Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Numaralı gözlük kullanan arkadaşlar!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    güneş gözlüğü veya normal gözlüğü kapalı kaskta kullanıyorum.
    hiç rahatsız olmuyorum...
    ve bence de hiç bir koşul altında diğer kaskların tam kapalı kask kadar güvenli olacağına inanmıyorum...
    kask alımı sırasında bayaa araştırmıştım ve bu düşüncemi görüştüğüm bir çok arkadaşımda doğruladı ve inanın söyledikleri hiç iç açıcı değildi(kazaya şahit olanların)...
    ve flip-up kasklardaki "çok güvenli" denilen çene kapama çengellerini ve butonlarınıda bayaa bir incelemiştim.sonra zaten fazla düşünmeden kapalı kaskta karar kıldım...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söylesinler. testler FAIL veya PASS seklinde yapildigindan onlarin ne dedikleri cok önemli degil.

http://www.motorcyclecruiser.com/acc...et_comparison/

http://www.nhtsa.dot.gov/cars/testing/comply/ ---> "FMVSS 218 Motorcycle Helmets"
    O konuda haklısın, ama sonuçta hareketli parçaya ve ekleme sahip bir kaskın tek parça bir kasktan daha güvenli olacğını sanmıyorum.

Tabii Shoei'nin flip-up'ını kullanmak üç Safebet birden takmaktan iyidir, orası ayrı.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Safebet aslında bir kask için çok güzel bi isim ama ironi böyle oluyor demek ki (Hoş "safebet taktı öldü" gibisinden bişey de okumadım hiçbir yerde )

Gözlük konusunda ben çok problem yaşamadım.Vizörü açıp takıp çıkarıyorum bir sorun yok(kask full face).Kışın vizör buğulanmıyordu ama gözlük camlarım buğulanıyordu.(Hatta kendi kendime "ulen ne dandik vizörmüş anında buğulandı" dediğimi hatırlıyorum ) Bu arada Chris Vermeulen bugünki donnington park MotoGP'sinde (yağmurluydu yarış) shoei kaskının vizörünün buğulanması yüzünden zor anlar yaşadığından bahsetti.Shoei'nin bile bu konunun üstüne biraz daha eğilmesi gerekiyor demek ki.

Lasik için 2 ayrı yere gittim muayeneye, ama bir türlü ikna edemedim kendimi.Neden bilmiyorum ama sanki 10-15 yıl sonra lasik olanların gözleri patlayacakmış gibi bir his var içimde.Bir ara lens de taktım ama tilt ediyor o olay beni, 6 ay kullanıp bırakmıştım.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    yaklaşık 6 seneden beri motor, 10 seneden beride gözlük kullanıyorum. Full face kasklarda gözlüğü aradan geçirdiğiniz zaman gözlükte eğilmeler zamanla başlıyor. Bu da göz sağlığı için zararlıdır. Şimdi çeneden açılır bir kask kullanıyorum. Çenesini açıp gözlük gözümde iken hiç bir eğrilme olmayacak şekilde kaskımı takabiliyorum.Full face kadar güvenilir olmasada, göz sağlığınız için çeneden açılır kullanmanızı tavsiye ederim.Lazer tedaviside henüz yan etkisi olup olmadığı konusunda bir söylemek erken olduğu, % 100 kesin sonuç alma ihtimalinin düşük olması ve tekrar göz derecesinin artabilmesi yüzünden (vede pahalı) ikinci planda kalıyor. Bu konuda en iyi cevabı konusunda uzman bir göz doktorunun vereceği kanısındayım. Kalın sağlıcakla, tekeriniz yola düz bassın.
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    nolan n 61 kaskım var takarken kafama ön tarafını iyice aşağıya indiriyorum da takıyorum çıkarırken de vizör den gözlüğü çıkarıyorum gayet rahat

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki iğrenç gelebilir ama ben gözlük saplarını yalayıp ıslattıktan sonra açık vizörün arasından takmayı keşfettim bu gün.
    Zaten hava sıcak terleyince çıkarmak daha kolay oluyor.
    abey iğrencsinnn...yani uygulaman pek iğrenc...insan kendi tükürüğünden tabiki tiksinmeyebilir normaldir...ama ben bunu düşündükce Bursaya geldiğimde ne bilim işte bi tuhaf olabilirim....

Bu gözlük sapı fetişisti...aman aklımdan çıkmasın diye paranoya yapabilirim...
    kaytmazbatur bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dişçiye ne hacet abicim
    Gecenlerde bir gece azı dişim öyle bir ağrıdıki canım cıkacak sandım. Gece vakti dişçi bulana kadar kesin ölürüm dedim. Aldım elime penseyi senmisin ağrıyan. iki sağ bi sol baktım elimde. Kökleri biraz kuvvetliymiş ama Neticede geldi elime
    CERRAHİ naaaptın hocam... Hiç kimseyi bulamazsan KAİSER'e mesaj at.Kendisi Diş Hekimidir.

İHTİYAR abicim son bulduğun yöntem gayet mantıklı.Gözlük yalamak acayip gibi görünsede
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Tanju - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben kontakt lens kullanıyorum gayet iyi hiç kuruma olmuyor veya 2 şerli 4 erli görme bozukluğu tek dikkat etmek gereken tozlu ortamlarda vizörü kapatmak çünkü toz girdiğinde batıyo... Lensi tavsiye edebilirim

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CERRAHİ naaaptın hocam... Hiç kimseyi bulamazsan KAİSER'e mesaj at.Kendisi Diş Hekimidir.

İHTİYAR abicim son bulduğun yöntem gayet mantıklı.Gözlük yalamak acayip gibi görünsede
    valla o anda kaiseri falan dusunemiyorsun en kısa surede nasıl cozum saglarımın dısında
    Allah kimsenin basına vermesin abim zor ya. Dogum sancısı o kadar degildir sanırım

Alıntı Tanju adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kontakt lens kullanıyorum gayet iyi hiç kuruma olmuyor veya 2 şerli 4 erli görme bozukluğu tek dikkat etmek gereken tozlu ortamlarda vizörü kapatmak çünkü toz girdiğinde batıyo... Lensi tavsiye edebilirim
    Ben deneme icin aldım lens ama olmadı kullanamadım. 1 gun bile dayanamadım. Alısmadıgımdan heralde. yaklasık 20 yıldır gozluk kullanıyorum ve vazgecemem heralde artık.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

gittardando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha APX-5NA , Yamaha YFL-211S
    Abi inanmayacaksın ama şimdi gözlükçüden geliyorum, bu çizdirme olayını konuştuk biraz, adam "%99 iyileşme ihtimali veriyorlar ama sana %1'lik kısma giren adam olmayacağını garanti etmiyorlar. Göz için %1 büyük bir risktir. Doktorlar çizsinler kendi gözlerini, sonra ben yaparım " dedi.

Bunu söyleyen adam 7 numara gözlük kullanıyor.

Gözlük iyidir abi. Zahmeti biraz fazladır ama iyidir...
    ...Sergerdan...

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Konunun gözlük,lens ve lasik bölümüne değinerek ;Türkiye'de ilk lens takanlardan(1976)biri olarak sürekli, duyanlara yandan ,önden ayrıntılı inceleme sağlayacağım diye ,gözünün içinde kıl var diyenlere açıklama yapacağım diye incelenen biri olarak2002 yılında 5.5 ve 7 olan miyopatimden lasik ile kurtuldum, kurtuldum diyorum çünkü biri 0 oldu ,diğeri 0.25 o günden beri sanırım 0.25 biraz artmış olabilir ama bana sağladığı yeni yaşam yada yeniden doğmuşluk hiçbir şeyle kıyaslanamaz .Ancak daha düşük değerler için tabiiki değerlendirme farklı .

Koşullar ne olursa olsun hangi kask olursa olsun, güneş gözlüğü takmam yıllarca gözlüğü zorunlu takmış biri olarak keyife dönüştüğünden hiç mi hiç umursamıyorumsağlıcakla...

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    1981'den beri lens takarım. Kaskım flip-up'dır ama ben vizörden takarım güneş gözlüğümü.

Lensten hemen hemen hiç rahatsız olmadım.
    Denizde yüzerken su altında bile gözümü açarım (hafif kısacaksın, yoksa düşer).
    Gerekirse gece uyuyabilirim.
    Takmadan önce ellerimi yıkamam (zaten heryerde mikrop var, gözün o anda tahriş olmamışsa hiç bir şey olmaz).

Bunun dışında gözümü çizdirmeyi düşünmüyorum çünkü üst tabaka inceliyor ve kick-box ile uğraştığımdan dolayı bir darbede dekolman (yırtılma) şansı artar. Zaten %1 kör olma şansı da çok yüksek bir oran, göze almaya değmez.

