Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI
    deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    hayırlı uğurlu olsun.....

aslında diğer ehliyeti iade etmesek ne iyi olurdu be çift ehliyet...neyse artık polislerin yanından korkusuzca gidebilcez...
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    batucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bilgisayar,futbol ve motor
    trafik ve ilkyardımdan nelere dikkat ediyim?
    Herbalife ürünleri için pmden mesaj atın
    35 BTU 55

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler bana verilen kitapta arabayla ilgili konularda var ben hangisine çalışıcam sadece motosikletle ilgili olanlara mı yoksa ikisinede mi Birde ilk defa ehliyet alıcak yani drek A2 alıcak kişi kaç tane soruya tabi tutuluyor sınavda 50 mi???

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    batucan konuyla alakası yokta sana daha öncede diyen oldumu bu avatardaki resim rober hatemoya benziyo bence deiştir
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

drturgut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Pratik sınavı nasıl yapılıyor bilen varmı ? Zor mu kolay mı? Bende 22.10.2005 de gireceğimde ;)
    Motosiklet özgürlüktür ... Güvenli yol eğitimi hakkında bilgilenelim :)

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Pratik sınav dediğin direksiyon sınavI ise tam bir komedi idi benimki. Motora zaten binen birisi isen çocuk oyuncağı olacaktır senin için.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

batucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bilgisayar,futbol ve motor
    forrap, ikiside var kitapta ama motorla ilgili test olarak sadece A2 için olan 50 sorudan sorumlusun..
    .BBRR, söylemedi kimse bi ara değiştiririm
    Herbalife ürünleri için pmden mesaj atın
    35 BTU 55

Cuseppe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizimde başımıza bir defa geldi tam da dejavu nun ehliyetinin hazırlandığı zamandı kabataştan eminönüne doğru gidiyorduk, metro yolu boştu bir cok motosikletli gibi bizde daldık ve polise yakalandık ve yedik cezayı. O yüzden o yoldan giden arkadaşlar dikkat etsinler her zaman olmasada bazen polis oluyor ve tabikide kurallara uymak en iyisi

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Arkadaşlar çok üzüldüm

Biz basbağırıyoruz lütfen ehliyet almadan evvel bize uyğrayın veya bir telefon açın diye

Biliyorsunuz siteye üye arkadaşlara ehliyeti %50 indirimli verdik, bu indirim duyuldu ve bize başvuran herkes aynı talepte bulundu ve biz ehliyeti 120 liraya vermeye başladık.

Motor alıp parası kalmayan arkadaşlarda bize uğrasın lütfen herşey para kazanmak değil......

120 lira kurs ücreti (4 AY TAKSİT)
    22 lira sınav hizmetleri için M.E.B.lığı hesabına (zıraaat bankasına)
    80 lira trafik masrafı (ehliyeti alırken verilecek)
    50 lira sağlık raporu

Tüm masraflar bunlar, değermi sizce ehliyetsiz kullanma riskine
    (sınav harcı, temsilci ücreti vs. uyduruk ücretler bizde yok)

www.gelisimsurucu.com veya gelisimsk@hotmail.com
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    burda topluca suç duyurusunda bulunuluyor sanırım.........??
    "ehliyetim yok ama trafiğe çıkıorum" tarzında konuşmalar falanda geçiomuş burda itiraf.com gibi oldu burası

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    motorsiklet kullanmaya başlayacağım gunu bekliyorum ama motordan önce ehliyeti alıcam sayısal cıkmazsa arada

scoozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wuxi Scoozy 150cc.
    itiraf ediyorum ben de..bıktım abi trafik polislerinin yanında geçerken titremeye..22 ekim sınavını kaçırdık..bundan sonraki sınav ne zaman bilen var mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    itiraf ediyorum ben de..bıktım abi trafik polislerinin yanında geçerken titremeye..22 ekim sınavını kaçırdık..bundan sonraki sınav ne zaman bilen var mı?
    10 aralıkta mı ne ,ööle bi tarihteydi sanırım

bende bende varım

solo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as 125 T - Siyah
    ben izmir deyim napcaz simdi?

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    EN YAKIN SINAV 10 ARALIK 2005 YAZILI 07/08 OCAK 2005 DİREKSİYON SINAVI
    ARKADAŞLAR BU STAJYER EHLİYET İLE İLGİLİ SÖYLENTİLERDEN DOLAYI YIĞILMA VAR BENCE ACELE EDİN YOKSA 10 ARALIK HAYAL OLACAK....

- Bu Uyarı Mesajı Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    - Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.
    - Kullanıcılar forum sayfalarına yazmış oldukları mesajlarını düzenleme yetkisine sahiptir. Lütfen yazmış olduğunuz mesajın sağ üst köşesinde göreceğiniz değiştir ikonuna tıklayarak mesajınızı düzenleyin...
    - Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    - Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    - Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    +****************************************+
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

poseidon_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mt 125
    biri benden mi bahsetti (22 ekimde sinava giriyorum)
    0 rh(+) Rüzgarın hissetmek ve iki teker üzerinde olmak kadar keyifli ne var şu hayatta

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A

EHLİYET SINAVINDAN GEÇEMEYEN salak (mıdır?)

Motosiklet sınavından geçemeyecek birisinin var olabileceğine ihtimal veremiyorum. Hiç çalışmadan bile herkes sınavı geçer.

Tabii ki çalışmayın demiyorum, çalışın, öğrenin tabi. Çünkü sınavda "ne kadar biliyor" diye bakmadıkları gibi kurslarda da "mutlaka öğretelim" sorumluluğu yok. Bunu kimse inkar edemez.

Motor ehliyetinizi AB sürecinden önce almaya baksın herkes çünkü yeni AB uyum yasaları yürürlüğe girince bakkaldan sakız alır gibi motosiklet ehliyeti dağıtılamayacak. (Şu an durum bakkaldan da öte, sanki Kızılay ehliyet dağıtıyor). Avrupa'da olduğu gibi motor ehliyeti almak çok ama çok zorlaşacak. Alman ve İngiliz arkadaşlarım kendi ülkelerinde motor ehliyeti almanın ne kadar zor olduğunu anlatmışlardı. Hatta bir tanesi ehliyetini Türkiye'den alıp alamayacağının araştırmasına girdi, çünkü kendi ülkesinde çok zor ve katı sınavlar nedeniyle almak çok zormuş. (Tabi olması gereken bence bu)

Ben kendi ehliyet sınav sürecimi hatırlıyorum da... Yazılı soruları motor okulu önceden verdi... (40 soru verdi, 20 si çıkacak dedi) Verdikleri soru listesindeki soruları mantıkla bile cevaplamak çok kolayken bir de sorular verildi. Sınavda dedikleri gibi aynı sorular çıktı.

Kronometreye bastım, 2 dakika 37 saniyede 20 soruyu işaretledim. Ama sınav başladıktan sonra 1 saat geçmeden salondan çıkmak yasak olduğu için kalan 57 dakika 23 saniye sıkıntıdan patladım.

Daha sonraki sürüş sınavında gördüklerim tam bir rezaletti:

Otobanın kenarında kamyonlar vızır vızır geçerken kelle koltukta bir sürüş sınavı. Bırakın sınavda motora binerkenki tehlikeyi, sıranızı beklerken bile oralarda duracak yer olmadığı için yola taşan insanlar sürekli ezilme tehlikesi altında bir an önce sınava girmek için güneşin altında kelle koltukta görevlilerin yarattığı karmaşayla uğraşıyorlardı. Sınavı yapan görevlilerin sürüş okulunun değil, Milli Eğitim Bakanlığı'nın görevlendirdiği insanlar olduğunu da bu aşamada belirteyim. Ama gene de verdikleri eğitimlerdeki gevşekliklerin sorumluluğu sürüş okullarındadır. İş ticarete döküldüğü için onların da önemsedikleri tek şey para. Gelmek istemeyen ne kursa geliyor ne uğruyor... Kullanmayı bilenin kursa gelmesine gerek yok demeyin sakın, bu da ayrı bir tartışma konusu olacak birşeydir.

Devam etmek gerekirse... hatta devam etmeye gerek yok, size sınavdan bir enstatntane aktarayım, siz bunun üzerine ne demek istediğimin özetini anlayın;

Sürüş sınavında bir ara bir aday sırası gelip scooter'a bindi ve kukaların arasından geçerken arkasında başka bir görevli seleden motoru tutarak peşinden koşturuyor, düşmesin diye yardımcı oluyordu, bu arada da bağırıyordu: "gaz veer gaz ver gaz.." Yalpalaya yalpalaya scooteri birkaç kukanın arasından zorlukla geçiren sürücü sonra U dönüşü yaparken düşüyordu, arkasından tutan adamın yardımlarıyla toparladı... Adam motoru devirmesin diye bisiklete binmeyi yeni öğrenen birinin arkasından tutulduğu gibi adayın arkasından tutarak rardımcı oldu, gaz vermeyi bile unutan adaya gaz vermesini bile bu adam kan ter içinde hatırlatmaya, düşmesin diye tutmaya çalışıyordu.

Bu kişi ehliyeti aldı mı diye merak mı ediyorsunuz? Tabii ki aldı.. Nereden mi biliyorum? Biliyorum çünkü sonucu öğrenmek için sürücü kursunu aradağımda yetkiliyle aramızda şöyle bir diyalog geçti;

- merhaba, xxx tarihli motosiklet sınavının sonuçları belli oldu mu?
    - oldu beyefendi, buraya gelip evraklarınızı alın, sonra ortaköy'deki trafik şubesine gidip ehliyetinizi oradan alacaksınız.
    - peki, teşekkürler. Orada bir ücret verecek miyiz?
    -evet, bağışlar falan var işlem ücretleri var, saat 2 den önce başvurmanız gerekiyor, 2 den sonra işlem yapmıyorlar.
    -Peki teşekkürler de.. bir şey soracağım, sınavı geçtiğimi nereden biliyorsunuz, ismimi sormadınız ki?
    - (gülerek..) Sormama gerek yok ki herkes geçti, kalan yok ki (!)
    -Nasıl olur, orada bir aday gördüm, bisklete binebileceğinden şüphe ediyorum, o da mı geçti yani?
    - valla herkes geçti, kalan yok. Genelde zaten herkes geçiyor.

Yani demem şu ki, sınavdan kalmak imkansız. Kalmaya çok istekli olsanız da kalamıyorsunuz. Zaten sınavda scooter'i sürerken arkanızdan bakmıyorlar bile. Bak mı yor lar... İnanılmaz bir sorumsuzluk. Bence bu cinayet. Hem de MEB'in göz yumduğu bir cinayet. Bu insanlara vermiş olmak için ehliyet dağıtıp arabadan daha çok dikkat ve yetenek gerektiren nispeten daha tehlikeli bir araçla trafiğe girmelerine göz yummak nasıl bir sorumsuzluktur?

Geçen gece gördüğüm manzara; 50 cc'lik farı çalışmayan motora 2 kişi kafalarına kask takmadan binerek egsozu da patlak bir şekilde yağmurda son sürat ve gürültüyle Etiler'in göbeğinde turlayan tipleri kim eğitmiş, kim trafiğe salmış, kim ehliyet vermiş, ehliyeti yok ise de bu tiplere "dur" diyecek yetkili/polis vs nerede ne işle meşguldür?

Ehliyet sınavına girecek arkadaşlar, rahat olun, sınavdan kalmanız mümkün değil.

Motosiklet kullanmayı gerçekten doğru dürüst öğrenmek isteyen, can güvenliğine ve hayatına önem veren arkadaşlar, sizler ise "rahat olmayın", sürüş okuluna verdiğiniz paranın karşılığını son kuruşuna kadar talep edin ve kendinizi gerekli bilgi ve beceriyle donatmalarını ısrarla talep edin, ihmal etmeyin, ihmal ettirmeyin. Kursa ehliyet almak için değil, öğrenmek için gidin. Ehliyeti zaten parayı bastıran alıyor. Yalan mı?
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Motosikleti
    HONDA CBR 600F - JINLUN JL 250
    SuperDude, Çok haklısın. Türkiyede böyle işler langır lungur yürüyor. Bu da hiç hoş değil.

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    +1 bende ehliyetsizim.. ama en kısa sürede alıcam..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler