Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

uzun yolculuk korkusunu nasıl atlatırım

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheNeverEnd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun 125 gy Cross Fire :)
    2 Senedir motor kullanıyorum hemde istanbulda şöförlüğüme güveniyorum ama uzun yolda başıma gelebilecek sorunları düşününce korkuyorum ve gitmiyorum motorum çin malı vibrasyon sorunu yüzünden 50 km uzakta vida ve somun aramak zorunda kalmış olmakda psikolojimi bozdu :S arkadaşımın babası aynı motorla 1000 km den fazla yaptı ama ben çekiniyorum istanbul içinde heryere gittim ama istanbul dışına çıkmak istiyorum mesela grup gezileri oluyor gitmek istiyorum sorun yaşarım orda insanların rahatını bozarım diyorum yine çekiniyorum cesaret vericek bi gezi yaşasam geçermi acaba ne yapmalıyım sizce? ilk uzun yolculuklarınızda neler hissettiniz arkadaşlar çok merak ediyorum...
    [FONT="Fixedsys"][COLOR="DarkGreen"]Özgürlük, Andrenalin, Keyif, Macera, Paylaşmak The Never End...[/COLOR][/FONT]
    ::xicon_ev

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    yanina 3-5 arkadas bul ve "bugün bu motorla yolda kaliniyor mu kalinmiyor mu" gezisi yap. gecer.

Motosikleti
    ya işte beni bu forma kazandıran arkadaşım vardı oda askere gitti bide ailesi alanyaya taşında asker dönüşüde buraya olmayacak kaldıkmı tek başımıza hep askilik hep aksilik sen ilk uzun yolunda ne hissettin ?
    [FONT="Fixedsys"][COLOR="DarkGreen"]Özgürlük, Andrenalin, Keyif, Macera, Paylaşmak The Never End...[/COLOR][/FONT]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    vibrasyon yapan somunları daha ince çift somunla sıkıştıtırsan somunların ve vidaların düşmez.biri gevşese bile diğerini açamaz.

Önce motoruna güven!

Motorda oluşabilecek sorunları tespit et, tedbirini al, yedek parça temini yap ve biraz da el becerin olsun...

Sonra kendine güven...

Motor ve yol seni bekliyor. Tatlı virajlar, güzel rampalar. Yolda yaşayacağın maceralar. Durduğun köy ve kasabadaki meraklı bakışlar, hoş sohbetler, sıcak muhabbetler...

Yol arkadaşın olsun!

Her türlü ihtimal göz önünde bulundur. Senin gibi aynı kafadan olan. Yani aynı fikirleri paylaşacak veya fikirlerine destek verecek bir yol arkadaşı seç...

Sonra ilk uzun yolunu yap bu taraflara, gel çayımızı iç...

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    tek başına yola çık en güzeli bu bence korkularının üstüne git :D

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Ben motorumla 2 ayda 3500 km yaptım ve bunun hemen hemen 3000'i şehirdışı gezilerde yapıldı.Hep üye olduğum gruplarla çıktık,bu hem sana güven veriyor,hemde grup sürüşüyle sıkılmıyorsun,molalar,geziler daha keyifli geçiyor.Bir kere sorun çıktı şimdiye kadar,onuda gruptaki arkadaşların yardımıyla çabucak hallettik.Ama tek olsam daha sinir bozucu bir durum olurdu.Sana tavsiyem ilk grup gezisine gelmen.Ben motoru aldıktan 10 gün sonra İzniğe gitmiştim Büyük düşün ,büyük yaşa
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    17'sinde kısa mesafe gezimiz Ömerli var.Gel hep birlikte gidelim.Ben tek başına 3 aydır İstanbul'un gitmediğim köşesini bırakmadım.MOtorumda pek güven veren bir makina değildir.Ama motor işi macera işi.Dağda bayırda kalırsan çabalaması bile zevkli olur.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    bir iki haftasonra istanbuldan edirneye gidicem tek başıma gel senide götüreyim
    problem oldugu yerde çadırı kurarız

mehmetcalli35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125 & Mz 301 Fun & Presto 150t
    Dostum ben henüz birbuçuk aylık bir motor sürücüsüyüm.Bu birbuçuk ayda 1600 km yol yaptım.Henüz 1 haftalık motor deneyimim varken attım kendimi uzun yola.

Buda seyahatımı anlattığım link:
    http://www.motosiklet.net/forum/gezi...olculugum.html

İnan uzun yola birkere çıkıp o yolculuğun tadını aldınmı sürekli uzun yola çıkmak gelecek içinden.Ben şu an son hazırlıklar içerisine girdim.Sabah denizli'ye gideceğim motorumla.Bence yapacağın şey şöyle şehir dışına mümkünse artçınlar birlikte 100 km'lik bir yolculuk yap.Bak bakalım motorun uzun yol yapabilecekmi ve senin hoşuna gidecekmi uzun yol (eminimki tadına doyamayacaksın).Bu yolculuk sonunda içindeki korkuyu atacağına eminim.

kkarabidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nc700s
    sat motorunu 2.el ybr al kafan rahat olsun bak keyfine sonra

Motosikleti
    Peugeot Satelis 250cc
    Uzun yola gitmeden sorun yaşayıp yaşamayacağını anlayamazsın, Mondial kullanan arkadaşlarım bile istanbuldan bolu ya rahat rahat gidip gelebiliyorken senin gidemeyecek olman çok küçük bir ihtimal. Kendine güven, motoruna güven. Hatta şözle bir deneme yap, bir gün atla motora, beylikdüzüne git, oradan dön Gebzeye kadar, şehirden çıkmadan yapabileceğin en uzun yol bu. Bu yolur sorunsuz atlatırsan zaten 120-130 km yol yapmış olacaksın.
    Oynarken büyüyen kedi yanacak, Aydınlatırken küçülen mum yanacaktı.
    Küçülen yaka-yaka aydınlatacak, Büyüyen yana yana anlayacaktı...
    Peugeot Satelis 250cc - 34 UA 6124

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    karanlıktan korkuyorum..nasıl yenerim..karanlıkta kalarak..korkuların üstüne gitmeden olmazz..

uzun yol ile ilgili yanına alman gerekenlerle ilgili topicler vardı..yada gezi başlıklarına bakarsan eminim faydası dokunur.. olmadı sevili ümmet pertikan ile görüş derim hangi motorla nerelere gidiyor bi sor.biliyosanda kendine ve motoruna nasıl güveniyor onu öğren derim.
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

ali_yildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    v strom dl 650
    cebine koy 100 ytl nerde kalırsam atarım kamyona de çık yola kalmayacaksın görürsün...

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı TheNeverEnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya işte beni bu forma kazandıran arkadaşım vardı oda askere gitti bide ailesi alanyaya taşında asker dönüşüde buraya olmayacak kaldıkmı tek başımıza hep askilik hep aksilik sen ilk uzun yolunda ne hissettin ?
    hoca, senin korkun nereden kaynaklaniyor? motoruna mi güvenmiyorsun yoksa kendine mi?

ilk mesajinda sanki motorundan emin olamadigindan uzun yol yapmaktan cekiniyor gibiydin. benim ve diger herkesin de dedigi gibi, cik yola. alti üstü motorunla yolda kalirsin. cölde susuz kalmak degil, dünyanin sonu degil...

Motosikleti
    ömerli şile gezisiyle edirneye giden arkadaşın teklifi sıcak geldi bana haftasonu olan alternatifleri değerlendirip bende zincirlerimi kırmak isterim gezi yazılarını okudukca içim gidiyor yaa hayırlısı bakalım sağolun arkadaşlar...

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    uzun yola çıkmadan uzun yol korkusu atlatılmaz, köprüyü geçmeden köprü korkusu atlatılmaz...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Arkadaş "ben korkağım" demiyor. Öyle bir cevap veriyorsunuz ki şaşırmamak mümkün değil.
    Arkadaş motoruma güvenemiyorum, yolda kalmaktan korkuyorum diyor.
    İkisi arasında fark var.

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı xnode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş "ben korkağım" demiyor. Öyle bir cevap veriyorsunuz ki şaşırmamak mümkün değil.
    İkisi arasında fark var.
    aynen!

ben CBF500ümü teslim aldigimda daha motosikleti tanimdan ayni gün (!) 600km yol yaptim. bunun 400kmsi A sehrinden B sehrine gelmekti. gerisini keyif icin sehir icinde dolasark tamamladim. bozulursa bozulur dedim, bana birsey olmasin yeter. korkulacak, hatta 5 dakika üstünde düsünelecek bir konu bile degil aslinda.

al yanina elemanlari, cikti hafta sonu ömerli'ye git!

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı xnode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisi arasında fark var.
    Motora güvenini sağlayacak sanırım bu topic..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)