Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

EHLİYETSİZ MOTOR KULLANMANIN CEZASI

Motovento
    REKLAM ALANI
    sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    2918 sayılı trafik kanunu 13.10.1983 de çıktı.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ohyeah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    sadece parayla kalsa iyi , işin kötüsü motorunu karga tulumba kamyonete yukluyorlar her tarafı ciziliyo adamlar cuval atar gibi motorları atıyorlar. werdigin paraya degil motorun o hale gelmesine uzulursun.
    yasalara aykırı ama bicok arkadasım polis dur dediginde duracakmıs gibi yaklasıyo sonra bi anda tam gaz uzaklasıyo ordan. tehlikeli ama işe yarıyor
    Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutulmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz
    M.Kemal ATATÜRK

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Kalabalık yollarda en sol seritten gitmek, cevirme oldugunu gordugunde bi anda bakkaldan bisi alcaanın aklına gelip sagda durmak ve hicbisi yokmus gibi ortalıktan kaybolmak, kask nedeniyle polisi gorememek gibi bir şanssızlık nedeniyle durmamak, polis peşine düşerse de baktın ekemiyosun, bi ara sokaga girip motoru durdurup anahtarı alıp tozolmak, polis seni aramakla kasmazsa hemen geri motora atlayıp farklı bir yoldan gitmek, baktın polis durdurcak gibi bakıyo, adama sanki onu tanıyomuşsun gibi el sallamak selam vermek, illa da durdurdu ise ruhsat arası 50lik sandviç sunmak, dürüst polis çıkarsa yalvarmak, zırlamak hatta bokunu cıkarıp ayaklarına kapanmak, ağlayabiliyosan ağlamak, borcun oldugunu, öğrenci oldugunu, asgari ucret aldıgını ya da işsiz oldugunu, babanın yeni vefat ettigini, ya da kardesinin hasta oldugunu ve ona bakmak zorunda oldugunu gibi bilimum türk filmlerindeki acıklı sahneleri oluşturacak bir background'u devamlı hafızada tutuyor olmak işe yarayabilir.

P.S: Hiçbirini deneyin demiyorum. Yanlış anlama olmasın Mesela diyorum yani..
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

Motosikleti
    ramzey qm 250
    cosmo sen amerikadan yazıyon galiba herneyse stenza attın ortaya birazdaha bilgilendir insanları
    çapır yada reyzing önemli değil, önemli olan sen hangisisin.

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cenkmenderes, senin dediklerin güzel yollar ama bende senin dediklerine bişey ekliyeyim
    Polis dur işareti yaptığında durmadan devam etmek ve peşinize polis takılırsa durdurduğu zaman memur bey ben körüm doğuştan gözlerim görmez o yüzden de sizin dur işaretinizi görmedim demek

Şaka bi yana özellikle şerit olayı çok işe yarıyo en sol şeritten gidince polis bakıyo durdursa bi dert durdurmasa bi dert derken sen gitmiş oluyosun... Tavsiye ederim...

Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Millette ne numaralar var be. Yurdum isanı bu yaratıcı oluyor.

federal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S
    ARKADAŞLAR COK SELAM BEN YENI EHLIYET ALIYORUM VE BIR SEYI MERAK EDIYORUM, KOPRUDE, OTOYOLDA TRAFIK VARKEN VEYA YOKKEN EMNİYET ŞERİDİNDEN MOTORLA GİDERSEK CEZASI VARMI, POLİS CEVİRİYORMU, TEŞEKKÜRLER

federal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S
    ARKADAŞ LAR BİR SORU SORDUM SAĞOLSUN KİMSE İLGİLENMEDİ , CEVAP BEKLİYORUM...

LaCiVerTSaRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Valla arkadaşlar polis görünce pis pis sırıtıyorum adam da ne oluyor diye suratıma bakıyor ehliyet yok ama ilk tarihte alıyorum emniyet şeridinden gidiyorum bişi diyen olmadı geçen motorize polisle yanyana durduk naber nasılsın geyiği yapalım dedik yiyecek gibi baktılar cevap bile vermediler )) cevirilerse salağa yatıp b sınıf ehliyeti uzatacam ondan sonra komedi cevirecez artık : yerse olayı...
    Akıllı efendi uslu sür motorunu ADAM desinler..
    Kaskını Tak Takmayanları Uyar..!!!
    http://www.setcom.com.tr

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben 15 gün önce ceza yedim , motoru kapatacaklardı Bir arkadaşıma a2 ehliyeti var telefon ettim yarım saat sonra geldi motoru onun üzerine zimmet edip teslim ettiler böylece motoru kaptırmamış oldum.bana da bir sürü nasihatten sonra bir gün sonra ( tabi bu arada ehliyetimin fotokopisini aldılar bir de ceza tutanagı imzaladım) mahkeme 450 ytl kitledi neyse verdik tabi sağlık olsun dedik ama çok koydu .siz siz olun ehliyetsiz sokağa çıkmayın sadece ceza değil kaza falan olma durumunda 450 ytl de kurtaramaz Allah korusun şimdi motor yatıyo oto parkta ehliyetimi çıkarayım başlıyacam kullanmaya . İLK ÖNCE EHLİYET UNUTMAYIN
    SAYGILARIMLA

Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Piyade;

Geçmiş olsun ne diyelim. 450 milyon evlat acısı gibi koyar adama.

Motosikleti
    mct 250.kanuni tiger.125zn
    ehliyetisz motr kullanmanın cezası 800 hemen odeme yapılırsa 500 ytl oluyor ruhsat baskasının ustuneyse 200 milde o kişi yiyor aynu sucu 2.kez tekrarlarsan hapis cezası yani paraya donmu ve 15 gun içersinde parayı yatırman gerekio aksi taktirde zam ve hapise donuyo en sonunda...

ben yakalanmıstım ordan biliyoruuuum :D

ama arkadaslar kesinlikle ehliyetsiz kullanmayın kask takmamış gibi dusunun ve basına en ufak bisi geldiginde basınız ccoq agrır
    ehliyetsiz kaza yaptım ve basım coq agrıdı ve hic bi hak idda edemnediiim ...
    lutfen bilinçlenin ... ve burda yazdıklarımı dikkate alın ...

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    Alıntı fırtına06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama arkadaslar kesinlikle ehliyetsiz kullanmayın kask takmamış gibi dusunun ve basına en ufak bisi geldiginde basınız ccoq agrır
    ehliyetsiz kaza yaptım ve basım coq agrıdı ve hic bi hak idda edemnediiim ...
    lutfen bilinçlenin ... ve burda yazdıklarımı dikkate alın ...

bizim arkdasta kaza yaptı ehlıyet yoktu suc karsı tarafın surucusuydeydı ama adam tırstı bırazda polıs fılan cagırlmadı adam biraz duygusal verdı cocuga kaskodan motor toplandı

Motosikleti
    мση∂ιαℓ 151яѕ
    ehliyetsiz motor kullanmanın cezası 672 ytl rusat sahibinede 250 ytl felan ceza keserler 2. sefer yakalandığında 672 ytl ikiye katlanır 3. sefer yakaladığında 672 ytl üçe katlanır ve ömür boyu ehliyet alamazsın

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    temmuzda ceza yiğen biri olarak sana diyorum.
    250 ytl araç sahibine
    600 ytl yakalanan kişiye
    toplam 850 ytl vede otopark ücreti içinde değil.
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    ehliyet almak daha ucuzzz...ne gerek var ehlıyetsiz kullanmaya hemde taksıt taksıt odersın kursa...gecen yıl ısıklarda dururken yunusun tekı bana dooru geldı ozaman bende ehlıyt yok...allahım nolur bısı olmasın dıe dua ederken yanıma yaklastı ve "kaskın ne guselmıs senın ole bunlardan bende alcm bızım kasklar cok kotu" dedı nasıl rahatladıgımı anlatamam....gerıde kaldı o gunler aldım ehlıyetımı vızır vızırım sımdı....

susam13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    3aya yakındır motor kullanıyorum 4000 km yol yaptım emlıyet serıdı kopru ora bura gırmedıgım yer kalmadı ama daha bı polıs durdurup ehlıyet sormadı dogrusu & eskıden ehlıyetsız araba kullanır kose bucak kacardım ehlıyetı aldıkdan sonra bır kac ay boyunca durdursalarda agıztadıyla bı cevırmeye girsem ehlıyetımı cıkarsam durumu o olmustu ama yıne cevırmemıslerdı:D:D:D
    BLOW

Motosikleti
    HONDA BEAT&Honda CBF 250
    Alıntı CoSMo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyetsiz motor kullanmamın cezası 20 dolardır
    boyle espriler yapma

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    Alıntı cbr125faik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyet almak daha ucuzzz...ne gerek var ehlıyetsiz kullanmaya hemde taksıt taksıt odersın kursa...gecen yıl ısıklarda dururken yunusun tekı bana dooru geldı ozaman bende ehlıyt yok...allahım nolur bısı olmasın dıe dua ederken yanıma yaklastı ve "kaskın ne guselmıs senın ole bunlardan bende alcm bızım kasklar cok kotu" dedı nasıl rahatladıgımı anlatamam....gerıde kaldı o gunler aldım ehlıyetımı vızır vızırım sımdı....
    ewt haklısın ehlıyet cezadan daha ucuz oldugu ıcın ve rahat rahat gezebılmek ıcın ehlıyet alıom ama suanlık motorum yoq evde kucuk bı jenerator var onu bısıkletemı baglamsam ne
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

Motosikleti
    Zealsun 150-19
    ehliyet için emniyete kaç para verecez arkadaşlar ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler