Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motor üstünde bunca yıldan sonra TVS Raider 125?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Xpulse ı satınca burada demiştimki 2024 Marta vs belki inşallah yeniden. Kaç ay oldu bilm. Bu arada kızıma bir e-bike aldık, bozuldu çuvalladık vs derken daha fazla dayanamıyorum cidden. Sermayeyi bir müstakil eve de gömdük (şükür), e ne yapalım derken kredi kartı taksitle vs yine kendimizi gaza getirdik (zaten kendimiz de çok hazırmış meğer). Hatuna dedim ki bak ok maddiyat henüz yok ama ben istiyorum, o da her seferinde verdiği klasik cevabını yineledi; "sen bilirsin". ;+)). Ah kadınlar, hep böyleler sorduğuna soracağına pişman ederler. Ben eşimin bu cevabını yine herzaman olduğu gibi "evet" olarak yorumladım.
    Daha uzatmayalım. Sonuç itibarıyle 3-4 günlük bir araştırma, zihinsel gitgeller ve bugün Fethiye'deki bir satıcıya p.tesi sabah oradayım dedim. TVS raider 125, hiç yoktan iyidir diyerek. Ne yapalım şu an şartlar böyle. Ha el rahatlayınca da büyük alacağıma zaten ihtimal vermiyorum artık, aşırı masraflı benim için büyük cc ler (3 motorlu geçirdiğim yıllara şükrediyorum). Sonuç olarak p.tesi kesinleşince (umarım) tekrar yazmak dileğiyle. (O kadar ekipman tekrar kullanılmak için can atıyor yahu, sırf onlar için bile motor şart..;+))..)
    espresso, Dxsec, eyup58 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin. Bir benim mi dikkatimi çekiyor forumda bu aralar full Tvs Raider 125 güzellemesi var.
    espresso ve ugrcnd bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Sağolasın, amin cümlemize. Çok araştırmadım aslında, Mondial, Rks, çin olmasın derken zaten hintliye yöneliyosun. 125 cc de benden başka B ehliyetli kullanırsa diye. İçlerinde en uygunu da şaşırtıcı şekilde bu. Bugün Dalamana gittim aklımdaki modelleri görmeye. İçlerinde Emon bile vardı. Mondial road boy, skutty, prostreet vs ye de bakmak istedim, hepside çöp, mondial hala aynı kalitesizlikte devam. TVS nin 3 modeli ilgimi çekiyordu Jupiter, Ntorq ve Raider. Jupiteri sevmedim, Ntorq güzel, ama Raider a oturunca bir ufak Mt25 havası hissedince yüzde tebessüm belirdi. Alet Abs siz, arka kampana vs. Ama bir mondial skutty parasına adamlar baya baya 11.5 bg 11 nm vitesli motor satıyor. Sadece bu iki değer bile o fiyata almaya sebep. Tabi şimdi heves var, kullanınca bilemiyorum ne olur. Ama şu var, TVS yi rtr150 lerden biliyordum, titreşimli ama sağlam kurye makineleriydi İstanbulda. Ayrıca Bajaj ın çabası ve geldiği nokta ortada. Heroyu zaten sahip olduk ve çok beğendik. Yani hintliler hakkında ciddi sempati ve güven oluştu bende, hele de bu fiyat politikasıyla, iyice cazip bir konuma geliyor. Ben modelleri incelerken bir ikisinin üstünde satıldı yazısı vardı. Ve bir müşteriye de hayırlı olsun dediler Jupiter için.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Hayırlı olsun. Güle güle binin.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Çok teşekkürler, yokluğu zor cidden...🙂🥲

