Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Babanızı Nasıl Ikna Edersiniz Bakalım

Motovento
    REKLAM ALANI
    huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle bir ihtimal yok atmadığım takla kalmadı . sonuna kadar da hak veriyorum. benim çocuğum motora binmek istese ben de izin vermezdim herhalde.ama ben babamdan saklanmadan , ehliyetim cebimde , kendi motosikletime binmek istiyorum ya kendimle çelişiyorum.
    sen boşwer motoru.video eklemeyi öğrendinmi
    Orgazma Dudak Büktürür

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha RX135
    Ahan biri daha geldı Benım taktıgı uygula dıcem ama o zamanda yasın zaten 17 gelıo ehlıyetını almıs olursun.
    [B][I][U]Dünyada bir çok insan var.
    Kimi mutlu kimi mutsuz, Kimi ağlayıp kimi gülüyor ama güzelliklere ve mutluluğa layık bir insan var o da su an mesajımı okuyor...[/U][/I][/B]

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    hocam allaha çok şükür babamla bu konuda hiç problem yaşamadım.hatta geçmişte benm bi cup çalınmıştı.sonrasında ben söylemeden kendi imkanlarının üstünde şimdi ki makinayı hediye etti.ama bilinçli olduğumu çok iyi biliodu.sen de bilinçli olduğunu hissetttir.hatta şu deyimi de söyleyebilirsin "RAKI İÇEN ÖLDÜDE SU İÇEN ÖLMEDİMİ BABACIĞIMM"
    Orgazma Dudak Büktürür

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    şimdi hocam benim valide hanım evham hastalığı var peder de motora karşı bir adamdır. arabasını bile doğru dürüst kullanmaz kaza olur diye..
    Ben bir kaç yıl motor alacağım deyip zemin hazırladım. çok karşı çıktılar. bu sırada para biriktirdim.
    ve bir gün eve geldim. valideyle peder oturuyorlar.. nerdeydin dediler. çıkardım anahtarı gösterdim. motor aldım dedim.
    o an bir dumur!!! anı yaşandı..
    peder "neeyyyyy !!!!!" "motor mu?!!" dedi
    valide "bize sormadan !!!" diye ekledi : )))
    o gece sanılan fırtınanın aksine evde resmen buz gibi bir hava esti .. kimse konuşmadı daha.. fırtınadan beterdi : ))

sonra ki bir kaç hafta söylendiler durdular. ama zamanla baktılar ki bu çocuk bunu kafasına koymuş. korka korka da olsa alıştılar.
    Valide hanım bakıyorum ufak ufak kurye muamelesi de yapmaya başladı.. git maydonoz al git ekmek falan : )))

Şöyle bir gerçek var bence..
    Motor fikri üstünde olmaktan daha korkutucu ve endişe verici...
    Almadan önce istememe rağmen bir sürü kafamda soru işareti vardı. ancak üstündeyken o kadar korkmuyorsun. kontrolün sende olduğunu hissediyorsun. bu güven veriyor. Benim için bile bu durum böyleyken motora çok yabancı olan ailemi de anlamamam mümkün değil.

son sözü şudur bu çaylak kardeşinizin;
    Anne babanız bile olsa karşınızdakiler kendinizi maksimum yaşamaktan mahrum bırakmayın..

ne diyor şair;

İnsan balıklama dalmalı içine hayatın
    Bir kayadan zümrüt bir denize dalarcasına

attraction - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilia rs250
    allahtan öle bi sorunum yok babamın dedigi laf ben 4 tekerden başkasına binmem dio ama saolsun bize hiç karışmadı bugüne kadar bircok motor deiştirdik sormadı bile nerden aldınız neden deiştirdiniz diye.
    kendin alınca eve de yük olmayınca bizde fazla sorun yok yıllardır sürüyoruz belkide güveniyolardır artık bize...
    .....

Motosikleti
    suzuki intruder 250
    walla bana istemiyorum almanı dedi garajda görünce şok oldu,sonra buna yan deri çanta alalım dedi :D

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı googleart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm millet babamı ikan edemiorum aslında alcak da milletin dolduruşuna flan gelio nasıl kandıracağımı bilmiorum yaşımı soruosanız 16 hayatımda en çok istediğim şeylerden bir tanesi bir motorsiklet sahibi olmak
    eğer babamı ikna etme konusunda bir fikir verirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim
    Acele etmemeni tavsiye ediyorum.

