Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

150'lik kırmızı şimşeğim ile denizli yolculuğum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetcalli35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125 & Mz 301 Fun & Presto 150t
    Evet motorumu alalı henüz bir hafta oldu ve bu benim ilk motorum.Motorum henüz 120 km'ye geldi.Daha önce hiç motor kullanmışlığım yok (100 metre mobilet kullanmıştım sadece ).Denizliye gitmek var motorumla aklımda ama kafamı kurcalayan birkaç soru var.

Kafamı kurcalayan sorular :

1- A2 ehliyetim yok.Ya çevirmeye yakalanırsam???
    2- Henüz 120 km'lik bir motor deneyimim var.Yolculukta birde artçım olacak.Acaba ben böyle bir şeye hazırmıyım??? Acaba bunu başarabilirmiyim???
    3-Motorum bu yola dayanırmı??? Çin motorlarını kötüledikleri gibi sürekli şişme yaparmı???

Bunlar kafamdaki birkaç sorudan bazıları...

Sorularımın kendimce cevapları (belkide kendimi teselli etme çabaları):

1- 14 yaşımdan beri araba tepesindeyim ve daha 1 senedir ehliyetim var ama polisle başım hiç derde girmedi.Herhalde yine bişey olmaz.Yolada gün doğmadan çıktımmı problem olmaz...
    2- Nolcak canım gaz fren değilmi bu.Bisiklet sürmek gibi bişey...
    3- En olmadı sık sık mola veririm ve motoru zorlamam...

...diyerek yola çıkmaya karar verdim.

4 Mayıs sabah 5'te izmirden yola çıktım artçımla beraber.Fotoğraf çekmek aklımıza gelmedi hiç.Yine üç beş tane çektik aklımıza geldikten sonra.Gecenin serinliği ve motorun hızıyla oluşan rüzgar dondurucu bir durumdaydı.50 km sonra turgutlu'ya vardık.henüz güneş doğmamıştı.ve turgutluya gelene kadar buz tuttuk desem yeridir.dedim "eyvah bu yolculuk bitmek bilmeyecek.ölcez...".sıcak bir çay için neler vermezdik ama daha gün bile doğmamış mümkünmü çay bulmak.bir süre ısındıktan sonra yola devam.yaklaşık 100 km sonra alaşehire varmıştık.güneş yüzünü göstermişti ve ısınmaya başlamıştık.

Ve alaşehirde dinlenirken foto çekmek geldi aklımıza

Sonunda çay içcek biryer bulmuştuk.Ve çayın demlenmesi için beklemeye geçtik.İşte ben (kask saçlarımı mahfetmiş)

Buda artçım

Yaklaşık yarım saat çay bekledik,15 dakikada içmeyle geçti.45 dakika dinlenmenin ardıdan yola devam etmek için ayaklandık.Ama yaklaşık 10 km gittikten sonra bizi bir problem bekliyordu (motorun arkasındaki box koptu).Tekrar bir benzin istasyonuna girdik ve arama aldığım valizi arkaya bağladık,kutuyu arama aldım.bu esnada bu arkadaşta bize eşlik etti.birer hatıra fotoğrafı çekilelim dedik

Yolumuzun burdan sonrası uzun bir süre rampa tırmanmakla geçecekti.50 km kadar sürekli rampa tırmanmak motoru azda olsa yormuştu.biraz ileride bir çeşme var.orda hem motoru dinlendirecektik hemde bişeyler atıştıracaktık.ve sonunda çeşmenin başına geldik.

Yine ben

Ve yine artçım

Yola devam önümüzde 70 km gibi bir yol kaldı.

40 km kadar daha gittik ve telefon çaldı.Telefon görüşmesi için durdum.Durmuşken beş dk dinlenelim dedik.

hedefimize 33 km kaldığını gösteren bir trafik levhası

Yola devam etmeliydik.Zaten dinlenmelerde zamanı bol bol harcadık.

Hedefimize 5 km kala artçımın telefon görüşmesi için durduk.Bende valizin düşmek üzere olduğunu gördüm ve tekrardan sıkıca bağladım.

Ve sonunda denizlide (köyümüzdeydik ) Herkes bizim deli olduğumuzu söylüyordu.Bir iki fotoğrafta köyde çektik.Alın güzel bir manzara fotoğrafı (aşaıdaki fotoğrafta Adıgüzeller Barajını görüyorsunuz)

Buradada tepeciklerin diplerine bakarsanız su seviyesinin ne kadar düştüğünü görürsünüz.Kuraklık hakimiyetini git gide artırıyor

Burasıda büyük menderes nehri.Yukarıda görmüş olduğunuz adıgüzller barajına akar kendileri

Motorun aynalarındaki toza dikkat edin.Denizlide (köyde) 2 hafta kaldık.Şu anda halen köyden kalma tozlar var motorun iç kısımlarında.yıka yıka bitmedi

Artçım ve ben

2 hafta sonra yani 18 mayıs sabahı yola tekrar koyulduk.izmire dönüyoruz artık.İzmire 30 km kala ileride çevirme gördüm.Dedim durdurmaz herhalde.Çünkü yol güzergahımızdaki çevirmeler hep radar çevirmesi oluyor ve ben hız sınırını aşmadım.nitekim durdurmadı ve izmirdeyiz sonunda.

fotoğraf çekmeyi ihmal ettik dönerken.

izmirden yola çıktığımda motorum 120 km'deydi.izmire döndük ve motorum 1200 km'yi geçti.motoru alalı bir ay oldu ve motorum şu anda 1300 km'yi geçti.motor sürmenin bu kadar keyif vereceğini hiç tahmin etmezdim.özelliklede uzun yolun keyfine doyum olmuyor.Ehliyet için kursa yazıldım ama 2 ay daha ehliyetsiz dolaşacam mecburen.Ama bu tür bir iki seyahat daha düşünüyorum ehliyeti alana kadar.

Ve çin malı motorları kötüleyenlere kulak asmamak gerektiğini gördüm.yolculuk boyunca rampalar hariç seyir hızım sürekli 70-80 km civarında oldu.zaman zaman 90-100 km hızlara çıkıp bir süre o hızlarda seyrettiğimde oldu.ve motorda iki kişiydik.Motorumla çok daha uzun yolculuklara korkmadan çıkabilirim artık.Saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    hayırlsı olur inşallah
    Abi kafana göre sana kalmış ama dayanır bence

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    yolculuk güzel geçmiş anlaşılan acemi biri oldugunu soyluyorsun uzun yol cıkıyorsun tezat motorunu yeni almışken tavsiye etmezdım birbirinize alışın kaynaşın derdım ala fırsat kalmadan yolların tozunu almışsın zaten
    aklında bulunsun turgutluda cınarlı kahve var yolun ustu orada sabah çayları cok erken cıkar ( karga kahvaltısını yapmadan ) bidahaki sefere salihliye gir corbacılarımız var odun köftemizde meşurdur onlara ugra sonra cık yola
    bir an önce ehliyetini al kımseye kötü örnek olma

Motosikleti
    Dream Rider
    Şu an sorun yaşamamış olman ileride sorun yaşamayacağın anlamına gelmez. A2 ehliyetini almadan kesinlikle çıkmamalıydın böyle bir yolculuğa. Yakalanırsan eğer, cezayı ödeyebilmek için motorunu bile satmak zorunda kalabilirsin benden söylemesi. Bence ehliyeti alana kadar ortalarda dolaşmayın fazla.

Motosikleti
    Ehliyet için kursa yazıldım ama yazılıydı direksiyondu derken ağustosta alabiliyorum en erken.buda daha 2 ay beklemem demek.Tamda motorun tadının en güzel çıkacağı zamanlar (yaz ayları ) ehliyetsizlik yüzünden motorumu yatırmam gerekiyor.buda mümkün değil.bir çok kişi için bu geçerli.mecburen 2 ay ehliyetsiz dolaşacam.elimden geldiğince dikkat ediyorum polis unsuruna.ama benim ehliyetsiz dolaşmamda sınav sistemininde rolü var.biliyorsunuzki ülkemizde ehliyet sınavı yılda 4 sefer oluyor.yani bir sınava yetişememiş olman 3 ay yazılı sınav beklemen demek,1 ayda yazılının okunması eder 4 ay.ehliyet almak bu kadar zahmetli ve uzun süren bir şey olmasa bende ehliyetsiz dolaşmam yani.bende ehliyetsiz dolaşmaktan memnun değilim.ama naparsınız arkadaşlar gülü seven dikenine katlanır...

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    harbi ya niye sınav araları bukadar uzun

KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    cok guzel yolculuk keske bende yanınızda olup oraları gezebılseydım uzun yolun tadına varabılseydım

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    güzel bir yolculuk olmuş
    ama dikkatli ol gerçekten, çünkü eğer yakalanır ve paçanı kurtaramazsan cezan nerdeyse motorun 2. el fiyatına yaklaşır
    2 ay motorsuz kalmiim derken dah büyük dertler çekmek var
    sen yine de iyice alışana kadar uzun yola pek çıkma derim
    kaldı ki artçılı sürmek zaten problemlidir ve sen hiç deneyimsiz artçı ile uzun yola çıkmışsın bir de...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    paylaiım için teşekkürler.. yanlız çevirme oldugunu gördüğün yerde.. orada bekle yada geri dön.. polislerin sağı solu belli olmaz.. durdurur ve ehliyetsizsin diye de... anında 800-900 ytl arası bi ceza keser. buda O MOTORUN SANA ZEHİR OLDUGU anlamına gelir.... emeklerinize sağlık..
    [B][COLOR="DarkRed"]Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.[/COLOR][/B] :) :)

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Tüm yolculuklarında basarılar diliyorum Tadını çıkar kardeşim
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Alcohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YK-200GY2
    guzel bir yolculuk olmus paylasim icin tesekkurler....
    İnsanlarla Ugraşmaktansa Makinalarla Uğraşmayı Tercih Ederim....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Tebrik ederim. Güzel bir yolculuk, güzel fotoğraflar.
    Herkes yavaş yavaş belgesel işini öğreniyor, ülke için büyük kazanç.

Sevgiler.

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    tebrik ederiz gayet güzel bi yolculuk olmuş.. bende sarıgöle gidip gelmiştim motoru aldığım ilk zamanlarda 150 km sanırım.tek başına pek çekilmiyorr uzun yol...bunu anladım.........
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    motor yanıyor güle güle kullan. Yanlız bir önce korumalarını al derim ben!!!

Motosikleti
    Alıntı hayaletfilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor yanıyor güle güle kullan. Yanlız bir önce korumalarını al derim ben!!!
    Evet koruma önemli bir konu.En kısa zaman içerisinde hepsini almaya çalışacağım.

Motosikleti
    Yamaha FJR 1300+200 cc Kros+180 cc ATV YAMAHA XT 3
    GELECEĞİN MOTORCULARI Kutluyorum sizleri negüzel gezmişşiniz malesef barajlarınızda su yarıyarıya azalmış ALLAH DÜNYAYI BU HALE GETİRENLERİN BELASINI VERSİN.Gelecekteki çocuklarımız emanetlerine sadık kalmadığımız için bu beddüayı yapacaklardır herhalde.
    Yelkovana bak o sana hayatın Nasıl geçtiğini anlatacaktır

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Cesaret isteyen bir gezi olmuş, ellerinize sağlık...
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bravo dostlarım.bizlerle paylaşıp bizleride gezdirmiş oldunuz teşekkür ederim.kafanızdan kaskınızı yoldan gözünüzü ayırmayın.
    kendinize dikkat edin.gençleri görmek çok güzel.

Motosikleti
    Alıntı hasancolakefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GELECEĞİN MOTORCULARI Kutluyorum sizleri negüzel gezmişşiniz malesef barajlarınızda su yarıyarıya azalmış ALLAH DÜNYAYI BU HALE GETİRENLERİN BELASINI VERSİN.Gelecekteki çocuklarımız emanetlerine sadık kalmadığımız için bu beddüayı yapacaklardır herhalde.
    Malesef fotoğrafta gördüğünüz gibi barajlarda sular bayağı eksilmiş.Yani haberlerdeki söylenenler doğru.Gereksiz su tüketimine son verip suyu tasarruflu bir şekilde tüketmeliyiz.Tabi susuzluğun bir sebebide yeterli miktarda ağaç olmaması.Ormanlarımızı koruyup elimizden geldiğince ağaç dikmemizde bir anlamda susuzluğun ve kuraklığın önüne geçmiş olmamız demektir

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    motorun öncelikle hayırlu uğurlu olsun, kazasız belasız sürüşler temenni ederim. motorun rodajı senin için o kadar önemli değildi herhalde? 120 km de iken 2 kişi binmeyi deneyerek ve bu iki kişi ile 50 km lik bir yokuşu çıktığına göre.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)