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolasın, amin cümlemize. Çok araştırmadım aslında, Mondial, Rks, çin olmasın derken zaten hintliye yöneliyosun. 125 cc de benden başka B ehliyetli kullanırsa diye. İçlerinde en uygunu da şaşırtıcı şekilde bu. Bugün Dalamana gittim aklımdaki modelleri görmeye. İçlerinde Emon bile vardı. Mondial road boy, skutty, prostreet vs ye de bakmak istedim, hepside çöp, mondial hala aynı kalitesizlikte devam. TVS nin 3 modeli ilgimi çekiyordu Jupiter, Ntorq ve Raider. Jupiteri sevmedim, Ntorq güzel, ama Raider a oturunca bir ufak Mt25 havası hissedince yüzde tebessüm belirdi. Alet Abs siz, arka kampana vs. Ama bir mondial skutty parasına adamlar baya baya 11.5 bg 11 nm vitesli motor satıyor. Sadece bu iki değer bile o fiyata almaya sebep. Tabi şimdi heves var, kullanınca bilemiyorum ne olur. Ama şu var, TVS yi rtr150 lerden biliyordum, titreşimli ama sağlam kurye makineleriydi İstanbulda. Ayrıca Bajaj ın çabası ve geldiği nokta ortada. Heroyu zaten sahip olduk ve çok beğendik. Yani hintliler hakkında ciddi sempati ve güven oluştu bende, hele de bu fiyat politikasıyla, iyice cazip bir konuma geliyor. Ben modelleri incelerken bir ikisinin üstünde satıldı yazısı vardı. Ve bir müşteriye de hayırlı olsun dediler Jupiter için.
    Çok duymaya başladığımıza göre bu motor tuttu Türkiye'de. Pulsar'ın ilk çıktığı dönemleri hatırlıyorum da benzer bir şey yaşıyoruz.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.
    Yarını iple çekiyorum, inşallah diyelim..Sağolasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:25 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok duymaya başladığımıza göre bu motor tuttu Türkiye'de. Pulsar'ın ilk çıktığı dönemleri hatırlıyorum da benzer bir şey yaşıyoruz.
    Giderken negatiftim aslında, Ntorq daha olucu gibiydi. Raider ı YBR kadardır diye düşünüyordum, ki belki ölçü olarak öyledir. Lakin yakından görünce daha kalıplı (RTR200 daha da kalıplı, oda çok güzel) CBF150 gibi daha çok. Ama üstüne oturunca olay bir anda netleşti, sele filan, pozisyon, gidon genişliği, adamlar düşünmüşler bi şeyleri belli. Direk bu dedim. Oturuş pozisyonu, görüş açısı, gidon genişliği naked motor edasında. Zaten Mt25 hissi verdi. İşçiliğe baktım, malzeme kalitesine, bir japon değil tabiki ama yarıdan fazla. Çinliden çok yukarda. Xpulse tan da bir tık kaliteli geldi, aynalar kütükler vs daha temiz.
    Tommygun aslında olay tamamen F/P. Yani PCX e vs şuan gücüm yetmiyor (iki katı filandır sanırım) .
    Kapalı kutu, alınca göreceğiz bakalım.
    mertowski, espresso ve tommygun bunu beğendiler.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Hayırlı olsun hem eviniz hem yeni motosikletiniz.

eyup58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Pcx125
    Hayırlı olsun.Tvs raider 125 gerçekten tam bir F/P motoru.özellikleri olsun kalitesi olsun ve fiyatıyla on numara.bu sebeple bu yıl çok satar.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun hem eviniz hem yeni motosikletiniz.
    Çok teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

Alıntı eyup58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.Tvs raider 125 gerçekten tam bir F/P motoru.özellikleri olsun kalitesi olsun ve fiyatıyla on numara.bu sebeple bu yıl çok satar.
    Biraz öyle gibi, Xpulse da aynı çıkışı yakaladı ama segment olarak cross-enduro malûm. Raider in avantajı commuter-touring karışımı olması ki bu daha geniş bir müşteri tabanı demek. Ayrıca 125 cc ve yeni yasayla kullanılabilecek. 2lt/100 km lerden bahsediyorlar, eğer bu ekonomiye de sahipse tabiri caizse "tadından yenmez". Yarına alabilirsem 75 km yoldan getireceğim, ufaktan anlamışta olacağız nedir ne değildir.
    espresso bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Hayırlı olsun .