Alıntı alkadras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir gerçek var bence..
    Motor fikri üstünde olmaktan daha korkutucu ve endişe verici...
    Çok doğru. Motoru almadan önce benim bile kafamda soru işaretleri vardı Üzerine oturunca geçti

aynur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125ZN
    Evet katılıyorum çok zor ikna oluyorlar fakat bende kafamda getirip götürüyordum nasıl açıklayacağım diye mümkün değildi. İlk önce ehliyet kursuna yazıldım (tabiki B ehliyeti) bundan 3 yıl önce sonra sınavları geçince evdekilere motor ehliyetini de alacağım dedim lazım olur ilerde belki onlarda ne gerek var sen erkekmisin ileride ne lazım olacak boşu boşuna para verme yok ya alim yine dedim belki motor alırım dedim güldüler. Tabi motor ehliyetinide aldım aradan bi ay geçti ve motoru aldım kapıya koydum herkes şaşkın bana baktılar. Biraz kızdılar ama almış bulunmuştum. Zamanla alıştılar. Umarım sizinkide bu kadar kolay olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süre beynini yiyeceksin. Bunun sonunda sana şöyle diyecek:
    - NE HALİN VARSA GÖR!!!
    Sizde bunu bir onay cümlesi olarak algılayıp motosikletinizi alacaksınız.
    Naaptı sen derse de sen geçengün ne halin varsa gör diyerek izin vermemiştin diye işi pişkinliğe vuracaksınız.
    Sonra aradan 10 yıl geçse çoluk çocuğa karışsa bile arada bir sat şu motoru artık lafların duyup duymamazlıktan geleceksiniz.
    Kendi paranızla almayıp babanıza aldırmak istiyosanız onun yolunu bende bilmiyorum.
    Yani öyle durumlar da oluyomuş ama ben hiç görmedim sadece duydum.
    Büyük ihtimalle şehir efsanesi, söylenti yani böyle şeyler.
    ya bende ne halin varsa gör illallahh be evladım demelerini bekliyorum. bi tek ümidim bu yani. öyle elimden tutupta gel istediğin motoru seç yavrum kırmızı mı olsun sarı mı demeyeceklerini kabullendim artık maddi destek falan da beklemiyorum yani . yazık bana ya

Alıntı cihantavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 27 yaşındayım iş güç sahibiyim, askerliğimi yaptım, motorumu aldım ama hala babamı ikna edemedim ve bundan sonrada edemiycem gibime geliyor.O yuzden kabullenmelerini bekleme turkıyede bu iş marjinal bir işmiş gibi görülüyor.Baba araba almak ıstıyorum desen emın ol elınden tutarlar ama motor dedınmı akan sular durur herkez sırtını doner bu iş böyle bi kere bunu kabulleneceksın babanın karşısına cıkmadan once.Polıtıka yap kesınlıkle faydası olur.Adamın karşısına pat dıye çıkıp motor alıcam ben deme.Şakayla karışık motor muhabbetlerı aç geyık şeklinde.Tepkısını ölç once ona gore stratejı belırle kendıne.Ama bu olay senın ne kadar polıtık oldugunlada dogru orantılı.Karsısına cıkıpta ben motor alıcam dedıgınde sana tabı evladım al demesını beklemek pek mantıklı gelımıyor bana.Yanı motorsıklet kullanıcısı olarak benım cocugum gelse ve motor alıcam dese bende cok zorlanırım.
    babam çok defa araba teklif etti bana. eskiden babama üniyi kazanınca arabamı alırsın dimi derdim.çalış paranı kazan al kızım, kesinlikle hayale kapılma derdi . motor alacam ben demeye başladığımın ikinci ayından itibaren vazgeç motor sevdasından sana söz araba alacam demeye basladı. ama zehir çoktan kana karışmıştı

Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen boşwer motoru.video eklemeyi öğrendinmi
    yok ya , yapamadım onu .profesyonel destek almam lazım

kozalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    bak bide şu var mesela babanla bir yere gittiniz yolunuu mutlaka motor satan bir yerden geçmesini sağla hatta dur motorlara felan bak.
    yada mesela akşam herhangı bır sebepten eve geç geldın neredeydın dıye sorduğunda baban motorlara bakıyordum felan dee ..
    yanı gunluk yasamda artık motor lafını çok kullan
    Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kozalak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak bide şu var mesela babanla bir yere gittiniz yolunuu mutlaka motor satan bir yerden geçmesini sağla hatta dur motorlara felan bak.
    yada mesela akşam herhangı bır sebepten eve geç geldın neredeydın dıye sorduğunda baban motorlara bakıyordum felan dee ..
    yanı gunluk yasamda artık motor lafını çok kullan
    baya sağlam tiyatrocu olmak lazım yani hatta gece herkes uyurken uyuyormuş numarası yapıp rüya görüyomuş gibi motosiklet sesleri falan çıkaracaksın . çok acıklı olur ya , insanın gözleri dolar

Motosikleti
    Her Türlü Her çeşitt
    benim böyle bi sorunum yok çünkü babam doğuştan motorcu kendini bildiğinden beri motorsiklet işiyle uğraşıyor -lerini + larını çok iyi biliyor bizede yardımcı oluyor herkese böyle baba lazım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı _cns_monero_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim böyle bi sorunum yok çünkü babam doğuştan motorcu kendini bildiğinden beri motorsiklet işiyle uğraşıyor -lerini + larını çok iyi biliyor bizede yardımcı oluyor herkese böyle baba lazım
    beni evlat edinir mi baban ? bi sor ya

Motosikleti
    Her Türlü Her çeşitt
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beni evlat edinir mi baban ? bi sor ya
    abim yetiyor zaten başka bi evlata dayanamam ben ama abla isterim

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    eskiden Hiç bişey demezlerdi alırdım degiştirirdim kullanırdım ama kazadan sonra ameliyattan sonra aman motor kelimesi çıkmasın dediler ben tamam tamam dedim sonra 8 ay oldu bi akşam kıpkırmızı bi motorla eve geldim aşşa park ettim bi sildim falan anne baba zaten Şok :D
    babam 1 hafta yüzüme bakmadı bi pazar geldi yarın ben onunla işe gidicem benzin falan koyarsın dedi :D:D:D:D:D
    ama sonucta kendi paramla kendi terimle aldım ve bilinçli oldgmu ailem biliyor ve bi kaç gün sonra babam kask ve mont gsel bişeyler al dedi banada
    neyse sonra annem ve babam motora bindiginde motoru yavas suruyorum :D:D:D
    ama babama kalsa tek 1 ytl bile vermezdi motor için motor diyince insan ürküyo herşey aklına gelio ama bindikten sonra hepsi gidiyo...
    Olay bundan ibaret sen aklı başında olursan ehliyetini alırsan motorunu da kendin alrsan baban sevinir bile bu arada ehliyetimi aldıgımı ehliyetimi aldktan 2 hafta sonra şansa gördü :D şaşırdı.. :D tebrik ederim dedi..

[CENTER][U]% 100 Koruma % 100 Yaşam [/U] [COLOR="Indigo"]| Kaskını Tak..! |[/COLOR]
    [B][COLOR="Black"]EndurO TourinG [/COLOR][/B]:bounce:[/CENTER]

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 tane motosikletim var ilk motosikletimi o almıştı puch marka bir mopedti
    Bir ara 4 tane motorum olmuştu adam artık garaja girmek istemiyodu sinirden ama şimdiyi sorarsanız yeni aldıklarımı kendisi gelip inceliyor vede yorum yapıyo
    İlk adımı atında gerisi kolay yavaş yavaş alışıyorlar zaten
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Her Türlü Her çeşitt
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 tane motosikletim var ilk motosikletimi o almıştı puch marka bir mopedti
    Bir ara 4 tane motorum olmuştu adam artık garaja girmek istemiyodu sinirden ama şimdiyi sorarsanız yeni aldıklarımı kendisi gelip inceliyor vede yorum yapıyo
    İlk adımı atında gerisi kolay yavaş yavaş alışıyorlar zaten
    seni bilioz emrah abicim yaaa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    birde şöyle bişe var, ne zaman babamla yanyana olsak, birlikte bişeler yapsak mutlaka motosikletle ilgili kötü bişe oluyor. mesela 2 gün önce babamla çarşıda alışveriş yaparken babamın bir arkadaşıyla karşılaştık,kolu alçıdaydı. noldu falan dedi babam. adam motordan düştüm dedi. babamda direk bana dönüp gözümün içine baktı. dün de birlike film izliyoduk. bir ara kanalı değiştirdik. bir kaza haberi denk geldi. motosikletle araba çarpışmış, motosikleti süren arkadaşımız olay yerinde hayatını kaybetmiş arabayı sürene bişe olmamış vs vs vs . gelde ikna et kolaysa

Motosikleti
    Her Türlü Her çeşitt
    bence oturup konuş babanla -lerini +larını anlat ayrıca güvenli kıyafetlerde alman gerekiyor kask mont pantolan ayakkabı vs vs..

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    en basit ve garantili yol kimseye söylemeden alıp getireceksin parasını verdim devrinide üstüme aldım diyeceksin:1-2 gün söylenirler sonra biter
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)