Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bacak ve Sırt Çantası Önerir Misiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Merhaba arkadaşlar.

Kullandığım bacak çantası artık deforme olmaya başladı. Bende değiştirmek istiyorum.

Önerebileceğiniz, içerisi geniş bir bacak çantası var mı?

1 ad. Cüzdan, 2 ad. ruhsat, 5-6 top anahtar, motosiklet anahtarlarını ve bir kaç ıvır zıvırı daha rahat rahat içerisine alabilmeli.

2. olarakta bir sırt çantası veya göğüste olabilir (3noktalı) çantası arıyorum. İçerisine go pro çantası ve ekipmanlarını alması yeterli.

Pratik kullanımı olan bildiğiniz bir çanta var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bir ara heves edip bacak çantası almıştım ama bir kere kullandım hem rahat edemedim hem de bir kaza olsa yerde sürüklenirken bu çanta bir yere takılsa bana zarar verir diye korktum vazgeçtim. Zaten normal zamanda da küçük çanta kullanıyorum cüzdan ve diğer ıvır zıvırlar için, benim motorun sele altı bagajı büyük, motora binerken çantamı omuzundan çıkarıp sele altına atıyorum pratik oluyor. Polis çevirmesinde ehliyet ruhsat çantamda inip çıkarayım mı dedim bir kaç kez, polisler gerek yok TC no söyle yeter demişlerdi.

Scooterdan vitesli motora geçince de aynı alışkanlıkla çantamı topcase içine atarak devam ederim herhalde.

Kaza yaptığımda montun iç cebinde ruhsat vardı yalnızca, oraya denk gelen yerde kaburgalarım ağrıdı aylarca. Bu yüzden motor sürerken cebimde hiç bir şey taşımamaya dikkat ediyorum. Sırt çantası taşıyorsam onu da bagaja atıyorum, nadir zamanlarda bagajda fazla ıvır zıvır olup sırt çantam sığmayacak haldeyse sırtımda çanta varken daha bir dikkatli, çekinerek sürüyorum.

Özet olarak, motor sürerken herhangi bir çanta önermiyorum. Cepleriniz bile boş olsa daha güvenli olur.
    Alman_, Metehan48, tommygun ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    north pasific canta kullanıyorum, sırta yerleşme şekli ve belden vs. kemerli olması sayesinde motosiklette hiçbir problem yaşatmıyor. zaten motosiklet için üretilmiş.

içinde de tüm herşeyini koyacak gözler ve sert dış kabuk var.

elimde hiç kullanılmamış ikinci canta var; ilgilenirsen yardımcı olurum.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Decathlon'un 20l'lik ufak sırt çantasını taşıyorum. Fermuarları rüzgarda cart diye açılabildiği için de karabinayla çantanın askılığına kilitliyorum. Acayip manuel amele bir iş. Biraz daha kilo verirsem fcmoto'nun çantasını kullanabileceğim ama biraz sabit şekilli olduğundan şu an belimi ağrıtıyor.
    berk_cglr ve Metehan48 bunu beğendiler.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Vitesli motorun çilesi. Maxi scooterda gidon çantası sağlı sollu kilitsiz cepler ev gidon altındaki kilitli bölme fazlası ile idare ediyor. Sırta çanta takmak yerine artçı yok ise oraya kancalı lastik ile tutturulsa daha iyi olur bence. Sırt çantası motor sürerken rahatsız ediyor beni.
    espresso ve Metehan48 bunu beğendiler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    bacak çantası müthiş kullanışsız
    depo üstü çanta öneririm onun yerine
    arka için motomaxta carbon serisi soft arka çantalar var 1500 tl civarı tam size göre
    Metehan48 ve espresso bunu beğendiler.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ara heves edip bacak çantası almıştım ama bir kere kullandım hem rahat edemedim hem de bir kaza olsa yerde sürüklenirken bu çanta bir yere takılsa bana zarar verir diye korktum vazgeçtim. Zaten normal zamanda da küçük çanta kullanıyorum cüzdan ve diğer ıvır zıvırlar için, benim motorun sele altı bagajı büyük, motora binerken çantamı omuzundan çıkarıp sele altına atıyorum pratik oluyor. Polis çevirmesinde ehliyet ruhsat çantamda inip çıkarayım mı dedim bir kaç kez, polisler gerek yok TC no söyle yeter demişlerdi.

Scooterdan vitesli motora geçince de aynı alışkanlıkla çantamı topcase içine atarak devam ederim herhalde.

Kaza yaptığımda montun iç cebinde ruhsat vardı yalnızca, oraya denk gelen yerde kaburgalarım ağrıdı aylarca. Bu yüzden motor sürerken cebimde hiç bir şey taşımamaya dikkat ediyorum. Sırt çantası taşıyorsam onu da bagaja atıyorum, nadir zamanlarda bagajda fazla ıvır zıvır olup sırt çantam sığmayacak haldeyse sırtımda çanta varken daha bir dikkatli, çekinerek sürüyorum.

Özet olarak, motor sürerken herhangi bir çanta önermiyorum. Cepleriniz bile boş olsa daha güvenli olur.
    Aynı şekilde tüm ceplerimi bende boş olarak sürüyorum fakat çok fazla yanımda taşımam zorunlu olan eşya olunca çanta mecburi oluyor. Şuan ki çantam hem bacak çantası hem de omuz çantası olarak kullanılabildiğinden günlük kullanım veya sürüşe çıktığımda çok pratik oluyor.

Onun dışında motorumda case veya sele altı gibi herhangi bir yer olmadığı için yine çantaya mecbur kalıyorum.

O yüzden çanta şart bana hocam.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben motorumda kuyruk çantası kullanıyorum, memnunum. Size de tavsiye ederim. Kolaylıkla sele altından bağlanıyor, klipsleri de var. Bir yere park ettiğinizde klipslerinden ayırıp yanınızda el çantası olarak kullanabiliyorsunuz.

Alman_, Metehan48, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    north pasific canta kullanıyorum, sırta yerleşme şekli ve belden vs. kemerli olması sayesinde motosiklette hiçbir problem yaşatmıyor. zaten motosiklet için üretilmiş.

içinde de tüm herşeyini koyacak gözler ve sert dış kabuk var.

elimde hiç kullanılmamış ikinci canta var; ilgilenirsen yardımcı olurum.
    Bütçem o kadar yüksek değil hocam. İnternetten baktım hoş güzel çanta emme duzlu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Decathlon'un 20l'lik ufak sırt çantasını taşıyorum. Fermuarları rüzgarda cart diye açılabildiği için de karabinayla çantanın askılığına kilitliyorum. Acayip manuel amele bir iş. Biraz daha kilo verirsem fcmoto'nun çantasını kullanabileceğim ama biraz sabit şekilli olduğundan şu an belimi ağrıtıyor.
    https://www.decathlon.com.tr/p/sirt-...674?mc=8529024

Linkteki ürün mü? Böyle bir şey olabilir aslında, fermuarı da karabina tuttuğu sürece sıkıntı yok bence.

Aslında güzel 15 yıllık bir sırt çantam var ama çok büyük. Tatile gideceğimde 1 çift ayakkabı + kıyafetlerime kadar her şeyi alıyor. Emme sürekli motorda kullanılacak bir çanta değil malesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:35 ----------

Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesli motorun çilesi. Maxi scooterda gidon çantası sağlı sollu kilitsiz cepler ev gidon altındaki kilitli bölme fazlası ile idare ediyor. Sırta çanta takmak yerine artçı yok ise oraya kancalı lastik ile tutturulsa daha iyi olur bence. Sırt çantası motor sürerken rahatsız ediyor beni.
    Beni rahatsız etmiyor ya, aksine çanta ile sürmeyi seviyorum. Artçı; eşim var ama sürekli değil, 10 sürüşümün 6sında falan gelebiliyor anca.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:37 ----------

Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni rahatsız etmiyor, aksine çanta ile sürmeyi seviyorum. Artçı; eşim var ama sürekli değil, 10 sürüşümün 6sında falan gelebiliyor anca.

Sırta video çekme istediğim zaman yanıma alacağım çantayı. Go Pro ve aksesuarlarını koyucam işte. Onun dışında iyi bir bacak çantası da bulabilirsem, diğer kendi eşyalarımı da ona doldurucam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bacak çantası müthiş kullanışsız
    depo üstü çanta öneririm onun yerine
    arka için motomaxta carbon serisi soft arka çantalar var 1500 tl civarı tam size göre
    Yıllardır omuz ve bacak çantası kullanıyorum (2'si 1 arada). Benim için olmazsa olmazlardan.

Motorum için daha önce depo üstü çanta bakındım ama pek tatminkar seviyede iyi bir şey bulamadım. Burada da konu açmıştım. Yan çantaları da orjinalleri oldukça pahalı, kit geliyor vs. hiç girmek istemiyorum o topa şuanlık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motorumda kuyruk çantası kullanıyorum, memnunum. Size de tavsiye ederim. Kolaylıkla sele altından bağlanıyor, klipsleri de var. Bir yere park ettiğinizde klipslerinden ayırıp yanınızda el çantası olarak kullanabiliyorsunuz.

https://i.hizliresim.com/iqtzfwd.JPG
    Aslında kullanışlı güzel bir şeye benziyor ama benim için kullanışlı olur mu emin değilim. Eşimde artçı olarak biniyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Eşiniz de artçı olarak biniyorsa kuyruk çantası sizin için iyi bir fikir değil.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Eşiniz de artçı olarak biniyorsa kuyruk çantası sizin için iyi bir fikir değil.
    Bende öyle düşündüm. Bana bir sırt 15-20 lt. ve bacak çantası lazım, güzel rüzgara, suya dayanıklı.

depo plastik değilse depo üstü canta önerebilirim, askılı modellerini görmüştüm motordan inince cıkartıp yan canta gibi taşırsın.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şekilde tüm ceplerimi bende boş olarak sürüyorum fakat çok fazla yanımda taşımam zorunlu olan eşya olunca çanta mecburi oluyor. Şuan ki çantam hem bacak çantası hem de omuz çantası olarak kullanılabildiğinden günlük kullanım veya sürüşe çıktığımda çok pratik oluyor.

Onun dışında motorumda case veya sele altı gibi herhangi bir yer olmadığı için yine çantaya mecbur kalıyorum.

O yüzden çanta şart bana hocam.
    Tomygun'ın motorunda görmüştüm selenin arkasına takılan bir çantası vardı, çok da güzel duruyor. arka çanta olmayan motorda öyle bir şey iş görebilir. Hatta normal omuza asılan çanta sürüş öncesi omuzdan çıkarılıp o çantanın içine atılır, motordan inerken alıp omuza atılır şeklinde bir kullanım da rahat olur.

Ben bunu yazarken o fotolu şekilde yazmış bile zaten.
    Metehan48 ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depo plastik değilse depo üstü canta önerebilirim, askılı modellerini görmüştüm motordan inince cıkartıp yan canta gibi taşırsın.
    Depo plastik değil metal direk. Depo üstü çanta ben bulamadım. Yani buldum ama hepsi uyumsuz nerdeyse. Bu depo kapağına takılanlar da olmuyor, depo kapağım sağ üst kısımda olduğu için. Mıknatıslı olanlar, deponun ortasından kemer geçtiği için olmuyor vs. vs.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tomygun'ın motorunda görmüştüm selenin arkasına takılan bir çantası vardı, çok da güzel duruyor. arka çanta olmayan motorda öyle bir şey iş görebilir. Hatta normal omuza asılan çanta sürüş öncesi omuzdan çıkarılıp o çantanın içine atılır, motordan inerken alıp omuza atılır şeklinde bir kullanım da rahat olur.

Ben bunu yazarken o fotolu şekilde yazmış bile zaten.
    Oda uymuyor malesef artçım olduğu için.
    espresso bunu beğendi.

abi care topcase :D ugrasma bence pes et.
    espresso ve Metehan48 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Depo plastik değil metal direk. Depo üstü çanta ben bulamadım. Yani buldum ama hepsi uyumsuz nerdeyse. Bu depo kapağına takılanlar da olmuyor, depo kapağım sağ üst kısımda olduğu için. Mıknatıslı olanlar, deponun ortasından kemer geçtiği için olmuyor vs. vs.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

Oda uymuyor malesef artçım olduğu için.
    Artçın arabayla peşinden gelsin. Ben öyle yapıyorum, artçım motora binmiyor.
    arndiol ve Metehan48 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660

https://www.decathlon.com.tr/p/sirt-...674?mc=8529024

Linkteki ürün mü? Böyle bir şey olabilir aslında, fermuarı da karabina tuttuğu sürece sıkıntı yok bence.

Aslında güzel 15 yıllık bir sırt çantam var ama çok büyük. Tatile gideceğimde 1 çift ayakkabı + kıyafetlerime kadar her şeyi alıyor. Emme sürekli motorda kullanılacak bir çanta değil malesef.[COLOR="Silver"]
    Bunun eli yüzü düzgün yenilenmiş heralde. Bendeki bayağı eski

https://www.akakce.com/kamp-cantasi/en-ucuz-quechua-arpenaz-20-lt-gri-doga-yuruyusu-sirt-cantasi-fiyati,437008453.html

Ya karabina tutuyor tabi ama işte ekstra bir iş bu sonuçta.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben de Decathlon'dan aldığım şu aşağıdaki küçük sırt çantasını epey kullandım. Bir çanta bir insana bu kadar mı yakışmaz? Gövdem kalın olduğu için çantayı sırtıma taktığımda at şeyine konmuş kelebek gibi duruyor bende.

killingroad, Metehan48 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ben de Decathlon'dan aldığım şu aşağıdaki küçük sırt çantasını epey kullandım. Bir çanta bir insana bu kadar mı yakışmaz? Gövdem kalın olduğu için çantayı sırtıma taktığımda at şeyine konmuş kelebek gibi duruyor bende.

https://i.hizliresim.com/qtl3ryf.jpg
    Arkamda durduğu için ben görmüyorum sıkıntı yok :D
    Metehan48, tommygun ve espresso bunu beğendiler.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkamda durduğu için ben görmüyorum sıkıntı yok :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)