Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Güneşli Bir Pazar Günü & Benim Hâlim

Motovento
    REKLAM ALANI
    a.banus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf150
    anlaşılan motoru uzun sürelerde yatırıyorsun onun için motoru kullanmadığın günlerde akü kutup başlarını sökersen akün her daim dolu kalır (tamamen kendi düşüncem sanki böyle bişey duymuştum paylaşayım dedim)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ustam beni aradı.."Abi akünün cenaze namazını nerde kıldıralım,taziyeyi nerde yaptıracan" dediği sırada laptopun arızası için servisteydim.."Tamam abi bi bakarım çaresine " deyip telefonu kapattım.. Servisteki yetkili notebookun arızasının burda olamayacağını İstanbuldaki Casper "Teknoloji Üssü" ne gitmesi gerekir ama fazla ümidimin olmamasını söyledi..Hadi buyrun burdan yak!!!!! ...Bu ne yaw Şaka mı?????..Biri çıkıp "KAMERA ŞAKASI"" desin..Allahım 1 di 2 oldu cenaze....Bu acı ...Rabb' dan gelen baş üstüne...Ya Sabır..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Sato8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marş dinamosu bozuktur .
    Espiri mi yapıyosunuz.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ustam beni aradı.."Abi akünün cenaze namazını nerde kıldıralım,taziyeyi nerde yaptıracan" dediği sırada laptopun arızası için servisteydim.."Tamam abi bi bakarım çaresine " deyip telefonu kapattım.. Servisteki yetkili notebookun arızasının burda olamayacağını İstanbuldaki Casper "Teknoloji Üssü" ne gitmesi gerekir ama fazla ümidimin olmamasını söyledi..Hadi buyrun burdan yak!!!!! ...Bu ne yaw Şaka mı?????..Biri çıkıp "KAMERA ŞAKASI"" desin..Allahım 1 di 2 oldu cenaze....Bu acı ...Rabb' dan gelen baş üstüne...Ya Sabır..
    Hepsi çinlilerin suçu

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aYe arkadaş aküyü çıkarada o motosiklet çalışacaktır..
    Çünkü iki ayrı bobin var ve aküye gerek duymadan çalışabilir.

Aha inanmazsan soralım muratgergerli arkadaşımıza denesin bikere
    Eğer eski sistem platinli ateşleme olsaydı dediğin gibi çalışırdı..Ama rolantide çalışmaz devamlı ara gaz vermek kaydıyle....

Ama bu yeni teknolojide devrede eksiklik olunca (AKÜ) çalışmıyor....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer eski sistem platinli ateşleme olsaydı dediğin gibi çalışırdı..Ama rolantide çalışmaz devamlı ara gaz vermek kaydıyle....

Ama bu yeni teknolojide devrede eksiklik olunca (AKÜ) çalışmıyor....

Ya platinli sistem değil yeni sistelerin cogundada aküye gerek duymadan calısıyor motorlar..
    Örnek arkadasımda kanuni cheetah var aküsü yok.. vede ayak marsıyla calısıyor he sunu soylıyım kollektörde yanık ama yinede gidiyor..
    Eski sistem elektronik ateşleme pewgeotlar mobiletler gibi yani..
    onlarda aküsüz çalışıyorlardı hatırlarsanız vede ışık bobinleri ayrıdır..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Motorda Akü yokken ayaktan calıstırma varsa motor bal gibide calısır Bujilerin ateslenme yapması ıcın Aküye ihtiyac yoktur.Akü sadece motora ilk hareketi vermede görevli.Bence senın Akü ölmüş abi aynı sorun bende de var benim AKü bir kere şarjla son anda hayata dondurduk ama sonra tekrar bosaldı uzun sure calıstırmamıstım.Aküyü değiş.
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda Akü yokken ayaktan calıstırma varsa motor bal gibide calısır Bujilerin ateslenme yapması ıcın Aküye ihtiyac yoktur.Akü sadece motora ilk hareketi vermede görevli.Bence senın Akü ölmüş abi aynı sorun bende de var benim AKü bir kere şarjla son anda hayata dondurduk ama sonra tekrar bosaldı uzun sure calıstırmamıstım.Aküyü değiş.
    Paşam bu modellerde ayaktan çalıştırma aparatı yok..Sadece elektrik ateşleme var..Dediğin gibi motorun AAAAAAAAAAKKÜÜÜ' sü makavt..Yarın yeni bi tane alacam...

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    Abi allah rahmet eylesin. trafik kzası gibi ikiside hakkın rahmetine kavuştu he..
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Paşam bu modellerde ayaktan çalıştırma aparatı yok..Sadece elektrik ateşleme var..Dediğin gibi motorun AAAAAAAAAAKKÜÜÜ' sü makavt..Yarın yeni bi tane alacam...
    Biliyorum abı ben arkadaslara cevap olsun dıye yazmıstım o tarz motorlarda olmyo zaten Neyse değiş gitsin abı cok pahalı bır sey degıl zaten boylece sende nadır olan guzel gunlerı kacırmamıs olursun
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Alıntı başkentin_asi_pilotu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi allah rahmet eylesin. trafik kzası gibi ikiside hakkın rahmetine kavuştu he..
    Paşam vallahi dediğin gibi görünüyor..Ne yapalım..Motor sevdası herşeyi sineye çektiriyor işte..Alırız bi tane kaliteli Akü...Bu arada marka tavsiye edebilirmisiniz bana ..

Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biliyorum abı ben arkadaslara cevap olsun dıye yazmıstım o tarz motorlarda olmyo zaten Neyse değiş gitsin abı cok pahalı bır sey degıl zaten boylece sende nadır olan guzel gunlerı kacırmamıs olursun
    Eyvallah Paşam benim..Akıllandık artık be babocan ..Güneşli havanın kıymetini anlamış oldum..Haftaya inşallah hava iyi olurda resimleri paylaşırım sizlerle...

Motosikleti
    Paşam vallahi dediğin gibi görünüyor..Ne yapalım..Motor sevdası herşeyi sineye çektiriyor işte..Alırız bi tane kaliteli Akü...Bu arada marka tavsiye edebilirmisiniz bana ..

Eyvallah Paşam benim..Akıllandık artık be babocan ..Güneşli havanın kıymetini anlamış oldum..Haftaya inşallah hava iyi olurda resimleri paylaşırım sizlerle...
    valla abi bana sorarsan mutlu yada inci derim biliyosun biz dört teker ustasıyız abi.. şaka bi yana abi benim motor 2005 model üstünde orjinal yuasa var aküye özellikle bakım sırasında tam anlamıyla işkence ettim hiç bişey olmadı. baya sağlam çıktı abi.. yuasa derim ben...
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]

Tamam paşam...Şimdi görevdeyim..Bi ara ama gidip alacam...
    Arabamdaki TUDOR marka 72 amper (araba 2000 Turbodizel) ben bundan çok memnunum..Gerçi aldığımda üstündeydi.Bana kalsa bence de mutlu iyi ve kendini kanıtlamış bir marka....
    Sen yuasa dediysen yuasa`dır paşam...

Motosikleti
    Tamam paşam...Şimdi görevdeyim..Bi ara ama gidip alacam...
    Arabamdaki TUDOR marka 72 amper (araba 2000 Turbodizel) ben bundan çok memnunum..Gerçi aldığımda üstündeydi.Bana kalsa bence de mutlu iyi ve kendini kanıtlamış bir marka....
    Sen yuasa dediysen yuasa`dır paşam...
    abi bu akü işi aslında birazda şans arabalar için konuşursak. mesela bakıyosun mutlu arıza veriyo fakat hacıahmetbaklavacıoğlu gibi abuk sabuk bi marka 5 yıl kullanılıyo dediğim gibi abi akünün üretiminden ziyade bekleme süreside önemli satış için çok yatmış aküde iyi olmuyo. eskiden aküler şarjsız gelirdi satılmadan önce şarjı yapılırdı ve sağlam olurdu ama artık müşteri memnuniyeti ve ticari kayıplar nedeniyle şarjlı geliyo bekledikçede sorun çıkariyo.. neyse abi gene çenem düştü kusura bakma.... hayırlı görevler....

Alıntı başkentin_asi_pilotu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bu akü işi aslında birazda şans arabalar için konuşursak. mesela bakıyosun mutlu arıza veriyo fakat hacıahmetbaklavacıoğlu gibi abuk sabuk bi marka 5 yıl kullanılıyo dediğim gibi abi akünün üretiminden ziyade bekleme süreside önemli satış için çok yatmış aküde iyi olmuyo. eskiden aküler şarjsız gelirdi satılmadan önce şarjı yapılırdı ve sağlam olurdu ama artık müşteri memnuniyeti ve ticari kayıplar nedeniyle şarjlı geliyo bekledikçede sorun çıkariyo.. neyse abi gene çenem düştü kusura bakma.... hayırlı görevler....
    Sana da hayırlı günler babocan....
    Ya paşam dediğin gibi şans meselesi tabi ..Yazın ailece G.Antep`e gezmeye gittik..Hafta sonu şöyle bi hava alalım diye ..Tam Antep ŞehitKamil Stadı`nın önünde durup bişeyler yedikten sonra marşa bastığımda tıktık diye bi ses geldi..Biraz araştırdıktan sonra aküden şüphelendim ve bi elektrikçiyi arabanın yanına alıp getirdim..Adam aküye bakıp kontrolden sonra "abi senin akü kalp krizi geçirmiş" dedi.Bu ne yaw...Şimdi arabayı kapattım.Niye ki..Dedim..
    Adam "bunun değişmesi gerek ,garantin var mı" dedi.TUDOR`un servisi sanayi içerisindeymiş.Bizim arabayı takviyeyle çalıştırıp adresi tarif etti. Neyse, gittik serviste bizi hoş bişekilde karşılayıp akünün sıfırını takıp garantimizi de işledikten sonra gezimize kalan yerden devam ettik..
    Demek istediğim tanınmış ve kendini kanıtlamış bir markayı kullanmak insana herzaman fayda getirir.. Yoksa bilinmeyen ucuz bi akü olsaydı o anda 180 ytl bayılacaktık..Tabi garanti kartınıda yanında taşımak gerek...

Motosikleti
    Sana da hayırlı günler babocan....
    Ya paşam dediğin gibi şans meselesi tabi ..Yazın ailece G.Antep`e gezmeye gittik..Hafta sonu şöyle bi hava alalım diye ..Tam Antep ŞehitKamil Stadı`nın önünde durup bişeyler yedikten sonra marşa bastığımda tıktık diye bi ses geldi..Biraz araştırdıktan sonra aküden şüphelendim ve bi elektrikçiyi arabanın yanına alıp getirdim..Adam aküye bakıp kontrolden sonra "abi senin akü kalp krizi geçirmiş" dedi.Bu ne yaw...Şimdi arabayı kapattım.Niye ki..Dedim..
    Adam "bunun değişmesi gerek ,garantin var mı" dedi.TUDOR`un servisi sanayi içerisindeymiş.Bizim arabayı takviyeyle çalıştırıp adresi tarif etti. Neyse, gittik serviste bizi hoş bişekilde karşılayıp akünün sıfırını takıp garantimizi de işledikten sonra gezimize kalan yerden devam ettik..
    Demek istediğim tanınmış ve kendini kanıtlamış bir markayı kullanmak insana herzaman fayda getirir.. Yoksa bilinmeyen ucuz bi akü olsaydı o anda 180 ytl bayılacaktık..Tabi garanti kartınıda yanında taşımak gerek...
    yani abi.. öyle markalar varki inan hayret edersin... her şehirde sanayideki çoğu eektrikçi akü imalatı yapıyor... en ideali marka ve servisi olan bir aküyü kullanmak.

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Paşam geçmiş olsun, hem bilgisayar hem motor sendede ne kısmet varmış ya, neyse sağlık olsun, Allah beterinden korusun.

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Geçmiş olsun abi herşey üst üste gelmiş.Tamamen aynı şekilde olmasa bile ben de çok sıkıntılı bir anımda pc'nin iflas ettiğini öğrendiğimde çok kötü olmuştum.İnş tüm sorunlarını kolayca çözersin.Kolay gelsin

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paşam geçmiş olsun, hem bilgisayar hem motor sendede ne kısmet varmış ya, neyse sağlık olsun, Allah beterinden korusun.
    Gergerli baboş gökten Meg Ryan yağsa sana Er Ryan düşer yani...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gergerli baboş gökten Meg Ryan yağsa sana Er Ryan düşer yani...
    hahahahahhahahhaahahha abi Allah ta seni güldürsin emi, gülecek halim yokken kahkaha attırdın bana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)