Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Virajlara çok mu yavaş giriyorum?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yok
    Cbf 150 kullanıyorum. E5 de özellikle kartal maltepe köprüsü gibi çıkışlara motora da kendime de çok güvenmediğimden max. 40-50km gibi hızla dönüyorum çok yatırmadan. bu hız normal mi yoksa ben mi çok yanlış mı yapıyorum?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    O virajı bilmiyorum ama yüksek hız yüksek denge demektir bide viraja girdiğin hızla çıkma virajda gaz açabilecek pay bırak kendine. Tabi lastik ve asfaltta önemli etken.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    viraja yavaş girdiği için yanlış yaptığını düşünen bir kişiye ilk defa rastlıyorum

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Viraja yavaş girmek tehlike yaratır, soru gayet normal

Trafiği tehlikeye sokma durumu var örneğin. Usturuplu girmek en güzeli. Dediğiniz virajı bilmiyorum ama korkuyorsanız eğitim alın, ya da pratik yapın bol bol. Deli gibi hızlı girin demiyorum, ama gerçekten yavaş döndüğünüzü düşünüyorsanız bir bilene danışın. E-5 gibi bir yerde tehlikeli olabilir.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Birader bunun ölçüsü olmaz.
    Virajdan çıktığında halen 2 teker üzerindeysen doğru hızda girmişsin demektir.
    Erhan Tosun ve pea bunu beğendiler.

Motosikleti
    yok
    Arkadan araba geliyorsa ve beni geçmek istiyorsa zaten içersen alıyorum virajı. Yol veriyorum. Aşırı defansif kullanıyorum ondan herhalde.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aşırı defansif sürüşün panik yaptırması normal.Virajına göre her hızda girilebilir. Benim külüstürle 20 ile de giriyorum 90 ile de virajına göre.

Hee yine de hızlı girip patlamaktan iyidir yavaş girmen.Motosikleti tam orta devirde kullan viraja girerken.Bi de boş yollarda çalışabilirsin..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)