Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet arka görünüm aynası diğer adıyla dikiz aynası.

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu gün trafikte scooterde gördüm. Çok hoşuma gitti. İşlevselliği nedir bilmiyorum. İş görüyormu. Yan aynalara bakalım elbette ama bu ürün çok ergonomik geldi. Gerçekte öylemi yoksa çöpmü ? Motosikletinde bu aynadan kulanıp tavsiye edebilecek varmı.

Örnek ürün linkihttps://www.hepsiburada.com/konveks-...-HBC00002O7OOR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    NC 750X
    Aldım kullandım. Geniş açı olarak güzel gösteriyor fakat kafa alışınca yan aynaya bakmaya, insan karıştırıyor nereye bakacağını. Motoru değiştirince küçük, aynaya takılan geniş açılı aynalardan aldım daha kullanışlı. aynaya gözler gidince ikisini de görüyor.
    mavellen bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben xmax'a almayı düşünmüştüm bir ara. Sonra öne navigasyon barı alıp telefon tutucuyu oraya monte edince önde yer kalmadı diye vazgeçmiştim.
    mavellen bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    ben nc750'de kullanmıştım. kör noktaları gösterme konusunda başarılı ama göz ya ona bakıyor ya da aynalara bakıyor. bir yerden sonra ben hiç bakmamaya başlamıştım.
    mavellen bunu beğendi.

O zaman hiç bulaşmamayım buna ben. Arabadaki gibi kullanışlı olsaydı güzel olurdu.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Kör nokta için bu aynaları da düşünebilirsiniz.

Link
    espresso, mavellen ve uakdem bunu beğendiler.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Eski motorlarım da aksesuar olarak kullanmıştım aman aman bir işe yarayan bir şey değil bana göre. İlki her çukurda aşağı düşüyordu. İkincisinde geliştirmişler düşmüyordu. Yeni aldım şimdiki motora takar mıyım muallaktayım.
    mavellen bunu beğendi.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Gerekli bir ürün değil. 180 derece görmek için almıştım. İki defa baktım, sonra bakmıyorsun. Bazen dikkat de dağıtıyor.

Aynaya yapıştırılan tamamen cam olan kör nokta aynaları var. Çok ama çok memnunum. Aynaya baktığın zaman kör nokta aynalarına da bakmış oluyor ve kolaylıkla kör noktayı görüyorsun.

Yukarıdaki görselde aynaya takılan ikinci bir kör nokta aynasını tercih etmedim. Fazlalık gibi duruyor, hem normal dikiz aynasına hem de kör nokta aynasına bakmak gerekiyor. Memnun olan mutlaka vardır. Ama ben dikiz aynasının kör noktasına yapıştırılan kör nokta aynasını tercih ettim.
    mavellen bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün trafikte scooterde gördüm. Çok hoşuma gitti. İşlevselliği nedir bilmiyorum. İş görüyormu. Yan aynalara bakalım elbette ama bu ürün çok ergonomik geldi. Gerçekte öylemi yoksa çöpmü ? Motosikletinde bu aynadan kulanıp tavsiye edebilecek varmı.

Örnek ürün linkihttps://www.hepsiburada.com/konveks-...-HBC00002O7OOR
    Sırf goygoyuna yazıyorum, ilk defa görmüş olmamalısın diye düşünüyorum bu aynayı?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kör noktayı görmemizi sağlayacak omuz bakışı, ayna üstü kör nokta aynası, dikiz ayna, kör nokta uyarı sistemi, kamera vs her türlü teknik ve ürün faydalıdır. Kullanılmalıdır. Öyle kötü bir yerde işinize yarar ki tam sollamaya çıktığınızda arkadan gelen şerefsiz beyaz Bmw'yi, dandik şirket arabası Egea'yı ya da düşük cc ama hoş görünümlü motoruyla sizinle yarışmaya çalışan tirrek çocuğu fark etmenizi sağlar.
    mavellen, espresso ve DickName bunu beğendiler.

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırf goygoyuna yazıyorum, ilk defa görmüş olmamalısın diye düşünüyorum bu aynayı?
    Ciddi ciddi yazıyorum. İlk defa görüyorum. Ne internette nede çevremde denk geldi. İlk defa gördüm. Dikkatimi çekti. Araç aynası ile kıyaslayınca, çok faydalı olacağını düşündüm. Araçdaki dikiz aynası çok kulanışlı. Aynı şekilde ergonomik olabilirmi diye düşündüm. Elbette araçdaki dikiz aynasından farklı bir görünüşü var. Dolayısı ile kullnan birileri olabilir fikir almak daha mantıklı diye düşündüm. Bunun yerine cc büyütmek istiyorum. Hangi 250 cc veya daha farklı alışılmış konular açsaydım daha iyi olurdu sanki. Öyle değilmi ? Bir dahaki sefere konu açmamak daha iyi. Önceden olduğu gibi okuyup geçelim. Çok ilgi çekerse yazalım. Senide sırf goygoy olsun diye yazma zahmetinde bırakmayalım.
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kör nokta için bu aynaları da düşünebilirsiniz.
    Onlar bizi öpmeyi bizden daha önce ve daha fazla düşünmüşler.
    (Fiyatlar bugün itibarıyla (10.11.2023) online satış fiyatlarıdır.)

Kör tuttuğunu öpmüş sanki.

Apaçinin tüyleri

Not: 161 TeLe'lik aynalar DÜK'ün aynasından daha iyi gösteriyor, orcinal aynaları söküp bunları taktim.
    espresso ve mertowski bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Tomygun'ın motorunda aynalara yapışık minik yuvarlak kör nokta aynaları görmüştüm. işe yarıyor ki aynası kırıldıktan sonra da tekrar yapıştırmıştı.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun yerine cc büyütmek istiyorum. Hangi 250 cc veya daha farklı alışılmış konular açsaydım daha iyi olurdu sanki. Öyle değilmi ? Bir dahaki sefere konu açmamak daha iyi. Önceden olduğu gibi okuyup geçelim. Çok ilgi çekerse yazalım. Senide sırf goygoy olsun diye yazma zahmetinde bırakmayalım.
    Alınmanı gerektirecek, ya da böyle bir düşünceye girmeni gerektirecek bir şey değil di söylemek istediğim, sadece çok merak ettim ilk defa görüp görmediğini, 3-5 yıl önce çok popüler oldu ve pek cok motosiklet kullanıcısı bunu aldı taktı, ben bir dönem her gün 10 kişide görüyordum.. Goygoydan kastım da, konudan bağımsız yazdığım için.

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Ben de bir dönem scooterda kullanmıştım. Gayet verimli bir ürün. Olurda tekrar bir scooter daha alırsam mutlaka takarım bu üründen. Birde aynaların uçlarına mercek küçük kör nokta aynalarından takmıştım. Kör noktam hiç kalmamıştı. Şerit değiştirirken vs inanılmaz rahattım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)