Lens ile hemen hemen herşeyi yapıyorum. Gözlüklü herkese tavsiye ediyorum.

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    bende körlerdenim 15 yıldır gözlük kullanıyorum sol 5 sağ 5.5 miyop ee tabi birde astigmat var full face kullanıyorken bir elimle gözlüğü tutmak bi yandan da kask takmak ,birde yanında zamanla gözlük saplarının dışa doğru genişlemesi veya eğrilmesi hatta bazen kışın camın buğu yapması zorladı beni baya su an n 102 kullanıyorum körler için çeneden açılır kask gerçekten mantıklı ama ağır bence ama rahat
    Ride your way

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    işin aslı bence paranoyak kişiler lens takamaz...yani herşeyi kafaya takan dert eden insanlar tüm konsantrasyonunu o minicik şeye odaklar ve takamaz...bende taktım bir ara ama sanki dünyanın sonu gelecek lesn gözümün içine kaçacak gibi geldi...zor bişey ya...

ha gamsızsan takıyosun...yani bu bir ölçü değil tabi ama ne bilim işte lens kullanan arkadaşlarada hep gıpta ile bakardım...ne cesaret vay be helal olsun diye...

peki motor sürerken gözlüğünüzün rüzgarla uçtuğu falan oldumu veya buna benzer bişey.. mobilet sürerken 92 li yıllarda gözlüğüme bir gün gazete parçası geldi...gazeteyi fırlatayım derken meğer gözlükte gelmiş elime onuda yere attım tabi...ilk arabanın altında tuzla buz oldu...ne ağlamıştım ya...annemde bayağı kızmıştı hiç unutmam...o zamanlar gözlük almak mesele...çerçevem çok seksiydi ama...sadece sapı vardı...yani cam halinde...90 lı yıllarda Türkiyede yok...İsviçreden halam getirmişti...onuda araba ezince bende çok ağladım işin aslı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    bende gözlüklüyüm çizdirmeye pek sıcak bakmıs değilim şimdiye kadar ve lensede tam kapalı kask kullanıyorum ve gözlüğümü takarken vizorden takıyorum bence hiçbir öahsuru ve kötü yanıı yok gayet memnunum..
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    15 yıldır gözlerim bozuk , son 8 yılı yumuşak lens kullanarak geçti. Ben cok memnunum . Eşim geçen sen lazer ameliyatı oldu oda su anda cok memnun. Eğer vizor açık gitmiyorsanız lens herhangi bir problem olusturmuyor. Yok açık giderseniz gözleriniz kuruyor rahatsız ediyor. O durumdada yolda 2 dakika durup gözyaşı damlalarından kullanabilirsiniz . Yine yolunuza rahat rahat devam edersiniz. Kaskınızıda eğer çift vizorlu alırsanız güneş gözlük derdindende kurtulursunuz.
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    Valla gözlük takıcam diye ugraşmaktan agladıgımı bilirim. flip up aldım ohbe dedim. Lens düşündüm vizörü hep kapalı tutman gerek dediler. Çizdirmek mantıklı geliyo ama yemiyo.
    Bende artık zevk için iş güvenlik gözlüklügü dedikleri o iri güzel şekilli güneş gözlüklerinden takmak istiyorum.
    Yaşa ve Yaşat

İ s m a i L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yenisini alana kadar yok.
    Bütün olumsuzluklar bende galiba.

1. Gözlük kullanıyorum. (3-2.75 miyop)
    2. Açık kask kullanıyorum.
    3. Kaskımın markası SAFEBET.

Motosikletli hayat konusunda yeniyim, kask önerilerinizi beklerim arkadaşlar.

taylo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 Honda
    arkadaşlar ileri zamanlar için lazerin bir araştırması yok ondan dolayı kimse önermiyor(ileri zaman için)lensi de göz doktorları dışarıda çalışanlara önermiyorlar.geriye kalan iyi bir gözlük kullanmak.bir tıp fakültesine lazerle ilgili bilgi almak için gittim hocanın sekreteri hoca lazer yapıyor ama kendi gözlüklü dedi yorum sizin.saygılar.

bence en iyi çözüm benimki hiç kask takmayın direk numaralı güneş gözlüğü takın.. :D ne sorun ne bişey..... ha bu arada polisede yakalanmayın :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)