozuk zeminli bir yol yaptınız o zaman trafiği ona göre düzenleyin her yere radar koyun kimse 70i geçemesin metrobüs hattı boyunca. bunu da mı düşünemediniz.
    2 insan yakın zamanlarda kafası koparak can veriyor ve hala en az zararla kazaları önlediğini söylüyorlar o bariyerlerin.

sağdaki metal bariyerler de oldukça güvensiz ve standart dışı.yoldan geçerken dikkatli bakın herhangi bir arabanın tampon bölgesinin oldukça yukarısında metal şeritler.araç çarptığı anda direk çelik bir direkle karşılaşıyor.

lanet olsun sizin yapacağınız hizmete.

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Ya benim mi gözüme yeni batmaya başladı yoksa yeni mi yapıldı bilmiyorum ama Avrupa yakası sahil şeridinin benim gördüğüm Eminönü-Bakırköy kısmına kadar gidiş gleiş yolu bölmek için Çelik bariyerler var. Hemde öbür tarafa gitmenin en temiz yollusundan...

Bunlar yeni mi??
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Nasil bir cevap bekliyordunuz ki? "Haklisiniz, yandaslarimiza peskes cektigimiz milyonlarca YTL'den biraz kisip, bariyerlere metal plaka yerlestirecegiz" gibi mi? Veya soyle sorayim; nasil bir cevap sizi memnun edecekti?
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya benim mi gözüme yeni batmaya başladı yoksa yeni mi yapıldı bilmiyorum ama Avrupa yakası sahil şeridinin benim gördüğüm Eminönü-Bakırköy kısmına kadar gidiş gleiş yolu bölmek için Çelik bariyerler var. Hemde öbür tarafa gitmenin en temiz yollusundan...

Bunlar yeni mi??
    Ne zaman yapıldığını bilmiyorum ancak .
    2 seneden fazladır kullandığım bir yol .
    ve çelik bariyerler var.
    sonuç ta metrobüs ten önceden var.
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    arkadaşlar adamlar doğru yazmışlar celık teller avrupa standartlarında ama BİZİM KAFALARIMIZ AVRUPA STANDARTLARINA UYGUN DEĞİL TÖVBE ESTAĞFURULLAH bu ne biçim cevap böyle sadece metrobüs hattında değil ben başka yerlerde de rastladım bu barıyelere avrupa standartı diye kımbılır kaça mal olmuştur bunlarhadi sorayım hangin standartımız uyum sağlıyorda bu uymlu neyse ......

TWG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    sinan abi bu duruma ve duyarsızlığa kızmamak elde değil
    ben de sol şeritten korkuyorum, bariyerlere yanaşamıyorum

ama gerçekten de türkiyede hiç bir yönetmelikte motosikleri göz önüne alan bariyer zorunluluğu yok
    bir kaza olunca yetkili kişiler ya da kurum bizim böyle bir sorumluluğumuz yok diye paslıyor konuyu

hal böyle olunca birilerinin ön ayak olup yönetmelik şartname vb. gibi teknik ve idari açıdan bağlayıcılığı olan yenilikleri zorunlu hale getirmesi gerek
    sanırım bu işin normali, ulaştırma bakanlığının ya da bilemiyorum hangi resmi kurumsa (karayolları genel müdürlüğü belki de) bu konuya odaklanıp güncel teknik detayları çıkarması ve uygulamaya koyması ile mümkün

ama motosiklet mevzularını kimse üstüne görev edinmediği için belki de bir mahkeme kararı ile o resmi kurumu sorumlu tutup zorla çalışmalarını sağlamak gerekiyor

üzülüyorum...
    FAZER = ZAFER

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    kardeşim doğru söylüyorsun tabi ben mecazi anlamda adamları tiiye aldım elbette bizler yada benım gıbı arkadaşlar yol bılenlere uyum göstermelıdırler yol bilen arkadaşlarda bu konuda uğraşmalı bize yol gösremelıler bizlerde emin ol gereğini yapmak icin gayret gösterırız

Motosikleti
    mondial 125zn gitti tiger250 geldi.
    inşallah kendi akrabaları da orada can verirde durumun vehametini o zaman anlarlar.kendileri ölmesin sonra yine bunlar gibi zeka ve insanlık özürlü kişiler gelecek durum yine aynı kalacak.
    2 teker tek ruh tek yol.

koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    motorlu taşıtlar vergisi veriyoruz, adamlar bizim verdiğimiz vergilerle bizden başka diğer tüm araçları koruyacağına inandıkları katil bariyerleri yapıyorlar. biz neden vergi veriyoruz o zaman?? haddinden fazla yük yükleyip asfaltı bozanlar biz miyiz?? taşıdığı kumu , mıcırı yola dökerek asfaltı yıpratanlar biz miyiz?? hız limitini 3 misli aşıp yarış yapan beton kamyonları mı avrupa standartlarında?? hiç bir şeyimiz avrupa standartlarında değil. zaten o standartlarda olsak o cevabı veren kişi o makamda olamazdı...
    Yönetimler ve şahıslar hata yapabilir. Önemli olan bu hataları düzelttirebilecek toplumsal güç oluşturmaktır. Bu gücü oluşturabiliyor muyuz?? Kendim de dahil olmak üzere bütün motor sürücülerini de suçluyorum ben!!! Ne yaptık?? Avrupalı olsa ne yapardı?? Binlerce motosiklet sürücüsü organize olup şehrin trafiğini öyle bir kapatıp felç ederlerdi ki 7den 70e herkes bu bariyer mevzusundan haberdar olurdu ve paçası tutuşan yöneticiler salak saçma cevaplar vermek yerine bariyerlerin üzerini kapatmaya başlarlardı. Kabul edelim, ne yazık ki bizler de suçluyuz..
    Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    böyle standart olmaz allah kahretsin bunları. rezil herifler.

Alıntı cousinecruis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadir TOPBAŞ tanıyan bir kişi yok mu şu forumda? en azından bariyerlerin altı birşeylerle kapatılsın...
    o herif burda olsa bu site kapanır.böyle konular açmak yasaklanırdı emin ol

Asıl konuya gelirsek.dediklerim saçma gelebilir ama bi fikir sadece.Bu bariyerler bildiiğimiz boks yapılan ringlerdeki şeritler gibi olsa fenamı olurdu.çarpıldığında zarar min. olurdu .
    [b][b][color=#33FF00]Moto[/color] [color=#FFFFFF]Guzzi'[/color][/b][color=#FF0000]liyim[/color] [b][color=#33FF00]Moto[/color] [color=#FFFFFF]Guzzi'[/color][/b][color=#FF0000]lisin[/color] [b][color=#33FF00]Moto[/color] [color=#FFFFFF]Guzzi'[/color][/b][color=#FF0000]li [/color][b][color=#33FF00]Moto[/color] [color=#FFFFFF]Guzzi'[/color][/b][color=#FF0000]liyiz[/color] [b][color=#33FF00]Moto[/color] [color=#FFFFFF]Guzzi'[/color][/b][color=#FF0000]siniz[/color] [b][color=#33FF00]Moto[/color] [color=#FFFFFF]Guzzi'[/color][/b][color=#FF0000]liler[/color][/b]

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    motorcuların sorunlarını sıyaset meydanına tasıyalım

Motosikleti
    My Kawa..
    Ya bunlar insan mı beee Hıyar oğlu hıyarlar boğaz köprüsüne öyle bir tümsek yapmışlar ki.. altında motor olmasına luzum yok araba ile de ölmek çok kolay.. geçen gün 4 lastiği birden yerden kestim... sağ şeritte ne üdüğü belirsiz bi tümsek var.. dikkat edin... kaldı ki bariyerler.. offff offff o bariyerleri o cevabı yazan arkadaşa monte etmek lazım aslında bakalım avrupa standartlarındamıymış...
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler