Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

iki tekerlek için en kötü şehir sizce neresi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    bence ankara.problem anlatılmayacak kadar çok.araç fazla demeyin 2002 de bir ay hergün istanbulda araba kullanmıştım.bu kadar dengesizlik yoktu.(15 yıllık otomobil kullanıcısıyım.hiç kazam yok.).
    yani ankara araç sayısı/problemli insan orantısında istanbulun bence önünde.
    aynı trafik ankarada olsa(hiç düşünmek istemiyorum allah korusun!!!!!!.........)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    istanbulda motor kullanan türkiyeyi bırak dünyanın hertarafında kullanır

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Yaz bir puanda İstanbul un degesiz şöferlerinin şerefine benden.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    ankara daki minübüs şöförleri , taksiler ve acemi bayanlar çok tehlikeli bence...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ankara daki minübüs şöförleri , taksiler ve acemi bayanlar çok tehlikeli bence...
    onlardan istanbulda istemediğin kadar var

Motosikleti
    cbf 150:::::08
    esk nin de yolları kötü.. napalım..bıktım jant teli değiştirmekten. yaz esk ye de bi -puan benden..
    [COLOR="Red"][I]meğer gurbet dediğin mapuslukmuş güneşli avlularda yaşanırmış,öylesine,dönüşümde ne bulurum bilemem bildiğim döneceğim,,verilmiş sözüm edilmiş yeminim,,elbet birgün döneceğimm,,[I][/I][/I][/COLOR]

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Gaziantep tabiki , cunku sehir icinde motor yasak
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Arkadaslar istanbuldayım 2-3 yıl ıstanbulda otomobıl kullandıktan sonra askerlık ıcın ankaraya gıttım ve 14 ay soforluk yaptım hergun (300km) ıstanbul trafık bana gore kalabalık fakat cogu tecrubelı soforlerden olusan bı topluluk fakat ANKARAnın trafıgı akıl almıcak kadar sacma sapan serıt degıstırenler soldan sagdakı kavsaga gırenler ve en onemlısı yagmur kar yagdımı ANKARAda kazaları yakından ızleme sansınız oluyo
    Araclardan uzak durdugunuz surece ANKARAda motor kullanmak cok sakıncalı degıl Ama İSTANBULDA oyle bı sansınız olmadıgı ve cogu zaman yanyana gıtmenız gerektıgı ıcın ben İSTANBULDA motor kullanmak daha zordur dıyorum

Alıntı necdet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulda motor kullanan türkiyeyi bırak dünyanın hertarafında kullanır
    tebrik ederim yerinde bir laf ...

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    iklim olarak en çok doğu illerimizde zor motor sürülür...
    trafik olarak da öteki şehirleri bilmem ama mersindeki donmuscuların chaıl oldugunu dusunursek mersin neden olmasın.....

Motosikleti
    100 KH
    Bursa O YÖnden İyİ GerÇİ Şu Aralar İnŞaatlar YÜzÜnden Bİraz SikiŞik Ama Ben Motor Kullanirken HİÇ Ters BİŞeyle KarŞilaŞmadik,umarim Hep BÖyle Devam Eder...

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    Doğu Karadeniz kıyı şehirleri tabi ki.. her yer yokuş çünkü... motosiklet değil bisiklet park etmek bile büyük dert...

Dolmuş şöförü her yerde aynı.. istanbul'da da, van'da da... o yüzden dolmuşun olduğu heryerde ayrı bir dert zaten motosiklet kullanmak...

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Ben olaya farklı bir açıdan bakmak isityorum.Uşak"tayım ne adam gibi motor satan yer var ne de servis.Motorumu değiştirip kaliteli ve ikinci el bir enduro almayı düşünüyorum ama servis olmaması kafamı kurcalıyor açıkçası.
    Trafik açısından bakarsak süper derim...Sonuçta küçük şehir trafik tenha ve rahat
    Satılık Asya125t-Spidi mont

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı delicoban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iklim olarak en çok doğu illerimizde zor motor sürülür...
    trafik olarak da öteki şehirleri bilmem ama mersindeki donmuscuların chaıl oldugunu dusunursek mersin neden olmasın.....
    Belki 1.nci olamaz, ama ilk 5 e girer.
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

rup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mor VespaET4
    ben motor sürmeye 5 yıl önce bursada başladım 2 aydır da motorumu istanbula getirdim ve istanbulda hergün aşşağı yukarı 70-80 km yol yapıyorum. 2 ayda elde ettiğim deneğimi 5 yıldır bursada elde edememiştim. ne yalan söyliyim e-5 ve temde motor kullanmak gibisi yok... Zor ve çok Eğlenceli

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    tabiiki Gazintep çünkü şehır içinde motosiklet girişi yasak

ehliyet : var
    sigorta : var
    ruhsat : var
    muayne : var
    kask : var
    vergi :ödüyorsun

ama motosıklete binemiyorsun gönlunce varmi bun dan zoru....
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

Motosikleti
    YZF-M1(el emegi maketi)
    aydemirBulunduğu Yer: MOTOSİKLETİN YASAK OLDUGU YER
    nedeni anlaşıldı
    Söz Konusu [B][COLOR="Red"]GALATASARAY[/COLOR][/B]'sa Gerisi Teferruattır...

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Bence arabaların en çok olduğu şehir yani ARAÇTANBUL az araba bol keyif,
    az risk az kaza çok eğlence

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    Alıntı headquarters adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar istanbuldayım 2-3 yıl ıstanbulda otomobıl kullandıktan sonra askerlık ıcın ankaraya gıttım ve 14 ay soforluk yaptım hergun (300km) ıstanbul trafık bana gore kalabalık fakat cogu tecrubelı soforlerden olusan bı topluluk fakat ANKARAnın trafıgı akıl almıcak kadar sacma sapan serıt degıstırenler soldan sagdakı kavsaga gırenler ve en onemlısı yagmur kar yagdımı ANKARAda kazaları yakından ızleme sansınız oluyo
    Araclardan uzak durdugunuz surece ANKARAda motor kullanmak cok sakıncalı degıl Ama İSTANBULDA oyle bı sansınız olmadıgı ve cogu zaman yanyana gıtmenız gerektıgı ıcın ben İSTANBULDA motor kullanmak daha zordur dıyorum
    ben istanbulda sadece otomobil kullandım.fikir yürütüyorum(yanlışsam affola):
    istanbulda tecrübe konuşur.ankarada tehlike.oranbtısal anlamda istanbulda 100 araç varsa 20 si kaza yapıyorsa ankaradaki 40 araçtan 30 u kaza yapıyorud(kaza oranı %75 değil;az araba daha çok kazaya sebebiyet veriyor hesabı.)
    ankarada araçlardan uzak gidebilirsiniz hiç sorun değil:
    ama çanakkaleyi geçilmez yapan nusret mayın gemisini düşünün.dünya gemileri bura nasılsa boş diye sürdü.hiç beklenmedik anda mayına çarptı.ankarada işte böyle:her tali yol kesimi;her kavşak;her durak;her yaya kısaca her sote pusu kurmuş olabilir.istanbulda zaten dikkat etmezsen süremezsin.ama ankarada paranoyak olursun.acaba düşman nerede yatıyor diye.zaten bir tek sorun sendedir.çünki senin aklın başındadır ve tehlikenin farkındasındır.diyeri ise ne yaptığını bile bilmez.
    ankarada hiç bir kural yok sayıyorum:
    1.sağdan geçmek.
    2.en soldan en sağa;en sağdan en sola dönmek.
    3.durar durumdaki her nesneden korkacaksın(otomobil-minibüs-yaya-taksi-otobüs dahil at-eşşek ve öküzler).çünki hareket etmeye karar verdiği anda hiçbir kontrol;bekleme gözetmeksizin önünüze atlarlar .
    4.hiç sabır yoktur.kırmızı da beklerken gidecek yer yoktur korna çalarlar.
    5.tali yolun geçiş üstünlüğü vardır .yola dalar.(inanmayan gelsin baksın.ankarada tüm trafik kuralları ters işliyor.).
    6.ışığın rengi hiç önemli değildir.her renk yeşildir.sakın siz siz olun sarıda durmayın hatta kırmızı yeni yanıyorsa ve karşıdan gelen yoksa gene durmayın.kimse durmadığı için sizin durmanız hemen ensenizdeki psikopatın altında kalmanıza neden olucaktır.
    7.renk kırmızıysa ve önde duran varsa hiç yavaşlamayın.taki öndekine çarpma mesafesinde durun.lambaya yavaş gidenin ensesinde gene bir psikopat vardır.kornayı çalar.
    8.ankarada sinyal kullanmak yasaktır.sinyal kullananı dövüyorlar.kimin ne yöne gideceğini kestiremezsiniz.en iyisi yol vermektir.bekle geç politikası.
    9.her semtin trafik tehlikesi ayrıdır.altındağ-keçiören gibi bölgelerde ekonomik durum düşüktür.sabırsızlık kural tanımamazlık vardır.daha yeni bölgeler olan eryaman ümitköy nispeten iyidir(lamba az,insanlar az ekonomik üst seviyede.)daha da üst ekonomik bölgelerde lüks otomobil sürat tehlikesi vardır.
    ama içlerinde bir yer var ki herkesin tehlikeli rüyasıdır:siteler mobilyacılık bölgesi:
    en usta şöför oraya girmeye korkar.trafik çok hızlı olmadığından kazalar maddi atlatılır.mal eşya giriş çıkışı çok olduğundan eğitim seviyesi dibe vurmuş yük taşıma sektörünün kuralları işler.mobilyacılar zengin olduklarından kullanmayı bilmedikleri lüks otolarıyla hem yolu hem trafiği hemde park yerlerini acaip hale sokmuştur.siteler dediğin yer öyle ufak bir yerde değildir nerden baksan 3-5 km çapında bir yer var dairesel olarak.
    10.minibüslerin ne sağından ne solundan gideceksin.onlardaki gelişmiş fren sistemi hiç kimsede bulunamaz.sol şeritte 90 la giderken 10 metrede sağdaki yayayı kapıverir.
    11.taksiciler genelde kendi malı olmadığından sürte sürte geçer.minibüscü kadar hızlı olmasada onlarda ani dururlar.aslında kısaca yollar taksilere özel yapılmıştır.
    12.otobüsler aslında en tehlikesizidir.genelde duraklar bellidir.o yüzden durakta otobüs varsa arkadan gelenin yol hakkı yoktur,önünüze kırıverir.hele yan yana gitmeyi düşünmeyin bile önünüze kıra kıra sizi durdurur.durmazsanız çarparsınız.arkadan çarptıya girer.otobüsten kurtulmak için durakları ezberlersiniz.bakın ben çok yaşadım durağa 20 metre vardır.korna çalar zorla sollar sonra durağa girmek için önünüze kırar;zank diye durar ;geçmenizi beklemeyip durağa girmeme sebebi muhtemelen trafiğe çıkan otomobil ve diğer sayısına korku salıp otoyolları toplu taşımaya açmak içindir.genelde taksicileri ellemez.ellediklerinde kan gövdeyi götürürde ondan.
    13.benim iş yerim le evim arası 7 km.ben iki güzergahtan tenha olanını seçiyorum(aktepe -altındağ arası)hava alanı yolu(hasköy üsütnden.ben günün manyağı adını taktım.her gün kurtardığım(dikkatim sayesinde kaza atlattığım.) kişilere günün manyağı diyorum.tabii işe otomobille gidiyorum.bu 7 km lik yolda hiç boş geçtiğim gün olmadı.gece yarısı yol boşsa bile ara sokaktan mutlaka günün manyağı beni bulur.
    14.herkes zengindir.otobüse minibüse tenazur etmezler.yoldaki otomobillerde kişi sınırlaması vardır.2 kişiden çok hareket eden araç göremezsin.3 kişi varsa kenara çeker döverler.bu yüzden hiç abartmıyorum ister inanın ister inanmayın yoldaki her 10 otomobilden 8 inde tek kişi görürsün(aslında ankarada trafiği kurtaracak uzakdoğu ülkelerindeki uygulama gibi motor sayısının artma zorunluluğunu siz düşünün.)
    bunun bir istisnası vardır ki gene altındağ-keçiören bölgesinde çok görülen otomobili minibüs zannedip doluşan 10 kişilik guruplar.bunlar otomobile 4-5 kişi binmekten korkup yanlarına koruma alanlardır.
    15.yayalar ölümsüzdür.cesurdur korku bilmezler.cahildir ,uyarıyı hakaret sayarlar.üst geçit bilmezler,altından geçerler.samsun yolunu ortadan geçerler(saniyede 30 araç geçen bir yol.).kaldırım kullanmazlar.hiç bir aracı görmezler, karşıya geçerler.sağırdırlar kornayı duymazlar.kördürler farı hissetmezler.en kötüsü de ulusdur size yeşil yanarken 45-50 si önüne atlar.
    16.istanbul kadar olmasa da trafik levhaları bazen görünmeyecek yerde veya konumdadır.bazı yerde levha bulunmaz .
    17.keskin virajlarda yada kontrolsüz kavşaklarda yavaşlamak ve şeridi takip ederek dönmek yasaktır.bir anda sizin şeridinize girerler.hiç oh be yol boş demeyin bunların hiç biri dönmeyi bilmiyor.
    18.trafiğin eşit hakka sahip olduğu birleşim yerlerinde yol sağdakine ait değildir.ya hızlı olanın.yada kazayı göze alanın yol hakkı vardır.
    .
    .
    .
    .
    ---------
    saydıkça uzadı;ama bitmedi anket yapıcam benim yazdıklarımı sonuna kadar okuyabilen var mı(sustum.)

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    not: hiç bir istatistik istanbulun bayan sürücülerini geçemez
    İSTANBUL
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)