Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

motor ömrü kaç km?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2005-Cbr 125
    Arabalar genelde 200-250bin gibi motor ister (benzinliler).. Japon arabalarının 350-400bin e kadar sorun çıkartmadan gittiğide bilinir.. Peki motorların ömrü nekadar? ve ömrü dolduğunda ne yapılabilir?
    Tekbir R1 No1 Denizli. .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    mondial 150 hs scooter kullandım. İlk motorum du. Servise sormuştum motor ömrü konusunu.20000 km sorunsuz kullanmıştım ve servise sorduğumda 25-30000 km gibi demişti. bu motorlara rektefe olmuyormuş, motoru değiştiriyormuşsun. Oda 300 ytl demişti. Şu anda Honda cbf 150 kullanıyorum. En az 80000-100 bin km temiz bir kullanımla böyle bir sıkıntım olacağını sanmıyorum. Misal temiz kullanıldığında Yamaha ybr ler 100 bin i deviriyor bu motor konusunda.

emresarli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Xmax / Piaggio Zip 100
    bildigim kdarıyla motor tarzı we kullanamaya göre bu değişio tabiiki..hiç açmadan racingler saglıklı bakım we kullanmayla 30-35 bin gittigini biliorum bunun fazlasıda olabilir eksigide tabii..chopper lar 40-50 arası die duydum..ybr tarzı motorların 80 binde olanını şahsen gördüm ama can çekişiodu artık scooterlardada kymco 100 bin km garanti werio mesela ama hiç o kdar km de olanını görmedim şahsen
    BİLEĞİNDEKİ KUVVET ALTINDAKİ HP İLE SINIRLIDIR

HyPeRAcTiVe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    120.000Km de tıkır tıkır çalışan ve yağ dahil yakmayan cbf150 kullanıcısı yakın bir arkadaşım var...
    blueway2 bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadaşlar cg 125 ile(honda ) 180 binde motor yenilettik... yamaha ybr 125 ilede 150 binde motor yenilettik... monero vardı babamın scoter.. onunda 22 binde motorunu yenilettik...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    2005-Cbr 125
    Ben birde Race tarzı olanları merak ediyorum, özellikle GTR 250 yi..
    Tekbir R1 No1 Denizli. .

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    valla ben st kanunı gt250r kullanıyorum servısıme aynı soruyu sordugumda en az 80 bın dedı ama bakımlarını duzgun ve zamanında yaptırıp motoru sınırları ıcerısınde kullanırsan dedı..yanı redlıne falan gırmeden....bu motorlar yuksek teknolojıyle uretılıor bence 80 000 km yapar...
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Rodajı kitapçığına uygun olarak yapar, rodaj sonrası sürekli kırmızı çizgiye çıkmadan devamlı kaliteli "motosiklet yağı" ile kullanırsanız (öyle Castrol Magnatec falan değil) her türlü motorla 100 bin km'yi devirirsiniz. Ama bazı arkadaşların yaptığı gibi ilk aldığınız gün bakalım kaç yapacak diye iki kişiyle tam gaz basarsanız gitmez tabi.

Konuştuğunuz usta kafadan sallamış. 25 - 30 bin km diyebilmesi için bugüne kadar en az 50 tane motorun bu km'lerde bittiğini görmüş olması lazım.

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    tabi ki olay motorun markasına göre modeline göre değişiklik gösterir ama ben kymco ları çok merak ediyorum acaba 100.000 km garanti veren scooter kaç km yapıcak .. ?
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Benim motorun göstergesi 199.999 km'ye gelince sıfırlanıyor. 8-9 ayda 19.000'ini tamamladım. Amacım 199.999km gelince sıfırlamak

ve

Motoru sıfır km diye satmak :D :D
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150
    kullanıma göre değişir kesinlikle.
    Ben 12 000 de 3. motoru yapılan mondial scooter gördüm.
    Bindiğim kymcoya ise motor ömrünü yiyecek kdar binebileceğimi zannetmiyorum.

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorun göstergesi 199.999 km'ye gelince sıfırlanıyor. 8-9 ayda 19.000'ini tamamladım. Amacım 199.999km gelince sıfırlamak

ve

Motoru sıfır km diye satmak :D :D
    Cidden o km'ye gelebilirsen çok iyi Ali abi.Honda seninle motorunun fotoğrafını çekip çerçeveletip fabrikasına asar
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    tamamen sana baglı.yagını zamanında uygun olanıyla degıstırırsen ,hareret yaptırmazsan,kullandıgın motorun kalıtesıne gore,maksımum km yı yaparsın.ben 90.000de actıva gordum halen sahıbı her yere gıdıyorum dıyordu.30.000de actıva gordum,surunerek duman ata ata gıdıyordu.hesabını sen yap

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Motosikletin ömrü kullanma tarzına endekslidir ve şu ya da bu kadar gider yorumları yanlıştır! hele USTALAR burada en büyük hatayı yapmakta
    Bazıları motorun ısınmasını bekler ve hareket eder, bazılarıda bas marşa ver gazı der....
    Herkes kendi motosikletinin ömrüyle yakından ilgili olduğuna göre kara ve para kişinin dir.

İyi bir arkadaşıma sattığım Mondial MCT yaklaşık 29.000km yol katetti ne motorla ilgili 0 sorunu vardı. Bence Çinli de olsa uzun yıllar kullanılabilirler eğer kullanıcı bilinçli ve becerikliyse.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    Xciting
    bi ömür...
    kymcOcUk

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cidden o km'ye gelebilirsen çok iyi Ali abi.Honda seninle motorunun fotoğrafını çekip çerçeveletip fabrikasına asar
    Amacım o gerçekten.. Yeni bir motor alacağım zaman dylan'ı elden çıkarmayacağım. Bakalım görücez hepbirlikte inş.

ve nedense 200bin km Honda'nın herhangi bir motoru için bana fazla gelmiyor.

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Bence motor ömrü rodajın düzgün yapılması ve ilk çalıştırma anında en az 2 dakika rolantide yaz kış çalıştırması ile yakından ilgilidir. 250cc lik bir motorun Bu teknoloji ile 100.000 km yapması gereklidir.
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence motor ömrü rodajın düzgün yapılması ve ilk çalıştırma anında en az 2 dakika rolantide yaz kış çalıştırması ile yakından ilgilidir. 250cc lik bir motorun Bu teknoloji ile 100.000 km yapması gereklidir.
    Honda SilverWing'i olan bir arkadaşım edirne yolculuğunda 2 Alman turist ile karşılaşmış biri Silverwing 400 diğeri SW600 kullanan bu iki turistin motorlarının kmleri şöyle biri 160.000 diğeri ise 120.000 km... ve hiç sorun yaşamadıklarını söylemişler...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobilet
    abimin cBr vardi 360000 kmde motorda tik yok

1 senede başardi abim

Motosikleti
    Çekik gözlü 125'Lik:D(mondial Mt)
    2005 mondial 125 mt'm war ve 9000 binde:D sadece dişlileri sıyırdı şuan serviste
    scooter modifiyesi yapılcak yer aranıyo:silent:

[COLOR="Red"][B][U]ÇekiK GözLü Scooter[/U][/B][/COLOR]:queen:

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)