Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Motorla Giderken Köpek Saldirinca Ne Yapmali

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NT700VA DEAUVILLE
    Arkadaşlar ben motora yeni başlayacağımda bugün aklıma geldi motor üzerindeyken köpeklerden nasıl sakınıyorsunuz. Özel bir taktiği yada düdük vs gibi bir çözümü var mı merak ettim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Moturunuzun peşinden köpek koşmaya başladığındabiraz yavaşlayın ( fazla değil ) köpekde hızını size göre ayarlayacak ve yavaşlayacaktır bundan soran biraz gaz verdiginde kopekden uzaklasabilirsin.
    Ama nereden cıkacakları belli olamz dikkat etmek lazım

Motosikleti
    Kymco Agility City
    eueheu aynen erhana katılıorum öle kolay kurtulusun ama geçen sene başıma bi olay geldiydi zor yırrttım
    beni bws le 5-6 köpek kovaladıydı kardeşimi okula bırakmaya gittiydim okulda dağ başında bi yerde şte bıraktım kardeşimi gidiorum eve bi baktım sokak köpekleri atlıcaklar üstüme bende durdum bi ara ve aniden gaza asıldım
    kaçiim derken çıkmaz sokağa girmişim köpeklerde arkamda sıkıstırdı benii maşşalah dana gibi hespi

napcam napcam derken 180 derece spin attım(yerler mıcırdı alahtan kolay oldu)
    spin atarken taşlar fırladığı için kokrtular bi an o arada topuk kaçtım

ha bu arada yerler çamur ve mıcırdı allahtan kayıp düşmedik
    :bestmt:

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Köpek Kovucu'lar var, fiyatları 50 milyon civarı. Onlardan tavsiye ederim 6 metreye kadar etkililer.

Misal burda
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Alıntı FreeWind adlı üyeden alıntı

hocam köpek korkusu zorla da olsa artistik hareket yapmayı öğretmiş demek.
    bidahaki sefer köpek çıktığında stoppie yapıp durmayı dene.. baktın hala gitmiyorlar, bu sefer de tekere kaldırıp uzarsın

Motosikleti
    MONDIAL 50 TT
    Hiç bir işe yaramıyor o alet..Bende var,uyuyan hayvanı korkutuyor ama özellikle sana hırlamaya gelen hayvanları aletin çıkardığı ses daha da sinirlendiriyor böylece sesi yok etmek için elinize ufak hamleler yapıyorlar yaşadım biliyorum..
    Asfalta yapışmadan motorcu olunur mu ki?

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Bizim bisiklet grubunda var gayet de işe yarıyor valla...
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

batucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bilgisayar,futbol ve motor
    bazıları durduğunda kaçıyolar.
    geçen gürhunla geziyoruz köpek takıldı peşimize yerlerde çamur. yavaş yavaş devam ettik belii bir yere kadar köpekte yanımızda havlaya havlaya geldi sonra döndü. köpekler genelde ısırmak için saldırmıyor.
    Herbalife ürünleri için pmden mesaj atın
    35 BTU 55

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    panik yapmayın desemde o hayvani çoban köpeklerini görüpte korkmamak elde değil hiç başıma gelmedi ama o anki duruma göre nabız yoklamak lazım araba yavaşlayınca koşmayı bırakıyolar ama motorda hiç başıma gelmedi
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    Kymco Agility City
    Alıntı kayhan adlı üyeden alıntı
    Alıntı FreeWind adlı üyeden alıntı

hocam köpek korkusu zorla da olsa artistik hareket yapmayı öğretmiş demek.
    bidahaki sefer köpek çıktığında stoppie yapıp durmayı dene.. baktın hala gitmiyorlar, bu sefer de tekere kaldırıp uzarsın
    sana neremle güleyim biras düşüneiym dur bisaniye :bootyshake:

inanmadın galiba ama scooterla spin atmak çok kolaydır bilmiom daha önce motor sürdünmü yada motor gördünmü ama
    hele mıcırda çok daha kolay sen bile yaparasın emin ol bundan

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Bir keresinde bisikletle giderken iki köpeğin saldırısına uğradım.100 metre kadar kovaladılar, bisiklet hız rekorunu kırdığımı sanıyorum .Bizim memlekette genelde motosiklete iki kişi binerler.Hayvancılık yaygın olduğundan çoban köpeğide çok olur.Arkadaki eline iyi bir sopa alır,saldıran hayvan fazla yaklaşırsa sopayı hayvanın kafasına indirir.

iRccAn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw\´s
    evet scooter le cok harika spin atıyorsun bende de bws var çakılda öyle bi spin atıyorki akıllara zarar maşallah:D

Motosikleti
    Kymco Agility City
    haa ayrica tek teker ve stoppiede kolay oluo bws le ama tek teker gidemiom sadce kaldiriom 2 sn sora inio
    fakat yapanlar var manyak yapiolar 60-70 mt gidiolar tek teker bws ile

iRccAn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw\´s
    walla ben dün aksam bi yaptım neredeyse arkama yapıscaktım
    ama cok az gidebildim

Motosikleti
    Aprilia Rs 250 Replica
    selamlar.
    bir kaç ay önce evimden çıkmış gidiyordum hava çok soğuktu sanırım ocak sonumuydu neydi. motorda tek elimi bırakmış gidiyordum çünkü bir elimle kaskımı kafama yerleştirmeye çalışıyordum sonra o elimle direksiyonu tutup diğer elimlede kaskı kafama oturtmaya çalışıyordum kiii bir dişi bir erkek iki tane sokak köpeği hayvani bir süratla motora saldırdı öyle korktum ki o an sessiz sakin bir sokakda öküz gibi iki sokak köpeği böğürmesi duyulduğu için korkmuştum. Motorun dengesi bozuldu toplamaya çalışırken sağ sol hareketler yapıyordum bir tanesinin kafası granaja çarptı viyaklamaya başladı diğeri işte hangi cinsse erkek mi dişi mi bilmiyorum oda onun yanında durdu. yoksa gidiyordum .... yoluna.
    doğduğum gün, Şeytana uyduğum gündür...!

Motosikleti
    ybr
    Arkadaşlar bu köpek olayının bi tek çözümü var asla ani hareket yapmamak ve köpeği kale almamak siz köpek yomuş gibi davranınca köpek sizi kovalamaz ben hergün minimum 200 km yol yapıyorum bu durumlarla istemesemde çok karşılaştım sallamayın köpeği devam edin hiç bişi olmayacak sen hareket etmessen seni motorun parçası gibi algılar sorunda ortadan kalkar

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    motorun sesinden kaynaklanıyo motorize(rahmetli heralde kütahyada yok) de okumuştum motorun sesinden dolayı köpekler motorların arkasından koşturuyo motoru stop etmeniz yeterli sanırım yazarın adı platın abi idi tabii köpek kuduzsa bilemem

Kawasaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motordan inincede saldiriyolar. o kadar kalabalık icinde neden sırf bana havlar bu hayvan ?
    elbiseler farklı
    uniforma olan herkese ve motosikletlere alerjileri var bu uyuz hayvanların
    ben kaçmıyorum. hatta havlamada çok ileri gidenleri motoru tamamen durdurup kovaliyorum.
    ama motordayken ani hareketler yapip dengenizi bozmayin. sadece havlar havlar ve geri donerler.
    surekli gectigim ve kopekleri bolca olan bi sahil yolu var. ne zaman gecsem kopekler metrelerce oteden beni gorup yerlerini alir. en sonunda birinin tam burnuna cok sert bi tekme attim. umarim ders almistir
    Durdurun dünyayı müsait bir yerde inecek var

abcimi bizim burdaki köpekler pusu kuruyo ve birden atlıyo ne kovucu çalıştıracak ne kaçacak anınız olmuyo bide çoban köpekleri... )) artık şansınıza bağlı yapabileceğinizen iyi şey direksiyonu köpeğin üstüne kırmak... ya o sizi ısıracak ya siz onu... banro arkadaş bisikiletle hız rekoru kesin yapmışsındır radarada girdin mi

Motosikleti
    Mondial 125 MT
    Arkadaşlar çoğu hayvan ve özellikle köpekler bulundukları yeri, o mekan içindeki canlıları tanır ve sahiplenir. Kendilerine ayrılan özel bir alandır bu. Eğer bu alana müdahale edecek, bu sınırdan geçecek biri olursa kendilerini korumaya alırlar.
    Çoban köpeğinin diğer hayvanları koruması, bekçi köpeğinin evi koruması vb. bu sebeptendir.
    Bu özel alanı çevreleyen noktalara uygun şekilde koku izi bırakarak kendi cinslerinden dahi olsa başka bir hayvanın geçmesine bile izin vermezler ve havlayarak uzaklaştırırlar.
    Bu olay tamamıyla köpeklerin doğal ortamından genlerine işlenmiş bir tepkidir, siz motorunuzla onun alanından geçiyorsanız sizi alanının sınırına kadar takip edecek, havlayacaktır.
    Bu sırada korkmamalı ve sakin olmalısınız, korktuğunuzu hissedebilirler. Köpeğin direk suratına bakmamaya özen gösteriniz, sizi kendisine yönelen bir tehdit olarak görüp saldırabilir. Kendinize güveniyor, köpeklerle içli dışlı iseniz ve kaskınız başınızda değilse kendinizden emin ve güvenli bir bakış atabilir ve köpeğe sizin bir tehdit oluşturmadığınızı hissettirebilirsiniz (bu zor bir olay ve asla doberman, pitbull vb. gibi genleriyle oynanarak türemiş hayvanlarda denemeyin)

Köpeklerin havlamasının veya sizin peşinizden koşmasının tek nedeni bu olmayabilir de; örneğin mahalle aralarında dolaşan ve o civarda sokakta kendine yer edinmiş bir köpek insanlara daha sıcak olabilir. Sizinle sırf oyun amaçlı koşuyor olabilir.

Sopayla vurma olayına tamamen karşıyım, bir diğer çözüm denilen köpek kovucunun işleyişi şöyledir, insan kulağının duyamadığı ve köpekler dahil olmak üzere diğer hayvanların duyabileceği düşük frekansta bir çınlama sesi çıkartır bu cihaz. Bizim duyabileceğimiz benzer bir ses hani mikrofonların bazen çıkardığı cııııyyyk sesidir. Köpekler için tamamen anlamsız sadece onlar için ani gürültü verici bir sese sahip bu cihazları da pek tavsiye etmiyorum. Köpek eğer size kızmış durumda ise bu ses onu daha da çok kızdırabilir ve size saldırabilir, ayrıca sokak köpeklerinde sağırlık oranı oldukça yüksektir, boşa kürek çekebilirsiniz.
    Bu cihaz eğer öngörüldüğü üzere bir köpek üzerinde etki yaratıyorsa bilin ki o köpek zaten size saldırmayacaktır...
    Neyse uzun oldu ama sanırım biraz tarif edebilmişimdir.
    Kazasız sürüşler dilerim...
    Sevgiler...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler