Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Numaralı gözlük kullanan arkadaşlar!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Numaralı gözlük kullanan arkadaşlar,kapalı kaskınızla gözlük kullanmakta benim gibi zorlanıyormusunuz?
    Çözüm illa ki çenesi açılan kask mı olmalı?
    Yoksa çizdirmek bir çözüm mü?
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    lens iyi bir çözüm.. hem de gözlükten kullanması çok daha rahat... (bence tabi)

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zorlanıyoruz ama üstadım cene acılır kaskında guvensizligine yenilemem bu zorluk icin. Her daim full face.
    Ameliyat benim icin cozum degil simdilik. Denedim ama olmadı.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    filip-up derim zaten ben bunu hep derim
    25 kere flip-up
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    ben vizörden güneş gözlüğü geçiren gördüm numaralıda geçer

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    konu sanırım direk benimle ilgili
    1- numaralı gözlük kullanıyorum
    2- çeneden açılır kask kullanıyorum
    3- sağlık teknikeriyim
    4-5 sene lens kullandım

cevap ya da çöüzm tecrübelerim
    1- lens rüzgarda kuruyor ve gözlerimi kırptıkça lens ya batıyordu ya da kayma yapıyordu. bu da özellikle akşamları çift görme, hele bir de aynadan baktığımda ise 4 görme yapıyordu. haa, bir de kaybedip duryodum.
    2-çeneden açılır kask bence en pratik çözüm. güneş gözlüğü işini de içten vizörlü kalite bir kaskla çözdüm.
    3- çizdirmek çözüm mü demişsiniz, eğer + derecelerde iseniz çizdirmek çözüm değil çünkü performansı pek sağlamıyormuş.(istanbul ve diğer büyük hastanelerde 3-4 yıl önce tek tek telefonlarını arayıp direk bilgi aldım. zaten doktorum da aynını söylemişti) - derecelerde ise performans sağlanıyor ancak yeniden tekrarlama olasılığı + dereceye göre çok daha düşük. yani + derece 1 sene içinde tekrarlıyorsa, - derece 5 yıla yakın süreçte tekrarlayabiliyor. ya da daha uzun veya kısa sürelerde yahut hiç tekrarlamayabiliyor.

bunlara ek olarak, yaş, astigmat, göz tembelliği, göz tansiyonu gibi etkenler de çok fazla etkili olabiliyor. yinde de kendini kanıtlamış ve para tuzağı olmayan bir göz hastanesine başvurmak. bu arada, hastaneler arasındaki fiyat farkları şuradan geliyor: bir lazer kalemi ( halk tabiri) bir hastaya kulanılmalıdır. yani göz çizilirken aynı kalem 2. kes kullanıldı mı hassasiyeti azalıyor. şöyle açıklayayım. metal levha uzerinde 1mm lik bir delik düşünün. buradan verilen lazer bunu 1mm olarak çıkıyor ama aynı zamanda orayı da genişletiyor. aynı 1mm. lik deliğe daha kalın bir vida geçirilmeye çalışıldığı gibi delik genişliyor ve 2mm oluyor ve böyle sürüp gidiyor. yani bir kalem bir hastada kullanılmalı. fiyat aralığı ise 500$ dan 5000+ a kadar oynaması da malzeme kalitesi ve hastane isminden kaynaklanıyor. yani kaliteli bir malzeme kullanan küçük bir hastane 2000$ isterken aynı malzemeyle türkiye çapında duyulmuş bir hastane 3500$ isteyebiliyor.

sormak istediğiniz bir soru varsa da yardımcı olabilirim...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    filip-up derim zaten ben bunu hep derim
    25 kere flip-up
    Cahilligime bagıslayın da bu nedir ?
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Lens lens lens

bende yeni motor aldım gecen hafta ve bır hafta gozlukle kullandıktan sonra bugun lens aldım. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Kullanım acısından rahat. Çizdirmek ayrı konu tabi. O konu benim gundemimde degil.

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    lens ve lazer ile çizdirme iyi bir şey olsaydı göz doktorları da kendilerinde kullanırlardı
    çeneden açılır olan modellerin sağlam kilit mekanizmalı olanları da tam kapalı kadar güvenli olduğunu düşünüyorum yeni kask alacağım zaman çeneden açılır almayı düşüyorum
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    ben zorlanmiyorum, cok fazla fark etmiyor... ama cenesi acilir kaskim var (schuberth concept). almadan önce shoei ile de gözlük takmayi denemistim, beni o da cok rahatsiz etmedi.

Zorlanıyoruz ama üstadım cene acılır kaskında guvensizligine yenilemem bu zorluk icin.
    cenesi acilir kask ayni sartlar altinda (yani cenesi kapali iken!) kapali kask kadar güvenli. ögrenemediniz gitti ...

Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben zorlanmiyorum, cok fazla fark etmiyor... ama cenesi acilir kaskim var (schuberth concept). almadan önce shoei ile de gözlük takmayi denemistim, beni o da cok rahatsiz etmedi.

cenesi acilir kask ayni sartlar altinda (yani cenesi kapali iken!) kapali kask kadar güvenli. ögrenemediniz gitti ...

Bir nesneye verilen güven kişiye göre degisir. Seninle bunu tartısmak istemiyorum. Sana güven verebilir ama bana vermiyor, vermek zorunda da degil. Bu konuda seninle aynı fikre sahip degilim abicim üzgünüm.
    Öğretmek mevzuna gelince sen öğretmek istediklerine yine öğret

Bir topic tede polemik çıkmasa dişimi kıracagım...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir nesneye verilen güven kişiye göre degisir. Seninle bunu tartısmak istemiyorum. Sana güven verebilir ama bana vermiyor, vermek zorunda da degil. Bu konuda seninle aynı fikre sahip degilim abicim üzgünüm.
    Öğretmek mevzuna gelince sen öğretmek istediklerine yine öğret

Bir topic tede polemik çıkmasa dişimi kıracagım...

tanıdığım dişçi yok valla, bana güvenme
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150

öğretmiş oldun...kafanı biyerlere vurmadan yazabilirsin bunları...

gelelim meseleye...

2000 ylına kadar 5 numara miyopdum...lazer operasyonundan sonra hayata yeniden başladım diyebilirim...fakat gözüm güneş ışığına karşı aşırı hassaslaştı...genelde öyledir ama beyaz ışık çok rahatsız ediyor beni...

astigmat olduğunda garanti veremediğini(%100 görme garantisi) söylemişti...şimdi çok rahatım...lazer tedavisini öneririm ...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Afganistan da scooter takılıyor...
    aynı kararsızlığa bende düştüm ama olayı çözdüm. Fullface kaskın vizöründen yarım çerçeve kulak arkası düz olan gözlüğümü rahatça takıp gazlıyorum. Dr um lensi hiç bir zaman tavsiye etmiyorum... Suni bir kornea ne kadar sağlıklı siz düşünün...
    Hız tutku olmamalı...

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tanıdığım dişçi yok valla, bana güvenme
    Dişçiye ne hacet abicim
    Gecenlerde bir gece azı dişim öyle bir ağrıdıki canım cıkacak sandım. Gece vakti dişçi bulana kadar kesin ölürüm dedim. Aldım elime penseyi senmisin ağrıyan. iki sağ bi sol baktım elimde. Kökleri biraz kuvvetliymiş ama Neticede geldi elime

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tam kapalı kask kullanıyorum.. alışınca problem olmuyor (gözlüklüyüm..)

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Çoğu motosiklet dergisindeki testler bunun aksini söylüyor?

Tam kapalı kasklarda gözlük takmak işkence, tam yerine oturtmak da zor. Orta dönemde lense geçmeyi düşünüyorum. Tabii önce motor lazım

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Belki iğrenç gelebilir ama ben gözlük saplarını yalayıp ıslattıktan sonra açık vizörün arasından takmayı keşfettim bu gün.
    Zaten hava sıcak terleyince çıkarmak daha kolay oluyor.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

maksimumhiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot 103
    çizdirmemeni öneririm, çünkü % 1 kör olma riskin var, tıpta %1 büyük bir oran yani her 100 kişiden biri kör oluyor demektir bu, belki vizör yerine ya da altına numaralı cam takabilirsin, büyük deniz gözlüklerine numaralı cam takıyolar ama kaska takarlar mı bilmem bi sormak lazım

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğu motosiklet dergisindeki testler bunun aksini söylüyor?
    söylesinler. testler FAIL veya PASS seklinde yapildigindan onlarin ne dedikleri cok önemli degil.

http://www.motorcyclecruiser.com/acc...et_comparison/

http://www.nhtsa.dot.gov/cars/testing/comply/ ---> "FMVSS 218 Motorcycle Helmets"

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)