Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI
    ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Motosiklet: 2 veya 3 tekerlekli sepetli veya sepetsiz motorlu araçlardır. Bunlardan karoserisi yük taşıyabilecek şekilde sandıklı veya özel biçimde yapılmış olan ve yolcu taşımalarında kullanılmayan 3 tekerlekli motosikletlere yük motosikleti (triportör) denir.
    Motorlu Bisiklet: Silindir hacmi 50 santimetre küpü geçmeyen, içten patlamalı veya elektrik motoru ile donatılmış ve imal hızı 45 km/s’den az olan bisiklettir.
    Bisiklet: En çok 3 tekerleği olan ve üzerinde bulunan insanın adale gücü ile pedal veya el ile tekerleği döndürülmek suretiyle hareket eden ve yolcu taşımalarında kullanılmayan motorsuz araçtır.
    Sürücü Belgelerinin Sınıfları
    MADDE 75- Sürücü belgeleri, Karayollarında sürülecek araçların cins ve gruplarına göre aşağıdaki sınıflara ayrılır.
    -“A1” Sınıfı Sürücü Belgesi (Motorlu bisiklet kullanacaklar için),
    -“A2” Sınıfı Sürücü Belgesi (Motosiklet kullanacaklar için),
    L Sınıfı – İki ve üç veya dört tekerlekli motorlu araçlardır.
    1.1) L1 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i, içten yanmalı motorlu ise silindir kapasitesi 50 cm³’ü, elektrik motorlu ise azami sürekli nominal güç çıkışı 4 kW’ı geçmeyen iki tekerlekli araçtır.
    1.2) L2 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i, kıvılcım ateşlemeli motor ise silindir kapasitesi 50 cm³’ü, içten yanmalı motorlu ise azami net gücü 4 kW’ı, elektrik motorlu ise azami sürekli nominal güç çıkışı 4 kW’ı geçmeyen üç tekerlekli araçtır.
    1.3) L3 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i ve içten yanmalı motorlu ise silindir kapasitesi 50 cm³’ü geçen yolcu sepetsiz iki tekerlekli araçtır.
    1.4) L4 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i ve içten yanmalı motorlu ise silindir kapasitesi 50 cm³’ü geçen yolcu sepetli iki tekerlekli araçtır.
    1.5) L5 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i ve içten yanmalı motorlu ise silindir kapasitesi 50 cm³’ü geçen, simetrik olarak yerleştirilmiş üç tekerlekli araçtır.

Yani motoru varsa ehliyet alacan A1
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Ondada motor var.. Tabiki gerektirir.
    Ama A2 yerine, A1 ehliyette oluyor bildigim kadarıyla.
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

ugurcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 '99
    bildiğim kadarıyla 50cc altı araçlara ehliyet gerekmiyor. sadece trafik kaydı olması yeterli diye biliyorum ama değişmiş olabilir kanun.

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok

Soru:Ehliyet yaşı gelmeden kursa gidilebilir mi?

Merhaba abilerim ablalarım meraktan sormuyorum
    şubat tatilinde ehliyet kursuna gididip martın 15 inde de sınava girmek istiyorum.Mümkün mü bu yoksa yaşına girdikten sonra mı ehliyet kursuna gitmek mi gerek?
    facebook.com/kaskafa

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Yaşını doldurman gerekiyor.. A2 için 17 yi tamamladığın gün gidebilirsin..

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Kursa istediğin zaman kayıt oLabilirsin... iŞLemleri halledebilirsin (sabıka kaydı ve sağlık raporu hariç..Bunlar için yasını doldurman gerekiyor..)

Yalnız Kurs seni kesinlikle yaşının dolduğu günden sonraki dönem de göstermek zorunda.. yanii yaşının dolduğu günden sonraki döneme ait sınawa girebilirsin..

SAYGILAR !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    ya benim sorduğum sadece eğitim olarak yani eğitime önceden gidip yaşın 17 ye girdiğinde ehliyet sınavına girsen olmuyo mu?
    facebook.com/kaskafa

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    yasını doldurmadan once sadece derslere gırebılırsın ama sürücü kursu senın kaydını yapamaz. yani iş olsun sadece bilgi edınmek amaclı gıtmıs olursun
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Dreksiyon sınavına kendi motosikletimizle girmemiz mümkünmüdür?
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

evet istersen kendi motorunla girebiliyosun

Motosikleti
    honda pcx 125

15 aralık sınav soruları ve cevapları ?

slms 15 aralık sınavının soruları ve cewap anahtarı internete ne zaman verılır blgısı olan varmı. vede sınavdan kac gun sonra sonuclar acıklanıo sınavı %100 kazandım ama merak işte

walla murat abi ekım ve agustosdakı soruların aynısı cıktı abna gore kolaydı sorular cunku baaygı test cozmustum hep aynı sorular cıktıgı ıcın soruları okumadan ısaretledım cevapları 20dkda bıttı 90 sorum 25 dk sınavdan cıkmak ıcın bekledım, takıldıgım 1-2 soru var ama aklıma gelmıo soruları gormem lazım

Motosikleti
    sym mio
    yarı9n internete koyarlaar olmadı pazartesi...
    ben benimkini unutmuştum 1 hafta sonra bakmıştım gerçi yalan sölemim
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    ewet tugce ablamın dedıgı gb bır hafta ıcınde cıkıyo

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ilhan1154 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slms 15 aralık sınavının soruları ve cewap anahtarı internete ne zaman verılır blgısı olan varmı. vede sınavdan kac gun sonra sonuclar acıklanıo sınavı %100 kazandım ama merak işte

walla murat abi ekım ve agustosdakı soruların aynısı cıktı abna gore kolaydı sorular cunku baaygı test cozmustum hep aynı sorular cıktıgı ıcın soruları okumadan ısaretledım cevapları 20dkda bıttı 90 sorum 25 dk sınavdan cıkmak ıcın bekledım, takıldıgım 1-2 soru var ama aklıma gelmıo soruları gormem lazım
    İnşallah alırsın paşam..Şu takıldığın sorulardan biri imzandaki gibiyse valla ben bile çözemem..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Motosikleti
    honda pcx 125
    iyi ya ben bılgısayar basında soruların gelmesını beklerım agustosdan berı ehlıyet hasreti cekıom, ama işin komık olan yanı şimdiye kadar artcı olarak bıle motosiklete bınmedım boşu boşuna ugrastırıolar adamı dandık dunduk sorular soruolar zamanımı harcıolar

Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah alırsın paşam..Şu takıldığın sorulardan biri imzandaki gibiyse valla ben bile çözemem..
    saol insallah alırım ama benım sansıma sımdı o sınav kagıtlarını tasıyan arac sele kapılır sınav kagıdım ıslanır yırtılır.... o imzayı bı konu ıcın yazmıstım oyle kaldı ellemedım konu dısında herkez bı usttekının ımzasına yorum yazsın vardı :D
    acıların cocugu gıbı konularımı ordan oraya atıp duruolar aglıcam sımdı ühüü :(

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence ilgi çekici ve komik bi imza..Değiştirme..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Motosikleti
    honda pcx 125
    Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ilgi çekici ve komik bi imza..Değiştirme..
    saol degıstırmem kalsın boyle. kafayı sıyırdım ya ''çekici'' yazısını gorunce dırek aklıma TIR gelıo

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    b ehiyeti içinde 17 yaşını dolduran başwurabilir mi sadece a2 için mi geçerli bir yaştır 17 ?

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Alıntı KID333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    b ehiyeti içinde 17 yaşını dolduran başwurabilir mi sadece a2 için mi geçerli bir yaştır 17 ?
    Malesef A2 için 17 B sınıfı içinse 18 yaşını doldurman gerekiyor.
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Stajerlik mevzusunun doğruluk payı nedir. Şuan resmi bir açıklama yapılmadı zannediyorum. Sitede bir belge sunulmadı,Televizyon haberlerinde ve gazetelerde her hengi bir açıklama,haber yapılmadı diye biliyorum. yada ben restlamadım. Bu konuya kesinlik verile bilir mi ?
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler