Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Babanızı Nasıl Ikna Edersiniz Bakalım

Motovento
    REKLAM ALANI

BABANIZ MOTORU HİÇ SEVMİYOO(GEÇMİZ OLAYLARDAN DOLAYI)AMA SİZ ÇOOK SEVİYORSUNUZ BABANIZI NASIL İKNA EDERSİNİZ.BİDE MOTORUN + VE -YÖNLERİNİ NASIL AÇIKLARSINIZ:thumright:thumright:thumright::tutkuy ::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    İşin çok ama çok zor.Umarım yardımcı olacak arkadaşlar çıkar

Motosikleti
    Yamaha Fazer S2 07 AIJ 06
    Babana ihtiyaç duymayacan zamanı bekle ve kendi işini kendin hallet bence

Hiç bir baba evladını tehlikeye atmak istemez

Ona bisikletin bile trafikde tehlikeli olduğunu sonuçta onunda iki tekerlekli bir taşıt olduğundan bahset. Belki düşüncelerini değiştirmesinde bir nebze olsun fada sağlayabilirsin
    "Özgür Dünyada Yeni Yaşam"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    öyle bir ihtimal yok atmadığım takla kalmadı . sonuna kadar da hak veriyorum. benim çocuğum motora binmek istese ben de izin vermezdim herhalde.ama ben babamdan saklanmadan , ehliyetim cebimde , kendi motosikletime binmek istiyorum ya kendimle çelişiyorum.

kozalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    babanın açığını ara .ben motor alırken oyle yapmıştım.
    yanı motor sevdası babadan gelme..bana anlatır dururdu motor ıkı teker düşersin dengeni kaybedersın felan fişman.lafın sonunda bende derdım senden bulaştı ben neyapıyım..açığını yakalamıstım yani.
    birde motor alıcam diye bir sürü laf etmişti bana kızmıştı felan.neyse motoru aldık.alalıda 2 sene oldu bu sene motoru satıyorum baba dedım.afferim oğlum iyi yapıyosun sat diyeceğine,,bu senede bın oğlum sonra sat dedi telefonda dondum kaldım yaaa şaşırdım yanii..
    Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende 1 yıldır ugraşıyorum cabalıyorum elektrikli bisiklete bile izin vermıyolar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kozalak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babanın açığını ara .ben motor alırken oyle yapmıştım.
    yanı motor sevdası babadan gelme..bana anlatır dururdu motor ıkı teker düşersin dengeni kaybedersın felan fişman.lafın sonunda bende derdım senden bulaştı ben neyapıyım..açığını yakalamıstım yani.
    birde motor alıcam diye bir sürü laf etmişti bana kızmıştı felan.neyse motoru aldık.alalıda 2 sene oldu bu sene motoru satıyorum baba dedım.afferim oğlum iyi yapıyosun sat diyeceğine,,bu senede bın oğlum sonra sat dedi telefonda dondum kaldım yaaa şaşırdım yanii..
    ooooo sen daha saf kalıyosun. babanın cinliğini çözemiyosun. baban nie satma diyo biliyomsun. sen simdi bu motoru satınca mutlaka ya daha iyisini alacaksın ya daha iyisini alacaksın .kesin daha güsel bişi isticeksin.dolayısıyla masrafın biraz daha artacak . çaktın mı ?

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooooo sen daha saf kalıyosun. babanın cinliğini çözemiyosun. baban nie satma diyo biliyomsun. sen simdi bu motoru satınca mutlaka ya daha iyisini alacaksın ya daha iyisini alacaksın .kesin daha güsel bişi isticeksin.dolayısıyla masrafın biraz daha artacak . çaktın mı ?
    Hehehehe yaklaşım süper vede doğruluk payı yüksek

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    babam kaza edersin alma dedi bende bilgisayar alacam dedim ama 2 ytl yı aldım hemen gidip bir motorcuya hemen sıfır bir scooter aldım sonra zaten bişey demedi bagırmadı bile....

kendin ödeyeceksen alll ozaman baban bısey demez...

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    İkna etmem uğraşmam alır getirir kapının önüne koyarım...
    Ama benim oğlum bunu yaparsa kafasını kırarımm..

İnsanlar ne kadar farklı
    Hasan..

kozalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    2.5 sene boyunca sürekli "motor da motor" diye tuttur, ara sıra motorcu arkadaşlarına artçı ol, gezilere ve buluşmalara katıl, işe başlayınca motoru al, borca gir, 8 ay maaşının %75'ini motora ver, aldığın motoru babana ver "bir tur kullan" diye, sonra baban motoru alıp gezmeye çıksın

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.5 sene boyunca sürekli "motor da motor" diye tuttur, ara sıra motorcu arkadaşlarına artçı ol, gezilere ve buluşmalara katıl, işe başlayınca motoru al, borca gir, 8 ay maaşının %75'ini motora ver, aldığın motoru babana ver "bir tur kullan" diye, sonra baban motoru alıp gezmeye çıksın
    sorada sen o motoru unut...

Motosikleti
    Yamaha RX135
    Benımde aynı sorunum vardı
    Babamda zerre kadar motor sevmez hıc bı acıgınıda yakalayamadım.
    Ama kararlıydım almaya.
    Babam benım uzulmeme dayanamaz.Her motor gordugumde gozumu doldurur ona bakardım.oda bana falan bakardı.
    Daha sonra annemı ıkna ettım annelerı ıkna etmek daha kolay emın olun
    Annemde babama baskı yaptı alalım dıe falan babam hayla almıyor
    Bence odamın her yerıne motor posterı pc me motor masaustu falan her yerım motor oldu baktım yumusamaga baslıyo tamam dedım bu kıvama geldı motor fıyatları gosterdım falan 1 hafta sonrada almaya gıttı tabı bunları hepsını
    1 yılı askın sürede yaptım
    SABIR TÜM SIKINTILARIN ANAHTARI'dır
    [B][I][U]Dünyada bir çok insan var.
    Kimi mutlu kimi mutsuz, Kimi ağlayıp kimi gülüyor ama güzelliklere ve mutluluğa layık bir insan var o da su an mesajımı okuyor...[/U][/I][/B]

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Uzun süre beynini yiyeceksin. Bunun sonunda sana şöyle diyecek:
    - NE HALİN VARSA GÖR!!!
    Sizde bunu bir onay cümlesi olarak algılayıp motosikletinizi alacaksınız.
    Naaptı sen derse de sen geçengün ne halin varsa gör diyerek izin vermemiştin diye işi pişkinliğe vuracaksınız.
    Sonra aradan 10 yıl geçse çoluk çocuğa karışsa bile arada bir sat şu motoru artık lafların duyup duymamazlıktan geleceksiniz.
    Kendi paranızla almayıp babanıza aldırmak istiyosanız onun yolunu bende bilmiyorum.
    Yani öyle durumlar da oluyomuş ama ben hiç görmedim sadece duydum.
    Büyük ihtimalle şehir efsanesi, söylenti yani böyle şeyler.

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    Ben 27 yaşındayım iş güç sahibiyim, askerliğimi yaptım, motorumu aldım ama hala babamı ikna edemedim ve bundan sonrada edemiycem gibime geliyor.O yuzden kabullenmelerini bekleme turkıyede bu iş marjinal bir işmiş gibi görülüyor.Baba araba almak ıstıyorum desen emın ol elınden tutarlar ama motor dedınmı akan sular durur herkez sırtını doner bu iş böyle bi kere bunu kabulleneceksın babanın karşısına cıkmadan once.Polıtıka yap kesınlıkle faydası olur.Adamın karşısına pat dıye çıkıp motor alıcam ben deme.Şakayla karışık motor muhabbetlerı aç geyık şeklinde.Tepkısını ölç once ona gore stratejı belırle kendıne.Ama bu olay senın ne kadar polıtık oldugunlada dogru orantılı.Karsısına cıkıpta ben motor alıcam dedıgınde sana tabı evladım al demesını beklemek pek mantıklı gelımıyor bana.Yanı motorsıklet kullanıcısı olarak benım cocugum gelse ve motor alıcam dese bende cok zorlanırım.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı cihantavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 27 yaşındayım iş güç sahibiyim, askerliğimi yaptım, motorumu aldım ama hala babamı ikna edemedim ve bundan sonrada edemiycem gibime geliyor.O yuzden kabullenmelerini bekleme turkıyede bu iş marjinal bir işmiş gibi görülüyor.Baba araba almak ıstıyorum desen emın ol elınden tutarlar ama motor dedınmı akan sular durur herkez sırtını doner bu iş böyle bi kere bunu kabulleneceksın babanın karşısına cıkmadan once.Polıtıka yap kesınlıkle faydası olur.Adamın karşısına pat dıye çıkıp motor alıcam ben deme.Şakayla karışık motor muhabbetlerı aç geyık şeklinde.Tepkısını ölç once ona gore stratejı belırle kendıne.Ama bu olay senın ne kadar polıtık oldugunlada dogru orantılı.Karsısına cıkıpta ben motor alıcam dedıgınde sana tabı evladım al demesını beklemek pek mantıklı gelımıyor bana.Yanı motorsıklet kullanıcısı olarak benım cocugum gelse ve motor alıcam dese bende cok zorlanırım.
    Babam motor yerine önce Ford KA ile başladı, sonra Peugeot 106 teklif etti, 206'ya kadar yükseltti teklifi baktı ikna olmuyorum, "git al kendi paranla" dedi, 1.5 sene param olsun diye bekledim, o arada idareten Renault 9 kullandım

b+rk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    benim bir arkadaşım 3 aydır goldwing kullanıyor. 23 yaşında.
    Babasını zorla motorcuya götürdü race istiyodu(brz bilinçsizlerdi malesef) çocuk motorlara otururken goldwing e oturdu ve yanlışlıkla düşürdü. Düşürünce almak zorunda kaldılar. Hasarlı olduğu için satmadılar(değer düştüğü için.) Çocuk 1-2 ay onun fırçasını yedi . Sonra yawaştan kullanmaya başladı onu. Ama pek tavsiye etmediğim bi yöntem çocoğun çektiği psychologic baskıyı anlatamam. Çocok her gördüğümde bunalımdaydı artık nası bir fırça yediyse...

kalyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS ADV ( Flagello di Dio )
    Alıntı b+rk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bir arkadaşım 3 aydır goldwing kullanıyor. 23 yaşında.
    Babasını zorla motorcuya götürdü race istiyodu(brz bilinçsizlerdi malesef) çocuk motorlara otururken goldwing e oturdu ve yanlışlıkla düşürdü. Düşürünce almak zorunda kaldılar. Hasarlı olduğu için satmadılar(değer düştüğü için.) Çocuk 1-2 ay onun fırçasını yedi . Sonra yawaştan kullanmaya başladı onu. Ama pek tavsiye etmediğim bi yöntem çocoğun çektiği psychologic baskıyı anlatamam. Çocok her gördüğümde bunalımdaydı artık nası bir fırça yediyse...
    yarIn babamLa ducatiLEre bakmaya gitmeLiyim kesinLikLe..
    onLArın sırtı donukken birine oLE bi tekme atmaLıyım ki yattığı yondeki grenaj (karenaj ) kompLe dağıLmaLı maLum bu itaLyanLarda bi karenaj ortaLama bi motor parası :D baba üstünü tamamLıyım deyip ducatiye terfimi sağLayabilir miyim ki..
    Sonra 1 sene kan kustursa razıyım
    I Love DUCATii :(
    Kafa FLY
    Görüntü FLU
    Hayat FREE

slm millet babamı ikan edemiorum aslında alcak da milletin dolduruşuna flan gelio nasıl kandıracağımı bilmiorum yaşımı soruosanız 16 hayatımda en çok istediğim şeylerden bir tanesi bir motorsiklet sahibi olmak
    eğer babamı ikna etme konusunda bir fikir verirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim
    Tecrübeli Adamın Gözü Korkmaz MORARIR:bounce:

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)