Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

KASK KAFALILAR BURADA (Kask Takmayanlar)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Ayşe Şule Bilgiç en çok kask kafalı fotoğrafını yollayana arai kask hediye ediyor. Amaç tabii ki kask takmanın ne kadar önemli birşey olduğunu vurgulamak. bizde kask takmayan kişilerin fotoğraflarını burada yayınlaycagiz herkes foto yollayabilir.

Mesajıma Nasıl Fotoğraf Ekleyebilirim?

Arai ödüllü ‘kask kafalı’ avı başlıyor

Bu kaza haberinden sonra zaten her gördüğümde tüylerimi diken diken edip, yüreğimi ağzıma getiren ‘kask kafalı’ arkadaşlar daha da çok dikkatimi çeker oldu. Kimlere ‘kask kafalı’ dediğimi biliyorsunuz değil mi? Hani şu kasklarını kafalarına takmak yerine ya kollarına ya da motorlarının arkasına takan ya da hiç yanlarına bile almayan arkadaşlardan bahsediyorum.

Şimdi gelelim ödüllü avcılığa. Bu kask takmayan arkadaşları her gördüğümde, hiç üstüme vazife olmamasına rağmen yaklaşıp, neden kask takmadıklarını soruyorum el işaretiyle. Cevaplar klasik; ya ‘çok sıcak!’, ya ‘daralıyorum’ ya da ‘aman beee’ kim takacak tadında bir işaret oluyor. Geçen gün Bebek civarında arkamdan gelen siyah bir transalp’in kasksız sürücüsü, hemen ilerdeki polisi görünce sağa çekip kaksını taktı ve yola öyle devam etti. Ben de kara kara düşünür oldum bu kask takmayan arkadaşları nasıl uyarabiliriz diye ve aklıma bir fikir geldi. Dedim ki hani biz bu kasksız motora binmiş hallerini fotoğraflaya bilsek ve cümle aleme bakın kasksız biniyor diyebilsek, pekala caydırıcı olabiliriz. Eee bu fotoğrafları oturup tek başıma ben çekemeyeceğime göre bana yardım etmeniz gerekiyor.

Yani olay şu. Bu haftadan itibaren, sonunda bir kişinin Kızıltoprak Mototaş’tan, zevkine, keyfine ve bedenine uygun ARAİ kask kazanacağı özel köşe başlatıyoruz. (Arai’nin en baba kask markalarından biri olduğunu söylememe gerek var mı bilmiyorum.) Sizden kasksız motosiklete binmiş ve trafikte seyir eden motosiklet gördüğünüzde, bunu çekmenizi ve bize yollamanızı istiyoruz. Bu fotoğraflar her hafta Motoyaşam sayfasının, ‘Kask Kafalılar’ köşesinde yayınlanacak. Amacımız sadece sosyal bir baskı ve caydırıcılık sağlamak. Sizden önemle istediğim birinci şey plakasının görünmesi ve trafikte seyir halinde olması. Bakın örnek bir fotoğraf koyuyorum bu hafta. Bunu bizzat kendim çektim. Motosiklet net görünüyor, plaka net görünüyor, trafikte seyir halinde, kasksız arkadaş net bir şekilde görünüyor.

Ağustos sonuna kadar en çok ‘kask kafalı’ fotoğraf gönderen kişi Kızıltoprak Mototaş’dan, 2005 model, kendi seçeceği cillop bir Arai’yi bizzat benim elimden alacak. Kaç ‘kask kafalı’ yakalarsanız şansınız o kadar artacak. Hadi bakalım, görelim en başarılı ‘kask kafalı avcısı’ kim olacak? Unutmayın bu yarışmanın tek amacı sosyal bir baskı oluşturabilmek. Güzel ülkemdeki ‘kask kafalı’ motorcu sayısını düşürmek. Fotoğraflarınızı ruzgarinkizi@hurriyet.com.tr adresine bekliyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    Yazıyı bende sabah işe çıkmadan önce okudum.
    İnsan hayatının önemini kişinin kendine anlatabilmek adına böyle yollara başvurmak ne üzücü ama maalesef çok ama çok gerekli sanırım bu ava bende katılacağım :

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Olay bitmiştir, yarışamyı sen kazandın
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Heyula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harika ! Süpper !

Ciddiyim bu forumun görüp-görebilecegi, katilimda bulunabilecegi en baba baslik budur. Bundan sonra dijital makinam olmadan sokaga adim atmak yok, Arai kask benimdir

Özellikle kurye arkadaslar korkun benden
    Yokuşta geçme beni, düzde ezerim seni !

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Antalyalı arkadaşlar olarak bu yarışmaya katılsan sanırım Dünya sıralamasına gireriz . En çok motorsiklet sürücüsünün olduğu Antalyada bu sürücülerin %99 luk kısmı kask kullanmıyor ama bu arkadaşların hepsinide fotoğraflamak sanırım imkansız ne digital cameradaki memory yeter ne de film yetiştirebiliriz . Aslında "kask takın" demek kolay ama şahsen ben Antalyanın 45-50 C ve %85 nem oranına sahip havasında ve şehir içinin bunaltıcı havasında kaskımı takamıyorum. Ama şehirler arası yolculuk yapacaksam veya gideceğim yerin mesafesi 15 km. yi geçecekse sıcaklık isterse 60 C olsun kaskımı takar ve yoluma bakarım. Kaskım yoksada çıkmam ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Evrim Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fikir güzel, amaç güzel, bize sadece çıkıp oynamak kalıyor
    şimdi ama bunu duyan beleşçi magandalar motorcu arkadaşların resimlerini çekebilmek için arabayla yaklaşmaya ve sıkıştırmaya çalışmasınlar onları?? böle bi durum olursa kötü olur.. "dur dur resmini çekicem aaa bu da düştü"

Motosikleti
    MT-09 Tracer

ALTERNATİF KASK-
    Çanakkale'de motosiklet sürücülerine getirilen kask takma zorunluluğu vatandaşı zorda bırakmış! Bazı vatandaşlar ceza yememek için ilginç yöntemlere başvurmaya başlamış. Baret takan bu bey de onlardan biri...

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    siz yorum yapın bak adam 4 kişiyi birden yakalamış .4-5 tane boyle yakalarsa kaskı da alır.

Trafikte elimizde fotoğraf makinasıyla dolaştırıp kaza yaptıracak bu kız bize. Fikri güzel ama trafikte seyir halinde nasıl çekecez. bi elimde direksiyon bi elimde fotoğraf makinası. eğer "sen de yaya iken çek" derseniz, ben kasksız olarak sadece şahsı çekebilirim. trafikteki arabalar motosikleti kamufle edecektir. kaza yapmadan en fotoğraf çekene şimdiden helal olsun. ben kaza yapmaya niyetli değilim. fikir güzel ama uygulamasında problem var...

fromalanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150
    alanyada bı amcam wardı canına tak etmıs kasksız motor kullanmaktan ceza yemek ve en sonundada kaska para wermemk icin kurutulmuş su kabakları warya hani bizim bıldıgımız su kabağı iste onun icini oyup kafasına gecırmıs tıpkı kask gıbı gozukuyordu ve sorundan bu sekılde kurtulmus ne yzaıkki fotorafı yok ama alanyada herkes bilir gidersem denk gelirse resmini cekcem hemen
    saygılar...
    ''Çekemedim Akça Kızın Göçünü , Yol Ver Bana Çubuk Beli Geçeyim''
    AB RH (+)

Motosikleti
    MT-09 Tracer

TEHLİKE Mİ? ALLAH KORUR...
    Güzel bir hafta sonunda herkesin piknik hevesi vardır. Atlanır otomobile, doğru yeşile... Peki ya otomobil yoksa? Artık ne varsa. Küçük motorsiklete on kişiyi sığdırmak da yurdum insanına ait bir beceri...

bi de abicim türk milleti cin. internetten bulduğu fotoları da yollar. e o zaman nereye varır bu işin sonu. herkeste aynı foto. ama foto sayısı yüksek olan kazanacak. ben ne anladım bu işten. bu işin sonu kötü gözüküyor...

Skullhunter kaptin kaski yahu. Aman yavas, bize de azicik sans tani

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    bi de abicim türk milleti cin. internetten bulduğu fotoları da yollar. e o zaman nereye varır bu işin sonu. herkeste aynı foto. ama foto sayısı yüksek olan kazanacak. ben ne anladım bu işten. bu işin sonu kötü gözüküyor...
    Unutmayın bu yarışmanın tek amacı sosyal bir baskı oluşturabilmek. Güzel ülkemdeki ‘kask kafalı’ motorcu sayısını düşürmek

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    abı adam baksana 4 ordan 20 de burdan bıttı zaten yarısma kask gıttı.

ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    Hocam akşama gidiyim şehirmerkezinde durup hafıza dolana kadar çekeyim ( dayak yemezsem ). Yok kasksızlara selam vermiycem diyorum selam vericek kimse kalmıyo.

Bu gün dükkâna çikacagim, islemleri yaptirmak üzere gelen motorculardan falan kasksiz olan mutlaka olacaktir. Gerçi müsteriyi fotolayip koyarsak biraz ayip olabilir ama ... Olmadi yolda pusu kuracagim artik.

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı
    Aslında "kask takın" demek kolay ama şahsen ben Antalyanın 45-50 C ve %85 nem oranına sahip havasında ve şehir içinin bunaltıcı havasında kaskımı takamıyorum. Ama şehirler arası yolculuk yapacaksam veya gideceğim yerin mesafesi 15 km. yi geçecekse sıcaklık isterse 60 C olsun kaskımı takar ve yoluma bakarım. Kaskım yoksada çıkmam ...

Semih abi ya o kaskını takmadığın kısa yollarda biri seni çekerse ve yılın KASK KAFALI sı sen seçilirsen Hatta ben antalyada olsam pusuya yatar seni kasksız bi şekilde yakalamaya çalışır ve yılın kask kafası yapmaya çalışırdım İşin şakası bi tarafa abi ucuz kasklardan al bi tane del hava alıcak şekilde küçük delikler yazın onu kullan bence hem değişik bi dizayn olur

Şaka bi tarafa güzel bi yarışma bu,İZMİR de de o kask kafalılardan baya bi var çoğuda arkadaşım hatta Eeee herkez motosiklet.net 'e girip bilinçli kullanıcı olamıyor ki kardeşim...Bende varım bu yarışta hadi bakalım eller flaşa

matraks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni HUSSAR
    Bende varım Kurbanlarım Lahmacuncu arkadaslar Hiç biriside takmıyor zaten.Nese bende makınayı elimde tasıcam birisini gorduğüm anda şakkk zaten dün kaskım düştü ve plastık tarafı kırıldı (hehe nası psikolajik baskı yapıom ama doğru )
    [b]Bastığın yerleri \'toprak!\' diyerek geçme, tanı:
    Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
    Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
    Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı. [/b]

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler