Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Benzin Zammı İle İlgili Tüm Başlıklar

Motovento
    REKLAM ALANI

benım allahdan ole bı sorunum yok olsa benım motora benzın yetısmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    Alıntı bart1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bunda şaşacak ne var?
    oyunuzu verdiğiniz vekiller cukka derdinde.gerçek gelir sahiplerinden vergi almıyorlar; orta ve dar gelirli ile küçük esnafı yakalamışlar bir de mal alan vatadaşı.daha ne olmasını bekliyorsunuz ki mucize mi?bu böyle gider.
    haklısın

lakin hepsi aynı tezek değilmi birtane doğru düzgün adammı var sanki?

lanet olsun hepsine hakikaten yazık bu millete
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

attraction - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilia rs250
    Alıntı ByPaTr10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım allahdan ole bı sorunum yok olsa benım motora benzın yetısmez
    herkes senin gibi deil valla herkesin kendi bütcesi...
    bak ben artık tabanvaya da alıştım böle giderse bisiklete bincez...
    .....

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Aslında ben bu konuya biraz farklı bakıcam,benzin fiyatlarının ülkemizde fazla
    olmasını ki bu uzun zamandır bu şekilde (hiçbir şekilde politik konusmayacağım)
    yani nice iktidarlardır bu rakamların faiş olmasının sebebini
    ben bi savunma şekli olduguna inanıyorum.
    Ülke nufusnun 5-6 ilde bilemediniz 7-8 ilde ağırlıklı oldugunu düşünürsek ve Türk insanının rahatına düşkün,parası oldugu zaman
    nasıl rahat edebileceğini bilecegini düşünürsek(motosikletleri kıyaslamadan çıkartıyorum çünkü biz küçüğüz) farklı bişeyler çıkıyor...

EGM verilerine göre, İstanbul'da trafiğe tescilli 2 milyon 441 bin 667 aracın bulunduğunu Türkiye genelindeki kayıtlı 12 milyon 204 bin 941 aracın yüzde 22'sinin İstanbul'da oldugunu biliyorsak...
    Ve bu araçların benzinin hergun şıkısık trafikte boşu boşuna yandığını ülke ekonomisine çok ağır darbe vurduguna şahit oluyorsak ki öyle..

E şimdi düşünelim eğer benzin 1 ytl olsa (şeçim sloganı gibi)
    Halimiz ne olur her 4 kişilik bi ailede 4 otomobil olursak kim nereye nasıl
    kaç saatte gider...

3ytl nin üzerinde bi benzinimiz var ama
    2001 yılında 65 bin 501 (istanbul)
    2005 yılında 251 bin 647(istanbul)
    2008 yılında 2 milyon 441 bin 667 (istanbul) bu nasıl bi çelişki...

Arkadaşlar sadece farklı bi pencereden bakmak istedim yoksa bende memnun değilim ama sanırım hak ediyoruz...
    Hasan..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Aprilia Atlantic 500 Sprint Scooter'ların Atası
    Kızmayın arkadaşlar bizlerin sağlığını düşündükleri için benzine zam yapıyorlar sizde heryere motorla gidiyorsunuz insanlar yürüsün sağlıklı olsunlar diye sürekli zam zam zam yapıyorlar adamlar çok düşünceli canım kızmayalım yaza kadar 4 lira ha gayret.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı headquarters adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında ben bu konuya biraz farklı bakıcam,benzin fiyatlarının ülkemizde fazla
    olmasını ki bu uzun zamandır bu şekilde (hiçbir şekilde politik konusmayacağım)
    yani nice iktidarlardır bu rakamların faiş olmasının sebebini
    ben bi savunma şekli olduguna inanıyorum.
    Ülke nufusnun 5-6 ilde bilemediniz 7-8 ilde ağırlıklı oldugunu düşünürsek ve Türk insanının rahatına düşkün,parası oldugu zaman
    nasıl rahat edebileceğini bilecegini düşünürsek(motosikletleri kıyaslamadan çıkartıyorum çünkü biz küçüğüz) farklı bişeyler çıkıyor...

EGM verilerine göre, İstanbul'da trafiğe tescilli 2 milyon 441 bin 667 aracın bulunduğunu Türkiye genelindeki kayıtlı 12 milyon 204 bin 941 aracın yüzde 22'sinin İstanbul'da oldugunu biliyorsak...
    Ve bu araçların benzinin hergun şıkısık trafikte boşu boşuna yandığını ülke ekonomisine çok ağır darbe vurduguna şahit oluyorsak ki öyle..

E şimdi düşünelim eğer benzin 1 ytl olsa (şeçim sloganı gibi)
    Halimiz ne olur her 4 kişilik bi ailede 4 otomobil olursak kim nereye nasıl
    kaç saatte gider...

3ytl nin üzerinde bi benzinimiz var ama
    2001 yılında 65 bin 501 (istanbul)
    2005 yılında 251 bin 647(istanbul)
    2008 yılında 2 milyon 441 bin 667 (istanbul) bu nasıl bi çelişki...

Arkadaşlar sadece farklı bi pencereden bakmak istedim yoksa bende memnun değilim ama sanırım hak ediyoruz...

ilginç bir bakış açısı ve ilginç bir insan
    allah bilir sen bal tutan parmağını da yalar dersin şimdi

Alıntı attraction adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes senin gibi deil valla herkesin kendi bütcesi...
    bak ben artık tabanvaya da alıştım böle giderse bisiklete bincez...
    abı bızım motorlara benzın yetısmıokı

attraction - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilia rs250
    Alıntı ByPaTr10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abı bızım motorlara benzın yetısmıokı
    dogru dion devir yaptırma fazla
    .....

Motosikleti
    ...................
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilginç bir bakış açısı ve ilginç bir insan
    allah bilir sen bal tutan parmağını da yalar dersin şimdi
    Usta yanlış düşünüyorsam yanlışsın de ama bence budur...
    Ama tekrar ediyorum ben memnunum demedim

He bu arada 15 ay askerliğimin 14 ayı ankarada geçti ve şöfordum 12000km yol yaptım ankarda,ankaradaki trafik heç mohım değil en uzak mesafe en kalabalık saatlerde 40dakika
    Hasan..

Motosikleti
    600cc
    benzin tarlada mı yetişiyor? dışardan aldığınız bir şeyin fiyatını siz belirleyemiyorsunuz. vergi oranları fahiş evet. ama yıllardır sabit.

çok kez yazdım bunları, artık özetliyorum. detayı için: http://www.motosiklet.net/forum/dige...tml#post921205
    [COLOR="Sienna"]Acta est fabula.[/COLOR]

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    İnsanlar hakettikleri şekilde yönetilirlermiş. Demekki Türkiye bunu hakediyor. Biz kuzu gibi oldukça bunca olaydan sonra bile başımızdakileri halkımızdan 2 kişiden birinin verdiği oyla seçiyorsak. Ve bundan öncekilerdede birşey değişmediyse üreten değilde tüketen bir topluma dönüşüyorsak çuvaldızı birazda kendimize batırmalıyız...
    Okan ACAR

Motosikleti
    ...................
    bu benzin fiyatlari kadar "politik malzeme" cikaran konu yok. bir kisi de cikip gercek nedenini aciklamamis. hicbir seyi degistirmeyecegini biliyorum ama ben bir deneyeyim kendimce. belki ilgilenen biri cikar.

once gercekler:
    dunyada benzinin en pahali satildigi ulke (veya ilk bikac ulkeden biri) bizim ulkemiz. dogru.
    bunun nedeni, gelir vergisi toplayamayan bir devlete sahip olmamiz yuzunden, devletin gelir kalemlerinin bu cesit vergilerle saglanmasi. maliyenin serbest meslektekilerden vergi toplamaya veya hacze gucu yetmiyor. bu yuzden vergisinden kacamayacaginiz seyleri alirken kesiyor vergiyi.

bunlar tamamsa simdi fark edilmeyen veya bilinmeyen noktalara gelelim:

bu hukumeti ben de sevmem. ama tum sacmaliklarina ragmen, benzin ustundeki (zaten hayvani olan) vergiyi son birkac yilda arttirmadilar.

benzin pompa fiyatlari da belli bir formule gore otomatik ayarlaniyor. biri cikip "hadi 5 kurus arttiralim, olmadi 3 kurus indirelim" demiyor.

uluslararasi petrol fiyati neyse, ona gore belli bir formulde, dolar kuruyla carpiliyor ve bulunuyor.

petrol varil fiyatlari son bikac ayda 100 dolara vurdu. ama son 20 gundur, ABD'deki resesyon endiseleriyle beraber 93 dolara indi. su andaki indirimin nedeni bu.

