Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

EHLİYETSİZ MOTOR KULLANMANIN CEZASI

Motovento
    REKLAM ALANI
    kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    arkadaşlar bilgim olmadıgından soruyorum şimdi gelişim sürücü kursuna 1-2 hafta içersinde yazılacağım ama ehliyeti almak en az 3-4 ay sürer gibi bu süre içersinde motor'u yatırmak istemiyorum yani kullanacagım fakat polis'e yakalanırsak ne kadar ceza keserler bazı arkadaşlar 800 ytl falan diyor bende yok o kadar dedim motoru al götür,otomobili ehliyetsiz kullanmanın cezası 188 ytl olması lazım motorda ne kadar bilgisi olan arkadaşlar

Foruma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir. Yanlış bölüme açılan topicler yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi sorumlunun yetkisindedir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    cevap yazamak isteyenler yokmu kimse

aydinynr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as 125 t gri
    kahraman34, Valla ben iki ayrı şey duydum ama bilmiyorum bielen yazsın
    1 duyduğum şey 800YTL
    2 duyduğum 350YTL
    \"Turkish Choopers\"

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Ehliyetsiz araç kullanmanın cezası 188 YTL. AyrIca 1 ay hapis. 1 ay hapis cezası para cezasına çevriliyor ve 600 YTL oluyor. Ayrıca kullandıgın motorun ruhsatı senin üzerine degilse ruhsat sahibine de 188 YTL ceza kesiliyor.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

lucky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni deer 152
    cenkmenderes arkadaş doğrudur...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    cenkmenderes,
    +1
    Ve sen bu mahkeme ceza işleriyle uraşırken motor otoparkta 1-2 gün bağlı kalıo, ordanda bi dünya koparıyolar.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

stenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    değişik segmentlerde var
    asıl olan şunu iyi bilin siz kaskınız takılı ve bir trafik cezası işlemediğiniz an ehlietiniz olsun olmasın sizi keyfi olarak kimse durduramaz . hiçbir polisin böyle bir hakkı yok . ehliyetsiz sürmeyin zaten .

ama asıl olan siz yolda giderken yeni kanuna göre hiçbir kimse sizi herhangi bir ceza işlemediğiniz an rutin işlem için durduramaz . bu tip durdurmalarda belgeleriniz tam olsa da vermeyiniz .

CoSMo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ehliyetsiz motor kullanmamın cezası 20 dolardır

batucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bilgisayar,futbol ve motor
    ruhsat sahibine: 188ytl
    motoru kullanana: 450 (15 gün içinde ödenmezse 600ytl)
    Herbalife ürünleri için pmden mesaj atın
    35 BTU 55

asyamotorclub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS150T
    bırrrrr abi gerçekten tırstım ben şimdi yauw...ehliyet alacaz ilk sınav tarihi itibarı ile ama cezalara bakınız.. bu arada yakalanırsak paçayı kurtarmak için maymun olacaz demektir... :
    [url]www.asyamotorclub.com[/url]

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    stenza; şimdi bu dediklerin polis arabası durduramaz olarak biliyorum ama motorize ekipler içinde geçerli mi? bi de polis eger durdurursa buna hakkın yok ya da belgelerı vermemekte dıretsek sonuclar nasıl olur acaba yanı bu denenmıs mı yoksa farazı mı konusuyorsun?ılgınc geldı hayır gecekten oyleyse kanunu bılmıyorum ama bunu denerım.ha ondan sonra sıze burdan yazarım ya da bısure buralara gelemem herhalde
    bu konuyu bıraz daha detaylandırabılırsen sevınırım.

esperanza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eger hata filan yapmazsaniz kaskda takiyorsaniz sorun cikmayabilir ama herpolis istedigi zaman durdurabilir. ehliyet ruhsat kontrol icin. gecenlerde biseyduymustum. antalyada motorlu biri kendini canlibomba yapmis ertesigun tum motorculari cevirmisler ehliyetsizlere ceza kesmisler. sonucta bazi polis abiler uyanmis olabilir ehliyetsiz kullanan cok. ehliyetsizler kullanmayin yada nerden gectiginizi bilin dikatli olun

Motosikleti
    var işte...
    stenza; şimdi bu dediklerin polis arabası durduramaz olarak biliyorum ama motorize ekipler içinde geçerli mi? bi de polis eger durdurursa buna hakkın yok ya da belgelerı vermemekte dıretsek sonuclar nasıl olur acaba yanı bu denenmıs mı yoksa farazı mı konusuyorsun?ılgınc geldı hayır gecekten oyleyse kanunu bılmıyorum ama bunu denerım.ha ondan sonra sıze burdan yazarım ya da bısure buralara gelemem herhalde

Motosikleti
    var işte...

CANGO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    kaza yapma bişey olmaz.

Motosikleti
    var işte...
    ya nolmus 50 kere msg gelmıs.kusura bakmayın

Ehliyeti alip gonul rahatligi icinde surmek varken kendini riske atmak akil kari bir is degil.

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    20 yıllık A2 ehliyet sahibiyim. Polislerden hiç zorluk çekmedim, önlerinden, yanlarından geçtiğimin çoğunlukla farkına bile varmadım rahatlığından ötürü.

Ama çocuklar alınca biraz doğuruyorum.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

cavan
    Misafir
    Başınızda kaskta olsa, ehliyetiniz olsada, hata da yapmasanız dahi gelen dur ihtarlarına muhakkak uyun ve istenilen belgeleri verin. Belki o an gelen bir hırsızlık, bomba, cinayet, vb. ihbar değerlendiriliyor olabilir bunu bizim bilmemiz mümkün değil. Biz ne kadar polisi veya jandarmayı oyalayıp direnirsek onlarda bunun karşısında sabır gösteremeyecektir. Hem unutmayınki trafikte kusursuz araç ve motosiklet olmaz. Trafik kanun ve yönetmeliklerine göre mutlaka bir eksiğimiz kesinlikle bulunur.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    20 yıllık A2 ehliyet sahibiyim.
    A2 nin mazisi ne kadar bilen varmı
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler