Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011 SonuncuSonuncu

Trafik - Cezalar - Kurallar - Yasalar ile ilgili herşey

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar konu motosikletle ilgili değil ama size danışmak istedim. 2005 yılında alkollü araç kullanmaktan dolayı ceza yemiştim ve bu cezayı 1.5 ay sonra ödedim ve 2 gün önce aracı muayeneye götüdüğümde bu borcun ödenmemiş olduğu söylendi. Şimdi ben bu borcu ödediğime dair herhangi bir banka kaydıda bulamıyorum.Acaba ne yapmam lazım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 1000 RR.
    ben merzifon eşşeği kullanıyorum
    polisler artık onada a2 ehliyet istiyolar dediler
    bu doğrumu.

mbr ben birşey soracam bende bir motorvar ufak mobilet bunun faturasını filan kaybeymişiz plakası hiç birşeysi yok napa biliriz.birde arkadaş bana dediki senin motor ufak(bu manada ibre40 la gidiyor 40 yukari zor çikiyor.) buna plaka ehliyet filan gerekmez mi? motor yamaha mint doğrumu bu acaba?

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    plaka değişimi kaç tl teşekkür.

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    arkadaşlar nerhaba ben bundan geçen sene ağustos 2009 da motorumu vekalet verdim 1 aylığın antalyaya gitti motorum şimdi aradan geçti 1 sene arkadaşlar halen motoru üstüne almamışlar ne yapmam lazım ?

kabataşlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TA
    arkadaşlar şehirler arası yollarda hız limiti 77 km.Ben de bilmiyordum 23nisanda fethiye yolunda 86 km ile yakalandım 130 tl cezayı yeyince öğrendim)
    Motosikletlerde cc farkı gözetilmiyor,hız limiti 100lüklerede 1000liklerede 77km haberiniz olsun

Motosikleti
    tiger 150
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar nerhaba ben bundan geçen sene ağustos 2009 da motorumu vekalet verdim 1 aylığın antalyaya gitti motorum şimdi aradan geçti 1 sene arkadaşlar halen motoru üstüne almamışlar ne yapmam lazım ?
    çalılntı ihbarı ver. yada bütü borcunu ödeyip hurdaya cıkart.

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    Duyduguma göre 16 yaşındakı biri aile imzası ıle ehlıyet alabılıyormus a2 . Dogrumu ? ve dogrusu nasıl ?

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kabataşlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şehirler arası yollarda hız limiti 77 km.Ben de bilmiyordum 23nisanda fethiye yolunda 86 km ile yakalandım 130 tl cezayı yeyince öğrendim)
    Motosikletlerde cc farkı gözetilmiyor,hız limiti 100lüklerede 1000liklerede 77km haberiniz olsun
    iyi senin azmış...
    ben 254 le yalkalandım... :D
    400 lira... :D
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı istila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çalılntı ihbarı ver. yada bütü borcunu ödeyip hurdaya cıkart.
    sakın çalıntı ihbarı fln verme...başın çok ağrır yalan beyanda bulunmaktan...bir yakının sana hikayeden bir icra takibi yapsın motora haciz koysun...nerde yakalarlarsa alırlar altından motoru...

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    SAYIN ABİLERİM şöyle durum var motor antalyaya gttiği için malum plaka değişiyor 07 olacak acaba ondan dolayımı göreemdik?? 34 plakada benim adım çıkıyor? plakanın değişip değişmediğini adamın almış almamış olduğunu tam nasıl öğreneceğim

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Bir polis memuru hatalı olduğunu söylediğim halde bana ceza yazdı. Sebep egzozumun açık olması ve aynı şeritte 2 motor gitmemiz.

1 Egzozum orjinaldi. Sesi de gayet makul hatta ortalamanın altında ( ER6-F mermi egzoz)
    2 Bildiğim kadarıyla (hatta eminim) aynı şeritte 2 motor gidebilir ancak 3 olursa kural ihlalidir.

Cezaları ödemedim hala duruyorlar, trafik şubeye gittim bana öyle cevaplar verdiler ki beddua ede ede geri döndüm bir daha da üzerine düşmedim. En kesin yolu nedir bu işi halletmenin?
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Hocam merhabalar. Öncelikli olarak ilgin için teşekkür ederim. Öncelikli olarak bazı arkadaşların iyi niyet sınırlarını zorladığını düşünüyorum. Rahmetli dayımda polisti ve bu meslekte ne kadar yıpranıldığını ve gerçekten zor meslek olduğunu çok iyi bilirim. Polisler bizim rahatımız ve emniyetmiz için kendi rahatlarından ve emniyetlerinden feragat eden özverili insanlardır. Bilindiğinin aksine çoğu babacan ve hoşsohbet insanlardır. Sizde bu iyi niyeti suistimal etmeyiniz.

Benim sorum ise sollama ile ilgili. Bilindiği gibi hız sınırı 77. Bu sınırda dahi araç sollamak mümkün. Bildiğim kadarıyla sollamalarda emniyetlice yapmayı öngörmekte ama sollama esnasındaki hız ile ilgili herhangi bir ibare hatırlayamıyorum. Sollama esnasında hız sınırı diye bir limit var mı? Sollarken 90 civarı bir hıza çıkıp sağa geçip hız düşürdüğümüzde sollama esnasındaki hızımın yüzünden ceza yermiyim. Malüm 70 den 110 a aniden çıkan bir makineye sahibim eksik bilgiden dolayı ceza yersem içim içime sığmaz. Tekrar ilgin için teşekkür ederim.
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

ehliyetim yok .. trafikte durduruldugumda güvenli sürüş eğitimi sertifaksını göstermek.. cezadan kurtarırmı?

ceza

merhabalar ben ehliyetsiz yakalandım ceza yedim ama ehliyetimi geçtim dosyam hazırlanıyor bi sorun olurmu ehliyetimi trafikten almada bilgilendirirseniz sevinirim

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    polis esir olmuş sorulara gel abi :D bu arada adam 5 yıl önce burdaymıştı da hala burdamı ya ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:37 ----------

Alıntı karagöz187 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diyelimki kaza yaptık veya bi direğe yada şarampole motoru vurduk
    sen bize kaza raporu düzenleyebilirmisin
    çok güldüm ya yüzsüzlüğün bukadarı

merhabalar ben ehliyetsiz yakalandım ceza yedim ama ehliyetimi geçtim dosyam hazırlanıyor bi sorun olurmu ehliyetimi trafikten almada bilgilendirirseniz sevinirim

emRRe79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano wolf 125 s
    polisin tayini cıkmıs bıkmıs aynı sorulardan kaçmış arkadaşlar

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı deathan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam merhabalar. öncelikli olarak ilgin için teşekkür ederim. öncelikli olarak bazı arkadaşların iyi niyet sınırlarını zorladığını düşünüyorum. Rahmetli dayımda polisti ve bu meslekte ne kadar yıpranıldığını ve gerçekten zor meslek olduğunu çok iyi bilirim. Polisler bizim rahatımız ve emniyetmiz için kendi rahatlarından ve emniyetlerinden feragat eden özverili insanlardır. Bilindiğinin aksine çoğu babacan ve hoşsohbet insanlardır. Sizde bu iyi niyeti suistimal etmeyiniz.

Benim sorum ise sollama ile ilgili. Bilindiği gibi hız sınırı 77. Bu sınırda dahi araç sollamak mümkün. Bildiğim kadarıyla sollamalarda emniyetlice yapmayı öngörmekte ama sollama esnasındaki hız ile ilgili herhangi bir ibare hatırlayamıyorum. Sollama esnasında hız sınırı diye bir limit var mı? Sollarken 90 civarı bir hıza çıkıp sağa geçip hız düşürdüğümüzde sollama esnasındaki hızımın yüzünden ceza yermiyim. Malüm 70 den 110 a aniden çıkan bir makineye sahibim eksik bilgiden dolayı ceza yersem içim içime sığmaz. Tekrar ilgin için teşekkür ederim.
    kardeş sollarken yapabileceğin maksimum hız 77 normalde 70 le gitmen gerekiyor sana %10 sollarken hız yapmanı rahat geçmen için veriyor ama tabi radara girmen için 77 yi geçmen gerek düzdede 77 de gitsen birşey olmaz saygılar
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şöyle bir sorum var daha sorulmuştur kesin ama kanun falan değişti, adrese gönderilen trafik cezası imzalanmazsa 1 hafta içinde iptal oluyor diye duuydum.
    sıkıntım şu, arabamın vergilerini ödemek için netten ceza varmı diye kontrol etmek istedim. 2 adet ceza göründe faiz işlemiş binmiş binmiş 700 küsür tl.
    itiraz edebiliryim? haberim bile yok sonuçta bu cezanın varlığından
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler