Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

şu acemiye yardım lütfen :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung gt250
    arkadaşlar selam siteye yeni üye oldum bir süre scooter kullandım ve şimdi hyosung gt250 comet modelini almak istiyorum ama bu motoru alırken kredi kullanacağımdan ve kısıtlı imkanlarla alacağımdan dolayı hem sürüş hemde teknik açıdan tavsiyelerinize çoook ihtiyacım var bi korkumda düşme veya kaza yapma korkusu ki istanbul malum bana tavsiyeleriniz neler olabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    her zaman soylerim korkarsan hiç bir iş yapamazsın hayat zaten bir risk değilmidir eger motor kullanacaksan risk almış demeksin fakat senın yapabilecegin bu riski en aza indirmek örnegin full koruma normal hız heyecan yapmamak gibi vsvs
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Motosikleti
    KROSS 250
    arkadaş daha önce motora bindiysen gt 250 seni fazla zorlamaz sanıyorum ben direk 150 lik hondayla basladım problem cekmedım insalalh sen de cekmessın

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    eger kendıne hakım olur abuk sabuk ıslere kalkısmazsan motor ustundeyken ve full koruma olursan neyın nerden gelebılecegını az cok tehmın edebılırsen rısklerı en aza ındırgersın buda tecrubeyle dooru orantılıdır dıyorum ama hıc bı zaman ben oldum deme buda cok tehlıkelıdır....

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Önce ehliyet hakkında biraz konuşmaya nedersin? Varmı? Yokmu? ona göre
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    kardeş hepimizin söyleyeceği gibi yapman gerekn ilk şeyleri sıralayayım
    1- cesaretin olsun ama aptalca değil, kurallara riayet ederek!!!
    2- motosikleti alırken serviste ilk işin motor koruma demiri taktırmak olsun
    3- kaliteli kask, dizlik, dirseklik, eldiven yani korumalıkların mutlaka olsun
    4- ehliyetin zaten vardır.
    5- motosikleti alınca acele etme, yeni başlayan bir aşk gibi tutkuyla sev ama asla acele etme, içine sindir ve onunla sakin yerlerde başbaşa kalıp( mesela tatil zamanlarında okul bahçelerinde) kola şişesi-kutusu gibi şeylerle frenaj ve manevra çalış. scooter ile vitesli motorlar farklıdır. sağ ayak, sol ayak, sağ el, sol el hepsi farklı çalışır. yoğun trafiğe çıkmadan en az 1-2 gün çalış. yalan yok ben de öyle yaptım. düz yol tecrübelerinden sonra tırmanmak için dağ yollarını seç ve çok daha fazla zevk aldığını göreceksin. ama zamanla.
    6- sabırlı olmayı mutlaka başarmalısın.
    7- önce 1. tavsiyemi iyi öğren...
    8- 7. tavsiyemi mutlaka dikkate almalısın!!!

kazasız sürüşler. şimdiden hayırlı olsun kardeşim.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

ddh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    kardeş sen arkadaşların dediği tedbirleri aldıktan sonra biraz alışma süresi ver kendine alır almaz bu motor kaç yapıyormuş deme gerisini ALLAH' a bırak
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin Sevilmek istiyorsan önce sevmeyi bileceksin Uçmayı seviyorsan düsmeyi de bileceksin Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayati seyredersin

agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 classic
    Motora binerken biraz (fazla değil) korkmak faydalıdır. Ama paranoya haline de gelmeyesin bu korku. Yanlış yaptığında tabiiki düşeceksin ,o halde bu yanlışları minimuma hatta sıfıra indirgemek için iyi bir eğitim şart. Motosiklet siteleri eğlenceli ama eğlenceli olduğu kadar öğreticidir. Bu site forumlarındaki sürüş tekniklerini,kim niçin nasıl düşmüş,kim neden nasıl kaza yapmış bunları bolca okursan hem motor üzerinde nelerin yanlış olduğunu öğrenecek ve hem de bu yanlışlardan olduğunca kaçınacağın için de düşme korkusunu üzerinden atabileceksin. Ders verir gibi oldu ama sen sordun bizler de söylüyoruz.

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce ehliyet hakkında biraz konuşmaya nedersin? Varmı? Yokmu? ona göre
    .
    Aynen abicim.....

Ehliyet görmeden hayatta yazmam..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Kelleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R1
    İtiraf ediyorum:ben 3 ay ehliyetsiz kullanmıştım
    Drift Religion

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .
    Aynen abicim.....

Ehliyet görmeden hayatta yazmam..
    Bende bu konuda çok ısrarcıyım ama hala ehliyet muhabbeti ne hikmetse yapılmıyor.

Oysaki sezon başlamadan hazırlığını tamamlasa tam başlarken ehliyeti cebinde olacak ve çok rahat edecek.

Yok arkaddaş illa herşeyi anında olsun istiyoruz illa bizim istediğimiz gibi olsun istiyoruz kurallar kanunlar kiminiçinse artık o da onları bağlar..
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    hyosung gt250
    arkadaşlar ehliyetim var kurallar benim için çok önemlidir ayrıca hepinize çok teşekkür ederim gerçekten de söylediğiniz herşeyde haklısınız dediğiniz gibi ben önlemlerimi alıcam ve gerisi zaten allaha kalmış ayrıca sabırlı bi insanımdır iyice tecrübe edinene kadar beklerim bazı şeyler için. hepinize çok teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)