Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

LS2 kaskı internetten satın alırken dikkat !

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar.. İnternetteki alış veriş sitelerinden 3 tane LS2 kast satın aldım. Havalar soğumaya başladığında fark ettim bu kaskların 2 si içine rüzgar alıyor, başım yolculuklardan sonra çok kötü üşüyor ve şiddetli baş ağrısı yapıyordu. Daha sonra bu kaskların neresinden ve neden soğuk alabileceğini anlayabilmek için 3 kaskı yan yana koydum ve iyici inceleyerek rüzgarın, soğuğun girdiği yeri ve nedenini buldum. 2 kaskta cam kapalı ikem camı üstten (fotoğrafta gösterdiğim yerden) parmağımla bastırdığımda 3-4 mm kadar esniyordu, bir kaskta ise hiç esneme yoktu. Bu teşhisimden sonra LS2 CARTOON kaskı internetteki alışveris sitelerinden almanızı tavsiye etmiyorum. Bu sıkıntısını bizzat görüp denemelisiniz. Kaskınız bu şekilde problemli gelebilir. Yazın kullanan arkadaşlar için problem olmaz ama kışın sorun oluyor. problemli iki kaskı şu an kullanamıyorum. Kullanmam gerekse de sağlam olanı hanıma vermek durumunda kalıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cagatay_hepsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung 250 comet'di gitti yamaha x-max 250 geldi
    peki merak ettim neden aynı kasktan 3 tane aldın 3 verdiğin parayla iyi bir kask alabilirdin?
    ATATÜRK diyorki "Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    VAY BE, uyarın için çok sağol. zamanlaman harikaydı...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı cagatay_hepsen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki merak ettim neden aynı kasktan 3 tane aldın 3 verdiğin parayla iyi bir kask alabilirdin?
    3 ay kadar önce motorumu değiştirmiştim ve bu kaskları birini eşime birini kendime ve birinide karedeşime olmak üzere üçünü aynı anda, ürüne forumlardaki övgüleden yola çıkarak güvendim ve yazın sipariş etmiştim. Bu sıkıntıyı havalar soğuduktan sonra fark ettim ve araştırma yoluna gittim. Sıcak havalarda hiç beli olmuyor, ama kışın anlaşılıyor.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    üstad herkes fiyatı uygun diye tercih ediyor ama bende bir kere çeneden açılmalısını aldım ve aldıktan bir kaç gün sonra hata yaptığımı anlayarak sattım.
    Sattığım arkadaştan özür diliyorum :(
    çünki ağırdı, rüzgar alıyordu ses yapıyordu
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    tamam olabilir olağandır bence ama

bu sadece ls2 kask alınırken yapılması gereken değil genel bi uyarı
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Bende Gdr kask var oda bahsettiğin yerden rüzgar alıyor, fiyatına ve siyah vizörüne aldandım. Kask alırken test etme imkanımız olmadığı icin tecrübe ediniyoruz.

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    alırken kullanma kitapciğında yazmıyormu 3-4 mm esneme yapar diye
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı no_name adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alırken kullanma kitapciğında yazmıyormu 3-4 mm esneme yapar diye
    Bir kask alırken, almadan önce türkçe olmayan kullanma klavuzunu okumam gerektiğini bilseydim ve okuma imkanım olsaydı, bu boşluktan klavuzda bahsedilerek bunun soğuk havalarda bir dez avantaj olduğuna değinilseydi zaten almazdım. Bunun kullanma klavuzunda olup olmadığını araştırmadım ama elimdeki 3 kasktan ikisinde boşluk var birinde hiç yok.. vizörün altındaki lastik contaya tamemen oturuyor sağlam olan. Dolayısıyla bu bir üretim hatasıda olabilir. Gözden kaçan bi ayrıntıda olabilir. Akabinde bunun klavuzda yazabileceğini sanmıyorum. 3-4 mm esnemeyi kışın yaparsa ne olur. Bu LS2 lerde bir özellikse esneme yapabilirlik gibi. Bence olmamalı. Ben böyle bir kask kullanmak istemem çünki kışın da biniyorum. Ben uyarmak istedim.. bir kask alırken mutlaka görün. İnceleyin, Sonuçta 90 milyon. Çok ta pahalı sayılmaz ama. Daha pahalı bi kaskı net ortamından siparişle aldığınızda da aynı sorunla karşılaşabilirsiniz demek istiyorum. Kask alırken görerek alın derim.

Motosikleti
    CBR 125,keeway arn125
    ewet arkadaşım aynı sorun bende de war deli gibi hawa geçiriyo oyüzden yüz maskesi takıyorum.
    4teker kabiliyet işi olsaydı taksiler olmazdı...:cat::cat::cat:

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800 CLASSİC
    Aynı dertten bende muzdaribim. Çözüm bulabilen arkadaşlar lütfen bilgilendirsin...
    ::melek02:[B][COLOR="DarkRed"]KARGALAR SÜRÜ HALİNDE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR...[/COLOR][/B]::melek02:

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    2 gün önce yüz maskesi aldım, ama henüz deneme fırsatım olmadı. Umarım kurtarırız. Yoksa bu soğuklarda mola vericez galiba motor sevdasına. Gerçi bu sevda bitmez kolay kolay ama, ne yapıcaz bilmem. Bizim motorlara bile bu çin malı scooterlara takılan 20-30 ytl lik yüksek ön cam rügarlıklardan takıp kullanlar var. Öyle bişey yapmak bile aklımdan geçti. Bende arayıştayım. Yüz maskelerini bi deniyim de bakalım sonuç ne olucak. Kurtarırsa gerek kalmıyacak sanırım.

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saglam kaskın vizorunu diger kasklara takıp denedinmi sorun vizorden olabilirmi acaba??

ben hiç kullnmadım ayrıntıları bilmiorum ama benm sharkta vizorun baglı oldugu yerlerden ileri geri yapıp vizoru gerebiliyosun oyle bisey varmı??
    true love..

Drift Religion

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı mhrrmkpnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saglam kaskın vizorunu diger kasklara takıp denedinmi sorun vizorden olabilirmi acaba??

ben hiç kullnmadım ayrıntıları bilmiorum ama benm sharkta vizorun baglı oldugu yerlerden ileri geri yapıp vizoru gerebiliyosun oyle bisey varmı??
    Vizörleri değiştirmeyi denemek hiç aklıma gelmemişti. Bi deniyim bakiyim ne olucak

Özellikle bunuda inceledim ama vizör sabit, ileri geri oynama durumu yok. Yaza doğru bu problemli iki kaskıma siyah vizör alıcam. Ama bu sefer almaya kendim gidicem. Bu vizörler tam oturursa kaskları kurtardık demektir

Arkadaşlar, biraz önce problemli kaskla sağlam kaskın vizörlerini değiştirdim ve sorunun kaskın yapısındaki milimetrik farktan kaynaklandığını gördüm. Sağlam olduğunu düşündüğüm vizörü diğer kaska taktığımda problem devam ediyordu. Alt kısmı dahi tam oturmuyor ve esneme yapıyor. İki kask arasında (vizörler değil) milimetrikte olsa, bu probleme yol açan fark var. Yani vizörlerin ölçüleri aynı ama kaskların ölçüleri az da olsa farklı. Bu fark çok az ama vizör kapalıyken üstten ve hatta alttanda tam anlamıyla oturmamasına sebep oluyor.

dalyan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim aldığım Ls2Cartoon'da da aynı sorun vardı, bizzat yerinde inceledim M bedenlerde vizörün üst tarafında 1-2mm açıklık var L bedenlerde ise vizör tam oturuyor. İşin aslı M ve L bedenlerde aynı vizörü kullandıkları için sorun oluyor

Motosikleti
    My Kawa..
    LS dediğiniz marka mı (Pek anlamam kasklardan şimdilik tabi, malum henüz moto yok ) ben geçen baktım bi tane LAZER marka nasıldır bilmiyorum, ama görüntü hoştu..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Var!!
    aslında o üst atarfa ince bi şekilde sünger yapıştırabilirisn: Kapı pencere keranralrına yapıştırılıan bant şeklinki süngerlerdn
    ince olmak suratiyle pek vizörün açılıp kapanmasına engel olacağını sanmıyorum..Denemedm ama aklıma geldi

Sadece bi önerii
    Я £ ﮎ ﮎ Λ ∑

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    bende eski model bir sohei var hemde vizörü kırıldığında pahalı olduğundan uyduruktan bir vizör taktım onunda üst tarafında kaska değmesi gereken yerde nerdeyse yarım santim açıklık var ama ben dediğiniz rüzgar almıyorum sebebi vizörün yukarıdan bayağı bir uzun payı olmasına bağlıyorum sizde daha uzun bir vizörlü camı kaskınıza uygun şekilde monte edebilirseniz böyle bir problem yaşamazsınız diye düşünüyorum.ayrıca da motorumun son limiti olan 140 km ye kadar çıktığımda da bir problem teşkil etmiyor.
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    bi operasyon yapıcam dediğiniz gibi, tabancayla silikon bile çekilebilir belki Veya paket lastiğinden biraz daha kalın siyah bi lastik bulabilirsem japonla yapıştırabilirim. Bi çözüm arayışına gireyim ben. Artık havalar iyice soğur.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi operasyon yapıcam dediğiniz gibi, tabancayla silikon bile çekilebilir belki Veya paket lastiğinden biraz daha kalın siyah bi lastik bulabilirsem japonla yapıştırabilirim. Bi çözüm arayışına gireyim ben. Artık havalar iyice soğur.
    arkadaşım eğer yapıştırma operasyonu yapacaksan,eski oto ön cam sileceklerinin,cama değen ince ve yumuşak tarafını kullanabilirsin.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)