Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motorumu çalamadılar.

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Apartmanın önünde demirlere bağlı olarak duran motorumu çalmayı denediler. 5 Nisan 2008 Cumartesi sabahı motorumun yanına indiğimde halat kilidi açılmış olarak( kesilmemiş açılmış ) buldum. Motorumu alalı 5 ay oldu. İlk defa gece brandasız olarak bırakmıştım ve çalmayı denediler. İlk kilidi açtıktan sonra ikinci kilitle karşılaşınca vazgeçip bırakmışlar. Motorumu halat kilit, disk kilidi ve otomobil baston kilidinden yapılma özel bir kilit ile kilitliyorum. Halat kilidi kesmeye bile gerek duymamışlar açmışlar. ( Yeri gelmişken bu kilidi bana satan dükkanı minnetle anıyorum.) Hemen halat kilidi atıp en kalınından zincir ve asma kilit ile değiştirdim. Ve brandasını kapattım. Eğer halat kilidi yeterli bulsaydım şimdi yana yakıla motor arıyordum. Tüm iki tekerci arkadaşlara hırsızların şerrinden uzak günler dilerim. Bu arada bana çok enteresan geldi. 5 aydır brandasız bıraktığım ilk gün çalmaya kalktılar. Demek ki branda sadece yağmurdan değil hızsızlardan da uzak tutuyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    geçmiş olsun arkadaş motorun sende kaldıgı için şansılısın tabi sen işini şansa bırakmamışsın.
    tedbiri elden bırakmamak gerekliymiş her zaman.
    98 Beygir.....

block - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malaguti Specte 125 GP
    geçmiş olsun arkadaşım .. Gerçi sen tedbirini almış işini sağlamlaştırmışsın ..

önce eşşeğimizi sağlam kazığa bağlıyacağız sonra Allah a havale edeceğiz ..

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    şansın varmış yada çalmaya çalışanın vakti yokmuş yoksa götürüyorlar hiç farketmiyor
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Geçmiş olsun. Allah kimsenin başına vermesin. Motorunu daha iyi muhafaza etmeye çalış...
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı APV41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şansın varmış yada çalmaya çalışanın vakti yokmuş yoksa götürüyorlar hiç farketmiyor
    Bence de. Hadi benim motorum ucuz bir motor. Ve asla pahalı bir motor alıp apartmanın önüne bırakmam. İstanbul gibi bir şehirde pahalı motor sahipleri nasıl uyuyor merak ediyorum.

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de. Hadi benim motorum ucuz bir motor. Ve asla pahalı bir motor alıp apartmanın önüne bırakmam. İstanbul gibi bir şehirde pahalı motor sahipleri nasıl uyuyor merak ediyorum.
    Dostum aynen sana katılıyorum.Benimde pahalı bir motorum olsa; kesinlikle bende sokağa bırakmam.. Bu yüzden param olmasına rağmen pahalı bir motor almıyorum; ancak bir garajım falan olacak o zaman alırım.

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Geçmiş olsun.Benimkide bi zincir ve asma kilitle duruyor.Şu zincir kesen makaslarla bi dalsalar tamam işi
    Benim anlamadığım branda motoru nasıl koruyor.Brandayı gören altında bi motor olduğunu anlar zaten

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    geçmiş olsun yahu. neyse kurtarmışsın.. bize de bilgi oldu. demek tek kilit yetmiyor..

Motosikleti
    94 model 251 mz
    yaf kılıtlemenın yanında baska bıseyler daha yapılabılırmı bujısını sokmek yad ole bı onlem almak

bu arada ben sanslı uyelerdenım galıba benım motor gecelerı hep kapalı garajda
    yolun dogru ıse herzaman savas

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Geçmiş olsun. Hep farklı özelliklere sahip kilitleri kullanmak lazım. Ayrıca bir de alarm hırsızın işini zorlaştırırdı.

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    geçmiş olsun kardeş benim aklıma bir ihtimal daha geliyor ben bazen dalgınlıkla anahtarı bile üstünde unutyorum insanlık hali işte acaba sende kiliti tam takamadan bırakmış çıkmış olabilir miisn ? yani kilitten başka bir iz var mı hırsız olduguna dair.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    geçmiş olsun allah tekrarını yaşatmasın bulabilirsen kapalı bi alan bul derim
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kardeş benim aklıma bir ihtimal daha geliyor ben bazen dalgınlıkla anahtarı bile üstünde unutyorum insanlık hali işte acaba sende kiliti tam takamadan bırakmış çıkmış olabilir miisn ? yani kilitten başka bir iz var mı hırsız olduguna dair.
    Bunu ben de düşündüm. Fakat kilitleyemeden bırakmış olsam kilidin iki ucu apartman demiri üzerinde ve birbirine yakın bir pozisyonda olurdu. Titiz bir yapıya sahip olduğum için kilidi takamadan bırakmış olma olasılığım yok. Önce direksiyon kilidini, sonra disk kilidi, hortum kilidi ve baston kilidi kilitler ve sonra kontrol ederim. Hortum kilit pek kaliteli olmadığı için her kilitleyişimde bir kaç kez zorlayarak açmaya çalışır kontrol ederim. Otomobilime bile bu kadar dikkat etmiyorum. Güvenli ve iyi sürüşler.

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Apartmanın önünde demirlere bağlı olarak duran motorumu çalmayı denediler. 5 Nisan 2008 Cumartesi sabahı motorumun yanına indiğimde halat kilidi açılmış olarak( kesilmemiş açılmış ) buldum. Motorumu alalı 5 ay oldu. İlk defa gece brandasız olarak bırakmıştım ve çalmayı denediler. İlk kilidi açtıktan sonra ikinci kilitle karşılaşınca vazgeçip bırakmışlar. Motorumu halat kilit, disk kilidi ve otomobil baston kilidinden yapılma özel bir kilit ile kilitliyorum. Halat kilidi kesmeye bile gerek duymamışlar açmışlar. ( Yeri gelmişken bu kilidi bana satan dükkanı minnetle anıyorum.) Hemen halat kilidi atıp en kalınından zincir ve asma kilit ile değiştirdim. Ve brandasını kapattım. Eğer halat kilidi yeterli bulsaydım şimdi yana yakıla motor arıyordum. Tüm iki tekerci arkadaşlara hırsızların şerrinden uzak günler dilerim. Bu arada bana çok enteresan geldi. 5 aydır brandasız bıraktığım ilk gün çalmaya kalktılar. Demek ki branda sadece yağmurdan değil hızsızlardan da uzak tutuyor.
    Gecmis olsun halat kilidin belli ve bilindik bir markasi varmiydi?

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı pininfarina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun halat kilidin belli ve bilindik bir markasi varmiydi?
    Halat kilidi motosikleti aldığım yer olan petsa dan almıştım. Bilinen markalı bir kilit değildi.

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    şansın varmış motorun hala sende umarım heppte sende kalır. geçmiş olsun

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Halat kilidi motosikleti aldığım yer olan petsa dan almıştım. Bilinen markalı bir kilit değildi.
    Forumda XENA marka bircok guvenlik konusunda odul almis kaliteli bir disk kilidini incelemistim. Bu markanin urunlerini kesinlikle tawsiye ederim Topige senin icin msj atarak hort yaptim simdi! ))

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    geçmiş olsun aynı anda 2 yada 3 kilit kullanmanın faydaları..

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    geçmiş olsun arkadaşım,benim de benzin musluğunu söküp depoyu boşaltmışlar sabah tamirciye gitmek için çıkardım çalıştırdım bir süre sonra stop etti acaba dedim benzinimi kapattım eğildim musluk yok depoyu açtım tam takır kuru bakır allaha havale ettim şerefsizi,artık benzine bile tenezül ediyorlar
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler