Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Hondanın Dandik Parçaları....

Motovento
    REKLAM ALANI
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Evet bir söz daha söylemek istiyorum.
    Motorların parçalarına zarar gelme olasılığı pek fazla,otomobillere göre.
    Ancak parça fiyatları AKIL,MANTIK,İZAH ve ANLATILABİLİRLİK sınırlarının ötesinde .
    Özelliklede Japon motorlarında.

Otomobillerde bile oyle.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bir söz daha söylemek istiyorum.
    Motorların parçalarına zarar gelme olasılığı pek fazla,otomobillere göre.
    Ancak parça fiyatları AKIL,MANTIK,İZAH ve ANLATILABİLİRLİK sınırlarının ötesinde .
    Özelliklede Japon motorlarında.

Otomobillerde bile oyle.
    hocam estafurullah sizin gibi bilgili kişilerin yorumlarına her zaman ihtiyacımız var ve sonuna kadar haklısınız... otomobillerinden bir örnek vericek olursam şu an türkiyede bakımı en pahalıya çıkan araç japon subarular.. almanlardan bile pahalılar...
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    geçmiş olsun dostum.piyasada bi ton cıbır kopyası motosiklet var çinli bence onların aynalarından al bitane 5-10 ytl ye.
    bide bende kanuni var arkadan çarptılar asfaltda sola yattı ayna kırılmadı.seninkinin çamurda kırılması gerçekten şaşırttı beni
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun dostum.piyasada bi ton cıbır kopyası motosiklet var çinli bence onların aynalarından al bitane 5-10 ytl ye.
    bide bende kanuni var arkadan çarptılar asfaltda sola yattı ayna kırılmadı.seninkinin çamurda kırılması gerçekten şaşırttı beni
    kardeş sorunum ayna değilki. sorun aynanın takıldığı aynı zamnada debriyaj kolunuda oluşturan tutye malzeme.. debriyaj kolu ararken bakmıştım ankarada yok bide debriyaj kolunda müşür var onun yüzüne uydurmasyonda ypamadım malesef neyse spariş ettik bakalım ne zaman gelirse..
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    İnanın vallahi,böyle incik boncuk parçayı tezgaha geçip elcağızımla meze hazırlar gibiyin keyif ile hazırlıyorum.
    O parçanın ayrıtısını,hayatın gıvrımlarını anlamaya çalıştığım gibi algılıyor veee anladığım her püüüüüüüf noktasını özümsemeye çalışıyorum.

Bayramınız kutlu,mutlu,keyifli ve huzurlu olsun.>Sevgili forumdaşlarım.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı tuğper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete_han;

cıbır'a;120/70 ön
    190/50 arka lastik
    + çıkma bi 600RR deposu takacam ve karşınıza getireceğim yani böyle olsun istiyorsunuz 125'lik makina
    yav adı üzerinde cbr125r. daha niye şöle böle kıyaslama yapıyorsunuz.
    binlerce kullanıcısı,var büyük görünse gidecekmi motor...

ben mesela bunu kullanmak zorundayım neden;ilk motorum rr geçmek için benim için önemli bir adım ve bir çok kişi içinde. napalım küçükse bizde biliyoruz.tamamen tecih meselesi herkesin farklı tercihleri var(bizde cıbır'a gönül bağlamışız),neden onlarca marka var zannediyorsunuz herkes farklı bir şeçim yapıyor...ha şimdi dersinizki tamam bana kötü görünebilir sizin tercihiniz ama fiyat fazla derseniz buda herkesin cebine nekadar güvendiğine kalır bunada karışamazsınız...

yani neye göre küçük görünüyor bir 600'lüğe göremi?hayır bu 125'lik ve bu boyutları gayet normal

türkiyede hangi 125'lik bundan büyük ve bundan iyi görünüyor...(ss olarak)
    siz hyosung'a bakın 250r modeli maşallah 1000 rr gibi görünüyor;tamam beş para etmez demem ama ben almam derim...

hyosung 250 cc olarak cıbır'dan büyük fakat hız olarak cıbırdan ne kadar fazlaki 8-9 bin ytl'yi hak ediyor
    hyosung250 verseler şuan beleş cıbır'dan vazgeçmem...tercih ...
    yav diyorum ;sizin söyledikleriniz gerçekse bu işin kendisi eti ciğeri kanlı canlı işte;2 sene 32000km daha tık yok alllaha şükür daha ne diyeyim

ula ne dertlenmişin becevap yazdıktan sonra bana pm atıyosun aha link burda diye...kardeşş depe depe 300.000 km yap bağane...gözü olanın gözü çıksın...derbı 125 liği bilirsin o nasıl...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnanın vallahi,böyle incik boncuk parçayı tezgaha geçip elcağızımla meze hazırlar gibiyin keyif ile hazırlıyorum.
    O parçanın ayrıtısını,hayatın gıvrımlarını anlamaya çalıştığım gibi algılıyor veee anladığım her püüüüüüüf noktasını özümsemeye çalışıyorum.

Bayramınız kutlu,mutlu,keyifli ve huzurlu olsun.>Sevgili forumdaşlarım.
    valla ihtiyar hocam kalite zaten ince ayrıntılarda gizlidir. mesela bir harleyle kanuni tigar ı uzaktan görsek ikiside aynı deriz ama ince eliyip sık dokuyunca bunlar çıkıyor malesef..

sizin ve tüm arkadaşların gelecek bayramıda şimdden kutlu olsun.

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayaklık kırılması hakkında:

gecen sene motorum kamyonetın altına gırmıstı..
    sonuc debrıyaj levyem kırılmıs ve ayaklık yamulmustu
    ancak sonra ayaklık duzeltıldı ve gayet ıyı durdu..

yıne aynı sekılde..

o tutan parca hakkında kaza yaptıgınızda motorun ustunden ucarken kolaylıkla kırılması ıcın yapılmıs olabılır..zıra ayagınıza dırenc gosterırse cok daha fazla zarar verebılır..
    ben carptım ve tık dıye kırılmıstı..kırıldıgı ıcın de dırenc gostermemıs dolayısıyla ayagıma fazla zarar vermemıstı..burada solemeye calıstıgım seyı umarım anlatabılmısımdır..

13000km dır bu motoru kullanıyorum bır kere sorun yaratmadı bır kere calısmamazlık yapmadı..her turlu yol ve hava sartında kullandım..

metehanın zaten bu motor hakkında ne dusundugu onemlı degıl :D
    Özgür katılıyorum sana.
    Benim anlayamadığım ayna kaynak tutmadı diye Hondayı bitirdiniz yahu Şimdi o aynayı Ç2080 demirden yapsalar siz o aynaya su verip sertleştirme imkanınız bile olsa o zamanda çok ağırdı dersiniz :D Aliminyumdan yapıyorlar, hafif malzemeden yapıyorlarki motorun ağırlığı gücüyle doğru orantıda olsun. Ben 15000 km cbr125 kullandım özgürün dediği gibi bir kere yolda kalmadım, motoru çalıştırmak içinde 2 kere marşa basmadım. Bu kadar ufak konularda hemen yargılamamak lazım. Zaten Mete abinin bu motora karşı öfkesi var sizde iyice körüklemeyin
    Yanlış anlamayın kimse bu motoru beyenmek zorunda değil herkesin zevki kendinedir. Parçaları gerçekten çok pahalı mesela bir sinyali 137 milyon. O aynayı tutan somuna (ki terstir kendileri) hiç bir yerde bulamadığım için 5 lira vermiştim
    Okan ACAR

Motosikleti
    Alıntı Carcharoth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özgür katılıyorum sana.
    Benim anlayamadığım ayna kaynak tutmadı diye Hondayı bitirdiniz yahu Şimdi o aynayı Ç2080 demirden yapsalar siz o aynaya su verip sertleştirme imkanınız bile olsa o zamanda çok ağırdı dersiniz :D Aliminyumdan yapıyorlar, hafif malzemeden yapıyorlarki motorun ağırlığı gücüyle doğru orantıda olsun. Ben 15000 km cbr125 kullandım özgürün dediği gibi bir kere yolda kalmadım, motoru çalıştırmak içinde 2 kere marşa basmadım. Bu kadar ufak konularda hemen yargılamamak lazım. Zaten Mete abinin bu motora karşı öfkesi var sizde iyice körüklemeyin
    Yanlış anlamayın kimse bu motoru beyenmek zorunda değil herkesin zevki kendinedir. Parçaları gerçekten çok pahalı mesela bir sinyali 137 milyon. O aynayı tutan somuna (ki terstir kendileri) hiç bir yerde bulamadığım için 5 lira vermiştim
    arkadaşım benim tek sorunum o değilki yazılarımı oku desem kaçıncı sayfaya gelmişiz hangisi okuyacaksın. mesela amortisör keçeleri dedim bu tarz ufak parçalar fire verebiliyor ha dünya devi bir firmada bu parçaları böyle yapıyorsa üstüne üstlük beş kuruş etmez parçaya anasının nikahı para çekiyorsa karalanır. yoksa motor olarak bende çok uzun yol yaptım tık yok dediğiniz gibi ve yazdım ama honda gibi bir firmadan bu parçaların kaliteli olması beklenirdi açıkçası. artı kalite ayrıntılarda gizlidir...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ula ne dertlenmişin becevap yazdıktan sonra bana pm atıyosun aha link burda diye...kardeşş depe depe 300.000 km yap bağane...gözü olanın gözü çıksın...derbı 125 liği bilirsin o nasıl...
    ben dertlenmedim belliki sen dertlenmişsin bu kadar yazıyosun kullanmadığın halde...

işte tepe tepe kullanıyorum bir sorun yok bende bunu savunuyorum zaten; sen hala aksini söylüyosun

başkentli asi pilot arkadaşım sen en iyisi dediğin gibi mondial ''250mct
    tm gz tt ''neydi unuttum. alayımmı diyordunya işte bence al kurtul kafan rahatlar hiç değilse bozulursa ula mondial dersin

kullanım hatalarını saymayın beyler;

2 sene 32,000 km
    sadece yağ,buji hava filtre ve balatalar değişti sağlam makina diyorum başka bir şey demem lastikler bile hala iyi...
    KaLbİnDe ŞeYtAnLaRıN mElEkLeRdEn FaZlA oLmAsInA iZiN vErMe!!!

by tpr.

autonomous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en son xrv 750 Africa şimdi 4 teker
    asi ne işin var efe de git yiba çarşısına orada her parçasını bulursun. Gerçi Çinden gelen yedek parçalar var orada ama dediğin parçaları servisinin 4 te bir fiyatına alırsın. Honda efe'nin servisini hiç beğenmedim ben ayrıca
    "inandığın gibi yaşamazsan, yaşadığın gibi inanırsın"
    NE MUTLU, TÜRKÜM DİYENE

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Carcharoth adlı üyeden alıntı Mesajı göster

. Parçaları gerçekten çok pahalı mesela bir sinyali 137 milyon.

:

tartışma bitmiştir...daha ne diyim abicim...ama sormak isterim...kimin bedduasını aldı cbrciler bu reva görülüyor size...

hadi hayırlı bayramlar olsun...Allah yolunuzu açık etsin...tikatli sürün he...lastikler mazallah haldır huldur...

Görkem nerde acaba...onu beklerdim kucağa ama yok piyasada...sanki gittiği yerde internet yok.. keko özletti...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    cbr 600 rr ve 1000rr sinyali oldugu ıcın boyledır ama akıllı bı ınsan gıdıp yaklasık aynı sınyalı 20 25 mılyona alablır haata para harcamak ıstıosa hein gericke de ledlı sınyal var ondan alabılır..
    ayrıca diğer yasanan problemler genel değil bireysel problemler yani hepımızın motorunda aynı sorun yok senın sanssızlıgın dıyelım
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    tuğper

arkadaşım bi mondial var bi iş karşılığı alabilirim daha 1000 km dememiş büyük ihtimal o olacak ve şehr içi kullanımı için onu koşturucam çünki korkar oldum bu motorun parçalarından dediğin gibi devirsemde bozsamda en azından parçası ucuz koymaz....

autonomous

valla honda efenin sahipleri benim çocukluk arkadaşım olmasına rağmen inan servis bölümüe gittiğimde hiç bir şey demiyorum. napalım katlanıcaz cezamıza... ne kadarsa o kadar dışarıdan birisi gibi alırım parçamı ki diğer kullanıcılarıda anlıyım. ha yibaya gelince debriyaj kolum aldığımda kırktı ve tek kol yada komple olarak yibada kazımkarabekirde vs.... aklına neresi gelire aradım bulamamıştım.. bu yüzden mecburen servise gittim. bunların debriyaj kolunda 3 parça var birisi debriyaj levyesi diğeri aynanın dişleri üçüncüsü ise müşür bu yüzden bulamıyoruz..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    arkadaşlar hepinize iyi bayramlar dilerim
    KaLbİnDe ŞeYtAnLaRıN mElEkLeRdEn FaZlA oLmAsInA iZiN vErMe!!!

by tpr.

Motosikleti
    Alıntı tuğper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinize iyi bayramlar dilerim
    Sağolası nkardeş. herkesin bayramı kutlu olsun.......

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    oncelikle ben senelerdir honda kullaniyorum ..turkiyede bi tanede simdi kismet olursa burda moskovada alacagim..dunyanin her yerinde gene gider honda alirim..ben farkinda olmadan 4 ay motoruma yagsiz bindim..baska motor olsa kilitlerdi..beni kesinlikle yolda birakmadi..aynasiz gidememene sasirdim..tavsiyem aynalara guvenme cevir basini bak daha garanti aynada titresim olur iyi secemezsin..ve kor bolge cok olur..ayrica motorcu olarak motorunu yumusak zemine birakmayacagini bilmen lazimdi..ve ben metal isleri bolumu mezunuyum..dokum parcalarin artik metalllerden yapildigini herkes bilir ve bu tip malzemelerin isleme yolu ile yapildiginda maliyetinin 8 e katlandigini biliyormusun..? o bindigin motor fiati yuksek olsaydi bu seferde bu motora bu kadar para verilirmiydi diyeceksin..nasil olsa elinde var git bi tornaciya yaptirt bak sana ne fiat cikartiyor..ellestriyorsunuz ama laf olsun diye elestri yapiyorsunuz..gecmis olsun ..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

Motosikleti
    Alıntı gazman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oncelikle ben senelerdir honda kullaniyorum ..turkiyede bi tanede simdi kismet olursa burda moskovada alacagim..dunyanin her yerinde gene gider honda alirim..ben farkinda olmadan 4 ay motoruma yagsiz bindim..baska motor olsa kilitlerdi..beni kesinlikle yolda birakmadi..aynasiz gidememene sasirdim..tavsiyem aynalara guvenme cevir basini bak daha garanti aynada titresim olur iyi secemezsin..ve kor bolge cok olur..ayrica motorcu olarak motorunu yumusak zemine birakmayacagini bilmen lazimdi..ve ben metal isleri bolumu mezunuyum..dokum parcalarin artik metalllerden yapildigini herkes bilir ve bu tip malzemelerin isleme yolu ile yapildiginda maliyetinin 8 e katlandigini biliyormusun..? o bindigin motor fiati yuksek olsaydi bu seferde bu motora bu kadar para verilirmiydi diyeceksin..nasil olsa elinde var git bi tornaciya yaptirt bak sana ne fiat cikartiyor..ellestriyorsunuz ama laf olsun diye elestri yapiyorsunuz..gecmis olsun ..

iyi bende motor ustasıyım şimdi bende senin yazına karşı çıkıyorum o zaman yağsız bir motor 10 km bile gidemez.... bu işin mantığı budur....... yağ olmadan motorun kilitlememe gibi bir şansı yok. hatta ben o çok övülen double up ları falan dahi denedim süreyi sadece bir müdedet uzatıyor ama sonra kilitliyor....

hocam laf olsun diye eleştiri yapmıyorum.ç bakın sizde honda kullanıcısısınız bende. tamam motorcu olarak hadi ben acemiyim salalığıma geldi koydum-ki ayaklığın altına taş araken bu olayın olduğunuda unutmamak lazım. neyse devrildi. hata benim kabulüm. ama bu vatandaş asfalta devrilmedi taşa betona devrilmedi bakın çamurda demiyorum balçığa devrildi.. ve balçıkta aynanın ayağı kırıldı. araştırdık soruşturduk buradaki arkadaşlarında söylediklerini okursanız bu tutya denen malzeme kalitesiz br malzeme artı serviside kabul etti bunu. metal bölümündeymişsiniz ve işleme metodunu söyemişsiniz. evet bir parçayı tek başına işlemek masraflı ve orjinali gibi olmaz ama en azından biraz daha sağlam bir alaşım kullanılsada aynı kalıba dökülecekti bundada aynı kalıba dökülüyor. fark ne? en azından aliminyum olsa madem metalcisiniz bilirsiniz kaynak tutar idaretende olsa ama tutye tutmuyor. ha tutmasın önemli değil ne zaman önemli değil eğer parçan her yerde varsa tutmasın. başıma kırşehjirde geldi ben sisin içinde elmadağı tırmanırken sol ayna yokken nasıl geliyim? kör noktaya bakıyorum ama kafamı arkaya çevirmem trafik güvenliği açısından risktir. böyle bir riski neden göze alıyım? yada allah korusun ben arkama bakarken sizin ailenizden birisine çarpıp ölümüne neden olsaydım ne derdiniz? o zamanda parça yoksa çıkmasaydın kardeşim trafiğe derdiniz. bu budur... yani bi dökümün alaşımını biraz kaliteleştirmek bu kadarmı zor? artı sırf bu değil durum. amortisör keçesindende çektim ben. en son çin malı bir motorunkini aldım şimdi tık yok.. parça fiyatlarını zaten yazdık. bir hava filtresi 95 ytl bir takım sinyal 100 küsür milyon olurmu? bi motora bu revamıdır?

rapunzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr-125
    parçaların pahalı olması bir yana, ankarada honda yedek parçası yok gibi birşey.

ankarada en fazla honda heralde cbf 150 dir ve fren balatası bile yok, olsada zaten alırmısınız bilmiyorum 100 ytl civarı bişeymiş.

fren balatası yoksa , ne var çok merak ettim!!!

Motosikleti
    Alıntı rapunzel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parçaların pahalı olması bir yana, ankarada honda yedek parçası yok gibi birşey.

ankarada en fazla honda heralde cbf 150 dir ve fren balatası bile yok, olsada zaten alırmısınız bilmiyorum 100 ytl civarı bişeymiş.

fren balatası yoksa , ne var çok merak ettim!!!
    valla bu ankara beniş bitirdi.... ne sanayisinden hayır gördüm ne parçasından nede kızlarından

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)