3-5 yil once petrolun varili 30 dolarlardaydi. yani sirf Turkiye'deki fiyatlar katlanmadi. ABD'de ornegin, 1 galon (3.8 lt) benzin o zamanlar 40 centken, simdi eyaletine gore 2.5-3 dolar arasinda.

peki bundan sonra ne olur?
    - eninde sonunda bitecek bir dogal kaynagin fiyati zamanla 200 dolar da olacak elbet. o zaman hybrid motosikletler bile gelebilir.
    - devletin maliyesi gelir vergisi toplamayi basarabilirse, benzin, telekom, motorlu tasit gibi mal/hizmetlerdeki "kacisi olmayan" vergiyi indirebilir. yani bakkaldan fis almaya alisirsaniz, seyyar saticilarin kokunu kurutursaniz, pazar yerine supermarketten alirsaniz... o zaman ozel vergiler azalir. bu bir tercih meselesi. ya orda odeyeceksin, ya surda.

ulkenin sorunu genel anlamda vergilerin yuksek olmasi degil. gelir esitsizligine ek olarak, az sayidaki zenginin vermedigi vergiyi cok sayidaki dusuk gelirlinin vermek zorunda kalmasi.
    ALINTI (507rr DAN)

Sen yorulma ben hallettım
    Hasan..

Motosikleti
    600cc
    Alıntı headquarters adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sen yorulma ben hallettım
    bence çok farklı şeyleri dile getirmişiz. ben daha çok araç kullanılmasına karşı değilim örneğin. 20 yıl sonra bitecek bir doğal kaynak için, ülkenin daha az araç kullanması = ekonominin büyüme göstergelerinden olan "ulaşım" birimlerini azaltması gerekmez. verimsiz toplu taşımacılık ve her sedan otoda sadece bir kişi bulunması (ekonomiye ve doğaya zarar) ise başka konu. orda herkes hemfikir. ama tek çözüm benzini az kullanmak da değil. sen* otoyollarını, trafik sistemini düzgünce inşa et. nasılsa bu yüzyıl bitmeden egzoz gazı çıkarmayan, yenilenebilir enerjili araçlar gelecek. (*devlet)
    [COLOR="Sienna"]Acta est fabula.[/COLOR]

ulkumuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 151
    Biz az kullanalım ekonomi yapalım ondan sonra diğer ülkelerinki ucuz olsun ama onlar istedikleri kadar kullansın ne anladım ben bundan
    Dalından Kopan Yaprağın Akibetini Rüzgar Tayin Eder

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    Millet vaaay be desin diye gidip heybetli ve gösterişli motorları almak yerine gerçekten iş gören ve fonksiyonel olan ve sizin ihtiayacınızı ne görecekse
    onu seçmeliisiniz.
    Böylece ne vergisi ne benzini ne de parça temininde sizi ağlatmayacak ve
    arıza halinde bu işten soğutmayacaktır.
    Brooklyn de benzinliklerde çalışırken koskoca amerikan polisinin beverly 250
    ile devriye gezdiğini gördükçe hep gülümserdim ,bizde olsa millet yav polise
    de bumu layık diye alay ederler..
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Ne yazıkki dünyadaki en pahalı akar yakıtı biz kullanıyoruz ama durumun buraya gelmesinin nedenide bizleriz ,çünkü bakkala bile arabayla gidiyoruz,millet olarak rahatımıza düşkünüz,hiç birimiz toplu taşıma araçlarını kullanmıyoruz,sonrada trafikteki sıkışıklıktan magandalıktan felan bahsediyoruz,yönetim benzin konusunda yıllardır bize ayıp ediyo ,peki biz ayıp etmiyormuyuz
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    ve işin en acıklı yanı da benzinden kat ve kat daha kullanıışlı ve performanslı yakıtı üreten bor madeninin dünya rezervinin % 70 i bizim ülkemizde... yani tam anlamıyla ayaklarımızın altında... ama fısssssssssssssssss!!! gene fıs gene fıs canım türkiyem...
    Wildgoose Rider - Transalp 650

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    halledemıycez .
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    Neden hiç kimsenin aklına petrol yataklarının dolu olduğu bir ülkede yaşadığımız aklına gelmiyor. Bunda hükümetlerin yani bizi yönetenlerin hiç mi suçu yok? Askerliğini Mardinin doğusunda yapanlar bilir. Mardin nusaybin ilçesinde yolun karşısı Suriye sınırıdır. 50 mt beriside Türkiye sınırı. 50 mt ötede benzin pompaları harıl harıl çalışırken 50 mt berisinde neden yok. Bizim bilim adamları demeye bin şahit gerek olan satılmış bazı beyinlerin açıklamasına bakın.

"petrol damar damar gider. Yani bir nehir düşünün onun gibi belli yerlerden geçer." Ula siz çocuk mu kandırıyonuz. 50 mt beride de mi yok yani elbet olur. Babam gil anlatır. Çoğu tarlalarda petrol bulmuşlar ama daha sonra gelip bunların üzerini arpalarla kapatmışlar neden?

Sebeb 20 sene sonra bilemedin 50 sene sonra benzin bitince Türkiyede bakın nasıl pompalar çalışacak. Dünya jandarmasının bir oyunu işte. TPAO araştırmalrına ve uydu resimlerine göre türkiye petrol üzerinde yüzüyor ama; nedense kuyu açtırılmıyor. Çünki birileri petrol tükenince bizimkini kullansın diye.

Türkiye sadece petrol ihtiyacının sadece%7 sini kendi rezervlerinden sağlıyor. Gerisini ithal ediyor. İstese %100 ünü kendi rezervlerinden kullanır hatta dışarıya ihraç bile yapar.

Neyse fazla açılamayayım. Mevlam görelim neyler, neylerse güzel eylermiş. İnş Allahu teala hakkımızda en iyisi neyse onu yazar.
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

hgunarbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650
    bazı arkadaşlarımızında dediği gibi 50 metreilerde çıkan bizde neden çıkmıyor bu işler tamamen politirk işler zamanında AB ye girecez diye önüne gelen herşeye imza attıkları için bu sonuç doğdu şimdide bunun sorunlarını çekiyoruz amerika ırak a girmeden önce petrolün varil fiyatı 70 dolardı şuan 100 doların üzerinde ama amerikanın ekonomik durumu sayesinde bunun vatandaşlarına yansıtmadan çözüyor ama biz bir zamanlar okulda hocalarımız derdiki biz kendi kendine yetebilen ülkeleden biriyiz artık bunu diyemiyorlar malesef çünkü çiftçimize sanayicimize atılan darbeler sonucunda ne kendi etimiz bize yetebiliyorur nede elektiriğimiz zamanında bir cumhurbaşkanı başbakan yaptığı zamada ( turgut özal ) allah rahmet eylesin pınar eti batırmak için yaptığı et ithalatını serbes bırakması sebebi ile bizim duğudaki birçok hayvancımız çok ucuz paralara ellerinde kalan hayvanları verdiler sonra ne oldu deli dana neyse bu konuçok uzar tamamen bunlar ekonmizi çökereten işler daha bunlardan çok var şimdi de bazı cahil kişilerinde başa gelmesi ile yapılan yanlış yinetimler sayesinde bu hale geldik şimidi ne yapılabilir artık çok geç kaldık kendi madenlermizi işleyemez olduk bu saatden sonra yapılacak hiç birşey yok artık bizim ülkemiz kendine bakacak durumda değil tamamen dışa bağımlı bir ülke olduk......

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)