Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Trafikte hız limitlerinin arttırılması planlanıyormuş.

Motovento
    REKLAM ALANI
    XeeRooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sadece trafik denetlemelerinde kullanılan hız limitleridir bunlar yoksa kim sürekli aynı süratte gidiyor ki.. 20 km 'ye çekseler biz yine 100 km hızla geçeris hihihih

önce insanları eğitsinler sonra kanun koysunlar die düşünüyorum.. hoş bu kadar cahilde kolay kolay eğitilmez ya neyse..
    [CENTER]-= Alayına isyan Ölümüne Racing =-[/CENTER]

[CENTER]"With [B][COLOR="Blue"]SUZUKI[/COLOR][/B], Ride the winds of change"[/CENTER]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Tabiki artıları ve eksileri olacaktır. Bence şu anki hız limitleri insanları sıkyor, bunaltıyor,yetersiz geliyor kısacası memnun değiller. Eğer hız limitleri artarsa insanlar biraz daha tatmin olacak ve limitler hem uyulacak hale gelecek hemde limit üzeri hızlara çıkma gereksinimi azalacaktır. Bunun yanı sıra bilinçsiz bir şekilde bu hızlara çıkanları düşünürsekte trafik kazalarında biraz daha ağır yaralanmalar olacaktır. Zaten şu anki hız limitlerine uyan yok uymak isteyende trafik akışı nedeniyle uyamıyor zaten. 30km/s ile gidilmesi gereken yerde 40-50km/s ile gidiliyor. Düşüncelerim bundan ibaret gerisi Allah kerim.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    mondi 150MC
    bizde bu trafik sorunu olduktan sonra isterse limiti 200 yapsınlar ne fayda
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

Motosikleti
    as t1
    bu hızlimitini arttırmaları iyi ama bizlerde tut dedimi yut anlıyoruz bence biz hazırlıklı değiliz buna
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Ben şehir içi limitlerinin uygun olduğunu düşünüyorum.Şehir dışı ve otoyollarda limit yukarı çekilebilir.
    Fakat trafik denetleme ekipleri ve sistemleri teknoloji ile desteklenmeli.Kavşaklar kameralarla donatılmalı,ihlal gerçekleştirenler yüklü cezalara çarptırılmalı.
    Kısacası trafikte seyreden herkes kuralların dışına çıktığında kanunların nefesini ensesinde hissetmeli,makas atanın adresine ertesi sabah ceza tutanağı ulaşmalı.Zaten motorcuların maruz kaldığı kazaların çoğu şehir içinde meydana gelmekte,bir de şehir içi hız limitleri yukarı çekilirse tümden kontrol dışına çıkar.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bu limitler motosikletler içinmi?
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı haberturk.com adlı üyeden alıntı
    Trafikte hız limitleri arttırılıyor

Bakanlık, yönetmeliğe göre şehir içinde 50 kilometre olan hız limitini 70'e çıkarmayı planlıyor.

Edinilen bilgilere göre, karayollarında hız limitlerinin yeniden ayarlanması ve bu limitlere harfiyen uyulması kurulun gündeminde. Kurul, bu amaçla şehir içi mücavir alanda yer alan hız limitlerini saatte 50 km'den 70'e, otoyollar ve bölünmüş yollardaki limitleri ise saatte 90'dan 120 km'ye çıkarmayı hedefliyor. Sürücülerin yeniden belirlenen bu hız limitlerine harfiyen uymaları sağlanacak. Uymayanlar, limitleri zorlayanlar hakkında anında cezai işlem uygulanacak. Kurul, trafik güvenliğinde görev yapan personele tazminat verilmesini de ilk toplantısında ele alacak. Trafik polisleri ve sağlık personeline görevleri nedeniyle tazminat verilmesi planlanıyor. Toplantıda Meclis'te bekleyen Karayolu Güvenliği Kanunu da kurulun gündemine alacağı konular arasında. Trafik kazalarının önlenmesi amacıyla yapılması planlanan yasal düzenlemeler de kurulda ele alınacak.
    iyi habermi kötü habermi? iyi haber otoyollarda ceza yeme oranı azalır. kötü haber şehir içinde kazalar artabilir kannmıca....

(kendi mt grubumuza koymuştum da başlık açılması daha iyi oldu)

tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    Alıntı erman_erkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herseyden once yol kenarında sözüm ona bariyer die tabir ettigimiz fakat biz

motorcular için giyotinden farkı olmayan demir parçaları kalkmadıkça ne yaparlarsa

yapsınlar bence hiçbirişe yaramaz,konu ile alakası olmayabilir bu yazdığım şey

fakat konu trafik kuralları olunca kendimi tutamıyorum

wallahi bence böyle bir değişikliğe hiiiç gerek yok. bu kuralı umursayan hiçbir motorcu görmedim(ben dahil). yoluna göre basıyorum. adanalılar bilir, üniversiteye giden setin üstünde hız limiti 30km ve ben orada 70ten aşağı hızla gideni görmedim. kaç defa arabayla 100-120yle giderken beni sollayanlar oldu. ama cezalar bayağı artacakmış, onu da göz önünde bulundurmalı
    Ama yapmayın diyordu Tanrı, o daha bir çocuk...!!!
    Nükleere H A Y I R!!!!!
    **01 JJ 743**

Motosikleti
    honda xl 600v transalp
    Arkadaşlar Bende Sabah Radyoda Dinledim Karayolları 10 Aradan Sonra Ilk Kez Toplanıyomuş Yani 10 Yıldır Bizi önemsemiyolardı (yada Bana öyle Geliyo) Ama Yollara Yaptıkları Kasislerle Bizi Unutmadıklarını Anlıyorum Iyide Hız Sınırını Yükselteceklerde Neden Her Yere Kasis Yaptılar Ayrıca Otoban Hız Sınırında Niye Bi Deyişiklik Yok şehir Içinde Hız Sınırı Deyişecek Ama Yola Görede Hız Yapılırsa Ben şehir Içinde öyle Bir Yol Görmüyorum Hatta Gördügüm Birkaç Yoldada Günde 2 3 Defa Trafik Sıkışıyo Kitleniyo Ben Durduktan Sonra Hız Sınırı Ne Işe Yarar ? Saygılarımla

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    bence tek faydası eskişehir-ankara karayolu'na yarar ya da muğla-aydın yoluna. ben esk-ank yolunda sırf saklanmış polisler yüzünden 90'ı geçemiyorum torosumla. ama muğla-aydın yolunda torosla 170le otobanda gidiyodum da merce-bmw ler gene geçiyodu beni

ankaraya 3 saatte varcağımıza belki 1,5 saatte ya da 2 saatte varırız. zaten hızlı tren de var ama otebis başka oluyo

gureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fattii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Bende Sabah Radyoda Dinledim Karayolları 10 Aradan Sonra Ilk Kez Toplanıyomuş Yani 10 Yıldır Bizi önemsemiyolardı (yada Bana öyle Geliyo) Ama Yollara Yaptıkları Kasislerle Bizi Unutmadıklarını Anlıyorum Iyide Hız Sınırını Yükselteceklerde Neden Her Yere Kasis Yaptılar Ayrıca Otoban Hız Sınırında Niye Bi Deyişiklik Yok şehir Içinde Hız Sınırı Deyişecek Ama Yola Görede Hız Yapılırsa Ben şehir Içinde öyle Bir Yol Görmüyorum Hatta Gördügüm Birkaç Yoldada Günde 2 3 Defa Trafik Sıkışıyo Kitleniyo Ben Durduktan Sonra Hız Sınırı Ne Işe Yarar ? Saygılarımla
    Arkadaşım kasis yapılan yerler okul önleri ,küçük çocukların oyun amacı ile trafiği düşünemediğ yerler. Yada çocukların oyun sahası çocuk fırlayabilecek yerler, eğer bunun nedenini anlıyamıyorsan 100 fakülte bitirsen bir ilkokul yada okuryazar bir vatandaştan daha cahilsin demek bence. yada işine geldiği gibi algılamak istiyorsun .

Alıntı msoysarac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten RADAR 200 km den sonrasını okuyamıyor.. yani radar makinasının önünden geçtiğinizde MAKİNA aracı görmüyor bile... zaten 1000cc SS in birini polis gördü.eline telsizi alıp söylediği anda.. o SS çevirme ekiplerinin önüden geçip gitmiş olur.
    Yok oyle sey abi. Torrent sitelerinde mythbusters yada top gear programlarinin speed test bolumlerini bulun ve seyredin. Bu iki belgesel de test etti, ve ikisinde de kamera yakaladi.

Radarlarda kullanilan dalga boyu ne bilmiyorum, ama 100km'yi yakalayan bir radar 300u de yakalar. Ama teorik bir kesilme noktasi dogal olarak olacaktir. Bunun yaninda elektronik cihazin da belli bir limiti olabilir. Bunu yollarda test etmeye sakin kalkismayin, cevabini bu yontemle bulamazsiniz.

Su asagidaki videolara bir bakin isterseniz.

Bolum 1: http://www.youtube.com/watch?v=zOx8A-TzHoQ
    2: http://www.youtube.com/watch?v=wnkp2sT8zkg
    3: http://www.youtube.com/watch?v=ph-qv4gYAE8

Bunlar Ingiliz sistemine gore. Ingilterede ceza kesilmesi icin kamera 2 kere resim cekiyor, ve 270km hiza ulasabilirseniz ikinci resim cekilmeden araba kameranin gorus acisindan cikabiliyor.

Bunlar da mythbusters'tan: http://www.youtube.com/watch?v=KJh3tOiDq8w
    http://www.youtube.com/watch?v=t4pE1KBsWb0

Kameralar 200mil/saat'e kadar test edilmis diyor, yani saatte 320km'ye kadar. Videodaki roket 340mil (500km'den fazla) ulasinca kamera yakalayamiyor.

Turkiyedeki basit bir radar, yani resim bile cekmiyorlar. O yuzden hic sansiniz yok. Tek yapabileceginiz mahkemeye gitmek ve radarin bozuk/hatali olabilecegini savunmak. Istatiksel olarak radarin hata yapma sansi ne bilmiyorum, ama bu aletler hata yapiyor. Sanirim o yuzden batida resim cekiyorlar, boylece emniyetin elinde delil oluyor. Ingiliz sisteminde iki resim cektikleri icin, iki resimdeki mesafeyi karsilastirarak yaptiginiz hizi da guvenli bir sekilde tespit edebilirler.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Hıı işte tam da bu noktada,

Devlet dediğimiz üst yapı kuruluşumuzun,koyduğu kuralların takipçisi olması gerekiyor.

Neden mi????

Basit bir trafik tabelası dahi devletin emrini,gücünü ve varlığını temsil ediyor.

Doğrumu,anlaştık mı?

O zaman devletimiz O koyduğu kuralın,tabelanın,kanunun,yönetmeliğin vs vs vs takipçisi olacak.

Olmazsa olmaz !!!!!!!!!!!!

Ya olamazsa..........

İşte o zaman sakata gidiyoruz demektir..

Devletin gücü konulan kanunların hukuk çerçevesinde uygulanmasını gerektirir...

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    İhtiyar arkadaş teşekkürler hatırlatma için

Bazı arkadaşlar İhtiyar Arkadaşımızı gerçekten ihtiyar biri zannediyorlar Neredeyse 6 ay önceden biz daha uyurken yazmış işte bizlere

Umarım bu hız limiti sorunu aşılır. 90 km yi geçince şehirlerarası yollarda polis basmış 250 YTL den fazla ceza
    yı yaavv
    Poturdak

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)