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun .
    Sağolasın. Her motor alıştaki heyecan küçük büyük, eski yeni farketmeksizin, insana yaşadığını hissettiriyor.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
    Başlığı ilk gördüğümde birisi benim adıma konu açmış galiba dedim

Ben 4 aydır kullanıyorum bu motoru, deneyimlerimi modele ait konu başlığında yazdım. Motorunuzu kullandıkça fiyatına göre iyi bir seçenek olduğunu anlarsınız.
    Ayrıca o bahsettiğiniz heyecanı iyi bilirim, 7 yıl aradan sonra motor aldırmıştı bana hem de hanımdan gizli.
    mertowski bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hayırlı olsun motor motordur hiç yoktan iyidir en iyi senin olandır tvs honda yamaha ne fark eder amaç rüzgarı hissetmek

Motosikleti
    TVS RAİDER 125İ
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xpulse ı satınca burada demiştimki 2024 Marta vs belki inşallah yeniden. Kaç ay oldu bilm. Bu arada kızıma bir e-bike aldık, bozuldu çuvalladık vs derken daha fazla dayanamıyorum cidden. Sermayeyi bir müstakil eve de gömdük (şükür), e ne yapalım derken kredi kartı taksitle vs yine kendimizi gaza getirdik (zaten kendimiz de çok hazırmış meğer). Hatuna dedim ki bak ok maddiyat henüz yok ama ben istiyorum, o da her seferinde verdiği klasik cevabını yineledi; "sen bilirsin". ;+)). Ah kadınlar, hep böyleler sorduğuna soracağına pişman ederler. Ben eşimin bu cevabını yine herzaman olduğu gibi "evet" olarak yorumladım.
    Daha uzatmayalım. Sonuç itibarıyle 3-4 günlük bir araştırma, zihinsel gitgeller ve bugün Fethiye'deki bir satıcıya p.tesi sabah oradayım dedim. TVS raider 125, hiç yoktan iyidir diyerek. Ne yapalım şu an şartlar böyle. Ha el rahatlayınca da büyük alacağıma zaten ihtimal vermiyorum artık, aşırı masraflı benim için büyük cc ler (3 motorlu geçirdiğim yıllara şükrediyorum). Sonuç olarak p.tesi kesinleşince (umarım) tekrar yazmak dileğiyle. (O kadar ekipman tekrar kullanılmak için can atıyor yahu, sırf onlar için bile motor şart..;+))..)
    Bende de aynı motor var 1 ay oldu. Demir çanta cam falan hepsini aldım mümnunum. Eşim arkamda 90la rahat gidiyor.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    İlginize çok teşekkür ederim arkadaşlar...

tommygun, freasy, eyup58 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Hayırlı olsun, Kazasız belasız...

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Bir iki noktayı yazıp geçeceğim izninizle, zaten incelemeleri vs bol miktarda mevcut. Sitede de illaki bahsi geçiyor anladığım kadarıyla.
    Motor tork ve bg olarak üzmeyecek, bunu anladım. Yakıt ekonomisi iyi, hafif ve pratik bir motor, yerden yüksekliği çok ideal günlük kullanım için. Plastik kalitesi özellikle siyah kısımlar vasat, bu durum Hero ile aynı gibi. Selesi çok yumuşak deniyor, değil. Vibrasyon neredeyse yok deniyor, oysa bundan fazla, 5000 rpm civarı en yoğun olduğu devir. Sesi güzel ama herkese hitap etmeyebilir. Rodajda olduğu için vites geçişleri vs kemikli. Süspansiyonlar sert ve yol endeksli, bu güzel. Gidon stabilitesi çok iyi el bırakınca ok gibi gidiyor. Şu an sağdan soldan ses gelmiyor, sevindim.
    Genel anlamda umduğumu buldum, çok uyguna kredi kartı vade farksız 2024 aldım. Satıcı arkadaşlar sağolsun rtr 200 ü bana çok ısrar ettiler ama gereksiz. Hediye filan da verdiler.
    mertowski bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Hayırlı olsun, sarı rengi güzelmiş. Tam bir fiyat/performans komüteri diyebiliriz bence.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)